Noblistka daje kolejny popis... Olga Tokarczuk: Za 50 lat będziemy wstydzili się, że jedliśmy mięso.

Data: 23.10.2019 15:38

Autor: ziemianin

swiatrolnika.info

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #polska #tokarczuk #mieso #weganizm #wegetarianizm #idioci

Olga Tokarczuk, wegetarianka, która dotąd znana była głównie z atakowania tradycyjnych wartości i wspierania opozycji antyPiSowskiej w kraju (czy za swoje poglądy, czy talent otrzymała Nobla, niech ocenia Czytelnicy) dała kolejny popis wege-aberracji zrównując człowieka ze zwierzętami i mówiąc o spożywaniu mięsa jak o… Zresztą, oddajmy głos autorce książki o dobrych Żydach i złych Polakach, co zostało docenione na Zachodzie (a jakże!).

Noblistka daje kolejny popis… Olga Tokarczuk: Za 50 lat będziemy wstydzili się, że jedliśmy mięso. Będzie ono obłożone ogromną akcyzą

"Granica między człowiekiem i zwierzęciem jest postawiona w sztuczny sposób. Żyjemy w czasach, które te granice przesuwają. Cudownie jest wiedzieć, że Nowa Zelandia ustanowiła dekretem, że zwierzęta czują i mają swoje prawa. Wydaje mi się, że wszyscy będziemy szli w kierunku Nowej Zelandii i za 50 lat będziemy wstydzili się, że jedliśmy mięso. Jestem pewna, że tak się stanie. Myślę, że mięso będzie obłożone ogromną akcyzą i tylko najbogatsi ludzie będą sobie mogli na to pozwolić"

– stwierdziła noblistka na festiwalu Bruno Schulza we Wrocławiu.

Wiadomo, jakby napisała książkę, największe arcydzieło XXI wieku, a miałaby czapkę z naturalnego lisa, nobla by nie dostała. W literaturze jak w muzyce, baba raczej Oscara nie dostanie, ale baba z brodą ma już szansę… I dlatego prawdą jest jako rzecze Tokarczuk, że "Żyjemy w świecie kompletnego rozmycia, chaosu (…) żyjemy w świecie zmiany paradygmatu". Nowy paradygmat ogłosiła niedawno posłanka Klaudia Jachira z Koalicji Obywatelskiej, która przed pomnikiem AK sparafrazowała dawny paradygmat Polaków (Bóg, Honor, Ojczyzna) słowami: "Bób, Hummus, Włoszczyzna, Vege".

@stawo73

24.10.2019 15:11

@ziemianin, Postępakom nie wystarcza już zaglądanie ludziom do łóżek. Teraz jeszcze do talerzy zaczną zaglądać.

@wiktor

24.10.2019 14:52

@ziemianin, Dobrze, a kiedy zwierzęta zrozumieją, że nie należy jeść mięsa?

@hellboy

23.10.2019 19:30

mięso będzie obłożone ogromną akcyzą i tylko najbogatsi ludzie będą sobie mogli na to pozwolić

@ziemianin, kiedy nagroda Nobla wejdzie za mocno. Jakaś pisarka będzie mi mówiła co mam jeść, bo przecież od czasu otrzymania Nobla zna się na wszystkim. Ostatnio podczas oglądania meczu spytałem sam siebie: czy Olga Tokarczuk by to pochwaliła? A może powinienem w tym czasie na przykład karmić wiewiórki w parku? Ufam, że niedługo wypowie się na ten temat na łamach Gazety Wyborczej. Niestety ostatnio kupiłem spory zapas papieru toaletowego, więc pewnie nie będę miał okazji przeczytać…

@arti

23.10.2019 21:20

@hellboy, dokładnie, ale to też nasza wina , że wykopujemy patologię, zamiast objąć ją cenzura przemilczenia, ludziom wydaje się, że jak ktoś otrzymał nobla to jego głos przynajmniej jest warty usłyszenia i rozważenia, a to nie prawda, niczym się to nie rożni od autorytetu szamana, który swoim strojem wprawia w osłupienie prostaczków, ale to tylko fasada, za którą nic więcej się nie kryje. Kiedy ktoś zagaduje do mnie o tej kobiecie, natychmiast zmieniam temat dając wyraźnie do zrozumienia , że o niej się nie rozmawia bo to niegodne człowieka poświęcać jej tak przesadną uwagę, polecam.