Data: 06.07.2020 19:00

Autor: Monte

Dzisiaj pół dnia się męczyłem z odblokowaniem telefonu, bo zapomniałem wzoru, którego używałem przez 3 lata…

I się okazało, że już się nie da odblokować za pomocą konta google więc tylko hasło albo czyszczenie wszystkiego.

Męczyłem się aż w końcu trafiłem

#zalesie #android

Data: 26.06.2020 15:48

Autor: reflex1

Kurwa. Dostałem właśnie rachunek za podatek od psów za rok 2019, w tym za psa którego musiałem uśpić we wrześniu 2019. 250 chf.

Dostałem również rachunek za podatek dochodowy za 2019. Ponad 1000 chf.

A żeby już mnie dobić, to okazało się ze mój szef źle obliczył bezrobocie techniczne i wypłacił mi prawie 1500 chf za dużo przez ostatnie dwa miesiące. I teraz mi wyrówna zabierając tę sumę z następnej wypłaty, która i tak jest niższa niż normalnie, bo większość to właśnie bezrobocie techniczne płatne 80%.

Tak więc miesiąc lipiec będzie zajebisty.

#zalesie #emigracja #podatki #japierdole

Data: 23.06.2020 05:05

Autor: Monte

Nie mogę zasnąć, kręci mi się w głowie, boli głowa szczególnie lewa część od skroni w górę, zbiera mi się na wymioty, horror, co robić ehh jeszcze stres do tego

#zalesie

Data: 16.06.2020 19:58

Autor: Ijon_Tichy

Trochę #chwalesie ale też trochę #zalesie bo w sumie to smutny opis chorej rzeczywistości pewnych środowisk… :/

Dzisiaj na fejsbuku mój brat gej wrzucił posta, w którym zawarty był apel jakiegoś związku powstańców warszawskich, czy coś w tym stylu, o nie dehumanizowanie osób LGBT. To taki rezonans kampanii wyborczej będący nawiązaniem do akcji z TVN, gdy Kolenda-Zalewska histerycznie wyrzuciła z programu człowieka za to, że użył sformułowania "ideologia LGBT".

Pozwoliłem sobie na delikatne wejście w polemikę z tezą owego posta, bardzo grzeczne i bez najmniejszego ataku. Momentalnie rzuciło się na mnie lobby LGBT, wyzwano mnie od najgorszych, po chamsku i agresywnie. A ja z typowym dla siebie spokojem i kulturą osobistą grzecznie odpowiadałem na ich wściekłe ataki. Post wzbogacił się o około 200 komentarzy, które niezbicie dowiodły, iż za osobami LGBT kryje się fundamentalistyczna ideologia, myślenie autorytarne, rewolucyjne, wściekle zideologizowane i nie znoszące odmiennego zdania.

Niestety post został usunięty. Żałuję, bo wymiana zdań była świadectwem tego, że mam rację. Generalnie wymiana zdań dowiodła, iż osoby LGBT są pełne jadowitej ideologii, chcą seksualizacji dzieci, odbierania praw rodzicom do decydowania o wychowaniu dzieci w zgodzie z własnym sumieniem, chcą kulturowego przewrotu i zmiany norm społecznych, że myślą rewolucyjnie i naprawdę są nowym proletariatem nowego marksizmu, choć nie zdają sobie z tego sprawy. Są pełni jadu i nienawiści do typowego Polaka, a nawet z pogardą i obrzydzeniem wyrażały się niektóre osoby o białym heteroseksualnym mężczyźnie, jako o synonimie faszyzmu i opresji xD lol…. Wykazali wyraźnie, że nie są zdolni do jakiejkolwiek rozmowy i są nastawieni na wojnę ideologiczną, stając na froncie agresywnej walki z normami społecznymi.

Porażające wypranie mózgu i zaprzęgnięcie tych biednych ludzi w wojnę ideologiczną antykultury. Ręce opadają….

#lgbtpedo #wojnaidei #bekazlewactwa #seksualizacja #stoppedofilii #marksizmkulturowy

Data: 15.06.2020 20:51

Autor: Ijon_Tichy

Znowu kamień mi schodzi i mam atak kolki nerkowej. Ból który temu towarzyszy odbiera zmysły, to najgorszy ból jaki kiedykolwiek miałem. Tak silny ból, że jestem cały mokry od potu, aż na wymioty mnie bierze i omdlenia. Do tego drętwieją mi lekko ręce.

Pojechałem do szpitala i dostałem zastrzyk i receptę. Ból odpuszcza powoli.

Módlcie się, żebyście nigdy nie musieli czegoś takiego przeżywać, bo to jest horror trwający długie godziny, a człowiek czuje się, jakby miał umrzeć.

#zalesie #choroba #szpital #zdrowie

Data: 07.06.2020 22:58

Autor: skurwodaktyl

Niedziela wieczór, a w zasadzie noc, więc skurwodaktyl sobie porozkminia.

Od bardzo długiego czasu czuje się pusty w środku, a z roku na rok i wraz z kolejnymi wydarzeniami których jestem głównym aktorem, ulatują ze mnie kolejne części. Myślę, że miałem to w sobie od dawna, a kilka wydarzeń które pojawiły się po sobie tylko przyśpieszyły ten proces.

Już pominę to, że od małego żyłem cudzym życiem. Zawsze myślałem, że będę jak tata, w zrozumieniu kariery i przyszłości. Nie zmuszał mnie do niczego, ale zawsze jego służba była obecna w rodzinie, jako pierworodny chłonąłem to niczym gąbka. Wiedziałem, że będę oficerem, nie wiedziałem jak. Z biegiem czasu przekonałem się, że to nie moja rola w przedstawieniu, nie mam predyspozycji, moje plany wiązane ze studiami okazały się kiepskimi ruchami, podobnymi do taktyki ośmiolatka gdy gra po raz pierwszy w szachy. Wystarczy powiedzieć, że życie depcze wyobraźnie. I teraz jak ma żyć taki ktoś jak ja, gdy całe życie podświadomie chłonął i podawano mu wizję przyszłości, która się nie spełni?

Ta pustka odbija się we mnie, odkąd w sumie skończyłem studia pierwszego stopnia. Dojrzewałem do tego, by zrozumieć mój błąd – pójście na studia, a wręcz gównostudia. Z rozpędu poszedłem na magisterkę, na tą samą uczelnię, tylko inny kierunek – tak, jestem idiotą do kwadratu. Pustka narastała.

Gdy wyszedłem z sali, w której obroniłem magistra, świadomość bycia nikim, posiadania gówno-papieru czyt. dyplomu, spadła na mnie niczym Betonowy Osioł na wormsy. Nagle, z góry, wbiło w ziemię mocno i nie opuściło. Próbowałem ratować moje życie, ale napaskudziłem sobie w życiorysie jeszcze bardziej, CV to nieśmieszny żart.

Zaraz potem rozstałem się z moją dziewczyną, miną cztery lata gdy jestem sam i już nie próbowałem swoich "sił" – ale to materiał na osobną rozkminę. Dziura się powiększała, bo zmarnowałem czas wspaniałej kobiecie, zmarnowałem go sobie, nie osiągnąłem nic.

Z każdą porażką po choćby próbie minimalnego ustabilizowania kursu, by po czasie i siłą rozpędu pionizować się, coś wyrywało ze mnie kolejny kawałek.

Pierwsza dziewczyna, która była mi przyjaciółką przez tyle lat, najbliższą mi osobą. Którą kochałem prawdziwie, mocno i chyba jako jedyną, odeszła ode mnie gdy potrzebowałem jej. Nie jako partnerki, ale jako właśnie bliskiej osoby, zdradziła mnie, pokazując hipokryzję. Zawsze byliśmy dla siebie, gdy u jednego się sypało, drugie słuchało. Gdy mi nie wychodziło w życiu, a mama walczyła z rakiem, gdy potrzebowałem jej najbardziej, odwróciła się bez słowa. Znalazłszy nowego bolca, kończąc swoją udawaną depresję z powodu – a jakże! – braku odpowiedniego bolca (wspaniała depresja, nie?) i udawany nihilizm na memaski z pejsbuka. Odcięła się bez słowa, zostawiając ogromną ranę. Detonując ładunek termojądrowy wewnątrz tej pustki, pozostającej w środku mnie.

Człowiek, którego znam od 12 roku życia, a z którym łączyło mnie na początku granie w RPG, stał się moim przyjacielem. Siłą rozpędu życia, tak się stało. Mam 28 lat i przez 16 lat znaliśmy się. Zmienił się, ja również, nasza relacja zmieniła się w bardziej dojrzałą. Każdy z nas miał swoje życie i problemy, znaliśmy je, ale życie toczy się dalej – w końcu poznał fajną dziewczynę, z którą wszedł w relacje. W ubiegłym roku ogłosili mi, że będą rodzicami, to tylko przyśpieszyło plan przyjaciela by się jej oświadczyć. Byłem jego świadkiem na ślubie, w styczniu. Żona, dziecko w drodze, toksyczna matka od której wyprowadził się poza Warszawę.

Życie biegnie swoim wektorem, nie mogę nikogo winić. Pomogłem mu w przeprowadzce, pewnego lutowego popołudnia. Tego popołudnia skończyła się pewna era. Era, gdzie wystarczyło mi 10 minut by przejść z jednego osiedla na drugie i być u niego, pogadać, wygadać się. Napić czy zebrać by wyjść na miasto. Nie zbierzemy się tak łatwo na piwo, które piliśmy na Szczęśliwicach w letnie noce, rozmawiając o wszystkim i niczym. Nie będzie już mi szukał żony. Ma teraz inne priorytety, a ja zostałem sam. Dziura się znowu powiększyła.

Z końcem kwietnia zostałem zwolniony i do tej pory nie mogę znaleźć pracy. Cięcia, firma cienko przędła, ale wzięła kasę z Tarczy, by zwolnić chwilę potem połowę swoich pracowników. Zaraz będę miał 30 lat, a nadal nie wiem co chcę robić w życiu, czując tą wielką pustkę bo weryfikacji dziecięcych marzeń o przyszłości. Nie wiem co chcę robić i nigdy już chyba nie będę wiedział. Nie każdy może być usatysfakcjonowany, bo o szczęściu nawet nie wspomnę. Najwyraźniej zostanę z tym do końca mojego życia – czasami chciałbym, aby się skończyło. Zmęczyło mnie to, że moje CV to pierdolony żart, gdzie pracowałem po 6 miesięcy i mnie zwalniano. Stary koń bez czegokolwiek, nic nie osiągnął. Ratuje się treningami brazylijskiego jiu-jitsu, ale brakuje mi tego co jest osią życia mężczyzny – pracy.

Brakuje mi choć zmiany kąta nachylenia mojego życia, bym mógł powoli powstawać, podnieść się. Żyje w wielkiej pustce i nie mam nikogo, z kim mógłbym szczerze o tym porozmawiać, komu mógłbym to wyrzucić. Rodzina ma swoje problemy, często poważne na zdrowiu, a ja jestem człowiekiem, który nie lubi zarzucać innych osobistymi problemami. To mój krzyż, ja go niosę. Nikt mnie nie zrozumie, to oczywiste, bo tak ludzie są skonstruowani. Perfekcyjnie odizolowane dusze.

Boje się, że ten mrok przerazi kogokolwiek, komu postanowiłbym powiedzieć o swoim ciężarze. Ucieknie, zniknie, a ja zostanę z jeszcze większą dziurą wewnątrz.

Stone Temple Pilots – Big Empty

https://www.youtube.com/watch?v=7fuqZFBTP0I

#zalesie #depresja #skurwodaktylrozkminia #gownowpis #void #feels #feelsy

Data: 27.05.2020 23:42

Autor: Macer

jak mnie wq)(&%^wia ta moda na aktualizacje kazdego programu. kiedys kupowalo sie gre, system operacyjny, telefon raz a dobrze i nikt glowy nie zawracal, dzialalo i wszyscy byli zadowolneni. ale nie kurwa. trzeba zatruc ludziom zycie. teraz beda zmuszac, odcinac dostep, dyskryminowac przez poddostawcow, tylko po to zeby wchodzic mi w robote gdzie sie przyzwyczailem do jednego interfejsu i mi go zmieniac, albo rozpieprzyc dzialajacy system i mi skasowac dane. chce sobie odpalic na jedna bitwe world of tanks to musze 1,5GB sciagac na komputer.

#komputery #zalesie

Data: 15.05.2020 20:30

Autor: Starszyoborowy

Na jutro zaplanowałem obcięcie dwóch gałęzi z drzewa rosnącego przy mojej bramie. W tym celu musiałbym wejść na drabinę. A właśnie dowiedziałem się, że kolega w moim wieku spadł z drabiny i się nieźle poobijał.

Chyba poczekam zięcia.

#zalesie

Data: 07.04.2020 03:03

Autor: BlaziuBlaz

Z kim ja pracuję?

Jakiś idiota jeden z drugim uznał, że najlepszym miejscem na pozbycie się zużytej taśmy z datownika będzie – uwaga! – mała skrzynka z bezpiecznikami. Tak, nie kosz na śmieci tylko skrzynka z bezpiecznikami.

Logiczne, prawda?

I tak nawpierdalali tam z dziesięć zużytych rolek (ich liczba od wczoraj kiedy je przypadkiem znalazłem urosła o jedną) i tak leżą i czekają na audyt czy inną kontrolę z PIP.

Mam już dość tych debili i zgłaszam bez zawahania, bo nie będę więcej sprzątać nieswojego syfu.

Czy poniosą jakieś konsekwencje? Nie w firmie w której pracuję乁(ツ)ㄏ Póki co do potencjalnych sprawców zostało wysłane zdjęcie z zawartością owej skrzynki jako, nie wiem, ostrzeżenie?

Absurdy w mojej pracy to temat (rwąca) rzeka.

#zalesie

Data: 13.03.2020 13:41

Autor: Immortal_Emperor

Ludzie to są popierdoleni. Byłem w Lidlu po zakupy. Na sklepie widzę Szweda budowlańca z żółtym hełmie na głowie. Koleś kilka razy mocno kaszle na wszystkich dokoła, nawet nie próbuje zasłaniać ust! Chwilę później widzę go w kolejce przy kasach. Zjeb znowu kaszle. Czekam na reakcje ludzi, ale nikt nic sobie z tego nie robi. W mojej kolejce przede mną stoi jakiś dziadek i też zaczyna kaszleć. Na szczęście otwiera się nowa kasa, więc czym prędzej do niej spierdalam. U mnie przed blokiem idzie jakiś człowiek i też zaczyna kaszleć. Czy ja już mam paranoje? Przecież tu zaraz wszyscy będą chorzy. #koronawirus #zalesie #szwecja

Data: 04.03.2020 00:09

Autor: Immortal_Emperor

Czuje się trochę zdesperowany. Dobija mnie myśl, że w tym roku przez korona wirusa będę musiał siedzieć na tyłku w jednym miejscu. Nawet chciałem sobie jutro pojechać do Kopenhagi. Byłem już tam kilka razy, ale za każdym razem odkrywam te piękne miasto na nowo. Szkoda że jest zima i jakoś tak mało wszystko wygląda zachęcająco. Sam już nie wiem. Teraz przeglądam miejsca warte odwiedzenia i natrafiłem na copenhagencard. Nie wiedziałem że jest możliwość zakupu takiej kary, wcześnie za wszystko przepłacałem. Robi wrażenie ilość darmowych atrakcji Link . Zima i ten pieprzony korona wirus, nienawidzę was! #zalesie

Data: 29.02.2020 12:11

Autor: Gra_Melodia

 1. Bądź Januszem/Grażynom i wykup wszystkie maseczki i płyny antybakteryjne w okolicy bo "kolanowirus" (serio słyszałem jak ktoś tak mówi).

 2. Nadal nie myj rąk po sraniu

 3. W markecie koniecznie obmacaj ku*wa wszystkie możliwe warzywa gołą łapą

 4. Dziw się potem, że chorujesz

 5. Brak profitu

#polska #zalesie

Data: 18.02.2020 00:38

Autor: Macer

na FB powstalo wydarzenie na wydziale prawa UW o „prawach” ludzi zlapanych za narkotyki. organizowane przez „kolo naukowe (XD) racjonalnej narkopolityki”. ja pierdole. to pokolenie jest tak bardzo zjebane, jak ja go nienawidze.

swoja droga, ciekawe czy rodzice organizatorow i uczestnikow wiedzą, czym sie zajmują ich dzieci na studiach… hahah, cwani, ukryli liste.

#zalesie #patologiazmiasta

Data: 21.01.2020 14:40

Autor: LadacznicoOdporny

Mój dzień w skrócie:

 1. Jakieś chore sny w nocy

 2. Zaspałem

 3. Dostałem mail o tym, że prezent dla dziewczyny na który czekam od miesiąca wrócił do nadawcy.

 4. Do pracy wlokłem się za ciągnikiem, a później stałem przed przejazdem kolejowym.

 5. Finalnie się spóźniłem…

 6. i zahaczyłem czyjeś auto na parkingu

 7. Siłą rzeczy do drugiego pacjenta również się spóźniłem, a akurat musiałem skończyć wcześniej. Tyle dobrego że moja historia urzekła publiczność i nie mam kłopotów…

 8. Szkolenie w pracy. Rozwleczone na 2 godziny, a treści właściwej było z 30 minut. Finalnie będę miał więcej obowiązków w pracy.

 9. Rozkopali trasę którą chciałem dojechać do promotorki. Omijając cały ten syf jechałem o wiele dłużej niż zakładałem. Dziur które zaliczyłem po drodze nie zliczę. #lodzkurwa

 10. Teraz czekam na promotorkę. Mam nadzieję że mój przydział pecha już się wyczerpał. Jakby co to przez zaspanie nie wprowadziłem poprawek do pracy :/

#pech #dailylog #zalesie #wezciepocieszcie

Data: 07.01.2020 14:18

Autor: vundo_

wyrzucili mnie z biura, powiedzieli że remont przeprowadzajo i dostałem miejscówkę w jakiejś kanciapie bez okien na końcu korytarza (zabrałem ze sobą torbę, płaszcz, jeden fotel i swojego kwiatuszka w doniczce)

#pracbaza #zalesie

Data: 07.01.2020 11:09

Autor: vundo_

Ale mnie wkurwia jak ktoś na siłę stara się być tak bardzo alternatywny, oczywiście męczy się i jeszcze każe sobie składać ukłony za swoje cierpienie. Bo ktoś musi być inny i na niego trafiło.

#zalesie

Data: 05.01.2020 23:48

Autor: Emil18

Ehhh

Ale mam zjebane oprogramowanie

Ja wiem, że jeśli chciałbym być w szczęśliwym związku to muszę znaleźć kobietę która polubi "mnie" prawdziwego i przy której nie będę musiał nic udawać.

I wiem że prędko to nie nastąpi, ale jednak warto poczekać

A tutaj odzywa się biologia i mówi "JESTEŚ SAMOTNY, ZNAJDŹ SOBIE DZIEWCZYNĘ, TERAAAZ"

i mnie dopada smutek( ͡° ʖ̯ ͡°)

#tfwnogf #zalesie

Data: 03.01.2020 20:56

Autor: Ijon_Tichy

Mieszkam na wsi, skazany więc jestem na internet bezprzewodowy. Mam neta w plusie. Do tej pory w mojej lokalizacji miałem normalny dostęp do internetu LTE, który śmigał dość szybko. Ale od trzech dni mam ogromne problemy z internetem, jakość łącza drastyczniejsze spadła. Zarówno mój internet na telefonie, jak i osobny internet domowy.

Nie da rady oglądać na Youtube jakiegokolwiek filmu, nawet w najgorszej jakości. Tylko przez krótkie chwile internet jako tako działa, ale ogólnie jest tragicznie :/

W sumie, to tylko lurker działa znośnie, choć dość długo się wczytuje.

#problemypierwszegoswiata #internet #plus #oswiadczenie #zalesie

Data: 03.01.2020 18:18

Autor: lisq

#korposwiat #zalesie

tylko się nie śmiejcie (za głośno).

Rekrutowano mnie do trzech zespołów – L1.5 unix, L2 unix i wsparcie aplikacji biznesowych.

Cały czas podczas rozmowy podkreślałem że ważna dla mnie jest praca zmianowa ( dostaję raka jak mam pracować 8-16) i jasno określiłem gdzie chcę trafić. Tylko jeden z tych zespołów (wsparcie) oferował pracę w dziwnych godzinach, reszta standardowe 8-16.

Przychodzę wczoraj do roboty, okazuje się że przyjęli mnie na L2 unix – 8-16 XDDDD

Przycisnąłem menadżera, pojechał mi z Żenka ("jak do tego doszło nie wiem") i że wyszło niezręcznie, że tamci się wycofali(ale nie wiadomo czemu), że moja kandydatura przeszła tutaj, że bardzo dobrze wypadłem, że się nadaję i standardowe pierdololo.

Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobisz.

No ale skoro już jesteś to zaczniemy wdrażać.

I ludzie w robocie się na mnie dziwnie patrzą, że jak to tak, na zmiany? Jak zwierzę? W nocy? Na 14tą?

Żalę się znajomym i co słyszę? "No w sumie głupio wyszło, ale przecież firma ma parking, dojedziesz autobusem, weźmiesz se wolne" i takie sranie w banie.

Dodam że hajs się zgadza, w razie draki mam inną ofertę w zanadrzu (te same godziny, ta sama kasa, może wynegocjowałbym więcej).

Tylko dla mnie to jest to jest niepojęte że zamawiam czizburgera a dostaję fiszburgera?

Data: 31.12.2019 20:14

Autor: Lukmar

Siedzę z dziewczyną, koleżanką i kolegą na klatce przy naszym mieszkaniu z AirBnb w Kiszyniowie, w Mołdawii. Jak wychodziliśmy na imprezę to od drzwi odpadła klamka, a są tak felerne, że nie da sie ich teraz ani otworzyć, ani zamknąć na klucz. Czekamy aż przyjedzie gospodarz, mam nadzieje że z narzędziami. Na szczęście mamy 3 butelki szampana. Trzymajcie się w tego sylwestra.

#zalesie #sylwesterzlurkiem #moldawia

Data: 22.12.2019 10:47

Autor: bananaplugs

Ech Lurki, czasami człowiek człowiekowi człowiekiem. Wyprzedaje trochę sprzętu na pewnej grupie FB, żeby uzbierać trochę więcej grosza na wesele. I co? Zawsze się znajdzie 2-3 śmieszków (bądź nie) co walą tekstami "Nie żeń się! Po co ci to!" "Ta książka/urządzenie pozwoli ci uzbierać na wesele". No kurwa naprawde przykro się robi czasami.

#zalesie #wesele

Data: 13.12.2019 01:09

Autor: Emil18

Żeby zdać z matmy muszę z trzech kolejnych sprawdzianów dostać 3

Wygląda na to, że się prędko nie zobaczymy

Dlaczego jestem takim kretynem i biorę się za naukę dopiero jak mam nóż na gardle?! (╥﹏╥)

#zalesie #gownowpis

Data: 09.12.2019 20:00

Autor: vundo_

Japierdole kto to wymyślił, kliknąłem w link wypisujący mnie z newslettera, ale to za mało bo musiałem jeszcze kliknąć w link potwierdzający wypisanie, który był w kolejnym mailu. A można było to zrobić za jednym razem.

#zalesie

Data: 03.12.2019 15:28

Autor: turtelian

Kurde lurki od miesiąca praktycznie nic nie zrobiłem, nie moge się zebrać do nieczego…

tyle dobrego ze wymyslilem pomysl na apke wiec jest szansa ze powroce do nauki bo jak mam projekt i sie wkrece to siedze i robie. Tylko sie zebrac ….

A u was jak tam zycie ? zmalau urus ?

#zalesie

Data: 26.11.2019 23:07

Autor: vundo_

Jestem tak stary, że symulowałem chorobę żeby nie iść do szkoły i grać na Pegasusie. A i pamiętam jeszcze pana Engela na Mundialu w Korei i Japonii (Olisadebe jejeje)

#zalesie chyba

Data: 26.11.2019 10:30

Autor: vundo_

Puściła uszczelka w filtrze i około 8 litrów wody zalało szafkę pod akwarium, skutki to oczywiście płyta MDF pochłonęła wodę i napęczniała. Nie jest fatalnie, ale na pewno przykro.

#zalesie

Data: 31.10.2019 16:08

Autor: Emil18

No chyba ktoś o****ał

W szkole się popsuło ksero i mamy się zrzucać po 30 zł

Ale nie od klasy

TYLKO OD OSOBY

Zakładając że taka maszyna kosztuje jakieś 5.000zł wystarczyłoby żeby wpłaciły 3 klasy

A jest ich w szkole conajmniej 10

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

#szkola #zalesie

Data: 15.10.2019 17:43

Autor: reflex1

Wczoraj i przedwczoraj zajebista pogoda. A dzisiaj w dniu meczu leje non stop. I niby większość trybun zadaszona, ale trzeba jeszcze wejść na ten stadion. A jedyna parasolka jaką posiadam ma metalowy szpikulec, a takie są zakazane na stadionie.

#zalesie

Data: 09.10.2019 21:48

Autor: Czlowiek_pizza

Obecnie jestem pełnoprawnym śmieciem. Zarabiam tyle by nie zdechnąć, ale na tyle mało by żyć. Matka, którą się zajmuje mnie nie szanuje, nie stać mnie by się od niej wyprowadzić, bo na wynajęcie mieszkania, które nie jest ruderą 30lat po remoncie to wraz z utrzymaniem auta, to jakieś 3500zł miesięcznie, a tyle w moim mieście zarobi przedstawiciel handlowy, lub jakiś gość z 20letnim doświadczeniem. Praca jaka jest, to gówna niszczące psychikę, a staż pracy w tych firmach mogę sobie wsadzić w dupę, bo nigdzie wyżej nie podskoczę pracując tam. I mowa tu o pracy w banku czy telkomie. Co mi po doświadczeniu, skoro te dośwaidczenie to klepanie dzień w dzień tego samego i tańczenie na chuju ku uciesze klientów i kierownictwa. A to wszystko za 1900zł po doliczeniu premii motywacyjnej xD

#praca #pracbaza #zalesie #gorzkiezale

Data: 01.10.2019 22:15

Autor: reflex1

Lurki. Wiem że nasza społeczność jest malutka i nie ma takiej siły jak inne podobne portale, ale jest prośba do Was ode mnie. Na pewno sporo osób ma konta na reditach itd plus sporo informatyków też tu się znajdzie.

Trzeba obniżyć ranking pewnej sieci. Chodzi o smood.ch (takie szwajcarskie pyszne.pl

Już tłumaczę o co chodzi.

Za pierwszym razem dostarczyli mi (z godzinnym opóźnieniem)hamburgera, bez hamburgera (sama buła i warzywa). OK nie ich wina, ale odzyskanie kasy za to zajęło mi 3 tygodnie i to tylko dlatego że w końcu poleciały kurwy przez telefon.

Tym razem zamówiłem (o 18, na 21) koreańskiego ramena z ichnim makaronem. W restauracji, już gotowy czekał na dostawcę ponad 30 minut. Więc jak się domyślacie dostałem zupę bez zupy, jedynie napęczniały makaron (dodatkowo z kurczakiem zamiast wołowiny). Kiedy złożyłem telefoniczną reklamację usłyszałem, że to nie ich wina, bo były korki, oraz że nie zwrócą mi kasy, ani nie przywiozą nowej. Kurwa mieli 3 godziny na ogarnięcie przejazdu.

Więc gdyby dało się zrobić coś z ich witryną internetową, to działajcie.

Z góry wielkie dzięki.

#zalesie #takietam

Data: 26.09.2019 11:12

Autor: Czlowiek_pizza

Przyszedł do mnie janusz lat ok. 60 z ryjem, że ma nadpłatę na koncie i ja mu mam ją przelać na jego konto, albo wydać z kasy, bo on nam tego kurwa nie daruje, bo my jesteśmy złodzieje jebane i naciagamy ludzi

Myślę sobie chuj tam, może miał jakieś numery firmowe i jakieś kłopoty, że go system wyjebał na miliony, a typek ma zdezaktywowany numer i 5,38 powtarzam kurwa 5,38 (nie chciało by mi się dupy z domu po to ruszać) nadpłaty xD

Nawet nie miałem opcji, żeby mu to wypłacić, bo przy takiej kwocie nie podstawia się takie okienko.

Więc mówię mu, że jak sprawa wygląda, i że musi do centrali po prostu list wysłać

A typek, że go to pierdoli i on bez hajsu nie wyjdzie, a jak nie mogę mu przelać, to z własnej kieszeni niech mu dam.

Ja do niego, że jest chyba nie poważny

A ten mi jebną w jape z tekstem, że mam mu nie pyskowac itp. xD

Kierownik się wkurwił, wzięliśmy typa i zamknelismy salon, dzwonimy na pały, a z nimi pogotowie przyjechało do mojej przeciętnej wargi i zabrali janusza xD

Zjebani ci ludzie jacyś

#opowiesciztelkomu

#takaprawda #oswiadczenie #zalesie #gorzkiezale #praca #pracbaza

Data: 23.09.2019 21:36

Autor: Czlowiek_pizza

Dam pracę kurwa

Jesteśmy międzynarodowa firmą, która jest liderem rynku itd.

Szukamy człowieka bez szacunku do siebie, który będzie zapierdalać na naszego kochanego szefa i jego bękarty (każde z inną szmatą).

Jako lider branży, możemy zaoferować najniższą krajową, na umowę o gówno, oraz zajebiście ważny wpis do portfolio!!!

Nie zwlekaj chuju, ślij cv (tylko ze zdjęciem – jebac polskie prawo i twoje kompetencje, jak masz krzywy ryj to się pośmiejemy i cie nie zatrudnimy xd).

Szczęśliwca zaprosimy na rozmowę, ale zatrudnimy największego kmiotka, który będzie najtańszy.

Wpis inspirowany ofertami pracy na olx

#takaprawda #oswiadczenie #zalesie #gorzkiezale #praca #pracbaza #polska #rynekpracownika

Data: 21.09.2019 21:43

Autor: Macer

jakies takie przemyslenie wokol mnie chodzi… w Polsce mamy tradycję posiadania skrajnie durnych elit. jak sie przejdziesz po ulicy, pojdziesz do roboty, do sklepu, to przecietny prosty czlowiek w polsce jest calkiem ogarnięty zyciowo, ambitny, ma zdrowy system wartosci, ma moim zdaniem szersze horyzonty niz przecietny prosty czlowiek w takiej Anglii. jak bylem na stazu w polskiej hucie, to robotnikom zalezalo na dobrym wykonaniu roboty, traktowali ją powaznie, starali sie, mimo ze pracowali w bardzo ciezkich warunkach. jak pracowalem w anglii w instytucie badawczym, to z kolei robole lecieli w ch… po calosci. gosc potrafil caly dzien nic nie robic poza klikaniem co dziesiec minut w przyciski na Siemensowskiej konsoli kontrolujacej obrabiarkę CNC, a i tak czul sie po godzinie "pracy" zmeczony na tyle, ze musial isc na przerwe xD

natomiast kazdy kto w polsce ma odrobinę władzy jest zlodziejem, oszustem, zdrajcą, zachowuje sie jak ostatni skurwysyn. od 400 lat nasze "elity" w regularnych odstępach marnują wysilki prostego ludu. az sie odechciewa dla tego kraju pracowac, bo wiadomo, ze i tak wszystko pojdzie wniwecz. wojny ze szwecją, traktowanie kozaków, zle dobieranie sojusznikow, dawanie dupy rosji i prusom, wreszcie utrata kontroli nad krajem i rozbiory, potem co 20 lat idiotyczne, zle zorganizowane powstania, w ktorych znowu prosci zolnierze pokazywali nadludzką odwagę i motywację, ktore byly w jak najglupszy sposob marnowane przez dowodztwo. juz koronnym przykladem bylo powstanie warszawskie. ci debile dostali nawet od Ententy za darmo panstwo. i co? najpierw przez 8 lat nie mogli sie dogadac kto ma rzadzic, w koncu Dziadek stracil cierpliwosc, ale sanacja skonczyla sie znowu skrajnym debilizmem wladzy, nepotyzmem, marnowaniem szans, wreszcie sromotną porażką z niemcami i haniebną ucieczką do rumunii. mysleliscie ze to koniec, ze juz nasze elity nam odpuszczą chociaz troche? takiego wała, Sikorski i pozostale obrazone odsunieceim od koryta krolewny zorganizowaly dla oficerow sanacji obozy koncentracyjne w UK! doszlo do tego, ze poslowie do brytyjskiego parlamentu zaczeli przeciw nim protestowac, no Anglicy musieli bronic Polaków przed Polakami! w czasie, kurwa, gdy przetrwanie narodu polskiego w ogóle stało pod znakiem zapytania.

nie dziwne wiec ze pozniej alianci nie potraktowali rzadu londynskiego powaznie. wladze przejeli komunisci i znowu mamy koncert polakow dopierdalajacych sobie nawzajem. ostatnio IIWŚ w kolorze wrzucala post, w ktorym opisywala sklad sedziowski, ktory skazal Pileckiego na smierc. tam byli wlasnie polacy, nawet nie zydowskie farbowane lisy ze zmienionymi nazwiskami i po dwutygodniowych kursach w moskwie, ale przedwojenni oficerowie!

a jednak komunisci wzieli kraj za morde, pobudowali huty, elektrownie, stocznie, rafinerie, osiedla, zainstalowali nam jeden z najlepszych na swiecie systemow oswiaty. do dzis ich za to nienawidzimy. zwroccie uwage, ze uwazamy wybudowanie Nowej Huty za potworną krzywdę dla Krakowa. naprawdę, my mamy pretensję o to, ze ktos u nas stworzył wielomiliardową inwestycję. to chyba unikalne na swiecie podejscie.

historie 3 RP juz kazdy z nas zna. festiwal zenady, glupoty, zlodziejstwa ze strony elit. dochodzimy do dnia dzisiejszego, kiedy nie ma juz absolutnie NIKOGO – powtarzam NIKOGO w polsce, kogo mozna by uznac za autorytet. absolutnie nikogo. nasza elita to dzieci komunistycznych aparatczykow jako kluczowi pracownicy kultury, najglupsze aktoreczki i aktorzy dobrani z lapanki na "celebrytow", politycy to ludzie ktorzy w zyciu nie przepracowali uczciwie chociaz jednego dnia. najbogatsi biznesmeni to chamy oderwane od pluga, majatek posiadające dzieki znajomosci z akurat tym urzednikiem, ktory mial w czasie transformacji szanse zdefraudowac wartosciowe mienie panstwowe. o pracownikach uczelni juz nawet nie bede zaczynal, prawnikow i sedziow nienawidzi kazdy, kto sie z nimi zetnkął. ostatni wartosciowi pisarze i artysci juz nie zyją, tych potencjalnie dobrych starannie trzyma się z daleka od slawy. nawet moderatorzy w internetowych spolecznosciach to najgorsze skurwysyny.

ja nie wiem, czy my na świecznik sami wybieramy akurat tych najgorszych, czy oni dopiero tacy się stają, gdy poczują w ręku władzę? tak sobie mysle, ze wstyd byloby mi byc kims znaczącym w tym kraju, bo jeszcze ktos pomyslalby, ze jestem podobny do nich. czy jest z tego jakies wyjscie? przeciez nie zabijemy wszystkich, bo musielibysmy usunac polowe narodu, zreszta juz zrobil to kiedys Stalin, ale nie pomogło. jestesmy ludem, w którym to mądrzy są głupsi od głupich. to ja juz wole byc tym głupim.

#polska #przemyslenia #historia #zalesie

Data: 21.09.2019 16:46

Autor: Czlowiek_pizza

Najgorsze w pracy w telkomie to użeranie się z debilami. Na prawdę jakieś 80-90% społeczeństwa to totalne imbecyle, które nie wiem w jaki sposób funkcjonują. Ja rozumiem, że można nie ogarniać technologii, bo to normalne, że człowiek w pewnym momencie życia wypada z karuzeli,ale żeby nie potrafić napisać reklamacji xD

Albo przychodzi janek i daje mi telefon z tekstem panie weź mi zrób to i to, bez żadnego dzień dobry. Dodatkowo sam telefon wygląda jakby go przed chwilą wyciągnął z dupy, a jak słyszy że się czymś takim nie zajmuje, to ten dalej swoje i blokuje tak stanowisko i ludzie inni czekają. Albo typ kupuje telefon i nie potrafi z niego dzwonić i oczekuję, że go nauczę wszystkiego,bo ma u nas telefon na kartę i raz na ruski rok załaduje ja za 5 zł. Jeszcze lepsze jak przyjdzie i drze mordę, że przychodzą mu jakieś reklamy i to nasza wina. Albo jest awaria systemów w całej Polsce i typy nie rozumieją, że nic nie załatwia, bo nic nie działa i nie mamy na to wpływu, że jakiś programista15k coś znowu popsuł. Już o tekstach, że inne sieci dają flagowca za darmo bo tak mieli w reklamie, tak na prawdę to tak to janusz zrozumiał i tłumaczenie że nikt nie rozdaje za darmo telefonów wartych 5k nie dochodzi i gość chce za darmo bo jak nie to on pójdzie do: lista ponad 100 różnych instytucji.

#oswiadczenie #takaprawda #zalesie #gorzkiezale #praca #januszebiznesu

Data: 16.09.2019 19:33

Autor: Immortal_Emperor

Wymieniłem fotel biurowy na nowy. Myślałem że teraz będę siedział przed kompem jak król, a tu taki uj. Plecy mnie bolą, jakiś taki dziwnie wyprofilowany, że czuje jak plecy mi się w nim zatapiają. Nie wiem może to ja jestem jakiś niewymiarowy, źle dopasowany. Pojawiły się myśli żeby go odesłać, ale jak z kolejnym będzie tak samo? Lubie sobie położyć skrzyżowane nogi na biurku lub parapecie i tak sobie leżeć a teraz przy tej pozycji plecy mnie bolą (╯︵╰,). Pytam jak żyć panie prezesie? #zalesie

Data: 08.09.2019 01:53

Autor: Czlowiek_pizza

Auto musi na siebie zarobić!

Słyszeliście ten januszowy tekst na pewno. Może sami tak mawiacie.

Jakoś na zachodzie auto na siebie zarabiać nie musi, jakoś używają go tak jak butów.

Czaicie taki tekst: buty muszą na siebie zarobić xD

A kurwa czemu twój telewizor na siebie zarobić nie musi? Czemu książek i gazet nie czytasz? W końcu taniej!

A wiadomo, bo jednak wygodniej przed telewizorkiem. Tak samo jak wygodniej jeździć autem

Wkurw mnie wziął jak robiłem sobie kawkę. Przypomniałem sobie ten i inne podobne polacko-biedackie teksty ehhh

#zalesie #gorzkiezale #janusze #polska #oswiadczenie #takaprawda

Data: 02.09.2019 13:49

Autor: shadow

kurwa jak ja nie lubie jezdzic komunikacja miejska, a w szczegolnosci tramwajami, tlok syf, smrodu jeszcze nie ma, ale jakies staruszki ze smutnymi jak pizda minami i to hamowanie i przyspieszanie przez motorniczego, on to chyba specjalnie robi..

#zalesie #shitposting

Data: 31.08.2019 21:58

Autor: lisq

kurwa jego jebana w dupę mać, pierdolone zwierzęta. nie dość że od wczoraj napierdalają jakąś gównianą muzyką to jeszcze dzisiaj nie da się mieć otwartych okien bo wrażenia jak 1939

pyrosilesia :C

#katowice #zalesie

Data: 18.08.2019 03:37

Autor: kat_wi

Chyba ostatni raz robiłem grilla. Miała być taka mała impreza na pare osob- ja z dziewczyną, brat z dziewczyną i trzech kumpli. Z 7 osób zrobiło się 14, pękła właśnie 6 flaszka, szklanki potluczone, syf zrobiony. Eh ostatni raz. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#grill #zalesie

Data: 17.08.2019 23:05

Autor: wujaszek_muhammad

Kurde, jakiś łysy typ, po sposobie chodzenia można rozpoznać że to seba prawilniak przeszedł mi koło auta, później zawrócił i stanął mi z 0.5 metra jak wcofywałem na podwórko. Teraz stoi mi przed chatą w krzakach i gada z kimś przez telefon, (sądze że jest napruty bo bełkocze troche) pies ujada i troche się cykam. Ech :(

Jak zadzwonie na bagiety to na bank będzie wiedział że to ja dzwoniłem :/ Co tu zrobić bo obsrałem zbroje

#zalesie #pomocy #pytania #pytaniedolurkow

Data: 16.08.2019 17:49

Autor: vundo

Mam taką rybkę (neon czerwony) która wyżera wszystko co podaję i dla reszty nic nie zostaje. Nawet podopieczni tego samemu gatunku mają problemy, bo ten tłuścioch błyskawicznie pożera im sprzed pyska pokarm. Jeszcze trochę i na czar karmienia będę go izolował w kotniku.

#akwarystyka #zalesie

Data: 13.08.2019 15:54

Autor: skurwodaktyl

Czy też nosicie w sobie uczucie, jakbyście ciągle tułali się po świecie? A nawet nie jest to przeczucie, coś emocjonalnego, a stan i jednocześnie proces. Nie mogę znaleźć swojego miejsca na tym Świecie, sam nie wiem czego chcę od życia i nie zagrzałem nigdy miejsca w jednej pracy uznając, że oto jest to co chciałem robić i będę robić. Jakbym ciągle czegoś szukał i nie potrafił tego odszukać, licząc tylko uciekające lata. Nie potrafię pogodzić się z zmarnowaniem kilku lat na gównokierunek studiów, który nie przyniósł mi niczego poza dwiema byłymi czyli doświadczeniem w tej części życia. Czuje, że to co robię nie jest tym, co powinienem i nie jest moje, nie jest zgodne ze mną. Próbuje pogodzić się z tym, że w sumie od zawsze byłem wagabundą, tułaczem, zmieniając miejsce. Nie zapamiętany przez nikogo, przemykający pośród ludzi.

Zawsze uważałem, że służba jest sensem mojego życia, ale odciąłem sobie wszelkie możliwości na służbę zawodową w mojej ukochanej formacji. Nie mam już dwudziestu kilku lat, by ponownie startować w innych formacjach – ten epizod, nieudany z resztą, mam za sobą. Człowiek z dziurawym życiorysem, który czuje, że nie potrafi znaleźć siebie i swojego miejsca, nie pasujący do czegokolwiek.

#zalesie #rozkmina #feels

Data: 12.08.2019 09:30

Autor: Emil18

Roz*$&#@olony zegar biologiczny to jest to o czym marzyłem(╯°□°)╯︵ ┻━┻

Zasypiam o 4:00

Muszę wstać na autobus o 8:55 i nastawiam sobie dwa budziki

Jeden o 6:00 (bo lubię go wyłączyć i jeszcze trochę pospać) i drugi o 7:00

Ten o 6:00 obudził mnie normalnie

A ten o 7:00 obudził mnie o 8:00

ヽ( ͠°෴ °)ノ

#gownowpis #sen #zalesie

Data: 11.08.2019 23:03

Autor: Marmolada

Równo dwa lata temu, dokładnie minie za parę godzin, zmarła moja ukochana babcia. Czas nie leczy ran, zwyczajnie je zabliźnia tylko ale one nadal są. Pamiętam dokładnie co się po kolei działo, jakby to było tydzień temu. Nadal jest tęsknota, czasem żal, czasem niby się człowiek godzi bo taka kolej rzeczy a jednak pogodzić sie nie idzie ech bardzo mi jej brakuje (╥﹏╥) #zalesie

Data: 11.08.2019 00:59

Autor: Emil18

Czuję się podle.

Miałem sforę psów, które mi służyły i mnie broniły, aż przyszli jacyś szemrani goście i zaczęli do mnie strzelać i moje pieski ich wytłukły, ale jak wróciłem do wioski to ciągle nas najeżdżali. Moje stado dzielnie mnie broniło, ale z czasem zaczęło maleć i maleć. Chciałem ocalić przynajmniej kilka psów do rozrodu i odbudowy sfory, ale został mi tylko jeden dość mocno już pokaleczony. Po wszystkim chciałem ubić trochę krów, żeby się najadł i wyzdrowiał, poszukałbym mu jakiejś innej partnerki, ale zabijając krowy ja…

Ja go zabiłem (╥﹏╥)

przypadkowo staną obok niej i w niego trafiłem (╯︵╰,)

Ja wiem, że to tylko gra, ale autentycznie poczułem się podle (・へ・)

#minecraft #gorzkiezale #zalesie

Data: 06.08.2019 14:54

Autor: drewniany

Co to za szambo ostatnio na lurku wybiło?

Co chwilę czytam tu jakieś wysrywy "ile ja to nie ruchałem" i " hyhy dziewczyny są fajne, to kwesta podejścia".

Macie wy wogóle rozum i godność człowieka?

Gdybyście koledzy chady wleźli w ciało spierdoxa niskiego zakolaka, to byście przy pierwszym wyjściu do ludzi boleśnie przekonali się ile rzeczywiście zależy od waszego cudownego charakteru.

(prawie) bump z myślą o @eax (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

#przegryw #zalesie #redpill

Data: 29.07.2019 18:43

Autor: eax

Lurki doradźcie proszę bo nie wiem, mi się coś pyebalo czy jednak nie.

Rozmawiałem sobie z gościem, poznanym przez neta na pewne specyficzne tematy. Człowiek ten ma dużą wiedzę, więc skoro zechciał się nią ze mną dzielić to (sam to zaproponował), zadałem mu pytanie, po czym następnego dnia dostałem odpowiedź, że zamiast pisania to może znowu zwyczajnie pogadajmy – jasne dla mnie nawet lepiej. Sęk w tym, że godzina, którą zaproponował w ogóle mi nie odpowiadała, a że następnego dnia wybierałem się w miejsce gdzie nie miałem pojęcia, czy będę miał net – zaproponowałem termin za 2 dni, z pytaniem czy jemu odpowiada. Nie były to tematy, które trzeba obgadać na gorąco więc termin ten mógł luźno pasować. Na co niestety nie dostałem odpowiedzi. Mimo wszystko ja w tym terminie pojawiłem się na platformie celem pogadania i zauważyłem, że mój rozmówca również pojawił się jednakże nie dostałem telefonu od niego. I teraz się zastanawiam – może ja powinienem zadzwonić, skoro to teoretycznie ja chciałem się coś od mojego rozmówcy dowiedzieć? I gdybym dostał jakąkolwiek odpowiedź potwierdzającą termin to oczywiście bym to zrobił. Ale z drugiej strony zwyczajnie głupio jest mi narzucać się komuś skoro osoba ta nie odpisała nawet zwykłego "ok", że termin ten jej odpowiada, czyli w moim rozumowaniu – ma wywalone.

Lurki co o tym sądzicie?

#pytanie #kiciochpyta #zalesie

Data: 26.07.2019 10:12

Autor: Monte

Od dziecka zdradzałem miękkość i ludzkość uczuć. Tkliwość mego serca była tak znamienna, że dzięki niej stałem się kozłem ofiarnym mych kolegów. Szczególnie przepadałem za zwierzętami i za zgodą rodziców posiadałem wielce różnorodny zespół ulubieńców.

Cały niemal czas spędzałem w ich towarzystwie i nigdy nie czułem się tak szczęśliwy, jak wówczas gdy je darzyłem pokarmem i pieszczotą.

#zwierzeta #zalesie

Data: 22.07.2019 08:12

Autor: eax

W minionym tygodniu dostałem z 7 zaproszeń do wzięcia udziału w rekrutacji do różnych firm. 2-3 stanowiska wyglądały naprawdę ciekawie. I co zrobiłem? Za każdą ofertę podziękowałem i z żadnej nie skorzystałem. A dzisiaj przychodzę do pracy i od rana się wkur*iam, że kolejny dzień w tej firmie. Jaki człowiek jest głupi, że się zaczyna przyzwyczajać i mu się nie chce nic zmieniać, a bo to rozmowy, zadania, stres i jak to będzie w cv wyglądać. Swoją drogą ostatni raz poszedłem pracować do korpo. Marnowanie czasu – przez przeszło 3 miesiące napisałem może 10 linii kodu – jeszcze żeby to był jakiś krytyczny kod, gdzie te 10 linii znaczą coś faktycznie. A tak to gówno kod, którego równie dobrze mogłoby nie być. I weź się tu człowieku rozwijaj…

Za jakiś czas będę miał pewnie rozmowę z managerem. I co ściemniać mu, że jest ok, a gdy nadaży się okazja to uciekać, czy powiedzieć co się faktycznie myśli?

#praca #zalesie #pracbaza dorzucam #programowanie bo było coś o kodzie

Data: 17.07.2019 21:20

Autor: drewniany

Zamówiłem paczkę przez inposta, wybrałem opcję przesyłka pobraniowa do paczkomatu.

Dziś idę sobie odebrać, ciesząc się że, szybko przyszła.

Chcę zapłacić a tu taki chuj, płatność tylko kartą lub jakimś blikiem, a ja mam tylko gotówkę. Konsultantka oczywiście uważa ze wszystko jest okej.

Nie można jak człowiek zapłacić pieniędzmi tylko jakieś duperele. W ogóle to jest coraz częstsze, automat? tak ale tylko karta lub telefon.

Litości ヽ( ͠°෴ °)ノ

#zalesie #paczkomaty #pieniadze #ekonomia

Data: 17.07.2019 20:58

Autor: bananaplug

Ludzie to są momentami zwierzęta bez rozumu. Skrzyżowanie, mam zielone, skręcam w prawo, a tu mi 5 metrów przed pasami wchodzą 2 dziołchy z dzieckiem 10 lat na jezdnię, blokując mnie centralnie na pasach. I jeszcze patrzą na mnie "panicz raczył wjechać". Zanim zdążą się ewakuować to dochodzą piesi wychodzący z lewej strony którzy teraz mają do mnie pretensje że stoje na pasach.

Zielone dla pieszych nie znaczy "jesteś królem parkietu" tylko "możesz przekroczyć jezdnie na pasach". Ale nie dla ludzi z Bemowa

Edit: rysunek poglądowy

#zalesie #warszawa

Data: 11.07.2019 22:33

Autor: BlaziuBlaz

Siedze sobie na werandzie u siostrzenicy,ogladam lurka,pale szlugi,pije piwko,troche zimno. Ona od 1,5 godziny usypia bombelka, a ja nawet koldry jeszcze nie dostalem. Chyba zostalem z wami poki nie zwine sie pod kocem na kanapie:D

edit:doslownie w tej samej chwili mi napisala gdzie mam koldre:]

#shitposting #zalesie

Data: 08.07.2019 21:33

Autor: Marmolada

Jedź nad morze mówili, będzie fajnie mówili xD pierwszy urlop od 3 lat xD miało być ciepło a wieje, że łeb chce urwać. Miało być odludzie a ludzi fchui xDDD Po jednym dniu, mam dość morza na dobre 10 lat #zalesie

Data: 08.07.2019 09:26

Autor: 2_M_A

Załamałem się. Jakiś czas temu przeszedłem po raz pierwszy Icewind Dale'a Enhanced Edition po raz 1. Mega wciągnęło itd. Po jakimś czasie wróciłem zrobić dodatek Heart Of Winter zaimportowanymi swoimi postaciami, którymi przeszedłem ID:EE, i skończyłem, z tym że jakby nie do końca. Po pokonaniu final bossa gra się kończy, podczas gdy jest jeszcze adventure Trials Of Luremaster. Specjalnie zostawiłem ToL na koniec, żeby być mega wykoksowanym. To przecież najtrudniejszy wątek z całej jedynki. Można coś z tym zrobić?

P.S. W ogóle w Heart Of Winter nie ma nigdzie Bag Of Holding (wór mieszczący miliard itemów i zawsze ważący tyle samo), ani nie ma spella identyfikacji dla maga (WTF?!). Za identyfikację trza płacić u handlarzy za każdym razem wracając do Lonelywood, nie mogąc tgo zrobić na lokacjach spellem -,-. Do tego w finalnej lokacji HoW nie można wrócić do Lonelywood i nie ma handlarza, więc wszystkich znalezionych przedmiotów ani nie mogłem zidentyfikować ani nawet jakiegokolwiek sprzedać. Miał ktoś podobne problemy?

#gry #gryrpg #icewinddale #heartofwinter #trialsofluremaster #id #rpg #zalesie #gorzkiezaleprzybywajcie #gorzkiezale

Data: 04.07.2019 20:28

Autor: reflex1

No niestety. Prognozy dla mojego psa staruszka nie są dobre.

Nerki powoli odmawiają posłuszeństwa (mimo prowadzonej terapii). Dają mu max miesiąc życia. Z odpowiednikiem naszej dializy, w najbardziej optymistycznej wersji, można przedłużyć o 3 miesiące. Z tym ze wiąże się to z zostawieniem go na 48 godzin w klinice, gdzie stres spowodowany przebywaniem w takim miejscu beze mnie i bez panci, tez będzie miał wpływ na długość życia.

Więc jestem w kropce.

#zalesie #psy

Data: 04.07.2019 13:43

Autor: kat_wi

To co sie od kilku lat dzieje to jest kuźwa skandal. Mój tata jest sadownikiem, mamy ok. 2hektary sadu (jabłka i porzeczki). Niby nie jest dużo, ale gdy sadziliśmy porzeczke, jej cena w skupie wynosiła ok.5 zł. Teraz to nawet nie jest 1zł (jednego roku było to 0,45zł). Fakt, faktem porzeczka nie potrzebuje tyle ochrony, co np. wiśnia lub jabłko, ale nie da się na tym nic zarobić jeszcze w tym roku jakies 85% zmarzło . A co mają powiedzieć ludzie, którzy mają po kilka, kilkanaście hektarow porzeczki? Masakra…

#zalesie #sadownictwo

Data: 01.07.2019 20:06

Autor: Lukmar

Ugh. Jutro w południe wyjeżdzam na ponad miesiąc i zaden fryzjer nie ma wolnego terminu, a mocno zarośnięty jestem i chciałem sie jeszcze ogarnąć przed wyjazdem. Do tego dzis rano ukruszyłem sobie ósemkę (ktora i tak byla do rwania). Na szczęście udało mi się umówić na dzisiaj do dentysty i teraz jestem lżejszy o ząb… i 300 złotych ( ͡° ʖ̯ ͡°) Wspaniale rozpoczęte wakacje.

#zalesie

Data: 01.07.2019 15:12

Autor: Drzewo

Czy tylko mnie wkurwia jak kobiety drą pizde podczas "rozmawiania" przez telefon, co najmniej jakby był on w drugim pokoju?! Zaraz nie wytrzymam, tak mi to działa na nerwy. I to zawsze w momencie jak człowiek czyta albo potrzebuje pomyśleć w ciszy… Jeszcze łazi przy tym w tę i spowrotem po całym mieszkaniu, paple o jakichś bezsensach…

#kobiety #dramat #zalesie

Data: 28.06.2019 00:08

Autor: Emil18

Ja nie mogę jakie to LG G6 to gowno

Najpierw padł czujniki zbliżenia

Nie przywracałem do fabrycznych bo jakoś mi się nie chciało i dało się bez niego żyć

Parę dni temu padł wibrator

Przywróciłem ustawienia fabryczne i

I GOWNO

DALEJ NIE DZIAŁA CZUJNIE ZBLIŻENIA ANI WIBRATOR

A na dodatek ekran mi się odkleił zaraz po tym jak padł wibrator

I MAM GO PRZYKLEJONEGO NA TAŚMĘ BO NARAZNIE NIE MAM PAPIERÓW ŻEBY GO ODDAĆ NA GWARANCJĘ

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

#lg #gowno #zalesie

A mam go niecałe pół roku

Data: 27.06.2019 07:29

Autor: BlaziuBlaz

Dzień niedobry:[

Wiem, że dosyć już na temat gorąca, pogody i ocieplenia klimatu padło postów, ale jeśli te upały nie znikną to ja umrę w końcu. Wracam z pracy i pierdoli mi się ciśnienie, wzrok i krążenie, boli mnie łeb i nie mogę spać. Teraz mam nocki to co będzie na drugich zmianach? Odliczam do kolejnego urlopu.

Okresy letnie będą mnie dręczyły dopóki nie wykończą.

O czym jeszcze myślę: 1.) wyjechać stąd na Islandię (chyba rowerem z kubkiem na drobne) 2.) na bank umrę właśnie w lato.

Żegnam.

#shitposting #zalesie

Data: 25.06.2019 09:53

Autor: bananaplug

Miałem dziś pojechać do pracy samochodem, bo musze podjechać w kilka miejsc. I co? I gówno – rozładowany akumulator, zostawiłem włączone światełko w kabinie i nie zauważyłem, na jakieś 2 tygodnie. Ostatni raz byłem… w warsztacie.

#zalesie

Data: 23.06.2019 04:35

Autor: eXtermi14

Kurde. Pojechałem do kumpli kulturalnie się napić. Żeby nie zasnąć za szybko bo dzień mnie trochę zmęczył, kolo godziny 22 wypiłem sobie energetyka. Siedzieliśmy do pierwszej, w głowie zaczęło szumieć, senna powieka już się pojawiła, więc stwierdziliśmy, że pora spać. I NIE MOGĘ ZASNĄĆ! Szkoda, że w pracy mnie tak energole nie kopią :/

#zalesie

Data: 21.06.2019 21:50

Autor: Mimo

Lurki… dziś szwagier namówił mnie po wielu, wielu latach na ryby. Zdecydowałem się w końcu dzień wolny. Wybrał staw hodowlany niedaleko nas. Po ogarnięciu spraw bieżących chwilę przed 10 rozłożyliśmy się i….

Jaki błąd…

Niby siedziało się przyjemnie, ryby brały do dupy… 6 malutkich 2 w miarę ale i tak wszystko wypuszczaliśmy…

Wiaterek wiał, siedziało się przyjemnie dobre 5-6h i…. teraz umieram, spaliłem się dosłownie na raka 乁(ツ)

Szybko się nie zdecyduję na powtórkę, na szczęście szwagra spotkał podobny los ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#cotusieodjebalo #ryby #wedkarstwo #zalesie #mimocontent

Data: 17.06.2019 21:43

Autor: reflex1

Kurwa jak ja nienawidzę komunistów.

Od 3 lat razem z komitetem migracyjnym przy jednym ze szwajcarskich związków zawodowych pracujemy nad możliwością głosowania przez cudzoziemców na poziomie kantonalnym (na gminnym już mamy).

I jedna pinda (ze związków, ale nie z naszej grupy) prawdopodobnie sprzedała ten pomysł swojemu facetowi z parti ( ja ich nazywam małymi komunistami) Ensemble à gauche.

I jebance złożyli niedawno projekt w parlamencie kantonalnym.

Z tym ze oni dołączyli do tego prawo do kandydowania na stanowiska polityczne.

I chuj. Nie wytłumaczysz im ze to kurwa nie przejdzie, bo tylko szwajcarscy Genewczycy mogą głosować.

I jak na danie przywileju nam, obcokrajowcom, głosowania są gotowi, tak na oddanie sterów rządzenia na bank nie.

Pół godziny dyskusji z laską, która niby jest inteligentna, a gówno rozumie.

I prawdopodobnie chuj bombki strzelił z projektem.

Przepraszam za wszystkie przekleństwa, ale mój trzyletni projekt prawdopodobnie poszedł się jebac.

#szwajcaria #polityka #zalesie

Ta, z którą dyskutowałem (ale mi przerwano) to ta pośrodku. Zdjęcie nie z dzisiaj.

Data: 16.06.2019 14:13

Autor: reflex1

Chciałem pójść sobie z psem (tym młodszym) do parku. A tu dupa.

„W związku z wczorajszym załamaniem pogodowym i ryzykiem spadających gałęzi i drzew, wszystkie parki zostają zamknięte do odwołania”

Ale fakt, nieźle dawało wczoraj. Najpierw wichura i grad, a potem ściana deszczu.

#zalesie

Data: 15.06.2019 05:56

Autor: say10

Cieszyłem się, że wczoraj cały dzień bez śmieciowego żarcia. Dzisiaj przychodzię do pracy 5:30 i stwierdzam że jestem głodny. Obiad dopiero o 10. Nic w domu nie przygotowałem, a na stołówce jeszcze nie ma kanapek. Moje śniadanie składało się z 3 Bit'a,7 Days'a i Cherry Coke. Ja pierdole. #zalesie #instantregret

Data: 14.06.2019 17:26

Autor: ksajomi

Jeszcze tylko jutro i pojutrze do szkoły zdobyć ostatni wpis do indeksu, oddać go i fajrant (。◕‿‿◕。)

Jeju co ja będę przez te 2 miesiące robił xD Może w końcu na prawo jazdy pójdę ale się cykam trochę bo się boje ze tego nie ogarne bo w ogóle dynamiczny nie jestem, nauczyć się do testu pisemnego to dla mnie nie problem ale jazda już tak (╥﹏╥)

#shitposting trochę #zalesie

Data: 10.06.2019 12:58

Autor: AdJoywekshodavgejhyRavHup7Knat

Teraz jestem już pewna. Mam alergię na głupotę.

Muszę to zgłosić jako nową jednostkę chorobową do WHO :)

Objawy: podwyższone ciśnienie, kołatanie serca, ból głowy.

Reakcja utrzymuje się przez jakiś czas po ekspozycji na czynnik wyzwalający.

Farmakologia: póki co jedynym przebadanym środkim łagodzącym objawy jest alkohol.

Wymagane dość duże dawki :)

#alergia #choroby #zalesie

Data: 05.06.2019 10:34

Autor: AdJoywekshodavgejhyRavHup7Knat

No dobra, teraz żałuję że nie siedzę w pięknym, klimatyzowanym biurze :P

30 stopni na zewnątrz, 28 w środku, wszystko pozasłaniane, wentylatory, klimatory odpalone a ja… cała się lepię :/

Plusem jest to, że mogę mieć ubiór bardziej plażowy niż biurowy, ale póki co dużo to nie daje.

#zalesie #zimowroc

Data: 04.06.2019 16:01

Autor: raptor

Ech Lurki #zalesie

Poznałem cudowna dziewczynę.

Umawialismy się na wino, w planach były dzieci, długi związek a nawet juz ślub.

Niestety złamała mi serce, gdyż zachowała się nie w porządku wobec mnie o czym dowiedziałem się od jednego z was. Dziękuję panu @Orion

Już nic nie będzie takie samo, jak ona tak krucha i wrażliwa istota mogła tak postąpić. Przez nią się załamałem i popadłem w depresję. Nie umiem sobie z tym poradzić

Dowod na screen #zwiazki #zalesie #pdk

Data: 02.06.2019 10:30

Autor: drewniany

Trzymajcie mnie lurki, mój współlokator który drze się na ludzi z byle pierdoły i ma wieczne pretensje, przetachał se do pokoju obok dziewczynę. Taka sympatyczna a patrzy się na niego jak gołąb w bułkę nie wiedząc w jakie szambo się pakuje.

Jest prosta metoda wystarczy żeby popatrzyła jak on traktuje ludzi do których nie ma interesu, zwłaszcza słabszych. Teraz do dziewczyny ma interes, po ślubie to ona będzie na słabszej pozycji. Już widzę to "chlip przecież on był inny chlip".Nie.

Był taki sam tylko sytuacja się zmieniła.

Jednak bycie różową i racjonalne myślenie, wykluczają się wzajemnie.

#logikarozowychpaskow #przemyslenia #zalesie #p0lka

Data: 31.05.2019 23:55

Autor: RaW

Chyba to był mój jeden z gorszych miesięcy.

Parę pomysłów spaliło na panewce, 2 tygodnie temu opona mi strzeliła w aucie a dziś jeszcze coś mi ze wspomaganiem poszło w aucie…

Chujowy ten maj ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#zalesie #problemy

Data: 30.05.2019 15:05

Autor: PanDomestos

#januszebiznesu #polska #biznes #gownowpis #zalesie

Mamy rynek pracownika, ale Janusze wciąż wybrzydzają przy zatrudnieniu ludzi. Wciąż wywieszają ogłoszenie, że szukają kogoś do pracy.

Moja historia.

Mam jedną pracę i chciałem się zatrudnić na pół etatu w jednej pizzeri, żeby sobie dorobić.

Praca polega na dowożeniu pizzy. Nigdy wcześniej nie miałem styczności z tym zawodem. Od razu szefostwo tej pizzerii poinformowałem o tym. Odpowiedzili mi, że się odezwą i wezmą mnie na próbę.

Nie zadzwonili, więc ja sam do nich zadzwoniłem. W końcu wzięli mnie na rozmowę, która trwała dosłownie minutę.

Znowu nie zadzwonili, więc ja odezwałem się do nich po trzech dniach.

Ok, w końcu wzięli mnie na próbę, na 4h. Na samym początku inny kierowca pizzeri mnie obwiózł, by pokazać jak ta praca mniej więcej wygląda. Troszkę pojeździeliśmy. Potem ja raz pojechałem z innym gościem, ja prowadziłem.

Później puścili mnie samego. Szefostwo dało mi pieniądze firmowe bez żadnej szaszetki (inni kierowcy mówili, ze posiadają własne (-‸ლ), wszystko schowałem u siebie w portfelu, miałem jeszcze drugą pustą kieszonkę) i w drodze do klienta na chwilę podjechałem do sklepu po kartę do telefonu, żeby mieć internet i gps-a, wiem, że powinienem być gotowy do pracy, ale sam nie wiedziałem do końca, co zabrać, co nie zabrać. Zabrałem tylko telefon i portfel. Nic nie wspomnieli wtedy przez telefon, że coś mi się przyda.

Pojechałem do klientów, do których ciężko było trafić, bo mieszkali na zadupiach. Drugiego adresu nawet gps nie znalazł. Na szczęście miałem nr telefonu klienta.

Wracam do pizzeri, zamknięta już wtedy, ja dojechałem 15 min po zamknięciu.

Rozliczyłem się z pieniędzy. Potem jeszcze porozmawiałem z szefostwem. Doczepili się, ze za długo wiozłem pizzę, może faktycznie trochę za długo, ale pierwszy raz w tym zawodzie miałem okazję porobić. Pojawiła się gadka, ze oni szukają kogoś do pracy kto zna dobrze kartografię tego miasta (małe miasto, 20tys. ludzi). Ja dużo jeżdżę po mieście, ale nie po wszystkich ulicach, więc mam prawo nie wiedzieć, gdzie jest dana ulica. Jeszcze stwierdzili, ze u nich trzeba być od razu do przodu. No dobra, ale skąd ja mogłem wiedzieć o tym wszystkim. Weźcie zrozumcie ich logikę, zaś potem co chwile wisi ogłoszenie z ofertą pracy jako kierowca.

Powiedzieli mi, że dadzą mi jeszcze jedną szansę, nie odezwali się jak zawsze.

Ci Janusze wymagania z kosmosu mają, chcą żebyś był nie wiadomo jakim prepersem. Co za kraj.

Data: 27.05.2019 19:53

Autor: AdJoywekshodavgejhyRavHup7Knat

Ożeszku. jak ja nienawidzę ludzi, którzy muszą wylewać swoje frustracje wszędzie w internecie.

Mamy takiego znajomego, fajny kolega, od wielu wielu lat. Zna się z moim niebieskim dłużej niż ja :P

Koleś z zupełnie innej bajki światopoglądowej, ale.. zawsze się dogadywaliśmy. Były granice, których żadna ze stron nie przekraczała, szanując odmienne zdanie. Owszem, zdarzały się różne dyskusje, ale wszystko było w granicach dobrych obyczajów.

Ale jakiś czas temu mu odwaliło. Chodzi po FB i pod prawie każdą rzeczą, która mu się nawinie na tablicy musi walnąć komentarz. Najczęściej wojujący, mocno agresywny, dosadny. I nie kończy na jednym, bo oczywiście każdą dyskusję musi doprowadzić do końca.

Tym razem przegiął komentując mój wpis. Na tyle że przekreślił wszystko. Poszedł won ze wszystkich sociali, telefonu, itd, itp. Nie chcę go więcej widzieć. I tylko niebieski ma problem…

I mimo że było to już jakiś czas temu, to wciąż zaciskam ze złości zęby jak sobie przypomnę :(

p.s. I tak, poszło o różnicę światopoglądową. O wyszydzenie po całości czegoś, co jest dla mnie ważne.

#zalesie #truestory

Data: 27.05.2019 12:20

Autor: eax

Ja pierdziele… siedzę na jakimś szkoleniu z firmy i mamy parę zadań do rozwiązania. Jakaś babka, siedzi, prycha, wzdycha, fuczy i klnie pod nosem bo coś jej nie wychodzi – chyba nie chciałbym na codzień z nią pracować ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#zalesie #pracbaza

Data: 26.05.2019 14:31

Autor: aeon

Ja pierdziele, współlokator zabiera moje rzeczy do jedzenia z szafki i lodówki. Wczoraj zniknęły płatki owsiane, a dzisiaj serek, który kupiłem 2h temu. Jak przed chwilą wrócił ze sklepu to się go pytam czemu kradnie mi jedzenie i gdzie ono jest, a on na to, że on dzisiaj cały dzień spał i to nie on (współlokatorki nie ma bo na weekend wyjechała). Sam już nie wiem co z tym zrobić bo za 2 tygodnie się wyprowadzam. Jakieś pomysły Lukry i Lukrecje?

#zalesie

Data: 22.05.2019 21:38

Autor: LadacznicoOdporny

Kojarzycie https://www.facetemjestem.pl?

Kiedyś był to naprawdę wartościowy blog. Kupiłem nawet książkę "Najpierw wiedza, potem rzeźba" autorstwa właściciela bloga – Tomasza Saweczko.

Ostatnio co powiadomienie na fb, to wchodzę tylko po to aby się zawieść i wyjść :(

Szkoda, że z wartościowego bloga zrobiło się bravo dla facetów :(

Dzisiejszy wysryw*: "dekalog zadbanego faceta", a tam podpunkty typu:

-czyta ww. blog

-3 podpunkty: dba o innych, szanuje innych, jest kulturalny… Kurła, 3 razy to samo napisane, ale innymi słowami. Szło by to w jednym punkcie umieścić.

A z resztą. Co to za pierdzielenie? Co to ma do bycia zadbanym?

Ehhh, jeszcze raz mnie fb zawoła na takiego gniota, to zrywam kontakt z tym blogiem.

Szkoda. Fajnie było, ale jak widać się skończyło.

#blog #facetemjestem #zalesie #oswiadczenie #smuteczek

*Zakładam, że dzisiejszy. Dzisiaj mnie fb zawołało, a na blogu nie ma dat, więc cholera wie. Daję linka, lecz nie polecam klikać. https://www.facetemjestem.pl/dekalog-zadbanego-faceta

Data: 18.05.2019 00:49

Autor: raptor

Ech Lurki #zalesie

Albo też co ja odjebalem to ja nawet nie xD

Ci z was którzy mnie kojarzą z tego portalu wiedzą że od jakiegoś czasu szukam przygód na #tinder

Niedawno poznałem tam dziewczynę, nazwijmy ją A.

Pani A to całkiem ładna studentka i serio wydaje się inna. Nie jesteśmy w związku ale wszystko zmierzało w te stronę.

Jako że jednak związku jeszcze nie było to nie widziałem nic złego w tym aby dalej korzystać z Tindera.

Dziś mnie sparowało z panią B.

Pani B to typ kobiety z którymi świetnie radzę sobie w łóżku ale nie chce wchodzić w inne relacje. Wszystko z panią B było dziś miło i jesteśmy a właściwie byliśmy umówieni na jutro, tylko pani A coś zamilkła, teraz właśnie mi napisała że pani B to jej współlokatorka.

Wiem, co o mnie myślicie sam jestem sobie winny itp.

Jednak zjebałem po całości. Pozostaje chyba odpuścić i zniknąć z życia obu kobiet. Jednak szkoda mi pani A gdyż chciałbym z nią coś więcej i nie mam tu na myśli tylko kwestii związanych z sekse.

Jtoś doradzi jak to naprawić?

Data: 16.05.2019 16:42

Autor: eax

Będzie długie :)

Jakiś czas temu życzyliście mi wszystkiego dobrego w związku z nową pracą. Jako, że minęło trochę czasu to mogę się wypowiedzieć.

Niestety jest dużo, dużo gorzej niż się spodziewałem. Firma typowo IT/programistyczna, duża.

Po pierwsze zespół – 2 lata – tyle pracuje W TYM zespole osoba, która pracuje w nim najdłużej. Naprawdę nie chcę podważać doświadczenia żadnej z osób tu pracujących, ale 2 lata w jakiśm zespole, to relatywnie nie dużo, co oznacza, że zespól pełni rolę zespołu supportującego – żadnej poważnej pracy w przeciągu kilku lat zapewne nie dostaną.

Dodatkowo dla kilku osób jest to pierwsza praca, mają oni +- trochę ponad 1,5 roku komercyjnego doświadcznia. I to jest problem, duży problem. Dlaczego? Mając tyle doświadczenia, masz go już na tyle, że zaczynasz się czuć pewnie, myślisz, że jesteś Bogiem programowania i wszystko wiesz, gdzie rzeczywistość jest inna. Skąd to wiem? Bo kiedyś też taki byłem. Też myślałem, że wszystko wiem, też rzucałem pomysłami na prawo i lewo, chcąc je od razu realizować. Ale całe szczęscie miałem nad sobą doświadczonego przełożonego, który mimo, że doceniał, że mam sporą wiedzę, to umiał powiedzieć: "NIE", "Nie robimy tego", "Nie jest to potrzebne, wprowadzi narzut niepotrzebnej pracy". I bardzo często jak sam się poźniej przekonywałem miał rację, co pozwala mi teraz trochę chłodniej patrzeć na pewne sprawy, być trochę bardziej rozważnym. Niestety i w tym zespole, w którym jestem jest dokładnie taki rodzynek, którego opis zamieściłem powyżej. I niestety nie ma nikogo, kto by go czasem zachamował. Stara się narzucać swoje decyzje, chce mieć do wszystkiego wgląd, chce żeby wszystko przeszło przez jego ręce…

 1. Organizacja pracy, środowisko developerskie – w mojej poprzedniej pracy, kiedy przyszedłem tam pracować, zastałem stare frameworki, ogromne monolityczne aplikacje, g*wniane IDE, brak organizacji kodu, stare technologie, po prostu bałagan. Kiedy odchodziłem z firmy, to już nie była ta sama firma. Wspólnymi siłami udało nam się odmienić to dosłownie o 180 stopni. Zmieniliśmy całkowicie technologię (na C# o którym wspomniałem w poprzednim poście, bo akurat w tym miałem doświadczenie i to było na topie). Porzuciliśmy monolityczne aplikacje na rzecz mikroserwisów (ale z głową! tam gdzie to ma sens). Zmieniliśmy system kontroli wersji, zrobiliśmy CI na większości projektów, pisaliśmy testy. Naprawdę mogę powiedzieć, że wszystko było zrobione na "tip-top". Pamiętam w ostatnim dniu, kiedy wszyscy przyszli mnie pożegnać, mój przełożony przy wszystkich podziękował mi za całą moją pracę, mówiąc, że duża część tego to moja zasługa. I może to nieskromnie zabrzmi – ale to fakt – dużo zrobiłem. Ale nie chodzi o to, żeby się tym szczycić – po prostu byłem tak strasznie zadowolony, bo kiedy przychodziłem do pracy to widziałem, że firma odstaje standardami od tego co jest w innych firmach, a kiedy odchodziłem to firma była nie do poznania. To poczucie, że zrobiło się coś dobrze jest nie do opisania. Ale do rzeczy – przychodząc do akutalnej firmy, myślałem, że skoro to duża firma, ma bardzo poważne projekty, to organizacja tutaj to będzie jeszcze wyższy level. O jakże się myliłem – to co tutaj jest to jest rzeźnia. Coś czego nie doświadczyłem. Wieszające się serwery, brak jakiegokolwiek wglądu w kod, żeby sobie na repo zobaczyć (tak jak np. na githubie). Nie ma merge requestów, każdy pracuje na tym samym branchu, brak debuggera. Jednym słowem burdel. Brak organizacji, zamieszanie..

 2. Jeżeli chodzi o kolegów z zespołu to 80% ludzi jest bardzo życzliwa i oferują swoją pomoc kiedy tylko potrzeba.

Trochę sobie ponarzekałem…szczerze mówiąc nie wiem jak długo tu popracuje. Może się rozkręci. Oby. Ogólnie to szedłem z nastawieniem, że chciałbym popracować tu dłużej, ale mój zapał zdecydowanie ostygł.

#programowanie #it #zalesie

Data: 13.05.2019 13:57

Autor: Pancake

Jestem tak wkurwiony na ten serial, że aż nie chce mi sie juz go oglądać. Czuje jakis dziwny smutek. Tyle lat oglądania, żeby zakończyć to co bylo tak piekne, tak beznadziejnie.

Niech juz Jon zajebie te Danke. Brana na tron 7 Królestw i elo. Taki bedzie finał tego spierdolenia xD

#got #graotron #seriale #zalesie

Data: 07.05.2019 16:11

Autor: BlaziuBlaz

Ej sorry ale się wkurzyłem:[ Chciałem sobie pograć w Gothic 2 po latach i nie działa. Wszędzie te same porady o zatrzymywaniu procesu, instalacji jakichś gówien w folderze jowood, którego nie mam, odpalaniu jako administrator, odpalaniu na sterownikach z XP… Wszędzie to samo i nic nie pomaga. Wszystkie porady dotyczą Nocy Kruka, a ja mam tylko podstawową i to starego pirata (tak wiem kup sobie oryginał, ale z oryginałami ludzie też mieli problemy). Idźcie w chuj. Na XP problemów nie było, a na 7 jakieś chuje muje i zamoty. Nie wiem, pewnie coś źle zrobiłem ale nie znam się aż tak na kompach i żeby pograć w gierkę nie będę się uczył informatyki skoro proste instrukcje się nie sprawdziły. Odechciało mi się. Zresztą nie mam pewności, że na moim starym trupie będzie jakoś płynnie działał. Ech. Musiałem poszczekać.

#gry #zalesie

Data: 06.05.2019 17:56

Autor: drewniany

Co to za szambo ostatnio na lurku wybija?

Co chwilę czytam tu jakieś wysrywy "ile ja to nie ruchałem" i " hyhy dziewczyny są fajne, to kwesta podejścia".

Macie wy wogóle rozum i godność człowieka?

Gdybyście koledzy chady wleźli w ciało spierdoxa niskiego zakolaka, to byście przy pierwszym wyjściu do ludzi boleśnie przekonali się ile rzeczywiście zależy od waszego cudownego charakteru.

#przegryw #zalesie #redpill

Data: 28.04.2019 08:45

Autor: raptor

Ech Lureczki, życzyłem wam wczoraj miłego dnia i mam nadzieję że taki dzień mieliście.

Ja wróciłem do Warszawy, z lotniska do hotelu taksówka, w hotelowej restauracji śniadanie i tu stał się pech, podczas śniadania ugryzłem wisielec tak niefortunnie że ukruszyłem kawałek zębaᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ

Jutro zadzwonię do swojego stomatologa a obecnie przechodzę załamanie z tego powodu. Nie dawno wybielałem zęby, czy to przypadek czy szkliwo mogło być osłabione?

#podrozeraptora #stomatologia #zalesie

Data: 26.04.2019 13:54

Autor: Thorns

Ostatnio w moim życiu miały miejsce wydarzenia, które można dwojako interpretować. Można też nie interpretować wcale, ale szukanie ukrytego sensu jest zawsze bardziej ekscytujące.

Otóż kiedy się wejdzie na moją kolekcję na Discogs i ustawi kasety w kolejności od najdroższej, na drugim miejscu jest Filosofem Burzuma. Ma też dla mnie wysoką wartość muzyczną i lubiłem często jej słuchać.

Zapytacie zapewne dlaczego "lubiłem". Przechodzę zatem do sedna: Pewnego pięknego pochmurnego poranka, kiedy jej słuchałem, magnetofon wkręcił mi jakieś pół metra taśmy z tej kasety.

Wkręcona taśma dość mocno zablokowała całą kieszeń, tak że długo męczyłem się, żeby ją wyjąć. Musiałem urwać.

Po wyjęciu kasety przyszła kolej na wydobycie taśmy z gardzieli mechanizmów.

Podczas wykonywania tych czynności towarzyszyła mi Masza 🐈, patrząc z zaciekawieniem.

Dałem jej wyjętą taśmę, żeby się pobawiła – była tak pognieciona, że stwierdziłem, iż nie będę jej wklejał do kasety z powrotem.

Kasetę schowałem do szuflady, wracając do zajęć, które przerwała mi ta przykra awaria, a tymczasem moja kota bawiła się w najlepsze uszkodzonym kawałkiem taśmy.

Tak się kończy pierwsza część mojej opowieści.

Druga część zaczęła się następnego dnia rano. Żona wchodzi do łazienki i po chwili woła mnie: @Thorns, chodź tu szybko, Masza ma coś dziwnego.

Wchodzę, patrze: podłoga umazana kałem, Masza kręci się po łazience z niedowierzaniem wpatrując się sytuacji, która miała miejsce pod jej ogonem.

Z tyłu kota wystawał bowiem wczorajszy kawałek taśmy Burzum – cały pokryty zawartością kociego jelita grubego.

Przez papier toaletowy złapałem toto podłużne brązowe i przy wtórze żałosnego "miaaauuu" wyciągnąłem z kota.

Dodam jeszcze taki szczegół, że na nieszczęsnym odcinku na stronie "A" był utwór Gebrechlichkeit I, a na "B" – Rundgang um die transzendentale säule der singularität.

Podzielę się teraz wspomnianymi we wstępie dwojakimi wnioskami.

– Zastanów się nad kolekcjonowaniem tych marności.

lub

– Bądź wytrwały w pokonywaniu przeciwności.

Na zakończenie wersja opowieści, dla tych, którym się nie chce tyle czytać:

Magnetofon wkręcił mi taśmę, a kot miaaauuu to w dupie.

Burzum – Filosofem

#truestory #metal #blackmetal #zalesie

Data: 12.04.2019 19:48

Autor: eax

Jaki nasz kraj jest chory….albo inaczej – ludzie nim zarządzający – wracałem wczoraj od różowego, jakoś o 22:05. Miałem straszną ochotę na małe piwko, bo miałem sobie jeszcze pogrzebać przy elektronice, podjechałem na stację paliw i wybrałem odpowiednie piwko – "ale ale Panie, jest po 22 – jest zakaz sprzedaży!!!". Powiem szczerze, że byłem w szoku, nie wiedziałem o tym, zdenerwowany wyszedłem, wsiałem w auto i ze złością pojechałem poszukać jakiegoś sklepu z alkoholami gdzie może uda mi się kupić (rzadko pijam cokolwiek, toteż jak miałem ochotę na piwko to naprawdę chciałem je gdzieś kupić). I tak sobie wkurzony jechałem, i wyjeżdżając z zatoczki (dodatkowo paskudna pogoda była, zła widoczność), wymusiłem pierwszeństwo i rozwaliłem brykę ( ͡° ʖ̯ ͡°) Po prostu nie zauważyłem kobiety nadjeżdżającej z lewej strony, nerwy, zła pogoda, wszystko "szybko szybko" i niestety doszło do kolizji. Całe szczęście nikomu nic się nie stało.

Powiedzcie mi proszę jedno – dlaczego ja, dorosły człowiek nie mogę sobie kupić pieprzonego piwa po godzinie 22?? To jest chore.

#polska #zalesie

Data: 11.04.2019 23:07

Autor: Lukmar

Wyjdę na czepiającego się kujona, ale tak właśnie wyglądają ludzie którzy nie powinni studiować.

O tych prezentacjach jest mowa od początku semestru. Były już ze 3 posty na ten temat z dyskusją w komentarzach na grupie naszej specjalności. Wystarczyło przyjść na jedno seminarium, na którym było z 7 prezentacji i zorientować się jakie ludzie mają tematy.

Można zrobić cokolwiek. Od początku była mowa że dowolny temat związany z naszą branżą. Od swojej inżynierki, przez coś związanego z praktykami, aż do ogólnie naszej specjalności. Cokolwiek co uznamy za ciekawe. No i żeby promotor zatwierdził że jest ok.

I większość tych prezentacji jest naprawdę ciekawa. Ale nie. Zawsze się znajdzie ktoś kto jak nie trzeba to nie przyjdzie i "weź mnie tylko wpisz na listę pliska." Po cholerę wypuszczać w świat takich inżynierów?

ehh

#zalesie #offtopic #studbaza #ludzie

Data: 09.04.2019 13:40

Autor: Immortal_Emperor

Tydzień temu wyrabiałem nowy paszport. Na komisariacie policjant przy okienku, zapytał się mnie ile mam wzrostu, odpowiedziałem że 185cm. Dziś byłem odebrać paszport w którym jest napisane 185cm. Postanowiłem sprawdzić przed lustrem ile faktycznie mierze centymetrów. Mimo usilnych prób manewrowania miarką, pokazuje mi 183cm! Chyba się kurcze. Aż strach marzyć beniza, bo jeszcze też się okaże że wymiar jest odwrotny od zakładanego.

#zalesie

Data: 02.04.2019 18:48

Autor: Albatros

Kurwa po chuj pracodawcy dają umowę zlecenie, bo dziś jestem w elektromarkecie ,chcę wziąć raty jest sprzęt w zamówieniu. I co uznali moją obecną pracę na umowie o pracę i nie dostałem rat, czyli 10 miesięcy pracy poszło się jebać. Mam ochotę dać dupy albo sprzedać nerkę #banki #umowazlecenie #zalesie #gownowpis #pracbaza #praca #albatros #raty

A #pkobp z łaską chcę za każdym razem, kiedy dzwonię na infolinię, żebym wziął pożyczkę