1000 złotych na wakacje, wyższe zasiłki . . . kasa leje się strumieniami . . .

Data: 15.05.2020 17:58

Autor: ziemianin

money.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #1000plus #bonyturystyczne #turystyka #bon #wakacje #koronawirus #kryzys

"Bony turystyczne o wartości 1000 zł mają przysługiwać pracownikom, zarabiającym mniej niż 5,2 tys. zł brutto miesięcznie. Pieniądze będzie można wydać tylko na wakacje w Polsce. Bon będzie miał postać tzw. karty przedpłaconej. Informowaliśmy o tym w ostatnich dniach w money.pl.

Państwo zapłaci 900 zł, czyli 90 proc. kwoty, a resztę dopłaci pracodawca. Program będzie wieloletni. W każdym kolejnym roku udział państwa w bonie będzie malał, a wzrastały dopłaty pracodawców. Firmy będą mogły odpisać wydatek od kosztów prowadzonej działalności. Z kolei dla pracowników, jak podał w środę wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy, bon będzie nieopodatkowany"

1000 złotych na wakacje, wyższe zasiłki . . . kasa leje się strumieniami . . .

Rząd wydaje mnóstwo pieniędzy na pomoc Polakom. Jedni dostają więcej, inni mniej, a jeszcze inni, nic.

1000 zł na wakacje, 500+, wyższa kwota zasiłku dla bezrobotnych. Wydaje się, jakby rząd szukał: komu dać kasę.

Bardzo dobrze, że pieniądze trafiają bezpośrednio do ludzi. Niestety, ale akcja koronawirusowa dokonała dużego zniszczenia. Konsekwencji jeszcze tego nie widzimy. Dlatego rząd wrzuca do gospodarki miliardy złotych, aby były jak najmniejsze.

Można narzekać, że jedni dostają – inni nie, że social źle wpływa… tylko na co? Demoralizuje?

To szeroka dyskusja.

Najlepszym wyjściem byłoby znieść te wszystkie programy socjalne i w razie zapaści ekonomicznej, dawać pieniądze na kona NBP.

Obecnie NBP drukuje pieniądze i daje rządowi okrężną drogą przez obligacje skarbowe. Jest to super interes dla rządzącej partii, bo rozdaje pieniądze, jakby to były ich.

Gdyby każdy Polak miał konto w NBP, to w razie kolejnych akcji koronawirusowych, automatycznie dostawałby pieniądze na swoje konto w NBP.

Druk pieniądza jest najważniejszym narzędziem w gospodarce. Mądrze zarządzany, powoduje wzrost majętności narodu, źle zarządzany powoduje zniszczenie narodu.

Data: 12.01.2020 22:29

Autor: Ijon_Tichy

Lurki. Dostałem propozycję, by w czasie wakacji jechać z rodziną nad morze na 7 dni do Pogorzelicy do hotelu Baltic inn. Kościół i przyjaciele kościoła (niewierzący, z którymi się przyjaźnimy) chcą jechać w kilkadziesiąt osób, tak wspólnie i niby byłby rabat 10%

Ile by to mnie kosztowało? Moje dzieci są malutkie. Tygodniowy pobyt dla mojej rodziny (z 2 posiłkami dziennie w cenie) kosztowałby… 3200 zł…

Muszę doliczyć paliwo i pieniądze jakie tam przez tydzień stracimy, to z pewnością grubo ponad 4 000 zł kosztowałyby mnie te wakacje.

Nie jestem żulem, ale myślę sobie, że to jednak chyba przegięcie wyjechać na zaledwie 7 dni nad zimny, nudny Bałtyk, do małej miejscowości i zabulić ponad 4 000 zł.

Jeszcze nie sprawdzałem, ale podejrzewam, że za takie pieniądze miałbym znacznie ciekawszy i lepszy urlop gdzieś za granicą. Albo mógłbym kilka weekendów all inclusive dla całej rodziny zorganizować, wyjeżdżać na weekendy w góry, nad jeziora, nad morze, czy do Czech, zwiedzić Pragę w weekend. Za ponad 4 tysiące mógłbym zorganizować dla całej rodziny full wypasione cztery weekendy wyjazdowe w hotelach spa z basenami i atrakcjami. Byłoby różnorodnie i znacznie ciekawiej niż w jakiejś Pogorzelicy zapyziałej ;/

Mylę się?

#wakacje #pieniadze #janusz

Data: 03.09.2019 21:05

Autor: PanDomestos

Szukam ekspertów węgierskich.

Ktoś miał styczność z węgrami ? Z nimi lub z ich krajem ?

Bo mam pytanie, to nasi przyjaciele w końcu czy nie ? W polskich mediach można nasłuchać się pierdół, jacy to z nich przyjaciele polscy. Dodawane są też znaleziska z węgrami, że za II wojny nie zdecydowali się mordować polaków pod dyktandem niemców itd. Mogło być tak. Lecz jednak w dzisiejszych czasach nie widzę tej przyjaźni.

Byłem w Belgradzie i węgierska para zaczepiła mnie. Szukali hotelu. Słabo u nich z angielskim. W końcu pomogłem znaleźć im ten hotel. Powiedziałem im, że jestem z Polski. Węgierka mi odpowiedziała tylko ,,aha''. Nosz ku*wa.

Zeszłym roku jeździłem stopem po węgrzech, już nie mówiąc, że kijowo jeździ się stopem po tym kraju to wzięli mnie młodzi węgrzy na stopa. Jeszcze chcieli kasę na paliwo. Nawet nie wiedzieli, gdzie Polska jest na mapie….

Jak byłem w Sofiok to kupowałem piwo od jednego węgra. Znał tę słynne powiedzenie polak-więgier. Któregoś dnia byłem u niego, przez przypadek zdrapałem strupa sobie i krew mi poleciała, że było widać wyraźnie. Ten więgier nawet nic mi nie powiedział o tym, sam zauważyłem po chwili.

Mój znajomy jeździł stopem po Słowacji i zabrał go taksówkarz z węgierskiej mniejszości. Na początku nic nie powiedział, jak wysadził kolegę to dopiero wtedy upomniał się o kasę, mimo, że kolega jest polakiem i taksówkarz wiedział o tym. Słowacki taksówkarz także zawiózł stopem kolegę, ale kasy nic nie wziął i nie chciał.

Nie utożsamiam się z lewicowymi poglądami, ani prawicowymi. Pisze o swoich doświadczeniach związanych z podróżami moimi.

#podroze #wegry #europa #wakacje #pytanie #pytaniedoeksperta #polska

Data: 19.08.2019 07:20

Autor: RaW

Dzień Dobry!

Jesteście już po urlopie czy jeszcze przed?

Jeżeli przed, a wybieracie się do Chorwacji warto wpaść do Rovinj małej 15 tysięcznej miejscowości na półwyspie Istria. Ciekawostką jest to, że miasto oficjalnie jest "dwujęzyczne". Nazwa miasta ma swój oficjalny włoski odpowiednik Rovigno, a także lokalnie w urzędzie bez problemu dogadacie się po włosku. Samo miasto jest p r z e z a j e b i s t e – wąskie uliczki, kolorowe kamieniczki tworzą mega klimat.

📷foto na miasto

Rovinj

Miasto kiedyś było wyspą jednak Wenecjanie postanowili zasypać kawałek morza i utworzyli półwysep, bo czemu by nie (✌ ゚ ∀ ゚)☞.

Jeżeli jednak, nie lubicie zdjęć to zawsze możecie zobaczyć mój film (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

📽️ Chorwacja: Rovinj miasto z włoską duszą

https://youtu.be/c6LoRWLzGCk

A to mój kanał na Youtube – jak by ktoś się pytał

https://www.youtube.com/budzetowyluksus

#podrozujzraw #istria #wakacje #podroze #podrozowanie #dziendobry #chorwacja

Niżej to timelaps z plaży, która znajduje się w parku narodowym.

https://gfycat.com/immaculatescentedcrustacean

Data: 12.08.2019 12:41

Autor: reflex1

Dla dzieciaków z 11 szwajcarskich kantonów „niemieckich” właśnie rozpoczął się rok szkolny. Podobnie w niemieckojęzycznej części kantonu Berno (frankofoni zaczynają za tydzień), w kilku gminach kantonu Gryzonia i jednej gminie kantonu Obwalden.

Najdłużej wakacjami mogą się cieszyć uczniowie kantonu Tessyn (czasami nazywanym Ticino). Oni do szkoły idą dopiero 01.09 po 2,5 miesiącu wakacji.

#szwajcaria #swissinfo #szkola #edukacja #wakacje

Data: 06.08.2019 22:09

Autor: xyz

Szukam wakacji na dług weekend od 14 do 18, ciepłe kraje do 3.5k/osobe. Dla dwojga.

Taniej -> lepiej. Miło by było gdyby był all inclusive, ale śniadanie + kolacja będzie git.

Chce się komuś ze mną poszukać?

#pomocy #ludzie #wakacje

Data: 05.07.2019 20:44

Autor: shadow

wszyscy wlosi ktorych poznalem to zajebisci goscie, koles przyszedl specjalnie z roboty z buta poltora kilometra zeby mnie zobaczyc i powiedziec czesc, bo dawno sie nie widzielismy, poczestowalem go jointem :)

#feels #wakacje

Data: 01.07.2019 02:16

Autor: Carmacks

Wróciłem właśnie z miasta. U mnie było +30, tam na dole u nich (w mieście) 44. Ludzie wychodzacy ze sklepów robili krok do tyłu, do klimatyzowanego wnetrza. Wakacje i sezon turystyczny. Turyści są wszędzie. Niemieccy też. Tylko, że ci niemcy strasznie rzucją sie w oczy i raczej są obiektem do żartów. Czemu? Normalni turyści uzywają camperów.Niemcy zwożą na wycieczkę swoje ''samochody'' wakacyjne. No i właśnie te samochody sa obiektem żartów.Po pierwsze wyglądają jak zbudowane na wojnę. Takie spec znaczenia. Na parkingu widać z daleka, że niemiec stoi. Podobne to troche do czołgu, wozu opancerzonego i Bóg jeden wie do czego jeszcze tylko nie do campera. Wysokie, ciężkie, bez okien(oprócz kabiny kierowcy) pomalowane na khaki. Jak już ma okna na''pace'' to malutkie jak strzelnice w bunkrze. Do działań wojennych pierwsza klasa, ale do miejscowej turystyki nie przydatne. Skąd oni biorą informacje, że takie coś tu trzeba przywieźć, bo inaczej nie rusz? Chyba tylko od producenta tych pojazdów tz. zakładów zbrojeniowych. #niemcy #wakacje

Data: 28.06.2019 16:51

Autor: Lukmar

No i po robocie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najblizsze biurka pożegnane, karta do wejscia zdana, status ustawiony na urlop. Przełożony powiedział, żebym wracał nie jak najszybciej, tylko jak odpocznę. I tak zrobię.

Przez najblizsze 2 miesiące w domu będę sporadycznym gościem. Przede mną miesiąc na regatach na morzu północnym, jakieś 2 tygodnie bujania się łajbą po mazurach i jeszcze jeden wyjazd, którego nie chcę zapeszać, ale jak wypali to na pewno będą tu dobre zdjęcia. Jeszcze tylko 3 egzaminy w ten weekend i mogę myśleć tylko o pakowaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wakacje #pracbaza

Data: 27.06.2019 09:50

Autor: Ostry_Burrito

Dobra, teraz na poważnie:

– dziś pakowanie

– jutro po pracy ~18-19 start w kierunku Krakowa.

– wyjazd z Krakowa w kierunku Jezior Plitwickich w sobotę ~22:00.

– wyjazd znad jezior w niedzielę późnym popołudniem.

Teoretycznie w Utjeha powinniśmy być we wtorek, więc mamy dzień zapasu.

Najgorsze jest to, że nie mamy jeszcze paszportów dla dzieciaków, tylko same dowody – to może być mały problem na granicy Czarnogórskiej ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mam cichą nadzieję, że jutro paszporty uda się odebrać. Jak nie – jedziemy na żywioł.

#wakacje #wczasy #turystyka #ostryburritocontent

Data: 24.06.2019 14:23

Autor: turtelian

Elo Lureczki, ja cały zdrowy i już w polszy. Pora na małe podsumowanko:

4 dni,

ponad 116 tysięcy kroków,(srednio mniej niż, zwykle przy moich podróżach)

co daje ponad 84 km pokonane pieszo. ( nie wliczone ładnych pare tysiecy kroków, apke za późno zainstalowałem),

ponad 8325 kcal spalonych wg apki na samych chodzeniu mysle ze spokojnie mozna podciagnac do 10k,

300 euro i 40zł -Wydana kasa bez hotelu i przejazdu.

Budapeszt to chyba najładniejsze miasto jakie zwiedziłem, ale jak każde ma swoje mankamenty:

– słabe oznaczenia, idzie się pogubić a nawet pojechać w złą strone metrem/tramwajem,

– angielski na poziomie dostatecznym, sporo osob wg. po angielsku nie mowi, do tego ich akcent powoduje ze ciezko zrozumiec

-knajpy, zadna mnie nie porwala fakt gulasz mają dobry, ale nie wiem czy jakakolwiek(a nie bylo ich duzo) zalapala by sie do mojego top 10 najlepszych knajp.

-brak sklepów, znalezienie miejsca gdzie mozna po prostu kupic wode czy inne produkty spozywcze jest naprawde ciężkie

– cenowo wypada drożej od mojego rodzimego krakowa, uśredniając o jakieś 20%

-zwyczaj którego nienawidzę, obowiązkowo doliczany serwis do rachunku w większości knajp

-trochu monotematyczne, w sensie większośc zabytków pochodzi z jednego okresu co jest i plusem i minusem. Miasto jest spójne ale brak różnorodności.

Ale to nie zmienia faktu, że z wizyty w budapeszcie jestem mega zadowolony ! Polecam serdecznie każdemu ! Miasto jest piękne i dość dobrze pomyślane :)

#turteliancontent #podroze #budapeszt #wakacje

A na dniach pewnie wrócę z podolskim opowieściami !

Data: 19.06.2019 12:48

Autor: Ostry_Burrito

Mam pytanie: do Chorwacji to lepiej jechać przez Czechy czy Słowację? Będę startował z Krakowa.

Czytałem, że np w Czechach są mocno zaostrzone przepisy drogowe – musi być (oprócz apteczki i gaśnicy) na wyposażeniu koło zapasowe, komplet żarówek, komplet bezpieczników, komplet kamizelek odblaskowych. Coś ktoś wie jak to jest?

Dodatkowo – może ktoś wie – jak to jest w Czechch, na Słowacji, na Węgrzech, w Chorwacji, Bośni, Czarnogórze?

W przyszły piątek jadę na wakacje i przydałoby się przygotować ( ͡º ͜ʖ͡º)

#podroze #wycieczki #wakacje

Data: 05.06.2019 22:35

Autor: xyz

#wakacje

Ile przeznaczacie na głowę na wakacje w tym roku?

Chciałbym lecieć w kierunku Grecji na początku września. Ostatnio byłem na Zakynthos i było świetnie, ale 14 dni to za długo jak na taką wyspę. W tym roku chciałbym all inclusive na 8 dni.

Data: 02.06.2019 22:53

Autor: Lukmar

Gdzie mogę skoczyć w sierpniu na tydzien z hakiem z dziewczyną? Im egzotyczniej i taniej tym lepiej, ale jednocześnie tak żeby opłacało się jechać na tak krótko. Na bilety bym chciał wydać maks 1k pln w obie strony per człowiek. Biura podróży opadają bo jestem zosia samosia.

Mapka z countries been dla atencji.

#podroze #urlop #wakacje #turystyka #PoCoDawacTyleTagowJakTuPiecPostowNaGodzine

A i jeszcze pozwolę sobie zawołać @RaW jako naszego naczelnego podróżnika

Data: 02.04.2019 12:35

Autor: Ostry_Burrito

Wrzuciłem na główną, ale daję i tutaj.

Fajne miejsce – byłem tam kilka lat temu.

Ogrom hangaru naprawdę robi wrażenie.

Polecam przeczytać info na Wiki.

Strona Internetowa

Wiki

Park wypoczynku, zwany potocznie „tropikalną wyspą”, mieści się w dawnej hali produkcyjnej sterowców (nazywanej Aerium), największym samonośnym hangarze świata. Do 2002 r. hala należała do firmy CargoLifter AG, która w tym samym roku ogłosiła upadłość. W latach 1938–45 na terenie obecnego resortu wypoczynkowego Tropical Islands mieściło się lotnisko wojskowe niemieckich sił powietrznych dla szkoły lotniczej Brand-Guben, zaś w latach 1945–90 sowieckie lotnisko wojskowe.

#wakacje #tropicalislands #wypoczynek #wycieczki #ciekawostki

Tropical Islands – tropikalny park rozrywki i wypoczynku w Niemczech

Data: 02.04.2019 12:24

Autor: Ostry_Burrito

tropical-islands.de

Strona Internetowa

Wiki

Park wypoczynku, zwany potocznie „tropikalną wyspą”, mieści się w dawnej hali produkcyjnej sterowców (nazywanej Aerium), największym samonośnym hangarze świata. Do 2002 r. hala należała do firmy CargoLifter AG, która w tym samym roku ogłosiła upadłość. W latach 1938–45 na terenie obecnego resortu wypoczynkowego Tropical Islands mieściło się lotnisko wojskowe niemieckich sił powietrznych dla szkoły lotniczej Brand-Guben, zaś w latach 1945–90 sowieckie lotnisko wojskowe.

#wakacje #tropicalislands #wypoczynek #wycieczki #ciekawostki