Zazdrośni kochankowie na tropie zdrady. Instalują... szpiegowskie aplikacje.

Data: 27.07.2020 19:59

Autor: 2_M_A

msn.com

Zazdrośni mężczyźni i kobiety instalują sobie wzajemnie oprogramowanie szpiegowskie na smartfonach, które pozwala między innymi na zdalny dostęp do wszelkich wiadomości, nagrywania dźwięku mikrofonem, zdjęć, itd. Oprócz prostych programów, poprzez kontrolę rodzicielską dla dzieci, używane są także zaawansowane, co równie nielegalne, stalkerware.

Instalujący tę formę kontroli najwidoczniej nie baczą na wagę tego czynu, gdyż np. we Francji zainstalowanie programu śledzącego bez wiedzy właściciela telefonu grozi rokiem więzienia i grzywną w wysokości 45 tys. euro. Francuski parlament obraduje nad podwyższeniem tych kar do dwóch lat więzienia i 60 tys. euro grzywny.

Wzrost zainteresowania tego typu oprogramowaniem jest wiązany głównie ze wzrostem zazdrości mężczyzn wobec kobiet. 21 proc. kobiet będących ofiarami przemocy małżeńskiej informowało, że wbrew swej woli było śledzone na odległość przy pomocy szpiegowskiej aplikacji.

#zdrada #kobiety #mezczyzni #seks #zwiazki #stalkerware #spyware #kontrolarodzicielska #francja

Data: 06.01.2020 20:50

Autor: Ijon_Tichy

@aborygo dobrze określił Sumlińskiego, jako osobę torpedującą całą sprawę. Tezy autora są wiarygodne, ale BOŻE! Już jestem rawie w połowie, ale tak się męczę, tak trudno mi się czyta tę książkę, bo odrzuca mnie ewidentne koloryzowanie, osadzanie wszystkiego w sztucznej fabule. Nawet jeśli te rozmowy rzeczywiście miały miejsce, to podane szczegóły, opisy okoliczności są ewidentnie okadzone wyssanymi z palca detalami. Są po prostu zmyślone, mocno podkoloryzowane i zaserwowane w postaci czegoś skrojonego na miarę taniego kryminału.

Po prostu męczę się tą tandetą.

#sumlinski #tusk #polityka #agent #zdrada

Data: 27.08.2019 00:55

Autor: kat_wi

O kurwa. Dowiedziałem się przed chwilą, że ukrainiec od nas z roboty powiesił się. Przyjechał do pracy do Polski ze swoją dziewczyną, a ta puściła się z innym ukraińcem. Przyłapał ich i się chłopak załamał. Gość miał 22 lata.

(18+ ze względu na treść)

#zwiazki #zdrada #samobojstwo