Zatrzymany kumpel Sławomira N. był prezesem firmy modernizującej "Czajkę"!

Data: 04.08.2020 16:58

Autor: malcolm

niezalezna.pl

#nowak #tusk #platformaobywatelska #korupcja

Prokuratura poinformowała o kolejnym zatrzymaniu w sprawie Sławomira N., byłego ministra transportu i byłego szefa ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor. W ręce organów ścigania trafił Aleksander D. reprezentujący polską spółkę ubiegającą się o kontrakt na budowę i remont drogi na Ukrainie. Tymczasem okazuje się, że Aleksander D. był… prezesem firmy, która modernizowała oczyszczalnie Czajka.

Słońce Peru poucza, jak zachować się na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy.

Data: 04.08.2020 12:35

Autor: ShroudInMist

msn.com

Opozycja nie może się pogodzić z wynikiem wyborów prezydenckich i robi wszystko co może, aby storpedować sukces prezydenta Andrzeja Dudy i jego zaprzysiężenie na druga kadencję. Z protestami wyborczymi i podważaniem wyniku wyborów się nie udało, teraz kolejni politycy deklarują, że nie wezmą udziału w Zgromadzeniu Narodowym. Od reszty nie mógł odstawać też Donald Tusk. Były „król Europy” swoje frustracje, jak zawsze, wylał na Twitterze.

#donaldtusk #bekazlewactwa #tusk #slonceperu #polityka #zaprzysiezenieprezydenta #andrzejduda #duda

Nowak, łapówki i ozłocone dziecko Donalda Tuska -Arabski.

Data: 02.08.2020 23:27

Autor: malcolm

niezalezna.pl

#nowak #arabski #tusk #platformaobywatelska

Wielkie inwestycje Ukrawtodoru, ukraińskiej agencji kierowanej przez oskarżonego o korupcję Sławomira Nowaka, finansowane były przez unijny bank, w którym na wysokim stanowisku zatrudniony był Tomasz Arabski, inny bliski człowiek Donalda Tuska. Według ukraińskich mediów, korupcyjna działalność Nowaka związana była właśnie z tymi projektami

Data: 30.07.2020 16:41

Autor: 12358

W nawiązaniu do tęczowej flagi na pomniku… przede wszystkim ta szuja powinna wierzyć, że Jezus żyje, a nie "stał", jako "chrześcijański demokrata" byłoby to naturalne, a po drugie Jezus stoi po stronie prawdy, nie hipokryzji i zakłamania, obłudników zawsze ganił "groby pobielane". ("Opresyjna władza"-Niech sobie przypomni jak traktował wolność zgromadzeń, gaz, gumowe kule, armatki wodne, pałowanie….) #tusk #hipokryzja #jezus #lgbt #twitter

Manipulacje w tłumaczeniu tekstu Konwencji Stambulskiej

Data: 27.07.2020 16:24

Autor: malcolm

wprawo.pl

#lgbt #lgbtp #tusk #platformaobywatelska

Podczas poniedziałkowej (27.07.2020) konferencji prasowej posłowie Krzysztof Bosak i Jakub Kulesza wskazali na manipulację, jakiej dopuszczono się w tłumaczeniu tekstu na język polski zastępując określenie „płeć społeczno-kulturowa” (ang. gender) określeniem „płeć” (ang. sex), żeby ukryć rzeczywiste, genderowe cele tej konwencji.

Poseł Jakub Kulesza oświadczył, że lewica kłamie mówiąc, iż wycofanie się z Konwencji Stambulskiej to pozwolenie na przemoc domową. – Jest to oczywiste kłamstwo. Jej wypowiedzenie nie będzie oznaczać, że zniknie Błękitna Linia, albo że z Kodeksu Karnego znikną przepisy karzące za przemoc! .

– Przypomnę, żeby to nam nie umknęło, że obowiązujący nasze państwo tekst Konwencji Stambulskiej, to tekst francuski i angielski. To, że polski rząd pominął słowo „płeć społeczno-kulturowa” 25 razy, to wyłącznie manipulacja na polskich posłach i opinii publicznej! – oświadczył Krzysztof Bosak.

Minister z PiS o zatrzymaniu Sławomira N.: To straszne

Data: 20.07.2020 09:27

Autor: malcolm

tvp.info

#nitras #platformaobywatelska #tusk #cba #polityka

To jest straszne, smutne i wstyd, że jeden z najważniejszych polskich polityków, kreowany na geniusza gospodarki, bliski współpracownik premiera Tuska, okazuje się, że nie tylko lubi zegarki, ale jest oskarżony o grubo poważniejsze rzeczy – powiedział w programie „#Jedziemy” minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski,

Ps. Że straszne i wstyd to rozumiem ale dlaczego dla niego to smutne? Chyba dlatego że musieli czekać aż wybory się skończą żeby tego nie podciągnięto pod walkę polityczną – pewnie PO by nie czekało jakby taki smaczek miało.

daliśmy na Platformę 600 tys. euro. W tle Kulczyk i rosyjskie pieniądze

Data: 30.06.2020 17:10

Autor: malcolm

niezalezna.pl

#po #platformaobywatelska #trzaskowski #tusk #polityka

Jak twierdzi informator "GP", prokuratorzy weryfikują m.in. zeznania biznesmena z branży węglowej Marcina W. Utrzymuje on, że jego interesy z Rosjanami i spółką CIECH miała zabezpieczać za 600 tys. euro ekipa rządowa z PO.

– W. zeznał, że pieniądze te z biura wspólnika W., Marka Falenty, odebrał jako pośrednik Michał Tusk – ujawnia informator „GP”.

„Panie Donaldzie, miał Pan okazję wystartować”

Data: 14.06.2020 22:49

Autor: malcolm

tvp.info

#duda #tusk #wyboryprezydenckie2020

Do emocjonalnej wymiany zdań pomiędzy Andrzejem Dudą a Donaldem Tuskiem doszło w sobotę na Twitterze. Były przewodniczący Rady Europejskiej zarzucił prezydentowi, że jego kampania to „wstyd na cały świat”. „Miał Pan okazje wystartować w wyborach i prowadzić swoją kampanię” – odpowiedział Duda.

Data: 13.06.2020 22:59

Autor: xeerxees

#tusk

I kto jest lepszym katolikiem panie A.Duda ? xD

p.s jakby ktoś nie wiedział ustawka z 2005 roku na potrzeby kampani prezydenckiej zaraz po katolickim ślubie D.Tuska (który organizował dwadzieścia siedem lat po cywilnym żeby przekonać centrowych wyborców do siebie) polityka to prostytucja

Historycznie wysoka ściągalność podatku VAT!

Data: 27.02.2020 18:51

Autor: malcolm

niezalezna.pl

#vat #platformaobywatelska #balcerowicz #tusk

Według wstępnych szacunków luka VAT w 2019 r. spadnie do 12,1 proc. – podało dziś Ministerstwo Finansów. Dodano, że żaden inny europejski kraj nie zanotował tak szybkiego jej spadku.

"Według wstępnych szacunków #MF #lukaVAT w 2019 r. spadnie do poziomu 12,1 proc. W 2013 r. wynosiła aż 25,7 proc. Żaden inny europejski kraj nie zanotował tak szybkiego spadku luki w VAT"

Postawienie Adamowiczowi zarzutów i wykluczenie z partii.

Data: 13.01.2020 20:41

Autor: malcolm

tvp.info

#adamowicz #platformaobywatelska #tusk #hipokryzja #polityka

„Przez wiele tygodni Prezydent Adamowicz był celem kampanii nienawiści ze strony aparatu władzy” – napisał na Twitterze Donald Tusk. Podobny zarzut stawiają politycy tzw. totalnej opozycji. Tymczasem to za rządów byłego premiera (w 2013 r.) podległe mu CBA zawiadomiło prokuraturę ws. Adamowicza, a następnie rozpoczęło się prokuratorskie śledztwo zakończone postawieniem zarzutów. Skończyło się to wykluczeniem go z partii, a równolegle były prezydent Gdańska stał się przedmiotem krytycznych publikacji w liberalno-lewicowych mediach, takich jak „Gazeta Wyborcza”, TVN i „Newsweek”.

Data: 06.01.2020 20:50

Autor: Ijon_Tichy

@aborygo dobrze określił Sumlińskiego, jako osobę torpedującą całą sprawę. Tezy autora są wiarygodne, ale BOŻE! Już jestem rawie w połowie, ale tak się męczę, tak trudno mi się czyta tę książkę, bo odrzuca mnie ewidentne koloryzowanie, osadzanie wszystkiego w sztucznej fabule. Nawet jeśli te rozmowy rzeczywiście miały miejsce, to podane szczegóły, opisy okoliczności są ewidentnie okadzone wyssanymi z palca detalami. Są po prostu zmyślone, mocno podkoloryzowane i zaserwowane w postaci czegoś skrojonego na miarę taniego kryminału.

Po prostu męczę się tą tandetą.

#sumlinski #tusk #polityka #agent #zdrada

Data: 02.01.2020 22:39

Autor: Ijon_Tichy

Zacząłem czytać książkę Wojciecha Sumlińskiego "Niebezpieczne związki Donalda Tuska" i mam mieszane uczucia, bo czyta się to jak fikcję literacką. Wierzę w tezę autora – Tusk jest zdrajcą, od początku swojej kariery opłacanym przez Niemców i ogarniętym przez obcą agenturę, wierzę w działanie obcych służb, agentów, jestem gotów uwierzyć w inne tezy autora, itd., ale to wszytko napisane jest językiem jak z taniego kryminału i odnoszę wrażenie, jakbym czytał fikcję literacką. Wrażenie wzmaga się tym bardziej, że kiedyś wyszło na jaw, iż Sumliński grafomańsko kopiował fragmenty kryminałów i wstawiał całe akapity do swoich książek.

#refleksja #ksiazki #literatura #sumlinski #tusk #polityka

Trump na muszce Tuska. - zabawy rodem z piaskownicy.

Data: 05.12.2019 15:52

Autor: malcolm

tvp.info

#polityka #tusk #kultura #burak

"Szef Europejskiej Partii Ludowej opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie w gronie światowych przywódców. Miało być ono prawdopodobnie podsumowaniem szczytu NATO, który zakończył się dzień wcześniej. „Pomimo sezonowych zawirowań nasza przyjaźń transatlantycka musi trwać” – podpisał zdjęcie były szef Rady Europejskiej."

Dobrze, że nie obsiakał nogawki albo pająk albo muchy do obiadu nie wrzucił..

Data: 17.06.2019 20:39

Autor: UpadlySzczurr

Śledząc dzisiejszą komisje do spraw VAT, jakiekolwiek ataki ze strony PiSu i mediów im przychylnych, że Tusk słabo wypadł to propaganda, jak nie lubię PO i Tuska, to politykiem jest dobrym, jest od nich poziom wyżej nic mu nie udowodnią :p, rozegrał ich idealnie zarówno w sprawie VATu jak i Amber gold. To przesłuchania mają robić problem opozycji a sami się bardziej kompromitują niektórymi tekstami XD. Jeżeli ktoś chciałby podyskutować tot zachęcam ale liczę na merytoryczną dyskusję ( ͡º ͜ʖ͡º)

https://www.youtube.com/watch?v=euKgC5uXu6s tutaj przesłuchanie jakby ktoś chciał obejrzeć i wyrobić sobie swoje zdanie :P

#bekazpis #tusk #vat #komisjadsvat

Wystąpienie Tuska w Warszawie - 5 cytatów z wystąpienia

Data: 03.05.2019 21:37

Autor: Mimo

natemat.pl

Jedni powiedzą, że było to genialne wystąpienie. Inni będą twierdzić inaczej. Jedno jest pewne: szef Rady Europejskiej ma talent do wygłaszania zdań, które zapadają w pamięć. Tak było podczas przesłuchania przed komisją ds. Amber Gold, tak było też w piątek w Auditorium Maximum w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Oto 5 cytatów, które – naszym zdaniem – najbardziej zapadną w pamięć.

#polityka #po #pis #tusk