Wybory do Parlamentu Europejskiego - Wyniki

Data: 26.05.2019 21:05

Autor: Immortal_Emperor

polsatnews.pl

Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w wyborach do Parlamentu Europejskiego z wynikiem 42,4 proc. – wynika z badania exit poll, które dla Polsat News przygotowała firma Ipsos. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Europejska (PO, PSL, SLD, Nowoczesna i Zieloni), która miała zdobyć 39,1 proc. głosów.

#wyborydoeuroparlamentu

Data: 24.05.2019 23:59

Autor: reflex1

Tuż przed ciszą wyborczą.

Idźcie głosować. Wybory to tak naprawdę jedyny moment kiedy możecie coś zmienić w Europie (i niedługo w Polsce).

Nawet jak twierdzisz ze nie ma partii dla Ciebie, to na pewno z jakaś się zgadzasz w pewnych postulatach.

#polityka #wyborydoeuroparlamentu

Jeżeli zgadzasz się z różnymi postulatami różnych partii, zrób sobie na raz wszystkie testy przedwyborcze dostępne w sieci, zobaczysz do której Ci bliżej.

To nie są aż tak mało znaczące wybory, będziecie głosować o przyszłym kierunku rozwoju UE

Grzegorz Braun koryguje flagę Polski w Studio TVP

Data: 24.05.2019 22:19

Autor: Immortal_Emperor

youtube.com

Do niecodziennej, jak na standardy debat telewizyjnych sytuacji doszło podczas debaty kandydatów w wyborach do PE na Podkarpaciu. Jeden z kandydatów, Grzegorz Braun, przedstawiciel Komitetu Wyborczego Wyborców Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy, w czasie przeznaczonym na prezentację wykorzystał większość swojego czasu na skorygowanie źle wyeksponowanej flagi Polski. Osobiście dokonał korekcji, poprzez umieszczenie flagi Polski zgodnie z Zasadami Dobrej Praktyki Używania Symboli Państwowych.

#konfederacja #wyborydoeuroparlamentu #braun #flaga

Data: 24.05.2019 21:40

Autor: reflex1

Co do ciszy wyborczej.

To przypadkiem w polskim prawie nie jest ona od soboty 25, a nie od piątku?

Cisza wyborcza jest ustanowiona przez Kodeks wyborczy i obowiązuje przed każdymi wyborami, które odbywają się na terenie naszego kraju od roku 1991. Cisza wyborcza w Polsce trwa 24 godziny. Wyborcy udadzą się w stronę urn 26 maja. Oznacza to, że kandydaci muszą wstrzymać się z działaniami politycznymi od północy w sobotę (25 maja) do godziny 21.00 w dzień wyborów do Europarlamentu , czyli w niedzielę.

#wyborydoeuroparlamentu

A

Unijny i brytyjski zakaz informowania o wielkim zwycięstwie Partii Brexit

Data: 24.05.2019 16:24

Autor: Immortal_Emperor

nczas.com

Z powodu cenzury przez 4 dni Brytyjczycy nie będą wiedzieli o wynikach wyborów, a nawet o tym co się dzieje w ich własnym Parlamencie i rządzie. Normalnie cenzura obowiązuje w dniu wyborów, ale teraz rozciągnięto ją od czwartku do niedzieli wieczór kiedy zostaną zamknięte lokale wyborcze w całej Europie. Wszystko po to by ratować eurokratów.

#uk #wyborydoeuroparlamentu #brexit #lewackalogika

Data: 22.05.2019 13:57

Autor: arti

Youtube zaczyna już spamować reklamami komitetów wyborczych i jak usłyszałem od Ikonowicza, ze będzie budował mieszkania, na które będzie stać każdego to jeszcze jakoś mnie to nie zaskoczyło, ale jak usłyszałem, że Kukiz będzie dążył do dochodu gwarantowanego dla wszystkich w unii europejskiej to się załamałem ,zawsze miałem to ugrupowanie za mocno populistyczne, ale nie sadziłem, że przekroczą granicę śmieszności. Już widzę, tych wszystkich ciężko pracujących ludzi wstających z rana tylko po to, żeby komuś zarobić na dochód podstawowy :) A jak już przyślą parę Euro każdemu obibokowi to się zacznie , że za mało i się będą licytować , kto da więcej, A ty haruj i marz, że kiedyś się czegoś dorobisz i dokarmiaj pasożytów.

#europa #wyborydoeuroparlamentu

Data: 17.05.2019 15:15

Autor: Immortal_Emperor

Film Sekielskiego zmienił Polskę? Ogromna przewaga KE nad PiS

Badanie zostało wykonane po premierze filmu „Tylko nie mów nikomu” o problemie pedofilii w polskim Kościele. Emocje w kraju są ogromne, czego konsekwencją może być spore wahnięcie poparcia dla PiS – ugrupowania najbardziej kojarzonego z kręgami kościelnymi.

Badanie zostało zrealizowane w dniach 14-16.05.2019

#sondaz #konfederacja #wyborydoeuroparlamentu #polityka

Data: 14.05.2019 12:19

Autor: Immortal_Emperor

Koalicja Europejska rozszerza się. Dołączają m.in. KOD i Wolne Sądy

Inicjatywa Polska, Unia Europejskich Demokratów, Inicjatywa Feministyczna, Komitet Obrony Demokracji, Wolność i Równość, Wolne Sądy, Socjaldemokracja Polska – to ugrupowania i organizacje, które we wtorek dołączyły do Koalicji Europejskiej.

źródło

https://www.tvp.info/42621569/koalicja-europejska-rozszerza-sie-dolaczaja-min-kod-i-wolne-sady

#polityka #wyborydoeuroparlamentu

Data: 10.05.2019 10:50

Autor: lisq

#polityka #wyborydoeuroparlamentu #konfederacja

https://konfederacja.eu/ <- wchodzę tu i widzę twarze ugrupowania, poniżej kilka słów "o nas". Zero konkretów.

Powiedzcie mi gdzie szukać informacji na temat ugrupowania które wg jakichś śmiesznych postów z instagrama jest wyrazem buntu młodych mężczyzn 18-30?

Zamierzam głosować w wyborach do PE i chcę zrobić to świadomie.

Data: 09.05.2019 21:05

Autor: Wolvi666

#telewizja #polityka #wyborydoeuroparlamentu #japierdole

Siedzi różowe przed telewizorem i woła czy chcę oglądać Straszny Film, bo teraz leci… dobra no lecę na rogówkę… reklama (japierdole.png) No to różowa zaczyna przerzucać kanały, bo reklam nie będzie oglądać i sru ląduje na TVP2 a tam "Europa da się lubić 15 lat później" Teraz mam pytanie ile Kurski posmarował tej całej bandzie, aby ściemniać "Jak TVP jest pro Europejska" Co za szmaciarze…

Data: 06.05.2019 15:16

Autor: Immortal_Emperor

Przyszła do mnie karta, która uprawnia do głosowania w wyborach do euro parlamentu. Będę głosował na Szwedzkich Demokratów, kim oni są? Jest to taki odpowiednik naszego polskiego mixu Kukiz-Konfederacja. SD to parta anty-imigracyjne, anty-unijna i konserwatywna. Oczywiście ciągle jest atakowana przez liberalne media i oskarżana o rasizm i faszyzm. Sondaże obecnie dają im drugie miejsce, a w ubiegłym roku weszli do parlamentu z bardzo dobrym wynikiem 17,5%. Zapytacie jak to możliwe że w Szwecji tak bardzo lewicowej i "różnorodnej kulturowo" SD ma aż tylu zwolenników. Odpowiedz jest prosta. Otóż w szwedzkim społeczeństwie narasta gniew i niechęć do poprawności politycznej, a także imigrantów którzy na gorsze zmienili ten kraj. Szwedzi chcą normalności i poczucia bezpieczeństwa we własnym kraju. Ja też czekam na zmiany i wspieram tych którzy mogą coś zmienić na lepsze.

Wybaczcie ale nie miałem czym zasłonić dane osobowe ;)

#szwecja #wyborydoeuroparlamentu