Data: 25.05.2019 14:02

Autor: Emil18

Mozna powiedzieć, że dziś jest pierwszy dzień remontu

Pozbyłem się wody z komór wypornościowych i myślę, że będę w przyszłości oddzielał skorupy zeby pozbyć się styropianu i naprawić przegnite mocowanie gniazda masztu

Dajcie mi pomysł na tag to będę opisywał postępy

#zeglarstwo #szkutnictwo #lodzkurwa

( ͡º ͜ʖ͡º)

@Thanos będzie można wstawiać kilka zdjęć w poście?

Data: 17.05.2019 19:52

Autor: WilkMorski

Czy wiecie czym jest Błękitna Wstęga Atlantyku? Jest to nagroda przyznawana statkowi który najszyciej przebył Atlantyk. Wstęga miała prawo wisieć na przednim maszcie statku… Oczywiście, były osobne tytuły za pokonanie trasy ze wschodu na zachód i ze zachodu na wschód. Jednak pewne wydarzenie zmusiło statki do liczenia średniego czasu obu rejsów. W 1935 brytyjski parlamentarzysta i właściciel floty handlowej ufundował piękną statuę ważącą około 100 funtów. Glob podtrzymywany przez: Posejdona boga mórz oraz Nike boginie zwycięstwa. Figury stoją na pięknej zielonej fornirowej skale.

#zeglarstwo

Piszę z telefonu więc #grammarnazi

Data: 11.04.2019 14:04

Autor: Emil18

Kupiłem sobie krokodylki metalowe żeby do nich przyczemić wstążkę i mieć icki gdy w wypożyczonej żaglówce ich nie ma

Jak tak dalej pójdzie to za rok będę chodził z własnym takielunkiem

( ͠° ͟ʖ ͡°)

#zeglarstwo

Data: 20.03.2019 23:10

Autor: Lukmar

10 września 2000 ok. godz. 05:26 w wyniku zderzenia z gazowcem MV Lady Elena zatonął SY Bieszczady, jacht żaglowy typu Opal. Wiał wiatr zachodni ok. 5°B, przy stanie morza 4 i bardzo dobrej widzialności.

Zginęła niemal cała załoga Bieszczad, w tym dwóch bardzo doświadczonych żeglarzy w stopniu kapitana i sternika. Przeżyła jedna osoba. Hołd zmarłym żeglarzom oddał zespół Banana Boat w swoim Requiem dla nieznajomych przyjaciół z sy Bieszczady

Za każdym razem kiedy słucham tej piosenki mam dreszcze. Staram się pamiętać o niej zawsze kiedy wypływam. Że niezależnie jak dobre by były warunki i jak doświadczona załoga to zawsze.. Zawsze trzeba zachować pełną czujność.