Data: 28.08.2020 18:22

Autor: Thanos


ok, debata zamknięta => polityka zostaje / nie trzeba już minusować, zrozumiałem przesłanie ;P


UWAGA! Mini-ankieta :D

Twój głos będzie mieć decydujący wpływ => daj upvote na tak lub downvote na nie (btw. moje wpisy można normalnie minusować, nie trzeba się obawiać ban-hammera xD)

ano… tak sobie myślę… co byście powiedzieli na… ekhm… wywalenie polityki? w sensie, zablokowanie całkowicie, zbanowanie, usuniecie? tak szczerze to ten pomysł juz wiele razy był analizowany, ale… hm… debata powraca :D

plusy:

– brak politycznego syfu (jak ktoś chce sobie poczytać newsy, to niech idzie na strony związane z polityką),

– brak trolli prowadzących agitacje wyborczą (szczególnie pod przykrywką),

– brak wojenek politycznych.

minusy:

– ograniczenie swodoby wypowiedzi (ludzie czasami potrzebują miejsca w sieci, żeby móc swobodnie sie wypowiadać – ale wg mnie teraz wiekszosc to jawna agitacja, imho do pieca z tym syfem ;/ )

– …?

#polityka ogólnie to bardzo drażliwy temat.

co sądzicie? :))

#lurkerchangelog

@stawo73

28.08.2020 19:18

@Thanos, Jestem na nie. I w ogóle nie wiem dlaczego polityka jet uważana za jakieś zło? Interesowanie się sprawami publicznymi, a tym jest przecież polityka, z obywatelskiego punktu widzenia jest znacznie lepsze niż tumiwisizm. Ja zdecydowanie wolę dyskusję o wysokości podatków czy polityce imigracyjnej niż obrazki słodkich kotków. Tych drugich w internetach jest pełno, a jeśli uda Ci się na lurku stworzyć forum wymiany myśli w różnych kwestiach (także politycznych), to będzie coś, bo włąśnie takiego miejsca w polskim internecie brakuje.

@malcolm

28.08.2020 19:20

@stawo73, jest złem w necie bo lewactwo sobie intelektualnie nie radzi więc powinna być tylko w uznanych źródłach jak gazeta wyborcza czy tvn24 poruszana :-)

@stawo73

28.08.2020 19:27

@malcolm, Dobrym miejscem był wykop dopóki nie zaczęła się tam lewacka cenzura, czyli banowanie normalnych użytkowników i tolerowanie trolli. Uważam, ze lurek powinien być takim wykopem a rebours, czyli powinno się tu banować trolli a pozwolić dyskutować normalsom.

@MarcinLabanowski

28.08.2020 19:29

@stawo73, Kiedy zaczyna się trolling?Jak rozpoznać to że ktoś jest shillem?

Proszę o poważne odpowiedzi, a nie wyrzuty osobiste typu (TY)

@stawo73

28.08.2020 19:46

@MarcinLabanowski, To sprawa subiektywnej oceny, bo w moim przekonaniu nie da się stworzyć żadnego regulaminu, który by to jasno porządkował. Ludzka pomysłowość zawsze znajdzie luki. I mimo, że nie chciałeś takiej odpowiedzi, to w moim przekonaniu przykładem trolla jesteś Ty, o czym świadczy Twoja krótka aktywność nastawiona na zaczepki.

@gruby333

28.08.2020 18:57

@Thanos,

Bez polityki i sporów ideologicznych będzie nudno. Polityka musi zostać. Zastanawiasz się jak trzymać porządek w serwisie i nie narazić się na zarzut cenzury? Nie da się tego zrobić, zawsze ktoś będzie niezadowolony.

Można próbować rozwiązać ten problem wprowadzając strimy jak na reddit i strimsie. Użytkownicy zamykają się we własnych strimach i twórcy tych strimów zajmują się moderacją a ty nie jesteś za wszystko odpowiedzialny bo część odpowiedzialność za moderację spada na użytkowników.

Nowa wersja będzie w weekend? Miała być w tym tygodniu.

@demens

28.08.2020 21:25

twórcy tych strimów zajmują się moderacją a ty nie jesteś za wszystko odpowiedzialny bo część odpowiedzialność za moderację spada na użytkowników.

I tak powinno być, mam nadzieję, że @Thanos kiedyś się do tego przekona. Często też wpis nie łamie regulaminu serwisu jako takiego, ale nie pasuje pod dany tag i robi się syf, spam dla obserwujących. Moderatorzy globalni mogą nie znać specyfiki danego tagu i nie widzieć problemu.

@CommodoreCunt

28.08.2020 18:36

@Thanos, raczej byłbym na nie, ale taki switch jak przy +18 i NSFW, byłby całkiem spoko. Ale jak klasyfikować ta politykę?

Polskie podwórko PIS/KO/Konf to wiadomo, ale już np. dokazywanie lewaków na marszach, bany od buszującej w zbożu na vikop.ru, zadymy BLM, Nordstream-2, amerykańscy żołnierze w PL -tego już taki pewien nie jestem.

@Ijon_Tichy

28.08.2020 18:30

@Thanos, Powinno być dozwolone wszystko, co jest zgodne z prawem i rozumem i godnością człowieka. jedyny warunek – rozum i godność człowieka właśnie. Łatwo jest przecież odróżnić chamstwo i trolli od szczerej wymiany myśli i poglądów. A jeśli ktoś przegina, to szybko spadnie z rowerka.

@nuubeczek

28.08.2020 18:29

@Thanos, Trolli politycznych można inaczej załatwić, systemem banowania na nowym lurku np. bo wtedy trollowanie będzie bezużyteczne kiedy komuś się nie spodoba. Nie trzeba nic zmieniać.

@radudzik

28.08.2020 18:28

@Thanos, jestem na nie, to walka z wiatrakami, skupiłbym się na wymuszeniu na użytkownikach lepszego tagowania treści

@Thanos

28.08.2020 18:29

@radudzik, ok, dzieki za opinie. w nowej wersji bedzie opcja cofania postów do usera celem poprawy. wiec jesli wpis bedzie zle otagowany (np. brak polityka), to wróci do autora.

@reflex1

28.08.2020 18:34

@Thanos, Zależy. Agitacja polityczna jak dla mnie może być zbanowana. Ale już wydarzenia polityczne i ich komentowanie, czy dyskusje, niekoniecznie.

@malcolm

28.08.2020 18:55

@Thanos, a za brak innych tagów też wróci? Taki teścik robiłem i jak post jest negatywny o nazwijmy to "opozycji" to jest lament że brak tagu polityka a jak jaja z PiS to nawet nikt nie piśnie :D .

@Thanos

28.08.2020 19:33

@malcolm, jak ktoś zgłosi, że brak tagu X i mod uzna, że faktycznie brakuje tagu X, to wtedy tak – wpis wróci do autora do poprawy.

@malcolm

28.08.2020 18:26

@Thanos, proponuję wszystko skasować co się kojarzy z polityką. Serio – od razy ubędzie z 90% ruchu i treści. Z polityką jest tak że ludzie tak tego nie lubią że siedzą całe dnie na tvn24, infor, wchodzą na onet, interię i kupują gazety żeby tego na 1 stronach nie widzieć :D

@Thanos

28.08.2020 18:28

@malcolm, akurat ruch czy treść nie jest priorytetem. wolę wzrost powolny, ale lepszy jakościowo. co z tego, że jest duzo ruchu i tresci, jak wchodzisz na głowną i 90% to polityka (LGBT to takze polityka)? ja jestem apolityczny jak to tylko mozliwe, słabo mnie jara ten temat.

@malcolm

28.08.2020 18:33

@Thanos, LGBT to ideologia czyli jak najbardziej temat polityczny. Właściwie mało co polityką nie jest (ostatnio nawet sprawy wydawałoby się czysto empiryczne są interpretowane z punktu aktualnej polityki.

@nuubeczek

28.08.2020 18:38

@Thanos, System monitorowania treści taki jak na wykopie nie wypali, będziesz musiał wziąźć więcej niż paru moderatorów by ci cały dzień siedzieli i moderowali i nie każdy modek będzie perfekcyjny czy bezstronny.

Lepszy jest system gdzie każdy użytkownik może decydować o tym komu bana dać by ten nie mógł już z nim się spotykać.

Jedyne co bym zmienił to system odwoływania się od bana, kiedy np ktoś nas zbanował, to byśmy mogli prosić tą osobe by dała unbana.

@malcolm

28.08.2020 18:45

@nuubeczek, w nowej wersji ponoć będzie można użytkownika zabanować – super sprawa. Tylko czy niektórym wystarczy że oni czegoś nie widzą ale inni mogą? :-)