Polak ocalił miasto w Wietnamie.

Data: 17.05.2020 17:40

Autor: RaW

youtube.com

Stare miasto Hội An, historyczna dzielnica miasta, jest uważane za wyjątkowo dobrze zachowany przykład portu handlowego w Azji Południowo-Wschodniej z XV-XIX wieku, którego budynki i plan ulicy odzwierciedlają mieszankę wpływów lokalnych i obcych. Przetrwało do teraz dzięki panu Kazimierzowi.

#wietnam

Atrakcje Da Nang; Góry Marmurowe i Piekło

Data: 26.04.2020 19:27

Autor: RaW

youtube.com

Marble Mountains (czyli Góry Marmurowe) to skupisko pięciu wzgórz wykonanych z wapienia i marmuru w Da Nang. Jest znane jako miejsce święte dla lokalnej religii. W "Górach" znajdziecie liczne szczyty, jaskinie, tunele a także miejsca sakralne czyli świątynie. Wszystkie Góry nazwane na cześć pierwiastków: metalu, drewna, wody, ognia i ziemi, Góry Marmurowe znajdują się na wybrzeżu około 9 km na południe od Da Nang.

#danang #wietnam #podroze

Zatoka Ha Long największa atrakcja WIETNAMU

Data: 12.04.2020 18:19

Autor: RaW

youtu.be

Zatoka ha long bay zawsze była na mojej liście miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć. To ona została ogłoszona Nowym Cudem Świata!

Ha Long to jedna z najpiękniejszych zatok na świecie. 🌊 Znajduje się na północy Wietnamu 🇻🇳, a jej powierzchnia wynosi 1500 km kw. Turystów przyciąga ponad 1900 wysp 🏝️ i słupów wapiennych oraz podziemne jaskinie ⛏️ i groty.

#wietnam #podroze

Koronawirus przeszedł mutację? Zaskakujące odkrycie naukowców! Trwają kolejne badania

Data: 06.04.2020 19:00

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Wietnamscy naukowcy ogłosili, że nowy koronawirus powodujący Covid-19 przeszedł mutację i występuje w tym kraju w dwóch odmianach – poinformowała na swoim portalu rządowa gazeta „Viet Nam News”.

Dziennik, powołując się na wicedyrektor Narodowego Instytutu Higieny i Epidemiologii dr Le Thi Quynh Mai, pisze, że wietnamscy naukowcy wyizolowali wirusa, którym zakazili się tamtejsi pacjenci podróżujący z Europy. Po porównaniu go z wirusem występującym u pacjentów zakażonych w Azji znaleziono istotne różnice.

#koronawirus #wietnam

Ponownie "gorąco" na Morzu Południowochińskim - Wietnam protestuje

Data: 05.04.2020 07:55

Autor: Starszyoborowy

defence24.pl

Władze Wietnamu złożyły oficjalny protest przeciwko Chinom po zatonięciu wietnamskiego kutra rybackiego, który według nich został staranowany przez chińską jednostkę patrolową w pobliżu wysp na spornym Morzu Południowochińskim – poinformował w sobotę Reuters.

#wojsko #morze #chiny #wietnam

VIFON i wietnamska społeczność dała nam 4 tys. testów na koronawirusa

Data: 31.03.2020 11:27

Autor: Harnas

dziennikzachodni.pl

VIFON to firma, którą w Polsce kojarzą chyba wszyscy. VIFON to producent popularnych zupek instant, który zdecydował się pomóc Polakom w walce z koronawirusem. W ramach pomocy od firmy VIFON, a także społeczności wietnamskiej Polska otrzymała 4 tys. testów na koronawirusa.

29 marca w Warszaiw wylądował samolot ze sprzętem medycznym przekazanym przez społeczność wietnamską w Polsce, wietnamskich absolwentów uczelni w naszym kraju, a także firmę VIFON Wietnam, która znana jest z produkcji tzw. zupek chińskich.

Polskie szpitale i instytucje otrzymał w ramach wsparcia od społeczności wietnamskiej i firmy VIFON 4100 szt. testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

Sprzęt zostanie rozdysponowany przez Ministerstwo Zdrowia następująco.

Firma Vifon Wietnam przekazuje:

2100 szt. testów dla Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku.

Społeczność wietnamska w Polsce oraz Wietnamscy Absolwenci Polskich Uczelni przekazują:

1000 szt. testów dla Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie,

500 szt. testów dla Powiatu Piaseczyńskiego, reprezentowanego przez Starostę Piaseczyńskiego,

200 szt. testów do dyspozycji dla poszczególnych instytucji wg uznania Ministerstwa Zdrowia RP.

150 szt. testów dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi.

150 szt. testów dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 1 im. N. Balickiego w Łodzi.

Wietnamska pomoc dla Polski w dobie koronawirusa

Oprócz testów na koronawirusa przekazano nam również 1000 sztuk kombinezonów ochronnych, a także rękawiczki ochronne.

Społeczność wietnamska w Polsce aktywnie działa na rzecz walki z pandemią. Wierzymy, że nasze działania – zarówno te spontaniczne, jak również o charakterze zorganizowanym, przyczynią się do zwalczenia w Polsce pandemii. Jesteśmy i chcemy być częścią Polski! – brzmią słowa komunikatu podpisanego przez wiceprezesa Stworzyszenia Wietnamczyków w Polsce.

#koronawirus #wietnam #pomoc