Data: 08.08.2019 22:17

Autor: bmbcz01

10 minut temu zamknęła się giełda w USA i pojawił się raport przychodów Ubera za ubiegły kwartał.

Analitycy estymowali, że przychody Ubera wyniosą 3,36 mld USD oraz stratę 3,12 usd na każdą akcję.

W raporcie można przeczytać, że przychody wyniosły 3,1 mld USD, więc poniżej oczekiwań a w rezultacie Uber wykazał 1 miliard USD straty, czyli 3,76 USD straty na akcję.

W tym tygodniu Uber zwolnił 400 osób ze swojego działu marketingu.

Cena akcji Ubera po sesji giełdowej spadła o ponad 11%.

#bmbczogieldzie #gielda #pieniadze #uber #inwestycje

Polscy taksówkarze plują sobie w brodę. "Zalegalizowaliśmy sobie Ubera"

Data: 07.06.2019 22:50

Autor: tabulazara

innpoland.pl

Do części kierowców taksówek nie dotarło jeszcze, że wojna, jaką część z nich wytoczyła Uberowi, Boltowi i innym przewoźnikom działającym na platformach mobilnych, skończyła się dla nich porażką. Bo dzięki podpisanej w tym tygodniu przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawie, już za kilka…

#taxi #uber #bolt #taxihiv #taxify #mytaxi

Od nowego roku kierowcy Ubera i taksówkarze zrównani prawem. Prezydent podpisał nowelę „Lex Uber„

Data: 06.06.2019 10:01

Autor: Mimo

antyweb.pl

Prawie 2 lata, 8 różnych wersji nowelizacji ustawy o transporcie drogowym, ale w końcu się udało. Od 1 stycznia zawód taksówkarza zostanie zrównany prawem z kierowcami Ubera.

Cała ścieżka legislacyjna związana z nowelizacją ustawy o transporcie drogowym zaczęła się 26 lipca 2017, po drodze doczekała się ośmiu wersji, w końcu ostateczną jej wersję polski rząd przyjął na początku kwietnia tego roku. Od tego momentu nowelizacja, którą doczekała się swojej skróconej nazwy „Lex Uber” nabrała tempa, przeszła błyskawicznie przez Sejm i Senat bez większych poprawek, a wczoraj prezydent ją podpisał.

#uber #taxi #bolt

Taksówkarze wypowiedzieli wojnę konkurencji.

Data: 31.05.2019 11:10

Autor: plodny_wykopek

poranny.pl

Bezpodstawne zatrzymania, kwas wstrzykiwany w siedzenia, pocięte opony. To zachowania inicjowane przez taksówkarzy wobec nas i to jest godne potępienia =mówi nam jeden z kierowców Bolta. Od ponad dwóch miesięcy w mieście działa aplikacja Bolt, przez którą można zamówić przejazd w cenie dużo niższej.

#polska #uber #bolt #bialystok #taxi

Data: 11.05.2019 11:28

Autor: bmbcz01

Wczoraj swoje IPO, czyli pierwszą ofertę publiczną na giełdzie miał Uber. Po wielu problemach z oszacowaniem ile są warci, spółka została wyceniona na 45 USD za akcję, co miało oznaczać kapitalizację na poziomie 75,5B USD i po tej cenie Uber zebrał ok. 8 mld USD, co jest wynikiem wysokim, choć poniżej oczekiwań. Handel rozpoczął się przy cenach ok. 42 USD, a dzień zakończył się na poziomie 41,57 USD, czyli spadek o 7,62% wobec pierwszej wyceny oferty publicznej.

Mimo wszystko jest to jeden z największych IPO w historii giełdy Nowojorskiej i największe od IPO Alibaby w 2014 roku, której wartość oszacowano na 169B USD.

Każdy wie jak działa Uber, ale jak ktoś chce się dowiedzieć trochę więcej o ich biznesie, polecam zacząć od tego filmu:

( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚https://www.youtube.com/watch?v=GDO_J8vJ_Nc

#gielda #ipo #uber #inwestycje #bmbczogieldzie

Data: 15.04.2019 16:41

Autor: Judasz

Duża wina jest po stronie taksówkarzy, którzy nie zrobili takiej appki, jasnych cenników, w taxi jeżdżą złomy i 70 letni ludzie o mentalności ubeka. To się powinno zmienić i gdyby powstał typowo polski "Uber" na Polskę, to zmiótłby cały ten bajzel. Z drugiej strony, korporacje taksówkarskie są za słabe by konkurować z takim molochem. Państwo Polskie pozwoliło by lis wlazł do kurnika i upłynie sporo wody w Wiśle, zanim kury się zbiorą i zadziobią intruza.

Jaka korporacja dzisiaj, jest w stanie wyłożyć kilkadziesiąt milionów na aplikację typu Uber? Koszt produkcji zamknąłby się w kilku milionach, ale jest też marketing.

Osobiście, jestem za protekcjonizmem. W UE nie bardzo jest jak to robić, możemy tylko rzucać kłody pod nogi różnym Lidlom czy Kerfurom. Natomiast Ubera możemy choćby nawet jutro wypierdolić z Polski.

Lime od hulajnóg, też powinien być natychmiast wypierdolony stąd. Polskie firmy mogą same to ogarnąć, a wpuszcza się molocha.

#taxi #gospodarka #biznes #uber

Rząd przyjął projekt „ustawy uberowej”. Jazda tylko z licencją

Data: 02.04.2019 21:57

Autor: piotre94

transport-publiczny.pl

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra infrastruktury. – Projekt ustawy zakłada stworzenie jasnych i równych warunków funkcjonowania rynku przewozu osób samochodami osobowymi i taksówkami, opartych na jednakowych zasadach wykonywania zawodu przewoźnika. Nowelizacja wprowadza także pośrednictwo przy przewozie osób, co istotnie powinno przyczynić się do uczciwej konkurencji w branży przewozowej – zapowiedział minister infrastruktur Andrzej Adamczyk. #newsyzkraju #polityka #taxi #uber

Taksówkarze vs Uber i Taxify

Data: 02.04.2019 11:36

Autor: arecki66

youtu.be

W filmiku ciekawe informacje o tym jakie nieprawdziwe informacje są opowiadane przez tak taksówkarzy o konkurencji i o tym jak sami taksówkarze mają dobrze… a ludzie i tak wybiorą tańsza i wygodniejszą opcje :)

#ciekawostki #uber