@RogerThat101

09.06.2020 09:27

@LadacznicoOdporny, wyglada jakby pierwszy raz w życiu za cokolwiek odpowiadała

@Ijon_Tichy

09.06.2020 06:35

@LadacznicoOdporny, Ten przykład pomoże mi wyjaśnić dlaczego cenię, szanuję Kościół katolicki, choć jestem protestantem. Nawet profesor Bogusław Wolniewicz (ateista) mówił o sobie, że jest chrześcijaninem niewierzącym, bo doskonale rozumiał kluczową rolę chrześcijaństwa w dzisiejszym świecie.

Dziewczyna walczy o aborcję na życzenie i myśli, że to jakaś wyższa sprawa, walka o ideę… Z jednej strony czuję satysfakcję, że aborcjonistka została aresztowana. Wolałbym jednak z nią porozmawiać i starać się z szacunkiem przemówić do rozumu. Ale chyba tylko samego siebie oszukuję…

Jestem głęboko, głęboko i szczerze zasmucony faktem, że tacy ludzie jak ta dziewczyna na prawdę wierzą, że toczą jakąś walkę o dobro. To kolejny z faktów ukazujących, jak zmanipulowano i zdemoralizowano całe pokolenia młodych. Proces demoralizacji niestety jest nie do odwrócenia, a więc żadnymi argumentami nie jesteśmy w stanie odwrócić skrzywionego sposobu myślenia całych mas ludzi. Jedyną metoda byłoby wychowanie kolejnego pokolenia. Ale to już się nie uda ze względu na fakt, iż pieniądze i większość narzędzi kształtujących nowe okolenia znajdują się w rękach ludzi złych i zepsutych, którzy świadomie dewastują moralność młodych ludzi.

Pozostaje zrobić wszystko, by wychować własne dzieci na ludzi myślących, zachowujących rozum i godność. Jednak w oderwaniu od zespolonego systemu światopoglądowego osadzonego w dużej grupie ludzi wyznających ten sam światopogląd jest to bardzo, ale to bardzo trudne. Dlatego tak ważne w procesie kształtowania człowieka jest jedność kulturowa.

Dlatego też chrześcijaństwo było od kilku dziesięcioleci głównym wrogiem kulturowym nowego marksizmu. I również dlatego tak ważne dla mnie jest chrześcijaństwo. Również dlatego cenię i szanuję Kościół Katolicki, choć jestem protestantem. Kościół Katolicki stanowi w Polsce główną barierę ochronną przed systemowym upadkiem moralnym, kulturowym i społecznym, jakiemu ulegają całe społeczeństwa zachodu.

Chrześcijaństwo w ogóle jest ostatnią ostoją normalności. Nawet w oderwaniu od wierzeń chrześcijańskich, z czysto praktycznego punktu widzenia, każdy rozumny człowiek powinien szanować i chronić chrześcijaństwo.

@Macer

09.06.2020 02:47

@LadacznicoOdporny, juz sobie wyobrazam jaki kwik u nas by byl gdyby aresztowali tych co demoluja auta antyaborcyjne