Piotr Najsztub broni wolnych sądów: „Nam zależy na ich niezależności”

Data: 12.01.2020 18:10

Autor: kisiel

wmeritum.pl

W sobotę ulicami Warszawy przeszedł „Marsz Tysiąca Tóg”. Uczestnicy protestowali przeciw łamaniu konstytucyjnej zasady trójpodziału władzy przez obóz rządzący. W obronie sądownictwa manifestował także dziennikarz Piotr Najsztub. – Być może nie zatrzymamy tej nowelizacji, ale sędziowie potrzebują od nas takiego poczucia, że staniemy za nimi murem – powiedział.

#polska #newsy #newsyzkraju #wolnesady

Obecność dziennikarza na sobotniej manifestacji dostrzegli politycy obozu rządzącego. Internauci przypominali przy tej okazji kontrowersje wokół wyroku Sądu Okręgowego, który uniewinnił Najsztuba w sprawie o spowodowanie wypadku. Dziennikarza nie miał prawa jazdy, ani ważnych badań technicznych. Jednak w ocenie sądu w sprawie zgromadzono niewystarczający materiał dowodowy.

@malcolm

12.01.2020 23:11

@kisiel, Jak się słucha wypowiedzi Gelzdorf i widzi kto popiera stan obecny (Piotr Najsztub) to tylko pokazuje jak bardzo jest potrzebna jakakolwiek reforma, niech będzie dowolna byle była byle ten układ zamknięty przerwać.

@Cpp17

12.01.2020 22:11

@kisiel, jebać "polskie" sądy.

@tenji

12.01.2020 19:24

Przez tyle lat w państwie dziala postkomunistyczny układ, którego pięknym przykładem jest kasta sędziowska wspierana przez zlodziei polityków POKO i reszta lewicy. A takie wyroki jak Najsztuba tylko pokazuje bezczelność tych oszustow.

@Ijon_Tichy

12.01.2020 18:31

@kisiel, WOW! Ale tupet! Cóż za odrażająca kreatura…