[ENG] Mikroby w glebie - czyli jak pokonać depresję

Data: 08.02.2020 18:53

Autor: Thanos

gardeningknowhow.com

Art po angielsku (ale Google Translator świetnie sobie radzi), zatytułowany: "Antidepressant Microbes In Soil: How Dirt Makes You Happy"

Pierwszy akapit: "Prozac może nie być jedynym sposobem pozbycia się depresji. Mikroby w glebie wykazują podobnie działanie na mózg, bez jakichkolwiek skutków ubocznych (w pełni naturalne działanie). Z poniższego artykułu dowiesz się, jak pozyskać w pełni naturalny antydepresant i uczynić siebie zdrowszym i weselszym. Tak jest: bród czyni Cię szczęśliwym."

Prozac may not be the only way to get rid of your serious blues. Soil microbes have been found to have similar effects on the brain and are without side effects and chemical dependency potential. Learn how to harness the natural antidepressant in soil and make yourself happier and healthier. Read on to see how dirt makes you happy.

Bo nie wiem, czy wiecie, ale człowiek pierwotny, nie mając kranu pod ręką, nie mył warzyw. Jeśli wyczaił marchewkę, wyrywał ją z ziemi, otrzepywał z piachu i zjadał. Bez mycia. Okazuje się, że bakterie zawarte w glebie (których obecnie nie przyjmujemy, bo wszystko jest sterylnie wymyte) pełnią ważną funkcję w stosunku do naszych jelit.

#dieta #zdrowie #jelita #bakterie #natura

(btw. tam się ktoś kiedyś śmiał, że wrzucam do blendera świeżo zerwaną, niemytą pokrzywę, która jeszcze parzy w język ;D hahaha, juz przestałem wrzucać tego typu posty na swoje mikro, ale dalej kultywuję różne odpały ;D zdrowie jest najwazniejsze! ;P )

@arti

08.02.2020 21:08

@Thanos, tylko, że człowiek pierwotny nie jadł marchwi, polował na zwierzęta i zjadał owoce z krzewów, poza tym żył krótko i szybko się starzał. Adaptacja roślin hodowlanych stała się koniecznością gdy ludzi zrobiło się tak wielu ,że brakowało dla nich zwierzyny w lasach i rzekach dlatego zaadaptowano do uprawy miedzy innymi zboża, które nie są najlepiej tolerowane bo nie są tak całkowicie naturalne w jadłospisie człowieka.

@Thanos

08.02.2020 21:25

człowiek pierwotny nie jadł marchwi

@arti, mysle, że jadł. moze nie była to podstawa jego diety, ale jak mu sie trafiła, to czemu by miał nie jeść? dominującym elementem diety od zawsze było mięsko, rewolucja agrokulturalna lekko to zmieniła, niestety.