@R20_swap

26.06.2020 20:48

@Kamien23, ja nic mu nie wisze…

@genesis2303

26.06.2020 20:35

@Kamien23,

A ja wyceniam, że nawet Łudź Bałuty jest więcej warta niż roszczenia czarnoskórych. Po pierwsze to o roszczenia powinni się ubiegać nie do białych tylko do współplemieńców, którzy ich w niewolę do Ameryki sprzedali czy arabskich handlarzy niewolnikami bliski wschód też samymi dywanami nie stał, zanim okiełznano ropę. Po drugie poziom ich życia w Ameryce jest dziś kilka razy lepszy niż gdyby zostali wśród swoich (dzisiaj rąbaliby w kopalni metali ziem rzadkich dla Chińczyków, albo wydobywali złoto lub diamenty w tragicznych warunkach. Biali w Ameryce w ostatecznym rozrachunku podarowali czarnoskórym wolność, biorąc to wszystko pod uwagę należałoby się raczej zastanowić jak czarnoskóra społeczność zamierza zrekompensować białej społeczności koszty za utrzymanie sporej nadwyżki więźniów.

Za lewacką wiki nawet:

Niewolnictwo było praktykowane w Afryce, Europie, Azji oraz obu Amerykach na długo przed rozwinięciem się handlu transatlantyckiego[15]. Czarnoskórzy niewolnicy byli transportowani do Europy nim Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę[16]. Afrykański handel niewolnikami(ang.) dostarczał ludzi nie tylko do Europy, ale też na Bliski Wschód, zaś w krajach arabskich niewolnicy z Afryki byli znacznie liczniejsi niż na kontynencie europejskim[17].

Znaczny odsetek niewolników przybyłych do Europy stanowili jeńcy z afrykańskich wojen plemiennych[18]. Zdarzały się również przypadki bogacenia się mieszkańców zachodniej Afryki na zniewalaniu i sprzedawaniu przedstawicieli innych społeczności[19]. Praktyki te rozwinęły się między innymi w dorzeczu Nigru, gdzie organizowano liczne targi niewolników. Stamtąd niewolników transportowano na wybrzeże i sprzedawano w portach Europejczykom w zamian za broń, ubrania, alkohol i inne dobra[20].

Sami się brali między sobą w niewolę i opychali, a teraz mają pretensję do kraju, który podarował im wolność w prezencie, ale to jeszcze za mało teraz trzeba zrobić tam tyle wojen plemiennych żeby się poczuć jak w domu. Ogarnięty murzyn bez problemu daje sobie radę, jest masa czarnoskórych ludzi sukcesu w muzyce, w sportach, w aktorstwie, są czarnoskórzy w administracji, był czarnoskóry prezydent, banda hołoty robi larum bo zginął narkoman który się rzucał tak jak wcześniej rzucał się do czarnoskórej kobiety w ciąży. Żeby było jasne nie generalizuje tego na wszystkich czarnoskórych wypowiedź odnosi się jedynie do takich osób jak w tytule.

@drdpr

26.06.2020 20:44

@genesis2303, Pozwolę sobie za ciebie wkleić link do wikipedii. Tabelka pod koniec bardzo ciekawa.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Transatlantycki_handel_niewolnikami

@CommodoreCunt

26.06.2020 20:11

@Kamien23, Gdyby taki pomysł w jakichś dziwnych okolicznościach, stał się faktem, to patrząc na nawyki zakupowe powyższej grupy klientów, inwestowałbym w segmenty rynku, odpowiedzialne za: obuwie sportowe, sprzęt audio-video, producentów felg i sieci fast-foodów :)

@Winstrol

26.06.2020 21:26

@CommodoreCunt, Lubia tez pukawki. Ale to chyba nie jest odpowiedni segment dla tej grupy etnicznej ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

@aborygo

26.06.2020 19:34

@Kamien23, można się uczyć od Żydów? Można.

@drdpr

26.06.2020 20:00

@aborygo, Podejrzewam iż obie grupy etniczne skończą podobnie. 乁(ツ)

@drdpr

26.06.2020 19:10

@Kamien23, A to biali pożyczali jakieś pieniądze od murzynów? Jedyne co są im winni to podwózka z powrotem do Afryki.