#SpaceX - Na Marsa i Księżyc polecimy prosto z morskiej platformy

Data: 18.06.2020 13:25

Autor: ziemianin

youtube.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #elonmusk #fiction #iss #kosmiczna #kosmiczne #kosmos #loty #Mars #morskie #platformy #rakieta #science #spacex #stacja #starship #ciekawostki

Elon Musk, właściciel SpaceX szuka inżynierów i techników do budowy morskich platform startowych dla rakiet kosmicznych.

#SpaceX – Na Marsa i Księżyc polecimy prosto z morskiej platformy

W internecie pojawiło się wczoraj ciekawe ogłoszenie, z którego wynika jasno, że SpaceX szuka inżynierów oraz techników, którzy zaprojektują i zbudują morską platformę przeznaczoną do startów rakiet. Początkowo przypuszczano, że może być to zwykły fejk, ale nie – sprawę potwierdził sam Elon Musk. Właściciel SpaceX planuje stworzenie sieci portów dla rakiet, które docelowo będą wysyłać ludzi w kosmos, w tym na Księżyc oraz Marsa. W pierwszym etapie platformy umożliwiłyby obsługę lotów międzykontynentalnych. To, co jeszcze do niedawna nadawało się na scenariusz filmu science fiction, dziś taje się faktem. Konsumenckie podróże w kosmos są bliższe, niż mogłoby się wydawać.

Żyjemy w pięknych czasach. Otaczająca nas technologia ułatwia nam kontakt ze znajomymi z drugiej części globu, pomaga dotrzeć w nieznane miejsca, a także zgłębić arkana dowolnego rzemiosła. Nawigacja satelitarna, sieci komórkowe, drony czy elektryczne, autonomiczne auta — wszystko to dzieje się tu i teraz. Dotyczy to również tak zwanego „podboju kosmosu”. Elon Musk, właściciel SpaceX od lat pracuje nad rozwiązaniami, które pozwolą stosunkowo niskim w ujęciu globalnym, kosztem na podróże kosmiczne, a może nawet międzyplanetarne. Każda kolejna inicjatywa firmy budzi niemałe emocje. Idealnie obrazuje to niedawny start rakiety Falcon 9, która wzniosła kapsułę Crew Dragon na orbitę i pozwoliła dotrzeć astronautom do międzynarodowej stacji ISS.

Z uwagi na normy głośności platformy dla rakiet będą musiały znajdować się wiele kilometrów od lądu. Możliwe, że w celu szybszego transportu pasażerów wykorzysta się tunele hyperloop, ale na ten moment brak jest jakichkolwiek szczegółów. Starshipy, tak jak wspomniałem wcześniej, będą służyć nie tylko lotom w kosmos, ale także transportowi ludzi na ziemi. Rzecz jasna, błyskawicznemu. Powyższy materiał wideo pokazuje wizję przyszłości, która jeszcze do niedawna była niedorzeczna. Dziś zastąpienie samolotów rakietami w przypadku najodleglejszych lotów nie wydaje się już nierealne. Czy realizacja się powiedzie, przekonamy się już wkrótce. Ja trzymam kciuki za Elona Muska i SpaceX.

SpaceX is hiring for Offshore Operations Engineers in Brownsville.From the post: "Work as part of a team of engineers and technicians to design and build an operational offshore rocket launch facility"With thanks to @CowboyDanPaasch for the scoop.https://t.co/S0i8BM04KL— Gavin – SpaceXFleet.com (@SpaceXFleet) [June 16, 2020](https://twitter.com/SpaceXFleet/status/1272891684070871045?ref_src=twsrc%5Etfw)

Brak komentarzy