Samochody wjechały w dystrybutory na stacji. Buchnęły płomienie!

Data: 14.08.2020 14:40

Autor: Deadlyo

motocaina.pl

Chwila nieuwagi, jedna zła decyzja i można wpakować się w poważne kłopoty, nawet takie zagrażające życiu!

Zdarzenie miało miejsce w miejscowości North Brunswick w stanie New Jersey. Na nagraniu z kamery monitoringu, widzimy jak pewien kierowca chciał zjechać na stację benzynową, skręcając ze środkowego pasa. Nie popatrzył wcześniej w lusterko i zajechał drogę prawidłowo poruszającemu się autu na prawym pasie.

#motoryzacja #wypadek #usa

Data: 11.08.2020 00:41

Autor: LadacznicoOdporny

Odnośnie mojego dzisiejszego wypadku to wszystko już się jakoś ułożyło w całość. Ktoś bardzo źle mi dzisiaj życzył. Jego marzenia częściowo się spełniły.

Rano kumpel miał to samo złe przeczucie co ja. Było wiadome że coś się musi stać.

Ale opatrzność też czuwała. Wypadek bez rannych i bardzo poważnych uszkodzeń. A mechanik praktycznie był na miejscu i od razu mi pomógł.

Dzisiaj dowiedziałem się że moja znajoma popełniła samobója. Pojechała na czołówkę z TIRem. Pomagałem jej kilka lat. Zawsze byłem do dyspozycji. Ale znajomość miała charakter jednostronny. Na 3 dni przed jej śmiercią napisałem jej że mam dość jedynie słuchania narzekania i że jak chce podtrzymać tę znajomość to musi coś zmienić. Nie dała rady. Smutna sprawa gdy ktoś dostrzegł jedynie ostatnie wiadomości gdzie wyłożyłem kawę na ławę, a zapomniał o kilku latach wsparcia. Ale to nie mogło trwać w nieskończoność. Musiałem się skupić na swoim życiu. Moja dziewczyna też już miała jej dość. Zostawiłem jej otwartą furtkę. Mogłem dalej być dla niej przyjacielem. Wystarczyłoby tylko aby i ona była przyjacielem dla mnie. Gdyby też słuchała a nie tylko mówiła. Nie zdążyła się poprawić.

Na SMS nie odpisałem. Niech autor się wyżyje. Niech ulży sobie. Oby rany na duszy goiły się szybko. Szukanie winnych dookoła jest łatwiejsze niż winnego w sobie.

To już drugi raz gdy próbowałem komuś pomóc i poległem. Jestem już trochę zmęczony. Jest mi też po ludzku żal tej dziewczyny. Wszystko marność. Każda z tych rozmów to element porażki. A przynajmniej tak to teraz wygląda.

Tego samego dnia dowiaduję się o jej śmierci(zginęła kilka miesięcy temu), dostaję złorzeczenia i sam mam wypadek poprzedzony złymi przeczuciami u mnie i u drugiego kierowcy. Niech mi ktoś powie że świat duchowy nie istnieje…

Idę spać. Jak ktoś się zdobędzie na jakieś dobre słowo to chętnie przeczytam. Dobranoc. Show must go on!

#wiara #wypadek #samobojstwo #sms #feels #fatum

Trzech motocyklistów zabitych przez linę holowniczą

Data: 10.08.2020 14:06

Autor: R20_swap

liveleak.com

motocykle #wypadek

Posterunek policji Sriprajan w Suphanburi został poinformowany o wypadku drogowym w niedzielę (9 sierpnia) na autostradzie nr 340 Chai Nat – Suphan Buri w dzielnicy Wangnamsub. 20-letni Ronnachai Wongsudin i 22-letni Warakorn Intharajorn zginęli na miejscu, a trzecia ofiara , 29-letni Apirak Phoreun

Data: 10.08.2020 11:34

Autor: LadacznicoOdporny

Przed wyjazdem miałem przez chwilę bardzo złe przeczucie. Pomodliłem się i pojechałem.

Przeczucie się sprawdziło.

Ktoś dał po hamulcach zaraz po minięciu sygnalizacji. Było zielone, ale panu się przypomniało że on jednak skręca. Kumpel wyhamował na centymetry przed nim. Ja wyhamowałem na zderzaku kumpla. Z górki było, auto wypchane na maxa. Marne miałem szanse :(

Pan co skręcał oczywiście się oddalił…

Przód pogięty, chłodnica do wymiany, mocowania reflektorów połamane, więc reflektory też do wymiany. Osłona wydechu skrzywiona. Kto wie co jest pod spodem. Zjechałem z drogi na rozruszniku. Po znalezieniu czujnika kolizyjnego udało mi się odpalić.

Ale była też nutka szczęścia w tym wszystkim. Bez ofiar w ludziach, silnik odpalił bez dodatkowych efektów dźwiękowych, reflektory i tak miałem tak zmatowiałe że czekały na polerkę. Chłodnica raczej nie będzie droga.

Ale prawdziwe niezwykły "zbieg okoliczności" dostrzegam w tym że obok akurat przejeżdżał mechanik z tego samego miasta w którym miałem stłuczkę. Auto stoi już u niego i za tydzień powinno być do odbioru. Warsztat ma skromny, ale na podrotowanie wystarczy.

Auto kumpla zbytnio nie ucierpiało i resztę trasy robimy jego wozem.

Stało się źle, ale nie będę miał konsekwencji poważniejszych niż utrata kasy, czasu i nerwów. No i kilka blach w kształcie nieco odbiegającym od oryginału. Dziwne to wszystko było. Jakby narzucone z góry.

#wypadek #przygoda #motoryzacja #stluczka #kolizja #dziwne #wiara #noiwyladowal

Niby się srogo odczyniło, ale jakoś czuję się już w miarę spokojny i pogodzony z tym. I to jest dziwne. Może jeszcze nie dotarło do mnie co się stało ;)

Węgry: W wypadku polskiego autokaru na M5 zginęła 1 osoba, a 34 odniosło rany.

Data: 09.08.2020 17:46

Autor: ShroudInMist

pap.pl

Do wypadku doszło na M5, która jest jedną z głównych magistrali komunikacyjnych kraju, łączących stolicę kraju Budapeszt z Serbią. Autobus stoczył się do rowu melioracyjnego w pobliżu zjazdu do miasta Kiskunfalegyhaza w komitacie Bacs-Kiskun, w środkowej części Międzyrzecza Dunaju i Cisy. Węgierskie służby ratownicze zareagowały błyskawicznie, kierując do akcji dwa helikoptery i 14 karetek pogotowia.

W autobusie w chwili wypadku było 46 osób: dwóch kierowców i 44 pasażerów. Na miejscu zginął 35-letni mężczyzna, który znajdował się w przedniej części pojazdu. 34 osoby zostały ranne. Stan trzech osób, które ucierpiały w wypadku, w tym 5-letniego dziecka, jest określany w mediach węgierskich jako ciężki.

Przyczyny wypadku nie są na razie znane – podkreśla w swym komunikacie węgierska policja.

#wegry #wypadek #smiercnadrogach #Kiskunfalegyhaza #dunaj #cisa

Indie: Samolot pasażerski rozbił się podczas lądowania.

Data: 07.08.2020 23:46

Autor: ShroudInMist

gosc.pl

Wypadek samolotu na lotnisku w hinduskiej Kerali na południu kraju. Po lądowaniu rozpadł się kadłub samolotu Air India Express, lecącego z Dubaju do Kozhikode. Po wylądowaniu maszyna niespodziewanie zjechała z pasa startowego i spadła w dolinę. Kadłub samolotu rozpadł się na dwie części. Rozerwany samolot nie zapalił się

Na pokładzie było ponad 190 osób, w tym 6 członków załogi, wliczając dwóch pilotów. Jak podaje serwis IndiaToday.in, maszyna sprowadzała hinduskich emigrantów z całego świata, w związku z epidemią koronawirusa.

Władze informowały wieczorem czasu polskiego o 16 ofiarach i 123 rannych w wypadku samolotu. Wśród zmarłych jest jeden z pilotów, a co najmniej 15 osób jest w stanie krytycznym.

#indie #lotnictwo #wypadek #dubaj #kozhikode #kerali #samoloty #swiat #azja

#kolarstwo - Tour de Pologne: dramatyczny wypadek na mecie 1. etapu (wideo)

Data: 05.08.2020 20:07

Autor: ziemianin

sport.tvp.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #sport #kolarstwo #TDP #TourdePologne #polska #kraksa #wypadek

Nie tak miał wyglądać finisz pierwszego etapu 77. Tour de Pologne. Na ostatnich metrach w Katowicach doszło do bardzo groźnie wyglądającego wypadku z udziałem kilku kolarzy. W ciężkim stanie jest Holender Fabio Jakobsen (Deceuninck-Quick Step). Poszkodowany został także sędzia stojący przy mecie. Dylan Groenewegen z Jumbo-Visma pierwszy minął linię mety, ale został zdyskwalifikowany za spowodowanie kraksy.

#kolarstwo – Tour de Pologne: dramatyczny wypadek na mecie 1. etapu (wideo)

Co dziesiąty wypadek na autostradach w Polsce spowodowany przez zaśnięcie.

Data: 04.08.2020 13:29

Autor: ShroudInMist

msn.com

Statystyki są bezwzględne – na 415 wypadków, do których doszło na polskich autostradach w 2019 roku, zmęczenie lub zaśnięcie za kierownicą było przyczyną ponad 40. Oznacza to, że średnio co dziesiątego wypadku można było uniknąć, gdyby kierowca zadbał o odpoczynek.

Policjanci z drogówki, pracujący na co dzień na odcinku wielkopolskim autostrady A2, nieustannie analizują przyczyny wypadków i kolizji. Jako najczęstszą ich przyczynę obok niedostosowania prędkości do warunków jazdy i nieprawidłowej zmiany pasów ruchu podają właśnie zmęczenie, senność i obniżoną aktywność organizmu.

#polskiedrogi #kierowcy #autostrada #autostrady #wypadki #wypadek #policja #drogowka #autostradaa2 #centrumzarzadzaniaautostrada

Wypadek w centrum Łodzi

Data: 04.08.2020 02:27

Autor: LadacznicoOdporny

dzienniklodzki.pl

42-letnia kobieta kierująca Skodą Octavią wjechała na skrzyżowanie w chwili gdy było włączone czerwone światło. Zderzyła się z jadącym na zielonym świetle Peugeotem prowadzonym przez 31-letniego mężczyznę. Uderzona w bok Skoda przewróciła się na lewy bok i oparła o betonowe bariery Trasy W-Z. 13-letnia dziewczynka, która siedziała z tyłu pojazdu została zakleszczona pod samochodem, a 15-letni chłopiec, który siedział na przednim siedzeniu pasażera został uwięziony we wnętrzu auta. Oboje zostali uwolnieni przez straż pożarną i przewiezieni do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Odnieśli ogólne obrażenia i ich życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Kobieta kierująca skodą również z ogólnymi obrażeniami trafiła do pobliskiego szpitala im. WAM. Kierowcy Peugeota szczęśliwie nic się nie stało. Oboje kierowcy byli trzeźwi. Policja już zatrzymała prawo jazdy 42-letniej sprawczyni wypadku za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Wpływ na to jakie zarzuty zostaną jej postawione zdecyduje m.in. skala obrażeń jakie odniosła dwójka dzieci.

#lodz #wypadek

Data: 03.08.2020 07:38

Autor: Ijon_Tichy

Siema. Musiałem jechać po ciemku obcą polną drogą i wpadłem jednym kołem w koleinę tak głęboką, że auto się na chwilę ostro przechyliło na lewo i bokiem przedniego nadkola przywaliłem w jakiś kołek.

Urwało mi zderzak, nadkole, urwało i przestawiło lampę xD

Narzędzia, torxy, klucze, młotek, wkrętarka, szlifierka kątowa, blachowkręty, trochę złączek, blaszek, plus 2 godziny pracy i wszystko na szczęście poskładane.

Ale są zadrapania i odkształcenia. Będę misial jeszcze to odświeżać :/

#zalesie #zrobtosam #wypadek

Kolejny double kill młodych ludzi na polskich drogach. Nie żyje 17- i 18-latek.

Data: 27.07.2020 13:10

Autor: 2_M_A

msn.com

Do tragicznego wypadku w miejscowości Lednogóra doszło w nocy z soboty na niedzielę. Samochód osobowy marki Peugeot 307 z niewyjaśnionych przyczyn wypadł z drogi na trasie Poznań – Gniezno i z dużą prędkością uderzył w drzew – podaje TVN24. Samochodem podróżowały trzy młode osoby w wieku 17, 19 i 21 lat. Wszyscy poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali. Gnieźnieńska policja poinformowała o śmierci 17-latka i 19-latka.

~

No szkoda, szkoda.

#smiercnadrogach #wypadkidrogowe #wypadek #lednogora #peugeot #tvn24

Auto wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. Zginęły dwie młode osoby.

Data: 25.07.2020 14:46

Autor: 2_M_A

msn.com

Śmiertelny wypadek ok. godziny 23 wczoraj w Jabłonicy Polskiej. Bmw podróżowały cztery osoby, dwóch mężczyzn i dwie kobiety w wieku od 20 do 22 lat, wszyscy to mieszkańcy powiatu brzozowskiego. W wyniku tego zdarzenia na miejscu zginęli 22-letni kierowca i 20-letni pasażer. Do szpitala zostały przetransportowane dwie 20-letnie pasażerki.

~

Marka pojazdu ofiar double kill'a oczywiście przypadkowa.

#bmw #wypadek #smiercnadrogach #podkarpackie #powiatbrzozowski #jablonicapolska

BMW z młodymi ludźmi wpadło do rzeki. Żaden miał prawo jazdy.

Data: 22.07.2020 00:07

Autor: 2_M_A

msn.com

Do wypadku w Zamościu w województwie lubelskim doszło w poniedziałek rano. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, na dwujezdniowej ul. Dzieci Zamojszczyzny samochód marki BMW przejechał przez pas zieleni, wjechał pod most nad rzeką Łabuńką, a następnie uderzył w betonowy przepust i wpadł do rzeki.

Samochodem jechało trzech mężczyzn, mieszkańców gminy Nielisz, w wieku 22, 20 i 19 lat. Dwaj starsi z obrażeniami ciała odwiezieni zostali do szpitala, najmłodszemu nic się nie stało.

#wypadek #bmw #sebix #zamosc #lubelskie

Aż trudno uwierzyć. 33 lata temu w Warszawie doszło do podobnego wypadku autobusu

Data: 26.06.2020 23:50

Autor: deux

natemat.pl

Wychodzi na to, że tragiczny wypadek autobusu miejskiego na trasie S8 w Warszawie nie był jedynym takim zdarzeniem w historii stolicy. Na tej samej drodze, tylko po drugiej stronie Wisły równo 33 lata temu wydarzył się podobny wypadek z udziałem pojazdu komunikacji miejskiej. W nim jednak nikt nie zginął.

Jeśli ktoś oglądał serial "Dark", to pewnie jeszcze bardziej go to zainteresuje :)

#ciekawostki #polska #wypadek #warszawa

"Był silnie naćpany". Szokujące ustalenia ws. kierowcy autobusu, który spowodował wypadek

Data: 26.06.2020 10:33

Autor: Winstrol

tysol.pl

Rozmówca TVP Info poinformował redakcję, że kierowca autobusu był pod wpływem środków odurzających – amfetaminy. Miały to potwierdzić także badania jego krwi.

W kokpicie pojazdu służby odnalazły woreczek z narkotykami.

#polska #wypadek #wydarzenia #narkotyki

#zostatniejchwili Warszawa: Autobus miejski spadł z wiaduktu. Są ofiary

Data: 25.06.2020 14:45

Autor: ziemianin

tvp.info

#zostatniejchwili #Warszawa #polska #wypadek #aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci

W Warszawie na moście Grota-Roweckiego doszło do wypadku z udziałem autobusu miejskiego. Autobus spadł z wiaduktu, w wyniku wypadku 1 osoba zginęła.

#zostatniejchwili Warszawa: Autobus miejski spadł z wiaduktu. Są ofiary

Do wypadku autobusu na moście Grota-Roweckiego doszło krótko po godzinie 12:00. Autobus spadł z wiaduktu. W wyniku wypadku 1 osoba zginęła, ponad 20 zostało rannych. Na miejscu pracują służby ratownicze, wysłano tam także śmigłowiec LPR, który zabrał z miejsca wypadku ranne dziecko.

– Na tę chwilę mamy tylko informację, że autobus spadł z mostu Grota, ale nie bezpośrednio na ulicę, tylko na ścieżkę rowerową. Ustalamy okoliczności i przyczyny tego wypadku – powiedziała Irmina Sulich z Komendy Stołecznej Policji.

W 2018 r. syn ambasadora Arabii Saudyjskiej spowodował wypadek samochodowy.

Data: 18.06.2020 12:44

Autor: Starszyoborowy

wnet.fm

W 2018 r. Saudyjczyk jadący w terenie zabudowanym z prędkością 140 km/h potrącił Ryszarda Lublińskiego i jego 9-letnią córkę. Sprawca nie przeprosił, ani nie zeznawał w tej sprawie. Mimo, że prokuratura nie ma wątpliwości co do jego winy, to nie może nic zrobić w jego sprawie. Członkowie rodzin ambasadorów pozostający z nimi we wspólnocie domowej nie podlegają bowiem orzecznictwu polskich sądów.

#polska #arabiasaudyjska #wypadek #ambasador #polityka

Liczba ofiar koronawirusa, wypadków drogowych, samobójstw, głodu-niższa niż aborcji

Data: 07.06.2020 20:49

Autor: malcolm

tvp.info

#koronawirus #aborcja #wypadek

Łączna liczba ofiar koronawirusa i takich chorób jak malaria, rak i zakaźne, jak również samobójstw, ruchu drogowego i głodu jest na świecie znacznie niższa niż dzieci zabijanych w łonach swych matek .

Data: 26.05.2020 08:58

Autor: Ijon_Tichy

Wróbel przyrżnął z rozpędu w szybę drzwi mojego tarasu i zdechł :(

Jestem tym trochę struty, bo miałem nadzieję, że przeżyje i patrzyłem na niego, a on w jakąś minutę skonał w drgawkach, konwulsjach. Okropny widok… Niby tylko wróbel, a jednak jest mi przykro, smutno. Idę go zakopać w lesie. A potem powybijam szyby w domu, żeby wyjść naprzeciw postulatom ekologów i nie narażać zwierząt na niepotrzebną śmierć.

#przyroda #smierc #smutek #wypadek

Czad: Pocisk z Su-25 trafił w dom dowódcy gwardii prezydenckiej

Data: 20.04.2020 08:35

Autor: Starszyoborowy

konflikty.pl

17 kwietnia w stolicy Czadu, Ndżamenie, doszło do nietypowego i tragicznego w skutkach wypadku. Z samolotu uderzeniowego Su-25 (NATO: Frogfoot) stojącego w bazie lotniczej imienia Adjiego Kosseïa przypadkowo odpalono niekierowany pocisk rakietowy. Zakończył on lot w domu Mahamata Saleha Arima, dowódcy gwardii prezydenckiej, gdzie spowodował śmierć czterech osób, w tym dwójki dzieci.

Po drodze pocisk przebił na wylot stojącą przy samolocie cysternę (zdjęcie na dole artykułu), a następnie minął francuskiego C-130H z eskadry transportowej 2/61 „Franche-Comté”. Prokurator Youssouf Tom ogłosił wszczęcie śledztwa mającego wyjaśnić dokładne okoliczności zdarzenia.

#afryka #wojsko #wypadek #czad #samoloty

Śmigłowiec przypadkowo ostrzelał osiedle w Czycie

Data: 17.03.2020 08:17

Autor: Starszyoborowy

konflikty.pl

Podczas niedzielnych ćwiczeń w Czycie w Kraju Zabajkalskim doszło do przypadkowego wystrzału z działka GSz-23W. W trakcie prac przy działku pokładowym niespodziewanie padły strzały. Pociski poleciały w kierunku osiedla mieszkalnego, a jedna z kul trafiła w blok. W incydencie nikt nie został ranny.

#wojsko #cwiczenia #rosja #wypadek

Data: 14.02.2020 01:01

Autor: tensorflow

W pracy dzisiaj afera, robie sobie spokojnie a tu nagle ogromny błysk, wszyscy to zobaczyli i zaczeli biegnąc zobaczyć co się stało, ja miałem blisko, moim oczom ukazał się panel który się palił oraz meksykanina któremu plecy płoneły, ale na szczęście szybko go zgasili. Panel przy którym doszło do wypadku miał wysokie napięcie 480V oraz 1200 Amperów, przy nim pracował również jeden z elektryków z mojej firmy, miał spalone ubranie, nie miał brwi i cała twarz poparzona. Mowil ze to wina tego meksyka bo przyszedł robic sciane i sie krecił kolo panela pomimo ze mowiono mu ze narazie nie może robic tam bo panel otwarty, no i w jakis sposob spowodowal zwarcie (nikt nie byl w stanie ustalic czym). Ogólnie to oboje mają szczęście że żyją bo to było tylko poparzenie łukiem elektycznym, bo gdyby kogos porazilo to juz na dobre. W kinie w ktorym pracuje są naprawdę ogromne przestrzenie a zaraz po tym zdarzeniu było bardzo duzo dymu wszedzie i po wszystkich salach. Wszyscy w szoku, ogólnie to powiem wam że do tej pory jeszcze jeszcze nie widzialem na wlasne oczy osoby która była pokryta płomieniami.

W komentarzach wrzucę wiecej zdjęć

#praca #zycie #wypadek

Nieostrożny prezydent zdradził możliwości szpiegowskiego satelity

Data: 28.11.2019 20:41

Autor: ziemianin

sattrackcam.blogspot.com

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #usa #nasa #Trump #satelitaszpiegowski #Iran #tweet #wypadek #analiza

Gdy 30 sierpnia bieżącego roku prezydent Trump opublikował na Twitterze wpis dotyczący wypadku, jaki miał miejsce w irańskim Porcie Kosmicznym im. Imama Chomeiniego w pobliżu Semnan, specjaliści natychmiast zwrócili uwagę na wysokiej jakości fotografię dołączoną do wpisu. Zastanawiano się, czy wykonał je dron, samolot czy też satelita.

wymagany angielski

Nieostrożny prezydent zdradził możliwości szpiegowskiego satelity

Niektórzy odrzucili hipotezę o satelicie argumentując, że zdjęci jest zbyt szczegółowe jak na wykonane z kosmosu. Jednak już 2 dni po wpisie prezydenta, osoba amatorsko zajmująca się śledzeniem satelitów opublikowała szczegółową analizę, wskazującą, który satelita wykonał fotografię. Okazało się, że swoim wpisem prezydent ujawnił możliwości jednego z tajnych satelitów szpiegowskich.

Z analizy wynika, że fotografia została wykonana przez jednego z KH-11 EVOLVED ENHACED CRYSTAL. To szpiegowskie satelity należące do US National Reconnaissance Office (NRO). Urządzenia te przypominają teleskop Hubble'a i wiadomo, że są wyposażone w lustro o średnicy 2,4 metra. Teoretycznie mogą z orbity sfotografować obiekt o rozmiarach nie przekraczających 10 centymetrów.

Dokładna lokalizacja Portu Chomeiniego jest znana, wiadomo też, na jakiej wysokości nad poziomem morza się znajduje. Na podstawie rozkładu cieni można było określić, że fotografię wykonano pomiędzy godziną 9 a 10 czasu uniwersalnego. Na podstawie zniekształceń obrazu określono azymut satelity w momencie wykonania zdjęcia. Teraz wystarczyło tylko sprawdzić, który satelita mógł wykonać takie zdjęcie. Okazało się, że zostało ono zrobione przez urządzenie USA 224 (2011-002A). Ten tajny szpiegowski satelita jest znany amatorom śledzącym ruch tego typu obiektów. Dzięki regularnym obserwacjom można było stwierdzić, że wykonał on fotografię 29 sierpnia o godzinie 9:43:47 UT.

Wszystko wskazuje na to, że prezydent Trump wykazał się co najmniej sporą nieroztropnością publikując fotografię. A właściwie fotografię fotografii, bo z analizy wynika, że prezydent otrzymał wydruk i zrobił mu zdjęcie telefonem komórkowym. W 1984 roku analityk wywiadu USA Navy poszedł do więzienia za ujawnienie prasie trzech zdjęć wykonanych przez jednego z satelitów KH-11. Pokazanie takich zdjęć zdradza bowiem przeciwnikowi istotne dane na temat możliwości satelity.

Dotychczas opinia publiczna miała tylko trzykrotnie okazję zobaczyć zdjęcia z KH-11. Trzeci przypadek ich ujawnienia miał miejsce wraz z publikacją materiałów ujawnionych przez Snowdena.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że przed 6 laty NRO przekazało NASA dwa nieużywane teleskopy klasy Hubble'a. Niewykluczone, że KH-11 są wyposażone w takie właśnie teleskopy. A raczej były wyposażane, gdyż, jak słusznie zwrócił uwagę jeden z naszych czytelników: skąd (za jakie pieniądze) oni wzięli 2 teleskopy wielkości Hubble'a oraz czym teraz dysponują skoro oddają „złom” naukowcom.

WTF? Kierowca który wjechał w pieszych - rok w zawieszeniu

Data: 24.11.2019 12:44

Autor: ziemianin

fakty.interia.pl

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #polska #kierowcy #wypadek #prawo #sady #kumpelkrolika #wtf

Na rok więzienia w zawieszeniu na cztery lata skazał w piątek Sąd Rejonowy w Stargardzie (woj. zachodniopomorskie) 19-latka, który w ubiegłym roku wjechał samochodem w pieszych – prawdopodobnie podczas nielegalnych zawodów. Młody mężczyzna dostał też 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

WTF? Kierowca który wjechał w pieszych – rok w zawieszeniu

Młody kierowca Damian M. w nocy 18 sierpnia ub.r. podczas zjazdu z ronda przy pl. Wolności w Stargardzie stracił panowanie nad kierownicą, najechał na barierki ochronne, oddzielające chodnik od jezdni i wjechał na chodnik. Spowodował obrażenia u ośmiu osób. Mężczyzna był trzeźwy. Po tym zdarzeniu trafił na blisko 30 dni do aresztu.

Wypadek efektem nielegalnych zawodów?

Jak donosiły lokalne media, mężczyzna brał udział w nielegalnych zawodach, a do wypadku doszło podczas próby driftu – jazdy w kontrolowanym poślizgu.

Zarówno prokuratura, jak i sąd uznały jednak, że nie ma materiału dowodowego świadczącego o tym, że Damian M. brał udział w drifcie.

"Sąd nie może wyjść poza granice oskarżenia w tym miejscu, ale trzeba mieć na uwadze, że to nie była zwykła przejażdżka. To nie było tak, że oskarżony znalazł się akurat w tym miejscu przypadkowo i postanowił sobie pojechać naokoło ronda" – wskazała w piątek sędzia Halina Waluś. Dodała, że w samochodzie wyłączone były systemy bezpieczeństwa, a kierowca przekroczył dozwoloną prędkość co najmniej o 15 km/h.

Sędzia: Oskarżony ma szczęście

Sędzia przyznała jednak, uzasadniając wyrok, że w świetle dowodów, m.in. zeznań pokrzywdzonych i świadków, protokołu oględzin miejsca zdarzenia i pojazdu czy opinii biegłego z zakresu badania wypadków drogowych, "wina oskarżonego nie budzi wątpliwości". Wskazała też, że "oskarżony ma ogromne szczęście".

"Ma ogromne szczęście przede wszystkim dlatego, że jest duża liczba osób pokrzywdzonych, ale ich obrażenia na szczęście nie okazały się tak poważne, jak mogłoby się wydawać" – powiedziała sędzia. Dodała, że znaczące było też, iż obrońca nie starał się udowodnić, że Damian M. nie ponosił winy. Podkreśliła, że mężczyzna starał się zadośćuczynić pokrzywdzonym – napisał do nich przeprosiny, prowadzone były też rozmowy i negocjacje, przekazał im także kwoty, o które wnioskowali.

Damian N. skazany

Sąd wymierzył mężczyźnie najniższą z możliwych kar "po to, żeby móc zastosować wobec niego instytucję warunkowego zawieszenia wykonania tej kary". Wzięte pod uwagę zostało nie tylko zachowanie Damiana M. przed rozprawą, ale też w trakcie procesu. "Artykuł 54 (kodeksu karnego), mówi o tym, ze osoby młodociane należy przede wszystkim wychowywać, a nie karać" – wskazała sędzia Waluś.

Zaznaczyła, że także pokrzywdzeni wskazali, iż kara pięciu lat więzienia, o którą wnosił prokurator, jest zbyt surowa.

Sędzia wskazała też, że po zakończeniu okresu zakazu prowadzenia pojazdów Damian M. "będzie już osobą dojrzałą i myślę, że nie będzie sprawiał zagrożenia nie tylko dla siebie, ale dla innych uczestników ruchu drogowego".

Wyrok nie jest prawomocny."

Jeden z komentarzy:

"Gdyby nie miał prawka ,ubezpieczenia i jechał niesprawnym autem to by był całkiem niewinny."

Rolnicy okleili folią auto prezydenta Sieradza. "Uciekł w cieniu wstydu i hańby"

Data: 28.06.2019 22:43

Autor: piotre94

polsatnews.pl

"Najważniejszy urzędnik Sieradza w cieniu wstydu i hańby ucieka z miejsca zdarzenia, gdzie potrącił osiemdziesięcioletnią kobietę. Kara? 300 zł! Uciekł, nie pomógł jednocześnie pokazał jak traktowana jest władza w naszym kraju" – tak Michał Kołodziejczak z AGROunii tłumaczył akcję protestacyjną. Prezydent Sieradza Paweł Osiewała potrącił 79-letnią kobietę i odjechał z miejsca zdarzenia. #polska #ludzie #wypadek #sieradz #policja

Prezydent może odznaczyć ukraińskiego kierowcę, który uratował pasażerów

Data: 12.06.2019 16:09

Autor: JestemNaNie

polsatnews.pl

  • Sprawa będzie rozważona w Kancelarii Prezydenta niezależnie od tego, czy pojawi się taki wniosek - oświadczył w "Wydarzeniach i Opiniach" wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Ukraiński kierowca tira, ratował pasażerów z płonących pojazdów podczas niedzielnego wypadku na…

    #polska #wydarzenia #wypadek #ciekawostki

Czołowe zderzenie motocykli na łuku drogi. Obaj motocykliści zginęli.

Data: 11.06.2019 18:11

Autor: MariaAnna

osp.pl

"Konrad miał 27 lat, niecałe dwa miesiące temu ożenił się. W niedzielę wybrał się na przejażdżkę motocyklem - do żony już nie wrócił. Czołowo zderzył się z kolegą, 25-letnim Tomkiem."

#polska #motocykle #wypadek

Bohaterska postawa świadków wypadku, udało się uratować kierowcę z pożaru auta.

Data: 02.06.2019 11:44

Autor: zDoskoku

polskatimes.pl

W piątek wieczorem na ulicy Hlonda w Poznaniu doszło do bardzo niebezpiecznego wypadku. Auto po dachowaniu stanęło w ogniu. W środku zakleszczony został kierowca. Do pomocy błyskawicznie rzucili się inni kierowcy, którym przy pomocy gaśnic udało się ugasić ogień.

#polska #poznan #wypadek #pozar

Polski kierowca przewożący elementy scen Tomorrowland Winter zginął w wypadku.

Data: 03.04.2019 15:07

Autor: Zaybatzu

shiningbeats.pl

#muzyka #transport #ciezarowki #wypadek

" Niestety dla jednego z polskich kierowców praca w Alpach zakończyła się tragicznie. Podczas kursu po drodze RD211 w okolicach Alpe d’Huez – czyli wyjątkowo krętej, górskiej i niebezpiecznej trasie – doszło do dramatycznego wypadku. Rozpędzony tir z impetem uderzył w skały kompletnie miażdżąc przód pojazdu. 67-letni Polak próbował się ratować wyskakując z kabiny kierowcy w trakcie jazdy. Niestety obrażenia były na tyle poważne, że mimo reanimacji zmarł. "