Brazylia: nowy prezydent odetnie finansowanie lewicującym uniwersytetom

Data: 12.05.2019 18:10

Autor: piotre94

medianarodowe.com

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro zapowiedział reformę krajowego systemu studiów wyższych: doinwestowanie tych studiów, które dają „pracę i dochody”, kosztem humanistycznych, ponieważ te jego zdaniem służą głównie „ideologizacji uniwersytetów”. Na brazylijskich uniwersytetach dominują bowiem przekonania lewicowe. #swiat #brazylia #amerykapoludniowa #edukacja #polityka

@m__d

13.05.2019 13:49

@piotre94, to tez nie jest dobra decyzja. Uniwersytet to miejsce dialogu idei, a nie nauki "jedynej słusznej", jaka by ona nie była.

@drewniany

12.05.2019 21:25

@piotre94, U nas też powinni przykręcić kurek tym darmozjadom.

Studenci za publiczne pieniądze, uczą się lewicy ideologicznej, zaś to po opuszczeniu uczelni odpala im się z wiadomych względów lewactwo gospodarcze.

@SkaranieBoskie

16.05.2019 20:22

@drewniany, Mnie na studiach uczono przede wszystkim takich rzeczy, jak matematyka, informatyka, czy fizyka. Trochę psychologii też było, żebym miał uprawnienia pedagogiczne (nie, nie pracuję w szkole – tych instytucji nie stać na zatrudnienie kogoś takiego, jak ja).

Nie doświadczyłem podczas swoich studiów żadnego wpajania lewicowych przekonań… natomiast widziałem wielki Wydział Teologiczny, który moim zdaniem zdecydowanie powinien zniknąć z państwowej uczelni!