Data: 07.10.2019 22:58

Autor: Nietzsche

Jest jedno zagrożenie dla PiS i PO, czy innych partii. To jest ewentualne powstanie w ciągu następnych lat "partii przedsiębiorców" z krwi i kości, gdzie warunkiem statutowym będzie posiadanie DG w ciągu ostatnich 5 lat. Taka partia miałaby bardzo szybko poparcie ze strony 1,5mln mikroprzedsiębiorców i ich rodzin.

Co ciekawe, państwo dało DARMOWĄ metodę zdobycia elektoratu takiej partii. Chodzi o maile i telefony w CEIDG, które nie podlegają żadnym regulacjom antyspamowym w relacjach firma-firma. To też partia, jak PSL, która nie musi zdobywać elektoratu z pomocą mediów :)

Będę myślał w ciągu następnych "ciemnych wieków PiS" (kadencji). Zresztą myślę o tym od 10 lat, ale byłem za młody.

Gdyby udało się zorganizować 30 zaufanych przedsiębiorców o podobnych poglądach…

#polityka

@Macer

09.10.2019 13:35

@Nietzsche, bardzo dobry pomysl. na pewno wiele osob by za tym poszlo, problem tylko, czy my polacy potrafimy sie tak zorganizowac. i jak szybko taka inicjatywa zostalaby zniszczona przez nagonke medialną lub akcje dywersyjne urzedu skarbowego. tacy przedsiebiorcy byliby pierwsi do kontroli.

@zakowskijan72

07.10.2019 23:00

Taka partia miałaby bardzo szybko poparcie ze strony 1,5mln mikroprzedsiębiorców i ich rodzin.

@Nietzsche, pozwolę sobie skomentować. Iks. De.

@Nietzsche

07.10.2019 23:01

@zakowskijan72, żebyś się nie zdziwił, być może już ktoś to robi ;)

@zakowskijan72

07.10.2019 23:12

@Nietzsche, Gwiazdowski miał zrobić. I co? I… nic.

Btw. mam kolegę przedsiębiorcę, który zadeklarował, że będzie głosował na PiS, bo dzięki regulacjom rynku które PiS wprowadza to on nie musi się obawiać konkurencji (on biznes zdążył założyć, a nowe przepisy ograniczają zakładanie nowych w jego branży). Taka prawda.

@Nietzsche

07.10.2019 23:18

@zakowskijan72, to się jeszcze okaże, gdy PiS sięgnie po jego pieniądze i będzie dotował "najbiedniejszych przedsiębiorców" z jego kasy xD

Nie twierdzę, że coś takiego zrobię, ale perspektywa i pomysły na promocję są skuteczne. Optowałbym za importem dobrych rozwiązań z Estonii i UK na nasze podwórko.

Gwiazdowski to inna sprawa, spróbował, ale nie tak jak to robić należy. Trzeba się kierować w stronę przedsiębiorców, ulotki nosić do ich przedsiębiorstw, maile rozsyłać przez CEIDG, reklamować się na portalach typu puls biznesu, money, bankier, mambiznes. Nie można kierować się w stronę regularnego elektoratu partii rządzących. Oni mają swoją reprezentację, przedsiębiorcy nie.

Druga rzecz, Gwiazdowski jest adwokatem, nie przedsiębiorcą. Liznął trochę polityki i uciekł w panice. Nie dziwię się, to jest bagno. Pytanie czy ja chcę wejść w to bagno i czy będą chętni by zrobić to samo. Z pewnością nie byłaby to decyzja "mirka z internetu", a musiałbym pewnie jeszcze przez kilka lat dojrzeć do tego.

@zakowskijan72

07.10.2019 23:20

Nie twierdzę, że coś takiego zrobię

@Nietzsche, zdradziłeś się, Jarek!!!

@Nietzsche

07.10.2019 23:21

@zakowskijan72, muszę nakarmić kota, afk xD