Data: 30.04.2020 10:21

Autor: ChopinHeuer2137

taki wpis troche od czapy odnośnie #koronawirus #wirus

generalnie non stop słyszy się o najgorszym scenariuszu czyli kiedy rzuci sie na płuca i wiadomo..

ale równie czesto rzuca się na serce (zapalenie mięśnia / osierdzia).

Ostatnio przy kawie wspomniałem w pracy że usa teraz odkopuje losowo zmarłych i ostatnio potwierdzili że zmarła 57 latka miała corona wirusa i zmarła na zapalenie mięśnia sercowego 6 lutego (może coś mylę ale piszę z głowy – czyli z niczego).

No i w tym momencie nam w robocie pykły fakty że jeden z moich kolegów (ważny fakt że jego żona jest pielęgniarką w szpitalu), miał na początku lutego akcje "o rety jak mnie dzisiaj serce boli", oczywiscie wszyscy do niego "eee tam stres i nerwobóle na bank", ale on powiedział że panikarzem nie jest i też tak podejrzewa ale autentycznie słabo sie czuje. Była to środa to wziął dwa dni wolnego i wrócił po weekendzie. Leżał, brał ibuprom i w poniedziałek wrócił ale powtarzał że już nie boli ale nadal czuje się inaczej niż "przed" tą środą.

Inny motyw, że tydzień po tym (połowa lutego) koleżanka z marketingu "miała katar", potem gorączka a skończyło sie jak to określił jej lekarz "paskudnym zapaleniem płuc", potem "zbieranie sie wody w wokru osierdzia serca" .

Także myślę sobie (pewnie nie ja jeden) że to kurestwo od stycznia sie po świecie szlajało, tylko po prostu nie było nazwane i testowane….

Data: 24.04.2020 08:57

Autor: Ijon_Tichy

COVID-1984 pochodzi z laboratorium. To zupełnie oczywiste.

Światowa Organizacja Zdrowia – cóż za bałamutna, przewrotnie dobrana nazwa tej chorej, lewackiej organizacji. Do niedawna utrzymywała i przekonywała, że COVID-1984 jest mutacją naturalną i pochodzi od nietoperza.

Odkąd Trump odciął kroplówkę tej organizacji i padają na nią kolejne oskarżenia, to nagle rzecznik ŚOZ Takeshi Kasai informuje, iż "określenie pochodzenia wirusa nie jest możliwe"…. LOL XD

#1984 #bronbiologiczna #wirus #who

Data: 23.04.2020 01:16

Autor: Macer

jak tam lurki produktywnoc w czasie kwarantanny? u mnie 40 stron analizy literatury napisane od konca lutego, potem jeszcze 6 raportu. zainstalowany po tygodniowej walce Abaqus na linuksie. odkad zrobilo sie cieplo ruszyly w domu prace rolnicze. piekna pogoda, caly dzien na dworze. rozoralismy z rodzicami ziemie pod warzywa, postawiony tunel, w nim pomidory, papryka, sałata. kupione i posadzone kilkanascie drzewek owocowych. wczoraj i dzis znalazlem w garazach 3 pompy do studni – jak jedna sie psula to kupowalismy nastepna, najstarsza z 2006 najmlodsza z 2013 – okazalo sie ze wszysktie jednak dzialają, skompletowalem osprzet i jutro podlaczam do szpica zeby miec wode do podlewania. w planach na najblizsze dni kupic baniaki na wode do zbierania deszczowki kiedy bedzie padalo. nasz domek musi byc wybitnie zadowolony z wirusa. a jeszcze dostalem wyplate stypendium i mam kase na swoje wydatki, wiekszosc z niej oszczedze bo mam siedziec w domu przynajmniej do konca czerwca, wiec kiedy juz bede musial sie przeprowadzic z powrotem do UK bede mial jakis zapas.

#ogrodnictwo #wirus #kwarantannanarodowa

Niemcy chcą 149 mld euro od Chin za ukrywanie wirusa - uczą się od najlepszych

Data: 20.04.2020 22:14

Autor: xeerxees

tvp.net.pl

#ekonomia #wirus

"Ukrywanie koronawirusa może Chiny drogo kosztować. Do USA, Francji i Wielkiej Brytanii dołączyły Niemcy publikując nawet zestaw kosztów związanych z epidemią COVID-19.

Chiny robiły wszystko aby ukryć fakt wybuchu epidemii, zupełnie jakby były odpowiedzialne za jej powstanie w laboratorium w Wuhan. Od początku szybko pozbywano się niewygodnych osób mówiących o tragedii, których nie odnaleziono do tej pory. Kasowano informacje z internetu i prześladowano dziennikarzy zamujących się problemem."

Data: 04.04.2020 19:13

Autor: ChopinHeuer2137

we wtorek w firmie mieliśmy "MITING" przez neta.

Wiadomo ludzie z domów sie podłączyli, ale np kadry były w firmie i jeszcze kilkoro o czym poniżej.

No i w sumie po co w firmie każdy ze swojego kompa miałby sie wbić na konfe skoro można przyjsc KURWA w 22 osoby do salki konferencyjnej i usiąść na wprost kompa z kamerą…

ja jebe

#fucklogic #wirus #koronawirus

Data: 03.04.2020 22:54

Autor: ChopinHeuer2137

http://web.archive.org/web/20200309043403/https://gis.gov.pl/aktualnosci/nowy-koronawirus-sars-cov-2-zalecenia-2/

"Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) ocenia, iż ryzyko zakażenia SARS-CoV-2 dla obywateli UE/EOG i Wielkiej Brytanii przebywających w Europie jest obecnie niskie."

takie tam wspominki z lutego

#koronawirus #wirus #zdrowie

Data: 17.03.2020 20:43

Autor: xeerxees

#kwatrantanna #wirus #plusy

Nawet mi się ta kwarantanna podoba, nie ma tłumów w autobusie, nie ma studentów, nie ma turystów, nie ma dzieciarni krzyczącej na ulicach, nie trzeba stać w kolejce w pracy jak chcesz zrobić herbatę, w pracy spokojniej nie ma ludzi tyle, ogólnie to taka kwarantanna powinna być raz na 2 miesiące. Raj dla introwertyka.

Data: 16.03.2020 16:56

Autor: xeerxees

#wirus #sklepy #prepersi

Spokojnie w sklepach już jest mięsko, makaron i ryż. Po prostu Polacy dostali wypłaty 10 i poszaleli. Ale przy medianie zarobków w naszym kraju 2400 zł im dalej od wypłaty tym więcej produktów bd stało na półkach. (✌ ゚ ∀ ゚)☞

Data: 15.03.2020 00:17

Autor: xeerxees

#wirus #bekazlewactwa #hiszpania

Hiszpanie nie odwołali marszów feministek 8 marca pomimo tego że istniało realne zagrożenie rozprzestrzenienia koronawirusa, dziś Hiszpania ma ponad 6,3 tysięcy zachorowań i realizuje scenariusz włoski. Oczywiście bali się posądzenia o mizoginię i faszyzm.

Data: 12.03.2020 22:19

Autor: xeerxees

#uk #panika #wirus

– Koronawirus sprawi, że wielu Brytyjczyków straci swoich bliskich – zapowiedział brytyjski premier, Boris Johnson. – Niektórzy porównują go do zwykłej grypy. Niestety, to nie jest prawda. Ta choroba jest bardziej niebezpieczna. I muszę być szczery z Brytyjczykami, jeszcze wiele rodzin utraci przedwcześnie swoich bliskich – dodał. Stwierdził przy tym, że kraj zmaga się z "największym kryzysem zdrowotnym od pokolenia".

Data: 10.03.2020 22:32

Autor: xeerxees

#wirus #humor #polityka

Posłowie i senatorowie są w grupie ryzyka zarażeniem ze względu na wysoką średnią wieku, rekomenduję o zawieszenie prac sejmu. Może wirus zatrzyma podnoszenie podatków i szalone pomysły obniżania stóp procentowych przy szalejącej inflacji.

Data: 08.03.2020 21:45

Autor: xeerxees

#wlochy #wirus #ue

Włochy zbankrutują przez wirusa, i tak stali na skraju załamania gospodarczego, taki cios przy gospodarce nastawionej na turystykę wykończy ich, na pewno wpadną w recesję w 2020 roku. Czy to będzie początek upadku strefy Euro ? To nie taki mały kraj jak Grecja że można ich uratować. W roku 2019 – Włosi wykazali tylko 0,3% wzrostu PKB – pomimo ciepłego i długiego lata.

Coraz mniej towaru krąży po świecie z powodu wirusa w Wuhan

Data: 23.02.2020 08:51

Autor: Starszyoborowy

rynekinfrastruktury.pl

Choroba, która spowodowała śmierć ponad 2 tysięcy osób, zamknięcie w domach kilkudziesięciu milionów ludzi i ograniczenie do minimum ruchu pomiędzy prowincjami zaczyna coraz wyraźniej uderzać w produkcję i logistykę. Nawet jeżeli założymy, że uda się szybko opanować sytuację z rozprzestrzenianiem się SARS-CoV-2, to powrót do normalności potrwa jeszcze wiele miesięcy.

Już pod koniec stycznia agencja Bloomberg Economics oceniała, że największe problemy odczują eksporterzy i azjatyckie gospodarki sąsiadujące z Chinami. Scenariusz ten sprawdza się obecnie z pełną mocą.

#wirus #gospodarka #chiny

Wirus: Szef szpitala w Wuhan nie żyje

Data: 18.02.2020 11:52

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Dyrektor szpitala w leżącym w środkowych Chinach mieście Wuhan, będącym ogniskiem epidemii koronawirusa, zmarł we wtorek na zapalenie płuc wywołane tym patogenem – przekazała państwowa chińska telewizja CCTV. Jest on kolejną ofiarą wirusa wśród pracowników służby zdrowia.

#wirus #chiny #epidemia

Data: 03.02.2020 21:38

Autor: ChopinHeuer2137

Instrukcja jak postępować w przypadku napotkania koronawirus:

朣楢琴执执 瑩浻牡楧硰执执獧浻牡楧敬瑦 瀰 絸朣杢执獧扻捡杫潲湵 潣潬昣昸昸慢正 牧畯摮椭 慭敧敷止瑩札慲楤湥楬敮牡氬晥⁴潴敬 瑦戠瑯潴牦浯潴 捥捥捥戻捡杫潲湵浩条眭 扥楫bn 楬敮牡 札慲楤湥潴昣昸昸攣散散戻捡杫潲 湵浩条洭穯氭湩慥牧 摡敩瑮琨灯捥捥捥 慢正牧畯摮椭慭敧 獭氭湩慥牧摡敩瑮琨灯 捥捥捥慢正牧畯摮椭慭敧楬敮牡 札散散汩整 牰杯摩慭敧牔湡晳牯楍牣 獯景牧摡敩瑮猨慴 瑲潃潬卲牴昣昸昸摮潃潬卲牴攣散散 潢摲牥 硰猠汯摩搻獩汰祡戺潬正潭潢 摲牥爭摡畩 瀲漭戭牯敤慲楤獵硰敷止瑩戭牯敤慲楤獵 硰戻牯敤慲楤獵硰执獧搴摻獩汰祡戺潬 正瀻 獯瑩潩敲 慬楴敶执獧搴筮楤灳慬湩楬敮戭潬 正漻敶晲潬朣楢琴执 执瑩浻牡楧硰执执獧 浻 牡楧敬瑦瀰絸朣杢执獧扻捡杫潲湵潣潬昣 昸昸慢正牧畯 摮椭慭敧敷止瑩札慲楤湥楬敮 牡氬晥 ⁴潴敬瑦戠瑯潴牦浯潴捥捥捥戻捡杫 潲猠汯摩搻獩汰祡 戺潬正潭潢摲牥爭摡畩 瀲漭戭牯敤慲

… i umyć ręce…

#suchar #wirus

Data: 02.02.2020 13:19

Autor: johny11palcow

#chiny #flightradar #wirus #2019ncov

https://www.flightradar24.com/HFM432/23ba6a30

Właśnie zlokalizowano samolot lecący z Wuhan do …

no właśnie problem polega na tym, że oficjalnie nie podano dokąd leci. Prawdopodobnie jest to samolot specjalny, który leci do Paryża z osobami z objawami zarażenia wirusem 2019-nCoV.

Edit: Jednak nie leci do Paryża.

Jak ustrzec się przed strasznym wirusem? Dokładnie myć ręce.

Data: 30.01.2020 19:55

Autor: Macer

magnapolonia.org

Pamiętam, kiedyś czytałem książkę Alana Weissmanna „Świat bez nas” (szczerze polecam, ciekawe spojrzenie na „ekologię”), w której autor konsultował się z różnymi naukowcami i opisywał, jak mogłaby wyglądać Ziemia, gdyby ludzie nagle z niej zniknęli. W jednym z rozdziałów było rozważanie, czy możliwe w ogóle jest wymarcie ludzkości i cytowano kogoś z Lekarzy bez granic czy innej podobnej organizacji, zajmującego się epidemiami, który mowił, że przy obecnym poziomie medycyny i higieny praktycznie niemożliwe jest, żeby jakakolwiek zaraza była w stanie poważnie nam zagrozić – każdą da się bardzo szybko powstrzymać samym tylko dopilnowaniem higieny osobistej. Kolejny raz się to sprawdza. #wirus #koronawirus #zdrowie #medycyna

Data: 29.01.2020 22:34

Autor: tensorflow

Od 2 miesiecy pracuje na Flushing (Queens) jest tam bardzo dużo chinczyków niewiem czy nie najwiecej w Nowym Jorku , z racji tego że ten wirus panuje sporo osob chodzi w maskach. Nawet w pracy dostałem żeby nosic maskę cały dzień. Z racji ze miasto jest pełne brudu i codziennie bardzo dużo osob do niego przylatuje to zastanawiam sie kiedy ten wirus pojawi, bo prawdopodobienstwo jest duże

#wirus #nyc

Data: 28.01.2020 21:47

Autor: xeerxees

#chiny #wirus #gospodarka #gospodarka

Panika spowodowana wirusem może spowodować zapaść gospodarczą, wystarczy że na 1-2 miesiące ludzie nie będą pracować, nie bd wychodzić do restauracji, kina, sklepów itd. Nie zapominajcie że te kilka tygodni wypracowuje jakieś 5-10% PKB rocznego, przy mozolnym wzroście na poziomie kilka procent PKB, wystarczy że spadek o 2% i mamy recesję w krajach rozwiniętych a to może być efekt domina.

Data: 27.01.2020 20:25

Autor: Immortal_Emperor

Ostatnie dużo osób polecało ten film i faktycznie potwierdzam że jest dobry. Z uwagi na obecną sytuacje, i panikę związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa w Chinach, idealnie pasuje na wieczorny seans.

Epidemia strachu (2011)

https://www.cda.pl/video/44528301c?wersja=1080p&t=3

#film #wirus #chiny #epidemia

Wirus w Chinach, ponad 500 hospitalizowanych, 19 zgonów, 2 miasta zostały odcięte.

Data: 23.01.2020 16:53

Autor: xeerxees

podroze.onet.pl

#chiny #epidemia #wirus #swiat #zdrowie

Nie wiadomo jak dramatyczna jest sytuacja skoro Chiny zdecydowały się odciąć od świata 11 mln ludzi, nie wiemy też czy informacje przekazywane przez Chiny dla WHO są prawdziwe. Jednostkowe przypadki odnotowano też w sąsiadujących państwach.

Na terenie Unii Europejskiej podniesiono poziom zagrożenia koronawirusem z niskiego do umiarkowanego. Polskie MSZ zamieściło na swojej stronie komunikat, w którym ostrzega przed zagrożeniem wirusem.

Epidemia nowego typu wirusa w Chinach. Potwierdzono kolejne zakażenia

Data: 22.01.2020 12:49

Autor: tenji

polskieradio24.pl

Chińskie władze potwierdziły 440 przypadków zakażenia nowym typem koronawirusa, wywołującego ciężkie zapalenie płuc. Rośnie liczba zakażeń poza miastem Wuhan, gdzie stwierdzono ognisko wirusa.

Narasta niepokój związany z możliwością rozwleczenia wirusa. Okres chińskiego nowego roku to czas wzmożonych podróży Chińczyków. Przypadki zakażeń nowym typem koronawirusa stwierdzono już też w Japonii, Korei Południowej, Tajlandii i na Tajwanie.

#chiny #wirus #epidemia #koronawirus

Nieusuwalne malware na Androida? Trojan powraca nawet po resecie smartfona

Data: 30.10.2019 21:30

Autor: ziemianin

ithardware.pl

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #android #bezpieczenstwoit #smartfony #xhelper #malware #trojan #wirus #spam

xHelper póki co pozostaje zagadką dla twórców oprogramowania antywirusowego. Malware powraca nawet po przywróceniu ustawień fabrycznych smartfona.

Nieusuwalne malware na Androida? Trojan powraca nawet po resecie smartfona

Najgorszy koszmar ze złośliwym oprogramowaniem możliwe, że własnie się ziścił. ZDNet donosi o szczególnym "szczepie" złośliwego oprogramowania, które ma zdolność do automatycznej ponownej instalacji, co prawie uniemożliwia użytkownikom Androida pozbycie się infekcji. Wirus, znany jako xHelper, został zauważony po raz pierwszy w marcu, a pięć miesięcy później zainfekował 32000 telefonów. W tym miesiącu liczba ta osiągnęła 45000. Według firmy Symantec codziennie jest infekowanych około 130 nowych urządzeń.

Szkodliwe oprogramowanie wyświetla wyskakujące reklamy i spam w powiadomieniach, który przynosi dochód jego twórcom. Użytkownicy są również przekierowywani do sklepu Google Play, skąd właściciele telefonów mają instalować usługi premium, z których również jest dochód. Złośliwe oprogramowanie można pobrać na telefon z Androidem za pomocą przekierowań, które odsyłają użytkowników na stronę internetową z aplikacjami na Androida. Niektóre z tych pobieranych aplikacji, zawierają trojana xHelper.

Po zainstalowaniu jednej z zainfekowanych aplikacji xHelper instaluje się jako osobno pobrana instancja, jednocześnie następuje usunięcie oryginalnej aplikacji, do której był dołączony trojan. Użytkownicy Androida od tego czasu mogą nigdy nie pozbyć się xHelper'a, ponieważ powraca on nawet po przywróceniu ustawień fabrycznych! Sposób działania pozostaje jak dotąd to tajemnicą zarówno dla twórców oprogramowania Symantec, jak i Malwarebytes. Obie firmy twierdzą, że xHelper nie wprowadza modyfikacji ani w samym systemie operacyjnym Android ani w aplikacjach systemowych. Niektóre ofiary zauważyły, że nawet po usunięciu xHelper i wyłączeniu opcji "Instaluj aplikacje z nieznanych źródeł" złośliwe oprogramowanie powraca bez żadnych przeszkód.

Data: 08.09.2019 15:59

Autor: arti

@Thanos widzę, że jesteś zainteresowany tematyką polepszenia swojej odporności przeciwko przeziębieniom, z tego co pamiętam jedynie wyciąg z niektórych odmian jeżówki ma realny wpływ na poprawę odporności , a nawet jeśli dobrze pamiętam o jeden dzień może skrócić czas trwania przeziębienia. Oczywiście mówiąc o przeziębieniu mam namyśli wirusową chorobę górnych dróg oddechowych. Nie wiem czy to już testowałeś, ale możesz zawsze spróbować;)

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4058675/

#porady #przeziebienie #odpornosc #immunologia #wirus

Ransomware na Androida rozprzestrzenia się dzięki symulatorowi seksu

Data: 02.08.2019 09:33

Autor: ziemianin

ithardware.pl

#wiadomosci #codziennaprasowka #android #malware #wirus #ransomware #apk #FilecoderC

W przypadku instalacji oprogramowania z nieznanych źródeł trzeba zachować wzmożoną czujność, zwłaszcza w przypadku aplikacji ze stron o symulatorze seksu ;)

Ransomware na Androida rozprzestrzenia się dzięki symulatorowi seksu

Wiele osób przechowuje ważne pliki na urządzeniach mobilnych, nie myśląc nawet o utworzeniu kopii zapasowej na komputerze. To sprawia, że ​​ich telefony są atrakcyjnym celem oprogramowania ransomware, a teraz pojawił się nowy atak na telefony z Androidem. Nowe złośliwe oprogramowanie Android Filecoder.C wykorzystuje dość specyficzne strony reklamujące "symulator seksu", aby nakłonić ludzi do pobrania programu. Osoby, które tego dokonają, mogą stracić dużo więcej niż tylko kilka chwil na zadanie sobie pytania "co ja robię na tej stronie?". Filecoder.C pojawiło się po raz pierwszy na forach Reddit i XDA pod postacią spamerskich wiadomości, kierujących ludzi do wspomnianego symulatora seksu. Co jednak bardzo ciekawe, ludzie faktycznie klikali w te reklamy i pobierali aplikację. Potęga seksu jest niesamowita i pokazuje jak ludzie potrafią wyłączyć myślenie. Drugim sposobem rozprzestrzeniania są wiadomości tekstowe.

Android ma bardziej niezawodny system kontroli niż Windows, co uniemożliwia instalowanie aplikacji w tle, podczas odwiedzania złośliwej witryny. Dlatego jedynym sposobem na zarażenie się Filecoder.C jest pobranie pliku .apk, ominięcie ostrzeżenia pobierania, uruchomienie instalatora i włączenie instalacji z nieznanych źródeł. Pomimo tylu ostrzeżeń, ludzie wciąż kontynuują instalację ransomware na swoich urządzeniach. Po instalacji Filecoder.C przeszukuje smartfona w poszukiwaniu dokumentów, zdjęć, filmów i różnych innych plików. Szyfruje je i generuje parę kluczy prywatny-publiczny. Klucz prywatny zostaje przesłany na zdalny serwer, a klucz publiczny pozostaje na urządzeniu. W przeciwieństwie do niektórych innych tego typu programów, Filecoder.C nie blokuje całego urządzenia i nie dotyka plików apk. Sugeruje to, że został stworzony na podstawie komputerowego ransomware, takiego jak WannaCry.

Jak zwykle w przypadku oprogramowania ransomware, program wyświetla informację gdzie dokonać płatności i wyjaśnia że dane zostały zaszyfrowane. Jedynym sposobem na odblokowanie plików jest zapłacenie w bitcoinach – w tym przypadku kwota jest generowana losowo i wynosi od 94 do 188 dolarów. Złośliwe oprogramowanie obiecuje po uiszczeniu opłaty przesłać klucz prywatny, w celu odszyfrowania. W międzyczasie Filecoder.C wysyła również wiadomości SMS do wszystkich kontaktów ofiary. Program ma zakodowane na stałe 42 języki i wybiera ten, który pasuje do ustawienia języka urządzenia. Póki co nie ma jasnej instrukcji odzyskania zaszyfrowanych plików, bez płacenia.

Laptop z groźnymi wirusami trafił na sprzedaż. Cena przekraczyła 1,3 mln dolarów

Data: 28.05.2019 09:43

Autor: Mimo

telepolis.pl

Samsung NC10-14GB to niewielki, 10-calowy i ponad 10-letni laptop, który jest z pozoru niegroźnym urządzeniem. Za wyjątkiem egzemplarza dostępnego na aukcji o nazwie The Persistence of Chaos. To może być jeden z najgroźniejszych laptopów na świecie, bo ma w swojej pamięci wirusy takie jak ILoveYou, SoBig, czy MyDoom, które w przeszłości wyrządziły miliardowe szkody.

#it #technologia #wirus

Podcast random:press #010 – cyberbezpieczeństwo i nowe technologie

Data: 12.05.2019 21:51

Autor: siefca

randomseed.pl

W Japonii powstaje obronny #wirus; blokady popularnych serwisów darknetowych; brytyjska skarbówka musi usunąć dane biometryczne 5 milionów obywateli; kłopoty z inteligentnymi zamkami do drzwi; żądania okupu za repozytoria w serwisie #GitHub; #NSA straciła narzędzia crackerskie; #Linux w #Windows 10