Data: 23.08.2019 05:24

Autor: Orki

Oghólnie- logicznie rzecz biorąć Japonczycy mimo swojej dumy i poczucia wyższości kulturowej są trochę jak szczury i karaluchy- nigdy za specjalnie nie musieli walczyć o nisze albo terytorium, wypełnili to czego nikt nie chciał, a potem po sukcesie i skopaniu dupska znowu żerują i przetrwali- historia Japoni w jednym zdaniu.

Nie wiem jak można przy takiej dumie, kulturze i tradycjach nie przebić się mieczem- adaptuja sie jenbani, jak kiedyś i Polacy.

Och wait,.. ale my to robimy z godnością z pozycji groźby i adaptacji nie jak te japońskie leszcze- bo tak widać trzeba i adaptacji.

Co oni wiedzą o walczeniu o swoje od ok. 1000 lat ze wszystkimi na około?!

XD

Ale lubię i szanuje Ich bo maja fajna kulturę i niezłe dokonania w kwesti anime, mangi i podtrzymywania tradycji, oraz historię ciekawą- Nippon ecchi i kawaii San xD

#japonia #anime #muzyka #kultura #tradycja #ladnapani

Ale fajna nuta xD

https://www.youtube.com/watch?v=CpDyF4pkbAs

Grecy, Hiszpanie, Meksykanie i Wenezuelczycy też palą kukły Judasza

Data: 24.04.2019 19:27

Autor: Immortal_Emperor

wpolityce.pl

Awantura wokół kukły Judasza w podkarpackim Pruchniku osiągnęła absurdalne rozmiary. Sprawę skomentowali czołowi polscy politycy i dziennikarze. A wszystko skrzętnie odnotowały izraelskie media, potępiając mieszkańców polskiej miejscowości. Ludowy obyczaj ma być dowodem na antysemityzm Polaków. Tropiciele polskiej nienawiści do Żydów mogą się zdziwić, gdy zdadzą sobie sprawę z faktu, że tradycja palenia Judasza istnieje, i ma się dobrze, w wielu krajach świata.

#tradycja #zydzi

Daniels i Żydzi potępiają tradycję wieszania Judasza. A sami ...

Data: 22.04.2019 13:15

Autor: raptor

nczas.com

Środowiska żydowskie dostrzegły kolejny przejaw „polskiego antysemityzmu wyssanego z mlekiem matki”. Chodzi o lokalną tradycję wieszania Judasza, która to jest haniebna, gdyż wiesza się Żyda. Jednak gdy to Żydzi celebrują istne ludobójstwo, nagle temat znika…

#polska #tradycja #chrzescijanstwo #zydzi