Data: 30.07.2020 20:36

Autor: wordpressowiec

Poszukuję Lurków/Mirków którzy są biegli w HTML i odrobinę w JS, aby trochę wdrożyć mnie w obsługę Rough Notation https://roughnotation.com/ gdyż nie mogę rozgryźć tego do końca – nie działają mi teksty wpisane przeze mnie, gubię się w oznaczeniach.

Znam podstawy HTML i biegle angielski, do dyspozycji discord, zoom, skype i światłowód.

Jeśli jakaś niewielka odpłatność to możemy się dogadać. Jeśli znajdzie się ktoś o dobrym sercu i trochę mi w tym pomoże to było by bardzo miło. Nie powinno to długo zająć.

#webdev #web #html #javascript #it #informatyka #programowanie

[ENG] Co nowego w JS w 2019? Dużo fajnych bajerów

Data: 10.05.2019 20:11

Autor: Thanos

youtube.com

Krótka prezentacja z przedwczoraj od twórców #javascript, jakie zmiany (dodatki, ulepszenia) szykują dla nas w 2019 roku.

Przede wszystkim będzie działać szybciej. Przy definiowaniu klas nie będzie trzeba używać konstruktora (znacząca minifikacja kodu). Stringi dostaną nową metodę regexową .matchAll() (już jest wspierana w nowych FF/Chrome). Do tablic dojdą takie metody jak .flat() oraz flatMap(). Duże liczby będzie można zapisywać z użyciem underscore'ów, aby ułatwić ich czytelność (np. 1_342_234_235.33 będzie w pełnie legitne). I wiele, wiele innych.

Osobiście mega cieszy mnie, że język się tak dynamicznie rozwija. Coś z tego będzie! ( ͡º ͜ʖ͡º)

What’s new in JavaScript (Google I/O ’19)

#it #programowanie #programista15k #webdev

Tailwind.css - bardzo ciekawe podejscie do CSS przy budowaniu stron i aplikacji

Data: 09.05.2019 18:56

Autor: Thanos

tailwindcss.com

Bardzo ciekawe podejście do tworzenia stronek i aplikacji. Dokładne przeciwieństwo podejścia semantycznego. W semanticu opisujesz np. koszyk (class="cart"), czyli nazywasz co to jest i w CSS nadajesz mu wszystkie odpowiednie wlasciwosci.

Tailwind natomiast składa się z małych modulików (klas). Nadajesz elementowi po trochu każdej klasy, aż osiągnie on oczekiwany wygląd. Minus jest taki, że generuje dużo kodu #HTML (np. class="margines-50 szerokosc-20 kolor-szary zaokraglenie-pelne oplywanie-brak kolor-ramki-bialy rozmiar-ramki-2" itd.), co zakłóca czytelność i wprowadza powtarzalność (złamanie zasady DRY), ALE pozwala tworzyc projekty praktycznie bez uzycia CSS. Tak wiec cos-za-coś.

Osobiscie nie jestem wielkim fanem takiego modularnego podejścia. Wolę np. BEM-a, ale samo podejscie jest dosc ciekawe. Zachęcam do zgłębienia tematu.

Tutaj tutorial (po angielsku, ale prostym językiem), Youtube

#css #framework #tailwind #internet #webdev

Data: 13.04.2019 16:09

Autor: Judasz

Stripe wchodzi na polski rynek, jesteśmy w wersji closed beta. Stripe to popularny zamiennik PayPala na zachodzie, dzięki czemu możesz akceptować karty kredytowe na swojej stronie internetowej, dosłownie w ciągu kilku minut.

Zapewne czas, w którym wyjdziemy z wersji beta, zależy od ilości zgłoszeń na ich stronie. Tak sprawdzają zainteresowanie. By dodać zgłoszenie, wystarczy wpisać swojego maila na stronie https://stripe.com/global

#biznes #webdev #januszebiznesu #internet #firma #seo #marketing #marketinginternetowy #polska

Hey lurki, ma ktoś konto pomarańczowe lub bordowe na wykopie? Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś skopiował mój wpis z lurka i wrzucił na mikrobloga dla lepszego zasięgu ;)