F1. Daniel Obajtek o współpracy PKN Orlen z Alfą Romeo: będziemy mieli większy wpływ na zespół

Data: 02.01.2020 22:40

Autor: ziemianin

sport.tvp.pl

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #aktualnosci #f1 #formula1 #motosport #kubica #robertkubica #orlen #pknorlen #alfaromeoracingorlen

Robert Kubica od przyszłego sezonu będzie kierowcą rozwojowym zespołu Alfa Romeo Racing Orlen. Polski koncern został sponsorem tytularnym szwajcarskiej ekipy. Prezes Orlenu, Daniel Obajtek, opowiedział w rozmowie z Janem Piaseckim o zapisach umowy, planach współpracy z teamem oraz o… własnym zespole w Formule 1. – Poprzez akademię Alfy będą szkoleni nasi sportowcy, byśmy mogli kiedyś znaleźć następców Roberta – przyznał Obajtek.

F1. Daniel Obajtek o współpracy PKN Orlen z Alfą Romeo: będziemy mieli większy wpływ na zespół

@kujda

03.01.2020 13:12

@ziemianin, Dobra informacja. Moim zdaniem to jest mądry krok przede wszystkim jeżeli chodzi o możliwość szkolenia kolejnych pokoleń kierowców. Orlen jeżeli chce się rozwijać to musi myśleć o nowych rynkach i budowaniu tam swojej marki. Poprzez F1 faktycznie może się stać marką rozpoznawalną za granicą. Do tego jeżeli będzie współpraca z zespołem w taki sposób, że pozwoli na trenowanie młodych kierowców to za "x" lat jest szansa na kolejnego polskiego kierowcę i przyciągnięcie nowych klientów do marki Orlen.

@Cheater

03.01.2020 04:28

Bekę mam z Polaków jak widzę hajp na Kubicę. Tak to wszyscy oburzeni jak można wydawać publiczną kasę na TVP czy Zenka. W przypadku wydawania hajsu na podstarzałego zakolaka bez sukcesów i szansy na nie już problem znika:)

Powtórka z rozrywki jak w przypadku Euro w Polsce – chuj że kryzys, chuj że kolejne kilkadziesiąt miliardów w plecy i stadiony generujące co roku kolejne wielomilionowe straty. Jak igrzyska pasują do prywatnych upodobań, to już mogą być za publiczna kasę.

@psyfox

04.01.2020 02:29

@Cheater, Nie wiem czy wiesz ze panstwowa spolka orlen zarobila na czysto dzieki kubicy 110mln zł. dzieki czemu maja pieniadze na dalsze inwestycje..np budowe wlasnych stacji beznynowych w niemczech co niemcom nie podoba sie…A stadion narodowy np dzieki koncertom i roznym imprezom generuje zysk..Takze pierdolisz panie straszne bzdury populistyczne typu " a baba na bazarze powiedziała" )

@Cheater

05.01.2020 10:35

@psyfox, nie wiem. W jaki niby sposób Orlen zarobił te 110mln na Kubicy? To jakieś poważne wyliczenia czy "baby na bazarze"?

Stadion narodowy generuje zysk? Czytałem raport finansowy Narodowego jakieś 2 lata temu jak baby na bazarze mówiły, że zyski przynosi. Raport pisany prozą i nie dowodzący żadnych liczb. Ściema dla motłochu. To nawet nie był "raport" tylko kpina z ludzi jak "zielona wyspa".

Więc pokaż mi proszę jak wyliczono te 110mln zysków na Kubicy. Przeniosłeś się w przyszłość i czytałeś już raport roczny Orlenu za 2019?

@psyfox

05.01.2020 17:01

@Cheater, zanim zmyślisz cokolwiek nastepne poczytaj mały populisto https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/861768/f1-orlen-zarobil-fortune-na-robercie-kubicy-az-110-mln-zl-ekwiwalentu-reklamoweg

@Cheater

05.01.2020 21:34

@psyfox,

Z tego linka:

Wprawdzie ekwiwalent reklamowy nie przekłada się na realne pieniądze, jakie Orlen otrzymał do swojej kasy, ale bez wątpienia miał ogromny wpływ na zwiększoną sprzedaż detaliczną na stacjach paliw.

Aha, czyli "bez wątpienia" tak było, bo tak sobie powiedział jakiś pismak …do tego w brukowcu jakim jest WP.

Wszytko jasne i nawet nie trzeba zaglądać do raportów finansowych. Stadiony na siebie zarabiaja, bo tak powiedziała Wyborcza, a Orlen kosi ostry hajs, bo tak napisali na WP. Nie mam więcej pytań xD