Śledczy: Sędzia mogła dopuścić się defraudacji.

Data: 18.09.2020 09:13

Autor: malcolm

tvp.info

#wolnesady #wymiarsprawiedliwosci #reformasadownictwa

Sędzia Beata Morawiec stała się przedmiotem ataku – oświadczyło Stowarzyszenie Sędziów Themis, którego Morawiec jest prezesem.

Według ustaleń śledczych, które opisał dział prasowy PK, sędzia przyjęła wynagrodzenie za pracę na rzecz Sądu Apelacyjnego w Krakowie, której nie wykonała i nie miała wykonać, a zawarta przez nią umowa miała charakter fikcyjny i służyła ukryciu wyprowadzenia środków Skarbu Państwa.

Zarzuty naruszenia uprawnień jako funkcjonariusza publicznego i przyjęcia korzyści majątkowej – jak czytamy w komunikacie PK – prokuratura chce przedstawić również w związku z wyrokiem wydanym przez skład orzekający pod przewodnictwem M., korzystnym dla oskarżonego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu swojej żony.

Według śledczych przed wydaniem tego wyroku oskarżony skontaktował się z Morawiec i uzyskał od niej zapewnienie, że rozstrzygnięcie sądu będzie dla niego pomyślne.

Na te informacje zareagował zarząd Stowarzyszenia Sędziów Themis, na czele którego stoi sędzia Morawiec. W oświadczeniu opublikowanym na stronie Themis określono śledztwo mianem „zaplanowanej akcji” dyskredytowania sędzi Morawiec i zasugerowano, że jest to zemsta „władzy” za podjęcie przez sędziów „walki o praworządne państwo”.

14-latka nie została zgwałcona, „bo nie krzyczała”.

Data: 15.09.2020 09:19

Autor: malcolm

tvp.info

#wolnesady #pedofilia

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu wydał niedawno wyrok w sprawie 14-latki, którą seksualnie wykorzystał jej daleki krewny. Według „Gazety Wrocławskiej” sąd uznał, że doszło do czynu pedofilskiego, lecz nie dopatrzono się gwałtu. Dlaczego? „Bo nie krzyczała, kiedy 26-latek się do niej dobierał”. Zmieniono też wyrok wobec pedofila, nadzwyczajnie złagodzono karę – zamiast trzech lat więzienia dostał rok w zawieszeniu.

„Argumenty za nadzwyczajnym złagodzeniem kary? Pierwszy to złożenie zawiadomienia przez pokrzywdzoną po kilku dniach od zdarzenia, inny to fakt, że kilka dni po dacie przestępstwa ofiara kończyła 15 lat."

Dlaczego sąd nie pozwala pisać o Bońku ?

Data: 10.09.2020 18:32

Autor: malcolm

niezalezna.pl

#boniek #cenzura #wolnesady

Sędzia Rafał Wagner wydał postanowienie zakazujące dziennikarzowi „Gazety Polskiej” publikacji tekstów o prezesie PZPN Zbigniewie Bońku.

https://niezalezna.pl/data/154505000000303_I_C_1925_20_20200908_id19580898_uzasadnienie_postanowienia.pdf

Przeprosiny Nitek-Płażyńskiej dla Hansa G. Ziobro: Hańbiący wyrok

Data: 10.09.2020 09:40

Autor: malcolm

tvp.info

#wolnesady #reformasadownictwa #nazizm #niemcy #antypolonizm

To hańbiący wyrok dla polskiego wymiaru sprawiedliwości. Wydałem polecenie Prokuraturze Krajowej, by przystąpiła w Sądzie Najwyższym do sprawy, oczywiście po stronie pani Nitek-Płażyńskiej .

W lutym 2019 r. Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał Hansa G. za winnego mowy nienawiści wobec Polaków. Nakazał mu przeprosiny powódki i wpłatę 50 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz Muzeum Piaśnickiego w Wejherowie.

Biznesmen złożył apelację od wyroku argumentując, że Nitek-Płażyńska naruszyła jego dobra osobiste upubliczniając treść prywatnych i – jego zdaniem – zmanipulowanych rozmów.

W marcu bieżącego roku Sąd Apelacyjny w Gdańsku zmienił wyrok sądu niższej instancji, uznając prawomocnie, że Nitek-Płażyńska ma przeprosić Hansa G. za nagrywanie go bez jego wiedzy i upublicznienie tych nagrań.

Sędzia ws. Bońka został wylosowany dwukrotnie z grona 30-stu

Data: 08.09.2020 21:42

Autor: malcolm

niezalezna.pl

#boniek #wolnesady

Zakaz pisania o prezesie PZPN Zbigniewie Bońku dla Piotra Nisztora oraz "Gazety Polskiej Codziennie", został wydany przez tego samego sędziego. Trzecia sprawa dotycząca "Gazety Polskiej" trafiła w ręce innego sędziego i ten oddalił wniosek. Okazuje się, że sędzia Rafał Wagner został wylosowany do obydwu spraw tego samego dnia z grona… aż 30 sędziów.

Sąd zakazał "GPC" publikowania treści dot. Zbigniewa Bońka

Data: 07.09.2020 23:06

Autor: malcolm

bankier.pl

#zbigniewbonbiek #wolnesady #cenzura

Sąd Okręgowy w Warszawie rozszerzył decyzję zakazującą pisania o Zbigniewie Bońku. Sąd Okręgowy w Warszawie podjął decyzję o udzieleniu zabezpieczenia roszczeń Zbigniewa Bońka o ochronę dóbr osobistych. Spółka FORUM S.A., czyli wydawca "Gazety Polskiej Codziennie", przez rok nie może pisać o prezesie PZPN artykułów, w których zawarte będą zarzuty i twierdzenia dotyczące: powiązania (w przeszłości lub obecnie) z władzami komunistycznej Polski, Służbą Bezpieczeństwa; pełnienia w PZPN roli gwaranta i rzecznika systemu komunistycznego; sprawowania funkcji prezesa PZPN w sposób nieetyczny, naruszający prawo i nietransparentny; popełnienia przestępstwa karnoskarbowego poprzez nieujawnienie przed urzędem skarbowym 1 100 000 euro dochodu i nieodprowadzenie podatku od tej kwoty.

Nitek-Płażyńska nie przeprosiła Niemca, który obrażał Polaków

Data: 03.09.2020 15:45

Autor: malcolm

wprawo.pl

#wolnesady #reformasadownictwa #gdansk

Może się tak zdarzyć, że niebawem trafię do aresztu. Taka kara grozi mi w związku z faktem, że nie zamierzam przepraszać mojego prześladowcy – publicznie pochwalającego nazizm Niemca Hansa G. Sąd właśnie odrzucił mój wniosek o zawieszenie wykonania wyroku do czasu rozpatrzenia przez Sąd Najwyższy złożonej przeze mnie skargi kasacyjnej – poinformowała w czwartek (3.09.2020) Natalia Nitek-Płażyńska.

Kuriozalny wyrok w sprawie z oskarżenia Nitek-Płażyńskiej wydał w marcu 2020 roku Sąd Apelacyjny w Gdańsku uznając, że znieważona przez Niemca Polka musi go publicznie przeprosić, ponieważ nagrała jego obelgi. Sąd uznał, że było to naruszenie prawa do prywatności. Powódka ma też wpłacić 10 tys. złotych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz zapłacić 5 tys. zł kosztów sądowych.

Hans G. ubliżał Nitek-Płażyńskiej i innym pracownikom nazywając ich „urodzonymi niewolnikami” i „gó*nem”. Twierdził, że nienawidzi Polaków i że ich rozstrzelanie nie byłoby dla niego problemem. Chwalił też Hitlera i wyrażał żal, że nie udało mu się skończyć tego, co zaczął w Auschwitz.

„Skandal i wstyd dla wymiaru sprawiedliwości”.

Data: 05.08.2020 22:40

Autor: malcolm

tvp.info

#reformasadownictwa #wolnesady

„Postawienie znaku równości pomiędzy deklaracjami niemieckiego przedsiębiorcy, który manifestuje swoje nazistowskie sympatie oraz jawnie deklaruje nienawiść do Polaków, oraz pracownicy, która nagrała swego pracodawcę, gdy ten wygłaszał swoje antypolskie wypowiedzi, jest niedopuszczalne” – napisał na Twitterze o wyroku w sprawie Hansa G. premier Mateusz Morawiecki. Sąd uznał, że mężczyzna nie jest winny kierowania gróźb karalnych pod adresem swojej byłej pracownicy Natalii Nitek-Płażyńskiej.

„Sądy są najważniejszym bastionem starego systemu”

Data: 10.07.2020 09:31

Autor: malcolm

tvp.info

#wolnesady #reformasadownictwa

Sądy to najważniejszy bastion starego systemu. Zmiana charakteru sądów, to warunek tego, aby Polska mogła rozwiązywać inne problemy, dobrze się rozwijać i przede wszystkim, żeby była sprawiedliwa – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w Radiu Maryja.

Puścił bąka podczas legitymowania.- miesiąc ograniczenia wolności

Data: 09.07.2020 23:51

Autor: malcolm

wprawo.pl

#wolnesady #reformasadownictwa #koronawirus #wroclaw

Rozsądny i sprawiedliwy wyrok we wrocławskim sądzi, to według naszych obserwacji, naprawdę rzadkość. Informowaliśmy o tym jak w sądzie we Wrocławiu hasło „Wielka Polska” zostało utożsamione z „mową nienawiści”,

Teraz zaś wrocławski sąd skazał mężczyznę na miesiąc ograniczenia wolności w wymiarze 20 godzin nieodpłatnych prac społecznych za puszczenie bąka podczas legitymowania przez policję.

Do wykroczenia miało dojść 1 kwietnia, kiedy obowiązywały ostre restrykcje w związku z koronawirusem. Funkcjonariusze o sokolim wzroku dostrzegli mężczyznę, który po mieście poruszał się… „bez celu”. Stróżowie prawa podeszli do niego i zaczęli legitymować. Mężczyzna, prawdopodobnie dobrze najedzony, być może po spożyciu fasoli, w obecności policjantów wydalił gazy. Policja uznała to za „nieobyczajny wybryk” i sprawę skierowano do sądu. Sąd okazał się niezwykle „łaskawy”. Puszczenie bąka uznając za „nieobyczajny wybryk” mężczyzna mógł trafić do aresztu nawet na miesiąc. Skończyło się na pracach społecznych.

CBA zatrzymało byłego prezesa Sądu Okręgowego w Przemyślu.

Data: 08.07.2020 18:22

Autor: malcolm

wprawo.pl

#wolnesady #kod #sady #cba #izbadyscyplinarna

Rzeszowska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymała Marka Z., byłego prezesa Sądu Okręgowego w Przemyślu. Jest podejrzany o korupcję. Czynności podjęto zaraz po tym jak Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego uchyliła sędziemu immunitet o co wnioskowała Prokuratura Krajowa.

Bluzgi Owsiaka to... artystyczna ekspresja!

Data: 22.06.2020 22:13

Autor: malcolm

niezalezna.pl

#owsiak #wosp #wolnesady

„Jerzy Owsiak […] w obecności kilku tysięcy uczestników imprezy używał słów „k” czy „zaje*”. Powyższe słowa obwinionego stanowiły wyraz ekspresji artystycznej” – to fragment uzasadnienia uniewinnienia, które dziś Owsiak opublikował w mediach społecznościowych. Sprawa dotyczy wulgaryzmów, jakie padły z ust Jerzego Owsiaka podczas Festiwalu Pol’and’Rock w 2018 r.

100 tys. łapówki za korzystny wyrok?

Data: 04.02.2020 15:49

Autor: malcolm

niezalezna.pl

#wolnesady

W toku postępowania ustalono, że w okresie od stycznia do lutego 2018 roku w Jarosławiu sędzia Marek Z. zażądał, a następnie przyjął korzyść majątkową w kwocie 100 tys. złotych w zamian za wydanie korzystnego dla Macieja M. wyroku umarzającego przepadek kwoty blisko 2 mln zł.

Jak wygląda cenzura w XXI wieku.

Data: 19.01.2020 02:05

Autor: Cheater

#polityka #polska #wolnesady #cenzura

Kulisy24 – strona dziennikarzy śledczych (Latkowski, Majewski…) wycinana gdzie się da. Na Facebooku linki do archiwum blokuje. Nie da się nawet wysyłać Messengerem:)

https://web.archive.org/web/20171204223305/http://kulisy24.com/prawo-i-bezprawie/najwyzszy-sad-rodzinny

https://web.archive.org/web/20171129100648/http://kulisy24.com/prawo-i-bezprawie/sedzia-gersdorf-pomogla-kolegom

Piotr Najsztub broni wolnych sądów: „Nam zależy na ich niezależności”

Data: 12.01.2020 18:10

Autor: kisiel

wmeritum.pl

W sobotę ulicami Warszawy przeszedł „Marsz Tysiąca Tóg”. Uczestnicy protestowali przeciw łamaniu konstytucyjnej zasady trójpodziału władzy przez obóz rządzący. W obronie sądownictwa manifestował także dziennikarz Piotr Najsztub. – Być może nie zatrzymamy tej nowelizacji, ale sędziowie potrzebują od nas takiego poczucia, że staniemy za nimi murem – powiedział.

#polska #newsy #newsyzkraju #wolnesady

Obecność dziennikarza na sobotniej manifestacji dostrzegli politycy obozu rządzącego. Internauci przypominali przy tej okazji kontrowersje wokół wyroku Sądu Okręgowego, który uniewinnił Najsztuba w sprawie o spowodowanie wypadku. Dziennikarza nie miał prawa jazdy, ani ważnych badań technicznych. Jednak w ocenie sądu w sprawie zgromadzono niewystarczający materiał dowodowy.

Europosłowie PiS chcą debaty o praworządności we Francji

Data: 11.01.2020 22:13

Autor: malcolm

tvp.info

#wolnesady #uniaeuropejska #francja #hipokryzja

Beata Kempa i Patryk Jaki napisali, że przedwczoraj francuska żandarmeria brutalnie zaatakowała protestujących przeciwko reformom rządu prawników, w Sądzie Apelacyjnym w Paryżu, a wobec adwokatów, prawników oraz przedstawicieli innych zawodów, użyto siły. Napisali, że było to kolejne, po brutalnych pacyfikacjach protestów tak zwanych żółtych kamizelek, nadużycie francuskiego państwa.

„Takie zachowanie było nie tylko nieproporcjonalne do zagrożenia, ale również uderzało w fundamentalne prawa Unii Europejskiej” – napisali polscy europosłowie.

Data: 19.12.2019 19:49

Autor: lachiarma

Zaczyna się powoli Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka, więc za jakieś pewnie pół godzinki się rozkręci to macie jeszcze czas do żaby po popcorn skoczyć 😎🍿

http://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/transmisje.xsp?unid=869126B9F7376E8DC12584D500542AF0#

Chociaż w zasadzie już się Ast z Gasiuk-Pihowicz ścierali, ale to dopiero początek 😏

#sejm #prawo #polityka #wolnesady

Data: 18.12.2019 17:10

Autor: FiligranowyGucio

Kamieni Kupa_FB

Fragment artykułu "Sędzia Tuleya w spódnicy" Jerzego Jachowicza z dn 3.09.2018:

"Sędzia zamieniła się w zaciśniętą pięść zemsty Doroty Wellman. W hołdzie dla talentu dziennikarki albo jej poglądów i ducha bezkompromisowej walki. Albo jednego i drugiego jednocześnie. W każdym razie ukarała Jacka Piekarę wszystkimi sankcjami, jakich zażądała Dorota Wellman w powództwie. Co do joty.

Złożyły się na karę finansową bliską wysokości pół miliona złotych. I to nie są żarty, bo druga okoliczność związana z tym wyrokiem praktycznie przesądzała, że wyrok błyskawicznie się uprawomocnił, co skutkowało tym, że po odnalezieniu Jacka Piekary komornik mógł natychmiast „puścić pisarza z torbami”. A dlaczego to komornik miałby szukać Jacka Piekarę? Właśnie. Otóż sędzia Agnieszka Wlekły-Pietrzak, karząc tak surowo pisarza, nie widziała go na oczy i nie wiedziała nawet, gdzie mieszka, ponieważ powiadomienia z sądu wysyłane pod adres zameldowania pisarza wracały z powrotem z informacją „Nie odebrano”.

Otóż dla sędzi Agnieszki Wlekły-Pietrzak sprawa prywatnego oskarżenia Doroty Wellman była tak niezwykle ważna, że postanowiła pisarza ukarać zaocznie. O wyroku dowiedział się z pisma komornika, który w odróżnieniu od sądu potrafił odnaleźć jego miejsce zamieszkania"

#WolneSady

Data: 09.12.2019 11:38

Autor: FiligranowyGucio

Czy zatem Komisja Europejska nie powinna w takich okolicznościach wszcząć postępowania w/s naruszenia praworządności wobec Niemiec?

U naszych zachodnich sąsiadów organem wybierającym sędziów pięciu głównych sądów federalnych (w tym także Federalny Trybunał Sprawiedliwości, czyli odpowiednika polskiego Sądu Najwyższego) jest komisja ds. wyboru sędziów (Richterwahlausschuss). Gremium to składa się z 32 członków. Przewodniczy mu minister wytypowany z niemieckiego rządu, który może przedstawiać własnych kandydatów na sędziów, ale nie ma prawa głosu. W skład komisji (z prawem głosu) wchodzi 16 ministrów landowych (a więc 100 procentowych polityków) i 16 wybranych przez Bundestag (a więc organ polityczny) ekspertów biegłych w dziedzinie prawa, którzy – tu ważna uwaga – mogą być politykami (mogą np. zasiadać w Budenstagu).

Skoro tamtejsi politycy, dokładnie tak samo jak polscy politycy, mają decydujący wpływ na to, kto orzeka w sądach, a w przypadku polskiego systemu wyboru sędziów uznano, iż jest on sprzeczny z prawem UE, to chyba naturalną konsekwencją powinno być wszczęcie postępowania w/s naruszenia praworządności przez Niemcy.

Źródło:

http://niewygodne.info.pl/…/Niemiecki-sad-najwyzszy-wybiera…

#niemcy #wolnesady #informacje #poliwatory #fb

Data: 21.06.2019 17:44

Autor: Immortal_Emperor

👉jechał bez prawa jazdy (zabrane za punkty)

👉nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia

👉samochód nie miał aktualnych badań technicznych

👉potrącił staruszkę (która wchodziła na pasy)

👉został uniewinniony od zarzutu spowodowania wypadku, bo sąd nie potrafił ustalić, z jaką prędkością szła staruszka

Jak to powiedział Ziemkiewicz – "na szczęście wolne sądy swojaka zawsze obronią". I tak też nadzwyczajnakasta zagwarantowała gwiazdeczce lewicowych mediów święty spokój. Miejmy nadzieję, że Najsztub dostanie jeszcze odpowiednie odszkodowanie i powróci jako autorytet na antenę TVN, Onetu i TOK FM.

#wolnesady #lewackalogika #prawo