Data: 29.04.2020 15:34

Autor: FiligranowyGucio

Leże sobie i rozmyślam jak to możliwe,że w kraju z dobrze rozwiniętym leśnictwem oraz rolnictwem jest mnóstwo osób po wyższych uczelniach z tytułami prof. i nikt nie zauważył lub przynajmniej nie potrafił przewidzieć skutków katastrofalnej polityki wodnej.Jeżeli więc zaistniała już taka sytuacja to oznacza tylko jedno,wszystkie ministerstwa i urzędy odpowiedzialne za ten stan rzeczy powinny być rozwiązane a na ich miejsce powinno się posadzić las i wykopać oczka wodne.Pomijając już to,że po 89 rządzi w polsce postkomuna żadna partia nie zrobiła nic w kierunku aby doprowadzić do poprawy sytuacji.Jedyne rozwiązanie jaki przychodzi mi do głowy to masowe zalesianie aby obniżyć temp.i zatrzymać wodę,w akcję powinno się zaangażować całe społeczeństwo dla dobra ogółu.Drugie z rozwiązań jest bardziej radykalne i skomplkowane.Dopóki płyną jeszcze rzeki trzeba stworzyć tereny zalewowe na które przynajmniej raz w roku bedzię odprofadzana woda.Wychodzi też na to,że rząd nie zdaje swojego egzaminu i należy go poprostu zwolnić.Nową pracę już mają w kiszeni przy sadzeniu lasow i kopaniu sadzawek bo widocznie do tego się nadają łącznie ze swoimi wyborcami.Jakie według was powinno się wprowadzić rozwiązania aby nie doszło do katastrofy?

Na zdjęciu budowa studni głębinowej.

#woda #przemyslenia #polityka #rzad #spoleczenstwo #studnia

@BlaziuBlaz

29.04.2020 18:26

@FiligranowyGucio, trzeba zacząć zatrzymywać masy wody w górach, które łagodnie mogły by spływać kiedy uzbiera się ich nadmiar.

@FiligranowyGucio

29.04.2020 18:55

@BlaziuBlaz, to jest ciekawy pomysł,na słowacji już stosowany od jakiegoś czasu.

@BlaziuBlaz

29.04.2020 21:14

@FiligranowyGucio, dlatego o tym piszę. To nie jest jakaś nieodkryta wiedza. Wszystkie rządy Polski zjebały sprawę. Mają w dupie obywateli i zasoby. Liczą się umowy międzynarodowe, liczy się pełne koryto. Władza powinna odpowiadać majątkiem i głową za skutki swoich decyzji i zaniechań.

Dbanie o środowisko powinno być kluczowe ale przecież o takich głupotach to w szkole podstawowej dzieciom mówią.

Teraz jak słyszę przypadkiem w pracy w radiu, że "musimy oszczędzać wodę" – my – obywatele to wzbiera we mnie gniewny wrzask: KURWA MAĆ!

Mam nadzieję, że doczekam światowej władzy centralnej.

@FiligranowyGucio

29.04.2020 21:53

@BlaziuBlaz, Rząd światowy?A komu to potrzebne,a na co?Moim zdaniem powinno być na odwrót,zmniejszenie władzy państwa i ograniczenie liczby urzędników,cyfryzacja itp.to niestety są tylko marzenia.Doputy nie bedzie rewolucji to trzeba będzie słuchać bełkotu jak tvp lub tvn.Do tego jest jeszcze 5 kolumna…

@BlaziuBlaz

29.04.2020 21:58

@FiligranowyGucio, muszę kiedyś w końcu upublicznić swoje poglądy. Ale nie teraz, jak się za to brać to porządnie. Nie chcę żebyś myślał, że ignoruję Twoje odpowiedzi.

@lisq

29.04.2020 17:22

@FiligranowyGucio,

masowe zalesianie aby obniżyć temp.i zatrzymać wodę,w akcję powinno się zaangażować całe społeczeństwo dla dobra ogółu.

Towarzyszu Gustawie ;d.

Zalesianie niczego nie zmieni dopóki nie dogadają się choćby budujący osiedla, o czym pisałem wyżej.

@FiligranowyGucio

29.04.2020 18:03

@lisq, w niemczech pod budowę kopalni odkrywkowej węgla wyburza się wioski i nie trzeba się dogadywać,moszna?

;p

@lisq

29.04.2020 17:21

@FiligranowyGucio,

nikt nie zauważył lub przynajmniej nie potrafił przewidzieć skutków katastrofalnej polityki wodnej

pierwszy dzień w Polsce? ;d

To jest problem który z odrobiną szczęścia dostaną "tamci", nie "my" :)

Jakie według was powinno się wprowadzić rozwiązania

Systemowe.

Zacząć należy od edukacji i poświęcania większej ilości czasu klimatowi umiarkowanemu, niż wałkować iksy dupisky dopływy Nilu. Wyjaśniać od dziecka z czym się wiąże betonoza, dlaczego bagna to nie tylko wciągający temat pod budowę osiedla itp.

Następne – jako rozwiązanie na "już" – zasięgnąć opinii ekspertów hydrologii, zagospodarowania przestrzennego i innych którzy mają coś do powiedzenia w temacie i ustalić jedną spójną strategię terenowo-wodną która będzie przynajmniej akceptowalna dla środowisk skrajnych naukowców, skrajnych deweloperów i skrajnych ekooszołomów. Coś jak wyważenie między totalnym lasem a totalną betonozą.

Do problematycznych kwestii (typu ale gdzie budować nowe osiedla) angażować ekspertów spoza bezpośrednio powiązanych dziedzin (a w dupie, burzyć ruiny które szpecą miasta i stawiać wyższe wieżowce mieszkalne) i tak metodycznie aż problem będzie rozwiązywalny.

Na koniec – uruchamiamy budżet i działamy :)

@Bing

29.04.2020 16:03

"Jakie według was powinno się wprowadzić rozwiązania aby nie doszło do katastrofy?"

Przede wszystkim to rozwiązań powinny szykać osoby wykształcone w temacie, jak dobrze wiemy w każdym urzędzie pracują klany rodzinne.

Jeżeli chodzi o same zasoby wody, to ponoć usunięcie rowów melioracyjnych aby wooda "składowana" była w glebie może znacząco poprawić sytuację, ale to zaszłyszane teorie.

@FiligranowyGucio,

@FiligranowyGucio

29.04.2020 16:15

@Bing, "klany rodzinne" to widać bardzo dobrze na przykładzie wyborów.Do polityki idą poprostu osoby bez kompetencji aby załaywiać swoje szemrane interesy do tego urzednicy nie ponoszą kosztów swoich błędnych decyzji tylko za wszystko płaci skarb państwa. https://zapytaj.onet.pl/Category/009,007/2,4063919,Co_sadzisz_na_temat_rowy_melioracyjne.html

@Macer

29.04.2020 15:39

@FiligranowyGucio, niedawno o tym pisalem https://www.lurker.pl/p/PL924c-Tj

@FiligranowyGucio

29.04.2020 16:03

@Macer, Alk-heimer ;)