Możesz już sprawdzić LibreOffice 7.0. To najlepsza alternatywa dla Microsoft Office

Data: 18.05.2020 15:31

Autor: R20_swap

instalki.pl

Pakiet biurowy w nowej odsłonie.

Darmowy pakiet biurowy LibreOffice 7.0 pojawił się właśnie w sieci. Najlepsza darmowa alternatywa dla Microsoft Office debiutuje na razie w wersji Alpha1, która daje wgląd w pokaźny zestaw nowości przygotowywany z myślą o stabilnym wariancie cenionego programu.

Nowy LibreOffice to przede wszystkim ulepszony interfejs z tematem ikon Sukapura, aktywowany domyślnie w pakiecie w wersji dla macOS. Program w końcu prezentował się będzie nowocześniej, a UI ma być znacznie bardziej przyjazne użytkownikowi.

#opensource #biurokracja #linux #rozdajo #zadarmo #windows

@Edisni

20.05.2020 17:04

@R20_swap, słaby do sortowania danych w arkuszu kalk. mam taki zestaw testowy "original_randomized_data" 65k wierszy i pod LO nie umiem się doczekać na wynik sortowania – 30 minut to mało, podczas gdy MS Office robi to w sekund 25, Free Office i WPS ok 50s,

@R20_swap

20.05.2020 17:22

@Edisni, Wiesz. Mi zawszę linux się wydawał taki niezręczny. Dziś mi prościej reboot/nąć PC z konsoli niż w coś klikać. Czasami się zastanawiam czy ci narzekacze wolnych rozwiązań są typem ludzi: uprzykrzę komuś koto mi pomaga jak imigranci z afryki np. czy są może złą baletnicą, czy może to tylko zwykła kwestia przyzwyczajeń.

Będę obiektywny i szczery, że to tylko moje przypuszczenia, ale obawiam się, że nikt nie chce zrobić czegoś co jest nieużywalne i ma być alternatywą dla MS. No bo niby na co i po co? jednemu człowiekowi może palma odwalić, ale nad tymi rozwiązaniami nie pracuje jeden człowiek i gdyby jemu odwaliło to reszta by odeszła i zrobiła swój projekt, a jeszcze byłaby wielka afera. Problem w tym, ze to nie są projekty opłacane przez mafie/rządy i nie ma tylu pieniędzy żeby zatrudnić tulu ludzi, żeby opracować każdą niepotrzebną rzecz..

Ale zacznijcie korzystać z tego w ogóle, chociaż na tyle na ile się nadaje względem was, to już będzie wielki postęp.

@LadacznicoOdporny

18.05.2020 17:12

@R20_swap,

Bardzo słaba alternatywa gdy przyjdzie do skorzystania z arkusza kalkulacyjnego.

Odpowiednik Word i Paint jeszcze ujdzie.

Do pisania prostych pism nada się jak najbardziej, ale przykładowo na pisanie pracy dyplomowej w tym już bym się nie odważył.

@GNUHurd

18.05.2020 17:24

@LadacznicoOdporny, A co złego jest w pisaniu pracy dyplomowej w LibreOffice?Ja jakbym miał okazję do pisania pracy dyplomowej(a wątpię że takową będę miał) to bym pisał.

@LadacznicoOdporny

18.05.2020 17:39

@GNUHurd,

xD Już to widzę. Promotor by nawet tego nie otworzył dopóki nie przekonwertujesz. Myślę że program by się wykrzaczył ekspresowo po dodaniu interaktywnego spisu treści i poprawek od promotora który miałby w dupie zgodność z open office.

Uczelnia ma gdzieś twoje open officowe zapędy. Ma być tak jak oni chcą i koniec. Kupiłem office właśnie na potrzeby prac dyplomowych. I nie żałuję. Dużo łatwiej się korzysta.

@GNUHurd

18.05.2020 17:42

@LadacznicoOdporny, Ale ja bym nie zapisywał tego w otwartym formacie, tylko jak oni chcą…Nie mam pieniędzy na office, a także średnio mi się podoba korzystanie z zamkniętego oprogramowania.

Swoją drogą jakby te państwo miało jakąś godność to powinno być zapisane prawnie że żaden podmiot z którym niejako kontakt jest przymusowy (w tym państwo) nie powinien zmuszać do używania zamkniętego oprogramowania(ale jak ktoś chce to niech sobie używa). Niestety ten przywiślański region zmusza ludzi na kwarantannie do używania aplikacji w której nie wiadomo co dokładnie jest.Nie jestem zaskoczony.

Aha, i to nie ja dałem minusa.

@LadacznicoOdporny

18.05.2020 17:46

@GNUHurd,

Faktycznie. Za późno edytowałem. Sorki.

Kapnąłem się dopiero po dodaniu tekstu że minus od R20 był.

@LadacznicoOdporny

18.05.2020 17:50

@GNUHurd,

Niby uczelnia udostępnia oprogramowanie w formie online, ale jest to skrajnie niepraktyczne. Finalnie bardziej opłacało mi się kupić niż marnować czas.

@Macer

18.05.2020 16:55

@R20_swap, freeoffice lepszy