Prokurator nękał ocalałych z Rzezi Wołyńskiej. Odebrano mu prowadzenie spraw

Data: 11.09.2020 08:49

Autor: malcolm

wprawo.pl

#wolyn #upa #oun #bandera #ukrainskiezbrodnie

Prokurator Maciej Młynarczyk z Prokuratury Rejonowej Warszawa – Praga Północ nie będzie już ścigał Polaków za tzw. antyukraińską mowę nienawiści. Wszystkie prowadzonego przez niego sprawy dotyczące przestępstw z nienawiści zostały przeniesione do Prokuratury Rejonowej w Otwocku. O odsunięciu prokuratora Młynarczyka poinformowała we wtorek (8.09.2020) „Gazeta Wyborcza”. Oczywiście zrobiła to w swoim manipulacyjnym i propagandowym stylu pisząc, że „chociaż słynął ze skuteczności” to nie będzie już mógł ścigać „hejterów, antysemitów, faszystów, nawołujących do przestępstw wobec mniejszości narodowych czy wyznaniowych”.

Prokurator Młynarczyk zasłynął nękaniem ocalałych z Rzezi Wołyńskiej, którzy negatywnie wypowiadali się o banderyzmie oraz krytykowali antypolskie wypowiedzi Ukraińca Igora Isajewa nazywającego marsz Żołnierzy Wyklętych marszem faszystów i twierdzącego, że Polacy odpowiadają za zbrodnie III Rzeszy. Isajew apelował też, aby z polskich paszportów usunąć słowo „honor”, ponieważ razi ono ukraińską wrażliwość.

Modus operandi wyglądał tak: Isajew opluwał Polaków, w Internecie pojawiał się negatywny wpis pod jego adresem, prokurator Młynarczyk oskarżał autora wpisu o przestępstwo z nienawiści, oskarżony trafiał przed sąd i zostawał skazany, Isajew pozostawał bezkarny.

więcej:

https://wprawo.pl/prokurator-nekal-ocalalych-z-rzezi-wolynskiej-odebrano-mu-prowadzenie-spraw-o-tzw-mowe-nienawisci/

@Opornik

11.09.2020 10:58

@malcolm, bądź ucziwy, dodaj tagi #dobrazmiana i #pis albo nawet, niech Bóg mi wybaczy, #ziobro

Chociaż nie wiem, bo akurat przeniesienie do Otwocka to słaby ruch. :)