Bony Turystyczne trafiły na internetowe aukcje. Za ich odsprzedaż grożą ogromne kary.

Data: 03.08.2020 21:22

Autor: ShroudInMist

msn.com

Bony Turystyczne o wartości 500 złotych na każde dziecko oferowane przez rząd można wykorzystać wyłącznie na cele turystyczne w 8,5 tys punktów, których listę opublikowała Polska Organizacja Turystyczna. Bony są przypisane do danych osobowych konkretnej osoby i nie można ich nikomu odstąpić. Na polskich portalach aukcyjnych pojawiły się jednak oferty, w których bony są oferowane na sprzedaż w niższej cenie. Jak informuje portal bankier.pl nielegalne oferty zaczynają się już od 50 złotych. Odsprzedaż bonu jest surowo karana, bez względu na okoliczności.

– Ustawodawca na etapie prac legislacyjnych rozpoznał taki proceder i przewidział za niego karę grzywny (nawet do jednego miliona złotych), karę ograniczenia wolności albo, w przypadku najzuchwalszych czynów, karę pozbawienia wolności do lat 3 – informuje mecenas Adam Ziębicki z kancelarii Chałas i Wspólnicy cytowany przez portal bankier.pl.

W poniedziałek 3 sierpnia ZUS poinformował, że beneficjenci Bonu Turystycznego dokonali już płatności na łączną kwotę 2,5 mln złotych. Uprawnieni do otrzymania Bonu Polacy uzyskali już prawie 190 tys. bonów o łącznej wartości ponad 160 mln złotych.

#bonturystyczny #zus #polskaorganizacjaturystyczna #polakpotrafi #wakacje #urlop #turystyka #wypoczynek

Data: 05.06.2020 20:58

Autor: Starszyoborowy

Dostałem elektryzującą wiadomość. Na Podlasiu w miejscowości w której jestem właścicielem sporego kawałka lasu, pojawiły się w dużej ilości borowiki. Córuś moja już przyjechał by mnie zastąpić w firmie, więc nie będzie mnie na lurku przez 2 dni. Trochę odetchniecie od starego sklerotyka.

Na pożegnanie zdjęcie kota.

#urlop

Data: 01.09.2019 08:13

Autor: Major_Bialkov

Żyję ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nie było mnie ostatnio na Lurku, ponieważ pogrążony w najdzikszych zakątkach Beskidów, spędzałem urlop. Nie było na tyle silnego sygnału żeby korzystać z neta. Nie Orange(mam w tym samym tel. drugą kartę z T-mobile ale nie wpadłem na to by się przełączyć ( ͡~ ͜ʖ ͡°)).

Chyba nie chciałem być online.

Były za to tropy niedźwiedzia (i groźne pomruki w lesie), wataha wilków kręcąca się po swoim terenie, rogacizna i ciekawi goście próbujący w nocy dobrać się do namiotu.

Były grzyby i znajdki detektorystyczne na własnych pastwiskach. Stada owiec, prawdziwy oscypek od bacy i zyntyca.

Był czas spędzony z rodziną i emocje na tyrolce. Był też czas męski w totalnej dziczy.

Dobrze było. Szkoda że jeszcze nie mogę tak żyć na stałe (ꖘ‸ꖘ)

#beskidy #survival #outdoor #detektorystyka #urlop

Data: 23.08.2019 13:35

Autor: tensorflow

Wczoraj wypożyczyłem deskę i pierwszy raz w życiu próbowałem surfować. Deska jest bardzo niestabilna i ciężko utrzymać balans, ani razu nie udało mi się ustać na tyle długo aby zjechać na fali(Ci co widać że mają doświadczenie również się często wywracali). Pomimo wszystkiego to bardzo fajne i ciekawe doświadczenie. ( ͡º ͜ʖ͡º) #urlop

Data: 07.08.2019 22:15

Autor: bananaplug

W tym tygodniu mam urlop, siedzę sobie u teściów w Warmińsko-Mazurskim rejonie. Jako ze relaksuje się siedząc przy sieciach, postanowiłem że wyjebie im oranżowego Funboxa 2 z którym się męczą, i zrobię im tą sieć tak, że wszyscy w wiosce będą z wiadrami przychodzić po internet.

No więc lista zakupów:

– Ubiquiti EdgeRouter X (kocham to małe cudeńko, tanie, szybkie, tylko czemu kurwa nie jest częścią linii Unifi!!)

– Ubiquiti UAP AC Lite – więcej nie będą potrzebowali

– Draytek Vigor 165 jako modem VDSL – wychaczony na Allegro za absolutny bezcen od kogoś kto ewidentnie sprzedawał używany sprzęt z niemiec.

Pominę tutaj jak musiałem się nasilić z orange o zmianę hasła do neozdrady. Kto pamięta niebieską linię ten wie #pozdrodlakumatych. Najgorsze było to, że kiedy już miałem wszystkie detale, siedząc nagle spojrzałem na bok pudełka od Drayteka i zobaczyłem naklejkę – Annex B. I "okurwa" zabrzmiało w mojej głowie. Dla niewiedzących – Annex A to ADSL po zwykłej linii telefonicznej, Annex B – po ISDN. Jak ja nie zauważyłem że gniazdko jest ewidentnie RJ45 na tym cudzie, nie wiem.

Więc odpalam olxa, o, ktoś ma Drayteka 7260.. w Toruniu. Patrzę na mapę, 130km, 2 godziny jazdy. Na zegarku godzina 17. Telefon to gościa – mogę przyjechać dzisiaj? :D Jestem tutaj do końca tygodnia, nie będę się martwił czy pan paczkomat ogarnie. I tak zrobiłem sobie wycieczkę do piernikolandu na 15 minut.

A najlepsze jest to, że dzisiaj – kiedy już wszystko działało, stwierdziłem – a podłącze tego 165, ciekawe co się stanie. I zadziałał, lepiej niż ten toruński. Kurwa mać xD

I tak właśnie spędzam #urlop #blogowpis #sieci #orange

UE uchwaliła przepisy ws. urlopów ojcowskich i rodzicielskich

Data: 13.06.2019 18:35

Autor: Macieko

m.bankier.pl

Dyrektywa w sprawie równowagi między życiem zawodowym i prywatnym ma zwiększyć uczestnictwo kobiet w rynku pracy oraz korzystanie z urlopów rodzinnych i elastycznej organizacji pracy.

No to Panowie 4 miesiące urlopu jak się nie podoba to przepada. Trzeba się będzie w laktator zaopatrzyć.

#ue #urlop #rodzicielstwo #prawo

Data: 02.06.2019 22:53

Autor: Lukmar

Gdzie mogę skoczyć w sierpniu na tydzien z hakiem z dziewczyną? Im egzotyczniej i taniej tym lepiej, ale jednocześnie tak żeby opłacało się jechać na tak krótko. Na bilety bym chciał wydać maks 1k pln w obie strony per człowiek. Biura podróży opadają bo jestem zosia samosia.

Mapka z countries been dla atencji.

#podroze #urlop #wakacje #turystyka #PoCoDawacTyleTagowJakTuPiecPostowNaGodzine

A i jeszcze pozwolę sobie zawołać @RaW jako naszego naczelnego podróżnika