Data: 28.06.2020 09:19

Autor: Ijon_Tichy

Jejku, jak przyjemnie jest mieszkać na wsi, w swoim domku. Miło, ciepło, przyroda w pełnym rozkwicie, ptaszki z rana ćwierkają, jak miód dla duszy, a ja bezpośrednio z sypialni, z kawką w ręku idę na bosaka do ogrodu, na mięciutką trawkę nazrywać borówek i truskawek. TAK trzeba żyć!

Na zdjęciu widok z tarasu na mój ogród, 12 arów prywatności w pięknych okolicznościach przyrody. Zdjęcie zrobione prosto, to teren jest bardzo pochyły, mieszkam przy lasku, na zboczu sporego wzgórza. Ogród jeszcze nie w pełni zagospodarowany, bo dom jest nowy.

#dom #przyroda #wies #ciszawyborcza

Data: 05.04.2020 14:58

Autor: Ijon_Tichy

Teraz jestem niezwykle szczęśliwy, że na czas budowy własnego domu mieszkam na wsi w domu moich rodziców. Na zdjęciu ujęcie z ogrodu, dom w którym mieszkam, żona i dzieci na huśtawkach. Mamy ogród, obok lasek, jeszcze chwilowo drzewa są bez liści, ale już lada dzień będzie tu prawdziwie pięknie i zielono. Na dole zbocza górki, na której mieszkamy są trzy stawy :) Ogólnie teren bardzo malowniczy, pagórkowaty i zalesiony dookoła, więc się nie nudzimy.

Dom jest nowy, więc jeszcze nie zagospodarowany dookoła. Na razie prowizorka.

Edit: drzewo na pierwszym planie to sosna czarna, którą posadziłem 18 lat temu jako malutkie, dwuletnie drzewko. Sadzonkę dostałem w czasie praktyki zawodowej w Technikum Leśnym.

#wies #dom #koronawirus #chwalesie

Data: 12.06.2019 09:13

Autor: Ijon_Tichy

W tym roku moja szwagierka kupiła mieszkanie za ok 200 tys zł w nowej kamienicy na poddaszu. W centrum miasta… Za 5 dni ma termin porodu, więc z domu się prawie nie rusza. Temperatura w jej mieszkaniu na poddaszu wczoraj wynosiła 32 stopnie Cel-kur*a-cjusza (✌ ゚ ∀ ゚)☞

Szczerze mówiąc, to na prawdę nie rozumiem ludzi, którzy wydają 200 tysięcy na gówniane mieszkanie, na gównianym poddaszu, w gównianym, śmierdzącym i hałaśliwym centrum miasta, zamiast wybudować sobie choćby nawet mały domek na wsi – choćby zaledwie 100 m2, to i tak ponad dwa razy więcej, niż w tej gównianej, śmierdzącej, ciasnej kamienicy na piekielnym poddszu w centrum miasta. Domek na czystej, cichej, wesołej wsi, blisko cichego, czystego i dającego cień i chłód lasu.

Dlaczego ludzie tak robią? ( ಠ_ಠ)

#ludzie #dom #mieszkanie #ciaza #tortury #miasto #wies