Zeszliśmy do kanału, którym szli Powstańcy Warszawscy

Data: 18.08.2019 12:15

Autor: ziemianin

youtube.com

#historia #warszawa #kanal #ciekawostki #codziennaprasowka #wiadomosci #powstaniewarszawskie #powstaniewgetcie

Chodziliśmy w ciemnościach, słuchaliśmy szumu ścieków, wdychaliśmy zaduch, aby wyobrazić sobie, to co czuli walczący o Warszawę. A potem spotkaliśmy się z powstańczą łączniczką – “Ulą”. Tego nie da się wyobrazić.

Zeszliśmy do kanału, którym szli Powstańcy Warszawscy

Komentarz Tygodnia: Marszu Polaków nikt nie zatrzyma - GadowskiTV

Data: 08.08.2019 15:39

Autor: ziemianin

youtube.com

#GadowskiTV #wiadomosci #codziennaprasowka #komentarztygodnia #roszczeniazydowskie #usa #senatusa #zydzi #warszawa #jazz

O liście amerykańskich senatorów, o słowach abpa Marka Jędraszewskiego w rocznicę Powstania Warszawskiego, o byłym szefie Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, o odejściu Brunona Kwietnia, o znanym muzyku jazzowym, o ciekawym zdarzeniu z warszawskiej Pragi, o którym nie usłyszycie nigdzie, o lotach marszałka Kuchcinskiego i jego rodziny, o Marszu, który już za tydzień i o wydanej pośmiertnie książce Tomasza Krzyżanowskiego.

Komentarz Tygodnia: Marszu Polaków nikt nie zatrzyma – GadowskiTV

Kolejny genialny pomysł PKP. Dworzec Centralny ma wyglądać… jak w latach 70-tych

Data: 06.08.2019 00:28

Autor: Immortal_Emperor

bezprawnik.pl

Chyba trudno w to uwierzyć tym, którzy regularnie podróżują pociągami, ale PKP ma najwyraźniej poważną nadwyżkę budżetową. Państwowy gigant chce bowiem zmodernizować (już zmodernizowany kilka lat temu) warszawski Dworzec Centralny. Stacja ma… odzyskać oryginalny wystrój z lat 70.

#kolej #pkp #warszawa

Lot nad zniszcząną Warszawą - City of Ruins (Warsaw of 1945)

Data: 01.08.2019 09:42

Autor: ziemianin

youtube.com

#wiadomosci #codziennaprasowka #film #animacja #hostoria #powstaniewarszawskie #warszawa #tragedia #niemcy

Film jest symulacją lotu samolotu Liberator nad zniszczoną Warszawą w 1945 roku. Obraz sugestywnie oddaje grozę i skalę zniszczenia stolicy po II wojnie światowej.

Jeśli nie widziałeś tego na własne oczy, pojedyncze zdjęcia z czasów wojny nie będą go przekazywać. Dopiero film, który naprawdę pokazuje, jak wyglądała Warszawa zaraz po zakończeniu wojny i z jakich ruin powstał, Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. zachęca odwiedzających do przyjazdu do Muzeum i obejrzenia filmu.

[Lot nad zniszcząną Warszawą – City of Ruins (https://www.youtube.com/watch?v=ca6sBaNsluo)

Data: 17.07.2019 20:58

Autor: bananaplug

Ludzie to są momentami zwierzęta bez rozumu. Skrzyżowanie, mam zielone, skręcam w prawo, a tu mi 5 metrów przed pasami wchodzą 2 dziołchy z dzieckiem 10 lat na jezdnię, blokując mnie centralnie na pasach. I jeszcze patrzą na mnie "panicz raczył wjechać". Zanim zdążą się ewakuować to dochodzą piesi wychodzący z lewej strony którzy teraz mają do mnie pretensje że stoje na pasach.

Zielone dla pieszych nie znaczy "jesteś królem parkietu" tylko "możesz przekroczyć jezdnie na pasach". Ale nie dla ludzi z Bemowa

Edit: rysunek poglądowy

#zalesie #warszawa

Roman FanPolszy - Jadę do Stolicy Świata (część 1)

Data: 26.06.2019 18:18

Autor: ziemianin

youtube.com

#Polska #Warszawa #Naddniestrze #turystyka #wycieczka #RomanFanPolszy

Cześć nazywam się Roman Maximov. Jestem z Naddniestrza (Mołdawia). Sam się nauczyłem polskiego z youtuba, radia i książek.

Roman FanPolszy – Jadę do Stolicy Świata (część 1)

"Filmik z lutego. Część mojego życia i prawie przypadkowe spotkania z ludźmi w mieście gdzie nikogo nie znałem. Dziękuję każdemu kto się odezwał, pomógł, pokazał swoje miasto, swój kraj. Jeszcze wrócę."

Tolerancja, miłość? „Czekam, aż wszystkie stare k***y głosujące na PiS wymrą”

Data: 08.06.2019 22:43

Autor: Immortal_Emperor

tvp.info

Choć obecny na Paradzie Równości prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, patron wydarzenia, zapewniał, że „chodzi w nim o tolerancję dla wszystkich”, nie obeszło się w jego trakcie bez licznych incydentów. W czasie parady wyszydzano m.in. katolików i atakowano chrześcijańskie wartości, a także osoby o odmiennych poglądach politycznych.

– Czekam, aż wszystkie stare k***y głosujące na PiS wymrą i w końcu władza trafi w normalne ręce – komentowała w trakcie przemarszu jedna z uczestniczek.

#lewackalogika #bekazlewactwa #LGBTP #warszawa

Data: 08.06.2019 17:58

Autor: bananaplug

Hej Lurki, mam pytanie. Za moim blokiem jest taka polanka a za nią chaszcze. Zadomowił się w nich Lis, który w nocy grasuje. Nie wygląda na to żeby miał wściekliznę, gdy widzi mnie to ucieka na bezpieczną odległość z polany w haszcze, ale wchodzi w nie, tylko przygląda się z odległości. Problem z tym że wychodzę z psem (corgi) i boję się że może poczuć się zagrożony i zaatakować jeśli podejdziemy za blisko haszczy. Próbowałem go przepędzać świecąc mu laserem w oczy, ale nie robi to na nim zupełnie wrażenia. Ja mu też nie chce krzywdy robić tylko żeby sobie poszedł gdzieś w te haszcze głębiej. Myślę czy by nie kupić pic related i postrzelać żeby się przestraszył. Co o tym myślicie? Dzwoniłem na ekopatrol straży miejskiej, ale oni twierdzą że Lisów nie odławiają

#warszawa #lis

Raport Pornhuba. Warszawa ujęta w rankingu. Wysoko!

Data: 29.05.2019 07:27

Autor: Orion

o2.pl

Nowy raport Pornhuba, najczęściej odwiedzanej strony pornograficznej w internecie, pokazuje, w których miastach na świecie ludzie najchętniej sięgają po filmy dla dorosłych. W zestawieniu nie zabrakło też miejsca dla reprezentującej Polskę Warszawy.

#warszawa #ciekawostki

Okradli samotną mamę z trójką dzieci: "Udało Ci się draniu złamać w sumie...

Data: 22.05.2019 22:10

Autor: JestemNaNie

warszawawpigulce.pl

"Jednak poniedziałek nie był łaskawy. Dziękujemy serdecznie złodziejowi lub (na co bardziej stawiam) dowcipnisiowi za kradzież naszych trzech rowerów spod bonina na Chabrach. Udało Ci się draniu złamać w sumie cztery serduszka, dzieci płaczą a ja już nawet ryczeć nie mam siły." - pisze…

#warszawa #kradziesz #zlodziej #kradziej #matka #rowery

Trzaskowski obiecuje, że rozwiąże Marsz Stop447, jeśli będzie ku temu pretekst

Data: 11.05.2019 10:54

Autor: piotre94

magnapolonia.org

Prezydent Rafał Trzaskowski, który dał się poznać jako polityk, który usta pełne ma frazesów o tolerancji i otwartości, a któremu marzy się zamordyzm, czemu dał chociażby wyraz niedawno, kiedy próbował zakazać organizacji marszu, którego organizatorzy chcieli wyrazić poglądy, z którymi nie jest mu po drodze. #polska #warszawa #konfederacja #stop447

Data: 03.05.2019 13:57

Autor: lisq

#warszawa #tvp

Transmisja z obchodow Swieta Konstytucji laguje niemozliwie :D

Dlaczego?

Moim zdaniem cholernie duzo zalogowanych abonentow jest w jednej komorce #sieci #GSM i jak to mowia, fizyki nie przeskoczysz.

Z drugiej strony dziwi mnie ze panstwowa telewizja nie uzywa metod agregacji lacz, zeby wykluczyc wlasnie takie sytuacje

Wielkanocne jajko sprzeczne z konstytucją? Warszawscy radni KO protestują

Data: 12.04.2019 14:13

Autor: Immortal_Emperor

tvp.info

Wielkanocne jajeczko w miejskim ratuszu narusza konstytucję – uważają radni Koalicji Obywatelskiej Agata Diduszko-Zyglewska i Tomasz Sybilski. Radni napisali list do przewodniczącej Rady m. st. Warszawy, w którym wytykają Kościołowi katolickiemu sprzeciw wobec Karty LGBT+ i niepoparcie strajku nauczycieli. Jak powiedziała portalowi tvp.info radna Alicja Żebrowska, spotkanie ostatecznie się odbyło, ale część radnych KO je zbojkotowała.

#wielkanoc #lewackalogika #bekazlewactwa #warszawa

Data: 05.04.2019 18:29

Autor: FiligranowyGucio

Historia, o której się nie mówi

Warszawa, rok 1957 – weterani Powstania Warszawskiego przed Grobem Nieznanego Żołnierza podczas pierwszego upamiętnienia rocznicy wybuchu Powstania po zakończeniu epoki stalinowskiej, czyli odwilży roku 1956.

W epoce stalinizmu nie wolno było wspominać o Powstaniu, chyba że mówiono o nim źle, prześladowano również dużą część jego uczestników.

Powstańcom Warszawskim chwała, Polska nie zapomni!

#warszawa #powstanie #polska

Rolnicy protestowali w stolicy, minister ich nie przyjął

Data: 03.04.2019 21:13

Autor: piotre94

tvnwarszawa.tvn24.pl

Rolnicy wspierani przez taksówkarzy od rana protestowali w stolicy. O 11.30 ruszyli z placu Zawiszy w stronę ronda Dmowskiego. Później przeszli przed Sejm i dalej przed Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Chcieli tam zostawić pismo do ministra, nie zostali jednak wpuszczeni do środka. Protest zakończył się przed godziną 17. #newsyzkraju #rolnictwo #protest #agrounia #warszawa

Warszawa - Przejęto kamienicę na osobę nieżyjącą od 1952 roku

Data: 02.04.2019 19:53

Autor: Immortal_Emperor

niezalezna.pl

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej z października zeszłego roku, dotyczącą nieruchomości przy ul. Otwockiej 10 w stolicy. To pierwsza merytoryczna decyzja komisji w sprawie nieruchomości uchylona przez sąd administracyjny.

WSA wylegitymizował dziś decyzję reprywatyzacyjną wydaną na osobę zmarłą… w 1952 r. Skandal to mało powiedziane. Głupota tego orzeczenia poraża. Ciekawe, co na to nasze dumne stowarzyszenia sędziowskie

– skomentował decyzję sądu Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości.

Także działacz miejski Jan Śpiewak, zaangażowany w walkę z mafią reprywatyzacyjną, nie kryje oburzenia wyrokiem. Stwierdził:

Właśnie Wojewódzki Sąd Administracyjny uwalił decyzję odbierającą matce Marka M. kamienicę na Otwockiej. Nie ma i nie było żadnej afery reprywatyzacyjnej, wbijcie to sobie do głowy.

#warszawa #pieniadze #zydzi

Data: 26.03.2019 16:11

Autor: Lukmar

Chyba pierwszy raz w życiu widze śnieżycę z piorunami. Chociaż przed chwilą to bylo raczej gradobicie. Też z piorunami. I z deszczem.

Rip in peace dla tych co przyjechali do pracy na rowerach dzisiaj.

Data: 06.03.2019 13:49

Autor: Immortal_Emperor

Rondo Romana Dmowskiego w Warszawie do przemianowania na Rondo Praw Kobiet – tego chcą lewicowe organizacje

Trzy organizacje (Warszawski Strajk Kobiet, Forum Przyszłości Kultury, Fundacja na Rzecz Równości i Emancypacji Ster) zbierają podpisy pod petycją do Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego Rady m.st. Warszawy, by zmienić nazwę Ronda Romana Dmowskiego na Rondo Praw Kobiet.

https://dzienniknarodowy.pl/rondo-romana-dmowskiego-whca/?fbclid=IwAR2nHg7Zm_sTIAKOLIsVNIUxSeflEqyjPSAHy-QRRqYMi_mEW4gfsjRDTL8

Lobby pedofilskie przekonało Trzaskowskiego i wkracza do szkół w Warszawie!

Data: 23.02.2019 10:43

Autor: psyfox

tysol.pl

Programu dla dzieci 6-12 lat > "Dziecko w tym wieku MA UMIEĆ NEGOCJOWAĆ I KOMUNIKOWAĆ SIĘ W SPRAWIE BEZPIECZNEGO, PRZYJEMNEGO SEKSU Z PARTNEREM" Ma rozumieć pojęcie "akceptowalne współżycie, AKCEPTOWALNY SEKS, czyli odbywany za zgodą obu osób, dobrowolny, równy, stosowny do wieku, kontekstu.Pan prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał Deklarację LGBT Plus <?

Brązowa medalistka przeciw promowaniu odchyleń seksualnych.

Data: 21.02.2019 19:06

Autor: psyfox

nczas.com

Brązowa medalistka Zofia Noceti-Klepacka do Trzaskowskiego o LGBTBDSM – „Nie o taką Warszawę walczył w Powstaniu mój dziadek” Zofia Klepacka, sprzeciwia się specjalnym przywilejom dla środowisk LGBT w Warszawie i sugeruje Prezydentowi Rafałowi Trzaskowskiemu, aby lepiej zajął się wsparciem dla sportu . Facebook skasował jej posta jako „szerzenie nienawiści”

Zmiana nazwy ulicy z Lecha Kaczyńskiego na Armii Ludowej.

Data: 13.02.2019 12:58

Autor: MateuszTeusz

tvnwarszawa.tvn24.pl

Pierwsza nowa tabliczka ze starą nazwą już jest. Drogowcy rozpoczęli demontaż znaków z ulicą Lecha Kaczyńskiego. Powraca aleja Armii Ludowej.

Formalnie stara nazwa została przywrócona pod koniec ubiegłego roku. Teraz nadszedł czas na wymianę tablic adresowych.

– Pierwsza, przy skrzyżowaniu alei Armii Ludowej z Mokotowską, została już wymieniona. Drogowcy zabierają się teraz za kolejne – przekazał nam po godzinie 10 Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl.

I dodał, że drogowcy przyjechali samochodem, który pełen jest tablic z "nową-starą" nazwą. Teraz będą posuwali się w kierunku Ochoty, wymieniając je na całej trasie.

Tabliczki z nazwą ulicy Lecha Kaczyńskiego zostały zamontowane w połowie marca ubiegłego roku. Stało się cztery miesiące po tym, jak w listopadzie 2017 roku wojewoda mazowiecki wydał zarządzenie zastępcze o zmianie nazw 47 stołecznych ulic.

Drogowcy mają do wymiany około 600 tablic adresowych. Dodatkowo dochodzą do tego punkty informacyjne czy nazwy przystanków. Jak mówił w grudniu dyrektor ZDM Łukasz Puchalski, podczas ubiegłorocznej wymiany znaczna część demontowanych tablic uległa zniszczeniu.

Koszty operacji szacowane są wstępnie na 150 – 200 tysięcy złotych. – Kiedy zrealizujemy zadanie, rozważymy, czy kosztami obciążyć urząd wojewódzki. Na razie takiej decyzji nie ma – zaznaczyła wówczas w rozmowie z tvnwarszawa.pl Karolina Gałecka z ZDM.

Operacja wymiany tablic ma potrwać do końca lutego.

Celnicy na Okęciu przejęli 25 kg biżuterii.

Data: 13.02.2019 12:55

Autor: MateuszTeusz

tvnwarszawa.tvn24.pl

Na Okęciu zatrzymano pasażera, który wiózł 25 kilogramów biżuterii.

Do zajęcia towaru doszło na Lotnisku Chopina.

"Podróżny aktywnie dopytywał funkcjonariuszy celno-skarbowych o przepisy dotyczące obrotu dewizowego, ale na pytanie o towar do oclenia, stanowczo zadeklarował jego brak" – przekazuje w komunikacie Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

Jego zachowanie wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, którzy skontrolowali mu walizki. Okazało się, że przewoził biżuterię złotą i srebrną. Znaleźli też fakturę, według której towar miał zostać przewieziony do firmy w Białymstoku.

Biżuterię zarekwirowano i przewieziono do magazynu depozytowego. "Wprowadzenie na rynek ponad 25 kg biżuterii spowodowałoby uszczuplenie w budżecie państwa na kwotę ponad 500 tys. Za tego typu czyn grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie" – informuje Grzegorz Biczyk, zastępca naczelnika Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Tramwaje Hyundaia będą jeździły w Warszawie

Data: 10.02.2019 13:16

Autor: MateuszTeusz

tvnwarszawa.tvn24.pl

213 nowych tramwajów Hyundai Rotem pojedzie do Wilanowa, na Gocław i Białołękę. Tramwaje Warszawskie rozstrzygnęły powtórny przetarg na dostawcę.

Koreańskie przedsiębiorstwo zaproponowało 1 mld 852 mln zł netto. Zakup będzie dofinansowany z funduszy europejskich.

Tramwaje Warszawskie wybrały wagony o dwóch długościach, w wersji jedno– i dwukierunkowej, po to aby dostosować je do specyfiki różnych linii. Wszystkie będą niskopodłogowe, klimatyzowane, wyposażone w monitoring oraz system informacji pasażerskiej.

Nowe tramwaje pojadą zarówno na trasach, które już istnieją, jak i na tych, które dopiero mają powstać.

Dostawy wagonów rozpoczną się w ciągu 22 miesięcy od podpisania umowy. Pierwsze tramwaje Hyundai powinien dostarczyć do Warszawy do końca października 2022 roku, a w ramach opcji do końca października 2023 roku.

Fałszywe zabawki za 2,5 miliona złotych w Wólce Kosowskiej

Data: 07.02.2019 10:00

Autor: MateuszTeusz

tvnwarszawa.tvn24.pl

Funkcjonariusze mazowieckiej Służby Celno-Skarbowej znaleźli w halach Wólki Kosowskiej wprowadzone do obrotu podrabiane zabawki o szacunkowej wartości 2,5 miliona złotych – informuje Izba Administracji Skarbowej.

odczas kontroli punktów handlowych w Wólce Kosowskiej funkcjonariusze SCS ujawnili "nielegalnie wprowadzone do sprzedaży zabawki z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych i lubianych przez dzieci firm.

W 13 punktach zabezpieczono ponad 53 tysiące takich zabawek. Ich wartość oszacowano na 2,5 miliona złotych.

Już jutro protest rolników w Warszawie!

Data: 05.02.2019 22:28

Autor: MateuszTeusz

tvnwarszawa.tvn24.pl

W środę przed Pałacem Prezydenckim odbędzie się ogólnopolska pikieta rolników. Organizatorzy szacują, że do stolicy przyjedzie 5 tysięcy osób. Przed pikietą planują przemarsz sprzed Pałacu Kultury i Nauki na Krakowskie Przedmieście pod pałac prezydencki. Zarząd Transportu Miejskiego ostrzega przed utrudnieniami.

Data: 04.02.2019 11:21

Autor: r_s

No, powiem Wam, że dobrze ten LURKER dział, szybciutko i płynnie i nie rażą mnie sporE podobieństwa do vipok.ru, bo trzeba czerpać od innych to co dobre, byle nie to co złe.
Witam i zostaję na dłużej. ( ͡º ͜ʖ͡º)

OD RAZU PYTANIE: CZYM JEST UBER?
Pytanie 2: jak usuwać hashe po wybraniu, bo nie widze takiej opcji?