@hellboy

22.03.2020 22:28

@ChopinHeuer2137, zdawało mi się, że Wyborcza ma speców od kontaktu ze zmarłymi. Nie mogą się po prostu spytać co było przyczyną jego śmierci? :-)

Sekcji zwłok nie przeprowadzono jeszcze o ile mi wiadomo, a problem z wyrabianiem się z testami mają wszyscy. Ponadto jeśli naprawdę było tak źle to dlaczego nie zadzwonił po pogotowie lub nie dał znać podczas dostarczania żywności/lekarstw? Sam pozytywny wynik testu niekoniecznie kwalifikuje do natychmiastowej hospitalizacji, więc zmieniłby w zasadzie niewiele jeśli pacjent nie zdradzał poważnych objawów.

@ChopinHeuer2137

22.03.2020 22:36

@hellboy, mam koleżanknę która pracowała na zmianie w dzien gdy sie okazało że pracownica UP w Szczecinie ma ncov. To co sie działo potem przez 3 dni to monty python na kwasie by tego nie wymyślił.

Źródło chujowe ale tej tematyki za wyssaną z palca nie uważam

@hellboy

22.03.2020 22:46

@ChopinHeuer2137, nie wątpię, że brak procedur na taką okoliczność powoduje chaos. Ale też należy brać pewną (całkiem solidną w mojej ocenie) poprawkę na media, którym zależy na klik, klik, klik. Dowiemy się co było przyczyną śmierci tego pana, gdy zostanie przeprowadzona sekcja zwłok. Testów faktycznie powinno być przeprowadzanych więcej i wierzę, że w końcu to nastąpi. Ale naiwnym jest sądzenie, że kiedykolwiek służba zdrowia byłaby przygotowana na zachorowania o takiej skali. Bogatsze i lepiej zorganizowane kraje mają problemy, a co dopiero mówić o nas.

@malcolm

22.03.2020 22:16

@ChopinHeuer2137, wyborcza – mała strata jako źródło informacji. Wiadomo, że jak to mówili bossowie PO – w Polsce jest gorzej niż w Aleppo w Syrii w czasie oblężenia.