Ruszyła Szlachetna Paczka! Działa baza potrzebujących rodzin

Data: 17.11.2019 22:33

Autor: ziemianin

swiatrolnika.info

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #polska #SzlachetnaPaczka #pomoc #pomocubogim

W sobotę rano ruszyła internetowa baza rodzin, spośród których każdy zainteresowany może wybrać tę, której zechce przygotować „szlachetną paczkę”. Prezenty trafią do rodzin w „weekend cudów”, podczas finału XIX edycji Szlachetnej Paczki – 7 i 8 grudnia.

Ruszyła Szlachetna Paczka! Działa baza potrzebujących rodzin

W związku z inauguracją tegorocznego projektu dziś w wojewódzkich miastach Polski planowane są uroczyste marsze wolontariuszy i sympatyków stowarzyszenia Wiosna (nie mylić z ruchem Roberta Biedronia!), które organizuje Szlachetną Paczkę.

Uruchomiona baza rodzin dostępna jest na stronie internetowej Szlachetnej Paczki.

"Do bazy wciąż trafiają nowe, przejmujące historie – każdego dnia wolontariusze Szlachetnej Paczki odbywają około 1000 spotkań z potrzebującymi rodzinami. Pomyślmy o tych, którym zabrakło szczęścia, możemy im pomóc"

– powiedziała Katarzyna Dąbek z biura prasowego projektu.

Jak dotąd organizatorzy wytypowali co najmniej 21 tys. rodzin i osób, które mogą potrzebować pomocy materialnej i niematerialnej. 12 tys. z nich już odwiedzili. Zgodnie z zapowiedziami wolontariusze jeszcze przez najbliższe tygodnie będą odwiedzać rodziny.

@hexer

18.11.2019 18:34

@ziemianin, te rodziny to przede wszystkim potrzebują pomocy w postaci edukacji. Dostałem informację, że jest taka rodzina, która chce fanty w ramach tej akcji bo mają ciężką sytuację finansową i życiową, nie pracują itd.

Nie powstrzymuje ich to jednak przed rozmnażaniem się jak króliki, a potem lament, że inni mają wspierać, ogarnąć żarcie i prezenty na święta bo się należy.

Też bym chciał dużo dzieci ale mam świadomość, że wychowanie młodego człowieka kosztuje strasznie dużo czasu, pieniędzy i wyrzeczeń.

@false_nine

18.11.2019 18:35

@psyfox

18.11.2019 01:02

@ziemianin, Nie dam nic na zadna fundacje nigdy.Ostatnio byla afera zpojemnikami na uzywana odziez dla potrzebujaych..okazało sie ze ubrania trafiaja na sprzedaz do lumpeksów z uzywana odzieza i ktos na tym dobry biznes robi.Jak ktos chce pomoc naprawde to niech sam zawiezie takiej rodzinie cos a nie przez zadna fundacje.Funcacje zakładaja ludzie zeby robić biznesy na ludzkim wspólczuciu.