Data: 15.07.2019 14:49

Autor: MrHardy

Max Verstappen przyznał, że Sebastian Vettel tuż po zakończeniu Grand Prix Wielkiej Brytanii przeprosił go za niefortunny incydent. Holender w wyniku kolizji stracił szansę na podium.

Verstappen w walce na 37. okrążeniu uporał się z Vettelem. Niemiec próbował kontrować w zakręcie Vale, jednak na wejściu zablokował hamulce i z całym impetem uderzył w tył bolidu Red Bulla. Obaj zawodnicy znaleźli się poza torem i po kilku chwilach zdołali kontynuować jazdę.

Całe zdarzenie spowodowało spadek Verstappena na piątą pozycję. Z kolei Vettel z uszkodzonym bolidem wypadł poza czołową dziesiątkę, a jego wynik obciążą także 10-sekundowa kara.

Po wyścigu kamery zarejestrowały moment jak Niemiec podchodzi do kierowcy zespołu Red Bull Racing i obaj zawodnicy podają sobie ręce.

– Myślę, że źle ocenił hamowanie w tamtym miejscu – powiedział Verstappen. – Przed chwilą z nim rozmawiałem i przeprosił mnie. To rozczarowujące, ale nie zmienimy tego.

Vettel w pierwszej chwili kwestionował przez radio sposób obrony Holendra, jednak potem wziął winę na siebie.

Wyjaśniając okoliczności zajścia, Niemiec przyznał: – Myślałem, że wewnętrzna [zakrętu] będzie otwarta, ale tak nie było. Przez chwilę wyglądało, że będzie [Verstappen] zjeżdżał do środka, ale został po lewej stronie, a ja byłem zbyt blisko i nie mogłem uniknąć kolizji.

Na pytanie o swój punkt widzenia odnośnie przyznanej kary Vettel odpowiedział: – W porządku, to była moja wina.

https://www.youtube.com/watch?v=-KUixlLrO6c

#f1 #formula1

https://pl.motorsport.com/f1/news/vettel-przeprosil-verstappena/4495148/

Brak komentarzy