Elżbieta Witek nowym marszałkiem Sejmu

Data: 09.08.2019 16:35

Autor: ziemianin

businessinsider.com.pl

#sejm #rzad #polska #polityka #codziennaprasowka #wiadomosci

Elżbieta Witek została wybrana nowym marszałkiem Sejmu. Dotychczas pełniła funkcję szefowej MSWiA.

Elżbieta Witek nowym marszałkiem Sejmu

Elżbieta Witek została w piątek wybrana nowym marszałkiem Sejmu. Na tym stanowisku zastąpiła Marka Kuchcińskiego, który został zdymisjonowany w związku informacjami o jego licznych lotach rządowymi samolotami.

Elżbieta Witek w ostatnim czasie stała na czele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wcześniej, w latach 2015-2017 była szefem gabinetu politycznego premier Beaty Szydło, a później Mateusza Morawieckiego. W latach 2015-2016 pełniła też funkcję rzecznika rządu.

Liczne loty marszałka

Pod koniec lipca Radio Zet podało, że marszałek Sejmu latał rządowymi samolotami wraz z rodziną. Później prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że podjął działania ws. uregulowania przepisów dotyczących lotów służbowych.

W ostatni poniedziałek na stronach Sejmu opublikowano wykaz podróży. Zawiera on 85 pozycji opisujących podróże krajowe Marka Kuchcińskiego między 17 marca 2016 r. a 22 lipca 2019 r., 70 z nich odbywało się na trasie między Warszawą i Rzeszowem (w tym często z drogą powrotną). Później jednak na jaw wyszło, że oprócz żony Marek Kuchciński zabierał na pokład innych członków swojej rodziny, a także polityków PiS.

Ostatecznie Marek Kuchciński na wspólnej konferencji z Jarosławem Kaczyńskim ogłosił, że zrezygnuje z funkcji marszałka Sejmu.

@hexer

10.08.2019 14:22

@ziemianin, gratuluje niesamowicie szybkiej kariery – według Wikipedii funkcję rzecznika rządu pełniła niecałe dwa miesiące, szefową MSWiA też była dwa miesiące.

W normalnym świecie żeby awansować trzeba się wykazać i wypracować sobie pozycję zanim skoczy się szczebelek wyżej.

Nie wyobrażam sobie prowadzenia zespołu, a co dopiero większej organizacji, jeśli szef zmieniałby się co kilka miesięcy. Nawet zwykły pracownik(specjalista, nie operator łopaty) potrzebuje czasu żeby wdrożyć się w danym miejscu i zacząć efektywnie pracować.

Przeraża mnie ustrój, który obecnie mamy.

Nowa partia wygrywa wybory, wymiata wszystkich z pełnionych stanowisk, wstawia "swoich" ludzi, jak są jakieś afery to robi podmianki i tak byle do następnych wyborów.

Instytucje państwowe są ciągle w rozsypce bo nie są w stanie zaplanować niczego długoterminowo.

A pieniądze biednych podatników rozdawane są na odprawy, loty z rodziną i co tam jeszcze sobie wymyślą :/