@Gruby

26.09.2019 02:57

@kujda, Do 18 roku życia powinna być zakazana.

@LadacznicoOdporny

17.09.2019 15:19

@kujda,

Pomysł tej operacji jest sam w sobie chory.

Pacjent ma zaburzenia tożsamości, ewentualnie faktycznie na skutek różnych czynników rozwinął mu się "żeński mózg" w ciele mężczyzny, bądź na odwrót. Chcąc leczyć taką osobę staramy się wyprowadzić ją z zaburzeń tożsamości. Budowy mózgu na ten moment nie zmienimy. Płci ciała do budowy mózgu też dostosować się nie da – nie zmienimy DNA w każdej komórce ciała i nie uformujemy go od nowa. Nie da się. Może za 200 lat.

Jedyne co można zrobić to nauczyć pacjenta żyć w takim ciele jakie ma, sprawić by zaakceptował swoja płeć. Tu się kłania psychoterapia, nie chirurgia.

Ale szarlatan ma inny pomysł. Widzi chłopa w sukience i oto jest idea…

"Pani" podejdzie, odejmę kutacza, wywinę skórę do wewnątrz, wora też przerobię i myk! gotowe, od dzisiaj jesteś kobietą. Oczywiście należy przymknąć oko (a najlepiej oba) na to, że pacjent aby utrzymać to kłamstwo przy życiu musi walić zastrzyki z estrogenami i wypierać fakt, że ma totalnie inną budowę narządów płciowych i miednicy niż kobieca. Ma tez zarost, szeroką klatę, inne rysy twarzy, inną budowę mózgu, nieco inne instynkty i zachowania. Oczywiście nie zajdzie też w ciążę. Ale co tam, detal. A kto ośmieli się detale zauważyć, ten LPGQWERTY-fob i mówca nienawiści.

No nie. Od tego momentu to jest jeszcze bardziej okaleczona jednostka, która już nigdy nie będzie w pełni żadną z płci. Ani kobietą, ani mężczyzną. Jakaś płeć w psychice będzie, ale ciało jest okaleczonym, pozbawionym płci wrakiem. Gdy sprawa dotyczy osób starszych i świadomych swojej decyzji to nic mi do tego. Chcecie się okaleczać, to się okaleczajcie. Chcącemu nie dzieje się krzywda. Ale lekarze powinni to nazwać inaczej niż "zmiana płci", bo to jest jedynie okaleczenie i uformowanie pozostałości narządów rozrodczych w coś na kształt narządów płci przeciwnej.

Gdy zamienią wszystkie chromosomy Y na X w całym ciele, dostosują budowę całego ciała, w tym mózgu do budowy i działanie płci przeciwnej, to wtedy sam nazwę to zmianą płci. Póki co jest to szarlataneria i żerowanie na chorych ludziach.

Historia to oceni. I jeżeli świat nie zlewaczeje do reszty, to ocena będzie podobna do tej którą otrzymała lobotomia.