Imigranci w arbuzach! Prawie zamarzli! Żywność egzotyczna bywa tajemnicza 🤣

Data: 29.05.2020 22:24

Autor: ziemianin

dabrowa.slaska.policja.gov.pl

#imigranci #arbuz #strazgraniczna #afganczycy #mezczyzni #aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #zabawne

Niebywałego odkrycia dokonali policjanci z dąbrowskiej policji. Okazało się, że jeden z transportów artykułów rolno-spożywczych, który miał Trafić do lokalnego marketu, zawierał pewną niespodziankę. Byli nią… imigranci, którzy ukryli się między arbuzami.

Imigranci w arbuzach! Prawie zamarzli! Żywność egzotyczna bywa tajemnicza 🤣

Dąbrowscy policjanci udaremnili dwie próby nielegalnego przerzucenia Afgańczyków do Polski. Imigranci ulokowani byli w dwóch transportach. Pierwszy miał dostarczyć zabawki do jednego ze sklepów, drugi natomiast stanowił transport… arbuzów. To pod nimi skryli się afgańscy migranci. Problem stanowił fakt, że transport arbuzów dokonywany jest przy użyciu chłodni, która przysporzyła kłopotów ciepłolubnym Afgańczykom. Temperatura wynosiła tam zaledwie 10 stopni Celsjusza, więc mężczyźni prawie zamarzli. Nielegalni imigranci zostali już przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Nielegalni imigranci – jak doszło do ich wykrycia

Pierwsi dwaj imigranci zostali odnalezieni przez policjantów we wtorek, 26 maja br., a kolejni czterej dzień później, po informacjach otrzymanych od pracowników dąbrowskich firm. Jak się okazało, w naczepach samochodów ciężarowych, które dojechały na teren przedsiębiorstw znajdowali się cudzoziemcy. Wszyscy z zatrzymanych mężczyzn deklarowali, że są obywatelami Afganistanu, a celem ich podróży była zachodnia Europa. Do naszego kraju przyjechali z Turcji w transporcie zabawek oraz z Grecji w naczepie wyposażonej w chłodnię do transportu owoców. Czterej nielegalni imigranci jechali w niej około 100 godzin wśród palet z arbuzami, a temperatura w pomieszczeniu wynosiła 10 stopni Celsjusza. Nie posiadali oni żadnych dokumentów, w tym uprawniających ich do pobytu na terytorium RP. Dalsze czynności prowadzone w obecności tłumacza pozwoliły potwierdzić ich obywatelstwo oraz ustalić dane osobowe. Mężczyzn przekazano funkcjonariuszom Straży Granicznej

– czytamy w komunikacie policji.

Nielegalni imigranci w transporcie arbuzów do novum, ale sama kwestia nielegalnej migracji to problem, który spędza sen z powiek państwom Europy. Polska nie przyjęła narzuconych przez Unię Europejską kwot migrantów, ale i tak pojawiają się oni na terytorium naszego kraju. Największą grupę cudzoziemców w Polsce stanowią Ukraińcy. Według wielu statystyk ich liczba dawno przekroczyła 1,5 miliona osób. Większość z nich przebywa w Polsce legalnie.

Archeolodzy znajdują 1800-letnią rzeźbę na ścianie . . . 😂

Data: 26.05.2020 12:30

Autor: ziemianin

historicengland.org.uk

#HistoricEngland #historycy #kutas #Mur Hadriana #penis #aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #zabawne

Badacze historyczni odkryli 1800-letnie rzeźby ścienne przedstawiające penisy. To pokazuje, że faceci nigdy się nie zmieniają.

Według Historic England penis jest rzymskim symbolem „powodzenia”.

Archeolodzy znajdują 1800-letnią rzeźbę na ścianie 😂

Zespół znalazł także szereg innych ważnych rzeźb, w tym napis: „APRO ET MAXIMO CONSVLIBVS OFICINA MERCATI” oraz rzymskie popiersie.

Napisy pomagają historykom poznać życie rzymskich żołnierzy, którzy, jak się okazuje, byli bardzo podobni do wielu współczesnych ludzi. Znalezienie takich szczegółów jest rzadkie.

Mike Collins, który pracuje jako inspektor zabytkowych murów Hadriana w Historycznej Anglii, powiedział w oświadczeniu: „Te napisy są prawdopodobnie najważniejsze na granicy Muru Hadriana.

„Napisy zapewniają wgląd w organizację ogromnego projektu budowlanego, jakim był Mur Hadriana, a także niektóre bardzo ludzkie i osobiste akcenty”.

Zespół ekspertów użyje teraz lin, aby dostać się do kamieniołomu, gdzie mogą wykorzystać technologię skanowania laserowego, aby uzyskać szczegółowe zapisy oznaczeń. Dzięki postępowi technologicznemu będą mogli tworzyć trójwymiarowe modele cyfrowe, dzięki czemu ludzie będą mogli oglądać rzeźby przez wiele lat.

Profesor archeologii na Uniwersytecie w Newcastle dodał: „Te napisy są bardzo podatne na dalsze stopniowe zanikanie. Jest to świetna okazja do zarejestrowania ich w 2019 r., przy użyciu najlepszej nowoczesnej technologii, aby zabezpieczyć możliwość studiowania ich w przyszłości”.

Zespół pracowitych, inteligentnych historyków studiuje to, co prawdopodobnie zostało wyrzeźbione w żartach przez pewnego Rzymianina prawie 2000 lat temu. 😂

Dziki Trener - Dziwny jest ten świat

Data: 07.05.2020 17:05

Autor: ziemianin

youtube.com

#smiechuwarte #dzikitrener #zabawne #rozrywka #aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #humor

"Świat stoi na chuju i kręci się wokół własnej osi"

Autor: majster na budowie, 2020

Dziki Trener w ostatnim czasie częściej komentuje obecną sytuację dotyczącą koronawirusa.

Dziki Trener – Dziwny jest ten świat

Dziki Trener- Michał Bodzioch jest trenerem personalnym. Podbija internet swoimi energicznymi materiałami, które udostępnia na portalach społecznościowych. Znany z oceny codziennych sytuacji. Osiąga zadowalającą oglądalność. Ma mnóstwo fanów. Ku zaskoczeniu wielu osób postanowił podzielić się swoją opinią na temat koronawirusa krótko i w samo sedno.

Husky i 16 dzień kwarantanny (wideo)

Data: 23.03.2020 19:21

Autor: ziemianin

twitter.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #koronawirus #kwarantanna #zwierzeta #pies #zabawne #husky #twitter

Husky i 16 dzień kwarantanny (wideo)

Kwarantanna domowa, która obowiązuje w związku z epidemią koronawirusa, potrafi dać nieźle w kość. Niektórzy narzekają na nudę. Ale nie w tym przypadku.

Ten husky nie nudzi się podczas kwarantanny (wideo)

Ten pomysłowy husky znalazł sposób jak urozmaicić sobie ten szczególny czas i zadbać o odpowiednią kondycję.

Na opublikowanym w Twitterze wideo widać, jak pies dzielnie ćwiczy łapy przy pomocy swojej ulubionej maskotki. Takie ćwiczenia to dla niego nie pierwszyzna. Po kilkunastu powtórzeniach, przyszedł czas na odpoczynek. Na nagraniu widzimy, jak po „ciężkim” treningu pies ucina sobie krótką drzemkę.

quarantine : day 16(Michelle Sherwood FB) pic.twitter.com/YhAH6lxmAX— Humor And Animals (@humorandanimals) [March 22, 2020](https://twitter.com/humorandanimals/status/1241742841623318528?ref_src=twsrc%5Etfw)

Data: 20.03.2020 21:53

Autor: ziemianin

#humor informatyków #zabawne

– Tata, jak przyszedłem na świat?

– No dobrze mój synu, kiedyś musieliśmy odbyć tę rozmowę: tata poznał mamę na chatroomie.

– Później tata i mama spotkali się w cyberkafejce i w toalecie mama zechciała zrobić kilka downloadów z taty memory stick’a.

– Jak tata był gotowy z uploadem zauważyliśmy, że nie zainstalowaliśmy żadnego firewalla.

– Niestety, było już za późno, żeby nacisnąć „cancel” albo „escape”, a potwierdzenie „Chcesz na pewno ściągnąć plik?” już na początku skasowaliśmy w opcjach „ustawienia”.

– Mamy antywirus już od dłuższego nie był uaktualniany i nie poradził sobie z taty robakiem.

– Wiec nacisnęliśmy klawisz „Enter” i mama otrzymała komunikat: „Przypuszczalny czas kopiowania 9 miesięcy”.

Klient chciał zrobić zakupy w bezkasowym sklepie. Nie mógł wyjść, gdy rozładował mu się telefon

Data: 18.01.2020 10:46

Autor: ziemianin

wtk.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #sklepy #zakupy #sklepbezkasowy #poznan #pulapka #zabawne

Sklep Take&Go otworzył się w Poznaniu w 2019 roku. Nie ma w nim personelu i typowych kas. Można w nim robić zakupy za pośrednictwem aplikacji na smartfona. Klient, który utknął w takim sklepie, nie wiedział zapewne, że w sytuacji awaryjnej, np. gdy rozładuje się telefon, można wyjść z niego innym sposobem.

Klient chciał zrobić zakupy w bezkasowym sklepie. Nie mógł wyjść, gdy rozładował mu się telefon

Jeden z klientów poznańskiego sklepu bezobsługowego Take&Go utknął w nim, gdy rozładował mu się telefon – informuje wielkopolski serwis wtk.pl. Przedstawiciel właściciela sklepu przyznaje, że był to pierwszy taki przypadek. Zapewnia, że firma przeanalizuje to zdarzenie.

"Potwierdzamy, że jeden z naszych klientów przez krótki czas nie potrafił opuścić sklepu z powodu rozładowanego telefonu. Był to pierwszy taki przypadek" – powiedział, cytowany przez wtk.pl, Przemysław Kozera z Take&Go.

Nie jest tak, że rozładowany telefon oznacza, że nie można wydostać się ze sklepu Take&Go. Ale trzeba wiedzieć jak. Na ekranach kas można znaleźć instrukcję, znajduje się ona w zakładce FAQ.

– Do ewakuacji w sytuacjach kryzysowych służy duży zielony przycisk umieszczony na ścianie przy wyjściu – dodaje Przemysław Kozera.

Wspomniany klient zapewne nie wiedział, że są inne sposoby opuszczenia sklepu niż z pomocą aplikacji. Ostatecznie pomogła mu kobieta, która zwróciła uwagę na nietypową sytuację.

Jak robi się zakupy w sklepie bez obsługi i kas?

Pierwszy sklep Take&Go otworzono w Poznaniu na przełomie sierpnia i września 2019 roku. Mieliśmy okazję go przetestować. W ogóle nie ma w nim obsługi, to, co się w nim dzieje, śledzą kamery.

By wejść do sklepu, trzeba zainstalować aplikację Take&Go na smartfona. Przy rejestracji należy podać dane, m.in. karty płatniczej, która pozwala na robienie zakupów w internecie. Każdy produkt znajdujący się w sklepie ma specjalną metkę z tagiem RFID (umożliwia on rozpoznanie produktu i dzięki niemu produkty są kasowane automatycznie, bez konieczności używania jakiekolwiek skanera).

By zapłacić za zakupy, należy podejść do urządzenia z ekranem dotykowym, zeskanować kod QR w aplikacji, położyć produkty na półce, które zostaną automatycznie zeskanowane, a następnie zatwierdzić operację na ekranie. Płatność zostanie zrealizowana za pomocą karty podpiętej wcześniej przez nas do aplikacji. Gdy tak się stanie, bramki wyjściowe otworzą się automatycznie – można opuścić sklep.

Bezkasowe sklepy Take&Go powstaną też poza Poznaniem. Ich właściciel zapowiadał w 2019 roku, że zamierza otworzyć w całej Polsce ok. 20 takich sklepów.

Zabawna rodzinka tworzy zabawne kartki świąteczne

Data: 23.12.2019 11:11

Autor: ziemianin

boredpanda.com

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #aktualnosci #swieta #swietabozegonarodzenia #kartkiswiateczne #zabawne

Ta rodzina tworzy własne kartki świąteczne od 6 lat i stają się bardziej szalone, gdy dorastają dzieci!

Zabawna rodzinka tworzy zabawne kartki świąteczne

Ta rodzina z Charlotte w Północnej Karolinie używa tego samego formatu, aby uchwycić istotę wychowywania chłopców, a w tym roku do zabawy przyłączyła się młodsza siostra.

„Za pierwszym razem, gdy próbowaliśmy zrobić tradycyjne zdjęcie kartki świątecznej, mieliśmy zabawnie złe wyniki.” – powiedział Jonathan Stanley. „Byliśmy młodymi rodzicami z rocznym dzieckiem i wszystko poszło nie tak – dziecko cały czas płakało, było wietrznie, oświetlenie się zmieniało. Jeśli dwójka z nas wyglądało dobrze, trzecia osoba mrugała. Śmialiśmy się tak bardzo z tego, jak złe były te zdjęcia, że ​​zdecydowaliśmy się je po prostu wysłać, a nasza rodzina to uwielbiała. Stamtąd narodziła się tradycja – zamiast wysyłać idealne kartki, wysyłaliśmy coś, co reprezentowało chaos rodzicielstwa.”

„Na początku moja żona przewróciła oczami i powiedziała, że ​​dobrze, spróbujemy.” – powiedział. „Nie miałem pojęcia, czy zainscenizowana scena miałaby sens, czy byłaby zabawna, ale zdecydowaliśmy się na to i po prostu zadziałało. Dzieci uwielbiają to, ale kiedy widzą końcowy produkt, muszę stale im przypominać, że jest przerobiony i nie próbowaliśmy go w prawdziwym życiu. Czasami martwię się, że wkładam pomysły w ich głowy!”

Na powierzchni Jonathan próbuje sprawić, by scena była przyjemna estetycznie, jakby to była reklama Pottery Barn. Magia dzieje się jednak, gdy spojrzysz trochę bliżej i zorientujesz się, że życie tej rodziny jest całkowicie poza kontrolą. „Staram się również, aby było możliwie jak najbardziej realistycznie – większość sceny jest kręcona praktycznie i staram się zminimalizować Photoshop wymagany do uzyskania najlepszych rezultatów. Dzisiaj większość ludzi ma mocne oko na rozpoznawanie, kiedy coś jest fałszywe, więc celem jest, aby było to na tyle realne, aby pytali, jak to zrobiliśmy.”

„Najtrudniejsze jest sprawienie, by dzieci wyglądały we właściwym miejscu i utrzymywały właściwą pozę – zwłaszcza gdy były młodsze.” – dodał Jonathan. „Używamy wielu sztuczek, takich jak umieszczanie dzwonów na słupie, a następnie trzymanie go w miejscu, w którym powinna znajdować się ich linia wzroku itp. Robimy zdjęcia każdego dziecka osobno, a następnie łączymy to wszystko razem… ale jeśli statyw zostanie zderzony, zrujnuje efekt i musimy zacząć od nowa. Nasi przyjaciele i rodzina byliby bardzo rozczarowani, gdybyśmy w tym momencie wrócili do normalnych kartek.”

#TheEllenShow - Czy ta nastolatka potrafi używać telefon tarczowy / obrotowy? (wideo)

Data: 07.11.2019 17:18

Autor: ziemianin

youtu.be

#zabawne #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #idioci #TheEllenShow #Ellen #EllenDeGeneres #technologia

Internet spowodował, że wiele rzeczy stało się przestarzałych, takich jak mapy, książki telefoniczne i telefony tarczowe / obrotowe. Ellen była ciekawa, jak młodzi ludzie funkcjonowaliby bez internetu, więc poprosiła z widowni 17-latkę, by wykorzystała wszystkie trzy . . .

#TheEllenShow – Czy ta nastolatka potrafi używać telefon tarczowy / obrotowy? (wideo)

turbulencja - Chemitrails, antidotum ! ponownie o tym, że nie trujemy...

Data: 09.10.2019 20:06

Autor: ziemianin

youtube.com

#zabawne #zprzymruzeniemoka #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #ciekawostki #samoloty #kapitandariusz #turbulencja #lotnictwo

Cześć druga i ostatnia o tym dlaczego Was nie trujemy.

Część pierwsza tutaj – https://www.youtube.com/watch?v=zJPN5…

I film o którym wspomniałem, znalazł "Xaus"

turbulencja – Chemitrails, antidotum ! ponownie o tym, że nie trujemy…

Data: 04.09.2019 21:10

Autor: ziemianin

#zabawne

Dave uwielbia psoty. Postanowił więc przynieść skrzynkę z przestraszeniami, którą jego syn zrobił w szkole. Gdy ktoś otworzy pudełko, wyskakuje sztuczny pająk i dotyka dłoni osoby.

https://www.youtube.com/watch?v=BoJ1bIi4r6Q