Data: 22.03.2020 07:38

Autor: hellboy

Szesnastoosobowa grupa wrocławian utknęła w Indiach. Zwiedzali je od 11 marca. Powrót planowali na najbliższą niedzielę. Jednak jutro o godz. 7 w Indiach będzie wprowadzony obywatelski stan wyjątkowy z powodu pandemii koronawirusa. Lotnisko zostanie zamknięte. – Nie możemy kupić jedzenia, kończą się nam leki. Jutro wyrzucą nas z hotelu na ulicę – mówi portalowi GazetaWroclawska.pl wrocławianka Ritu Mittal.

https://gazetawroclawska.pl/wroclawianie-utkneli-w-indiach-brakuje-im-jedzenia/ar/c1-14872281 ( ಠ_ಠ)

Brawo, jestem pod wrażeniem bezkresu pustki w głowach podróżników decydujących się na taką wycieczkę. Wysłać samolot dopiero po podpisaniu zobowiązania przez szanownych turystów, że koszt lotu zostanie pokryty co do złotówki.

#wroclaw #gazetawroclawska #koronawirus #indie #glupota #turystyka

@false_nine

22.03.2020 07:43

@hellboy, No cóż, sami sobie winni. Samolot to będzie można wysłać jak sytuacja mniej więcej zostanie opanowana, kwestia pieniędzy chyba na razie może pozostać drugorzędna. Przecież tysiące ludzi kombinowało wracać do PL i utknęli na kwarantannach w kraju. No niestety, turyści mogli troszkę mądrzej wybierać terminy podróży.

@hellboy

22.03.2020 07:51

@false_nine, koniecznie muszą ponieść konsekwencje swojego czynu. Inaczej żadnej lekcji z tego nie wyniosą. Skoro wiele osób potrafiło swoje zagraniczne podróże odwołać, bo wiedzieli, że taka sytuacja może się przydarzyć to nie znajduję wytłumaczenia jakim cymbałem trzeba być, by 11 marca znaleźć się w Indiach i jak najszybciej stamtąd nie uciekać. Wysłać paczkę z jedzeniem, milion rupii i serdeczne życzenia powodzenia oraz nadzieję na spotkanie za miesiąc lub dwa. 乁(ツ)

@drdpr

22.03.2020 08:46

@hellboy, Paczka z jedzeniem i kasa tylko na koszt turystów. Swoją drogą Ritu Mittal to chyba nie polskie nazwisko, niech prosi o pomoc tam, skąd pochodzi.

@hellboy

22.03.2020 08:56

@drdpr, dziwnym trafem akurat z Indii :-) https://en.wikipedia.org/wiki/Mittal_(surname) Od razu mi się skojarzyło z firmą Mittal (obecnie ArcelorMittal), która przejęła rynek wyrobów hutniczych w Polsce za czasów SLD.

@drdpr

22.03.2020 09:02

@hellboy, No to pani jest u siebie , nie rozumiem na co narzeka.

@false_nine

22.03.2020 10:09

@hellboy, inna sprawa, że teraz to nie tylko kwestia Polski, ale przede wszystkim kwestia zachowania i bezpieczeństwa Indii, które przecież mają 1mld obywateli i bardzo problematyczne warunki sanitarne. Jak można było tam lecieć w czasie rozwoju sytuacji z #koronawirus ヽ(☼ᨓ☼)ノ