Prof. Engels: Niemcy eksportują lewicowy autorytaryzm pod pozorem "antyfaszyzmu"

Data: 02.09.2020 08:39

Autor: Starszyoborowy

wnp.pl

Pod pozorem walki z fikcyjnym niebezpieczeństwem prawicowego "faszyzmu" wielu Niemców całym sercem popiera coraz bardziej autorytarna lewicowość i chce ją również narzucić sąsiadom – mówi PAP belgijski historyk, prof. David Engels.

#niemcy #polityka #lewactwo #lewica

@stawo73

02.09.2020 09:43

@Starszyoborowy, Świetne zarysowanie niemieckiego imperializmu ideologicznego, którego efektem będzie zapanowanie w w Europie totalnego chaosu. A w chaosie wiadomo – wszystko jest możliwe, łącznie ze zmianą granic i milionami ofiar. Ja od dawna powtarzam, że największym wrogiem Polski i Europy są Niemcy, a w odpowiedzi zazwyczaj słyszę, ze współczesne Niemcy są demokratycznym i pokojowo nastawionym państwem, bla, bla, bla. I gdy słyszę takie opinie od zwykłych ludzi to pół biedy, najgorzej jednak, ze większość naszej (DE)klasy politycznej powiela te brednie. Pytanie – ilu z nich to świadomi zaprzańcy przekupieni przez mocno rozbudowaną sieć niemieckich fundacji, a ilu to zwykli naiwniacy bez wyobraźni.

A efekty tej trzeciej niemieckiej próby podbicia Europy, którą państwo to podejmuje od 1914 roku, będę takie same jak przy poprzednich próbach, czyli zniszczenie Europy i jej dalsza marginalizacja (ten proces już trwa). Czy narody europejskie się w porę obudzą i przeciwstawią Niemcom? Czas pokaże.