Data: 22.09.2019 15:41

Autor: drewniany

Mam obawę że, 'polactwo' jest w naszym Narodzie tak silnie zakorzenione że, kryzys gospodarczy nic tu nie zmieni.

Po prostu pojawi się nowa partia która znajdzie 'wroga' i zrzuci na niego odpowiedzialność za kryzys i na może być to ktokolwiek: prawacy, lewacy, Kościół, Żydzi, Niemcy, Ukraińcy, LGBT, prywaciarze.

Następnie owa partia obieca ludziom że, nie bedzie żadnego zaciskania pasa, wykorzystując populistyczne hasła i kontynuując socjalistyczną politykę poprzedników.

Polacy łykną kolejną porcję zatrutej kiełbasy jak głodne (dosłownie) pelikany.

Zaskutkuje to dalszym pogorszeniem sytuacji.

#polityka #gospodarka #polska #ekonomia

@Macer

22.09.2019 15:53

@drewniany, zydzi byli w gorszym polozeniu przez setki lat, ale jakos sie wydobyli. Moze i nam soe uda, ale to nie stanie sie za naszego zycia

@Ijon_Tichy

22.09.2019 16:00

@Macer, Żydów łączyła religia i życie w komunach, kulturowej izolacji pomimo diaspory i rozproszenia. Pozostawali wierni swoim doktryno i praktykom. Nad Polakami niestety pracuje się, by rozbijać ich jedność na wielu płaszczyznach, nie tylko na płaszczyźnie religijnej, ale w szerokim rozumieniu. Nie jest zbyt trafne porównywanie sytuacji Polaków do Żydów.

@Kiszony

22.09.2019 16:16

@Ijon_Tichy, "Nad Polakami niestety pracuje się, by rozbijać ich jedność na wielu płaszczyznach"

Nie tylko nad Polakami…..a całą białą rasą, czy to w Europie czy USA.

@drewniany

22.09.2019 15:47

Do tego Polacy są niesamowicie podzieleni na wielu płaszczyznach, najjaskrawiej widać to w politykę. Na studiach patrzą na siebie wilkiem, nawet na takim lurku kłótnie są codziennością. Widać jak głęboko 'dziel i rządź' w nas siedzi.

Ktoś ma lepiej – podlizywac się, za plecami atakować

Ktoś ma gorzej – wyśmiewać, kopać leżącego, wykorzystać

@aeon

22.09.2019 16:07

@drewniany,

kłutnie

*kłótnie – grammarnazi

@false_nine

22.09.2019 15:44

@drewniany, Polacy po prostu stracili już wiarę, że za pomocą protestów czy wyborów jeszcze mogą coś zmienić. Za dużo porażek.

Najpierw dostaliśmy w wojnie i zakończyliśmy ją jako całkowicie pokonani, mimo iż jej nie zaczęliśmy i jej nie chcieliśmy. Po wojnie zostaliśmy ograbieni i okradzeni. Potem "pokonywaliśmy komunizm" co jak wiemy dziś było ustawką i bzdurą. Polacy niczego nie pokonali, sami zostali pokonani.

Dolicz do tego setki lat wojen, rozbiory, hejt itd.

Polacy już nie wierzą w ludzi ani w prawdę, Polacy nie wierzą już nawet we własne możliwości. Mentalność naszego narodu została niestety mocno przebudowana.

@zakowskijan72

22.09.2019 15:46

polacy po prostu stracili już wiarę

@false_nine, i szacunek do własnego narodu, pisząc jego nazwę małą literą.

#grammarnazi

@false_nine

22.09.2019 15:51

@zakowskijan72, szacunek to coś znacznie więcej niż martwienie się o literki :P poprawione.

@zakowskijan72

22.09.2019 15:54

poprawione

@false_nine, dziękuję. Ale nie wszystko :)

@mortadella

22.09.2019 16:23

@Anty_Anty

22.09.2019 16:43

@false_nine, Setki wojen i rozbiory mieli też inni i co? Dali radę.

Zobacz jak Korea była wyjaławiana z koreańskości a dziś są mocnym państwem.

Wymówki i wymówki a tu trzeba mocnych argumentów.

Kiedyś z ojcem rozmawiałem, postawiłem na hard political fantasy i załapał. Powiedziałem że za moment nas Żydzi wykupią, założą mini państwo i zaczął podbijać, odpowiedział że Polacy będą walczyć więc odpaliłem że tak będą walczyć ale nas wybiją i ciekawe co wtedy zrobi jak mu wnukom kulkę w łeb zafundują.

Szybka odpowiedź że świat na to nie pozwoli, to ja że kto za nazistami się wstawi, przecież wiadomo jaka jest retoryka na świecie, tak jak z Palestyńczykami , wczoraj 9 letniego chłopca zastrzelili i czy protestował? Gazę trują i czy coś powiedział na ten temat? Żeby zobaczył na mapy jak ich wyplewiono z ziemi, tyle lat mordu i nikt nie reaguje, i czy myśli że za nim się ktoś na świecie wstawi? Czy może powtórka będzie z historii ?

Dotarło

@false_nine

22.09.2019 16:50

@Anty_Anty, ja to wszystko wiem. Dla przykładu Niemcy czy Rosja rozpadały się wielokrotnie, często z milionami ofiar. A jednak istnieją.

Bo nie stracili wiary. W Polsce niestety stało się inaczej, póki co cierpimy wszystkie syndromy kraju pokonanego w wojnie, o losie którego zadecydowano z zewnątrz.

To jasne, że Polska MOŻE zmienić swoją sytuację, ale trzeba wyczekać odpowiedni moment i mieć chęci do działania.

To trochę jak z odzyskaniem niepodległości, może okazja przyjść po 65 latach, a może po 125.