#ZaufanaTrzeciaStrona - Jak mBank przetestował dzisiaj (5 sierpnia 2020) dużo więcej, niż zaplanował

Data: 05.08.2020 19:47

Autor: ziemianin

zaufanatrzeciastrona.pl

#ZaufanaTrzeciaStrona #aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #incydent #mBank #wpadka #test

Testy to ważna sprawa. Ważne, by przetestować dokładnie oprogramowanie, z którego będą korzystali klienci. Ważne, by testować regularnie i wszystkie istotne scenariusze. Ważne także, by nie przeprowadzać testów na produkcji.

Dzisiaj około godziny 15:16 telefony tysięcy (jak nie milionów) Polek i Polaków zabrzęczały jednym głosem. To mBank wysyłał komunikat, a nawet trzy. Niestety były to komunikaty testowe, które sobie tylko znanym sposobem wyrwały się z okowów środowiska testowego i wylądowały w produkcyjnym. Przyjrzyjmy się temu incydentowi.

ęśąćż

Komunikaty były dość lakoniczne. Wyglądały tak (jeśli jeszcze nie widzieliście):

#ZaufanaTrzeciaStrona – Jak mBank przetestował dzisiaj (5 sierpnia 2020) dużo więcej, niż zaplanował

pozostała treśc na stronie źródła

Data: 06.04.2020 20:08

Autor: turtelian

Dobra lurki, wrzucam coś od siebie bo kolejna paczka kawy pękła!

Dzis na tapet wjeżdża kawa Davidoff espresso intense.

Cena 60 zl /kg

Aromat: średnio intensywny czysto kawowy, brak palonosci czy kwasowosci.

Smak: z poczatku wydawalo mi sie srenio intensywny ale pod koniec wrecz malo intensywna. Brak kwasowosci , odrobine mozna bylo jej wydobyc dodajac sam cukier. Smak jest "czysto kawowy" co na początku mi się bardzo spodobało, jednak pod koniec kawa wydawała mi się jałowa i bez wyrazu. Na początrku byla dla mnie pijalna sama, z cukrem , z mlekiem i bardzo smakowala pozniej brak innych nut smakowych czy goryczki spowodowal ze byla taka se.

I tu ocena jest ciężka na poczatku dalbym 9/10 a pod koniec pewnie z 6/10 moze nawet 5. Powiedzmy że, 7,5/10

Moc:7/10.

Podsumowując, kawa dla mnie byla by bardzo spoko jako paczka 250g, lub gdybym pijal różne kawy a nie jedną paczke od deski do deski. Czysto kawowy delikatny smak który na początku uważałem za atut pod koniec był wadą :)

Ciekawe bo zwykle mam na odwrót i kawy pod koniec paczki mi lepiej smakują :)

Nastepny test będzie szybko i będzie coś ciekaweszego i bardziej niszowego.

#kawa #turteliancontent #recenzja #test

Trenują psy, by wykrywały chorych na COVID-19

Data: 06.04.2020 02:17

Autor: ziemianin

lshtm.ac.uk

#koronawirus #covid19 #pies #infekcja #test #SARSCoV2 #aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci

Eksperci z organizacji charytatywnej Medical Detection Dogs (MDD), którzy mają na swoim koncie pionierskie badania dotyczące wykorzystania psów do wykrywania cukrzycy i malarii u ludzi, trenują teraz swoje psy, by wykrywały osoby chore na COVID-19. Tak wyszkolone psy mogłyby pomóc zidentyfikować chorych w miejscach publicznych i w ten sposób przyczynić się do powstrzymania epidemii.

Trenują psy, by wykrywały chorych na COVID-19

wideo

MDD nawiązała współpracę z London School of Hygiene & Tropical Medicine (LSHTM) oraz z Durham University. Powołany przez te organizacje zespół rozpoczyna intensywne tresurę psów, by sprawdzić, czy rzeczywiście są one w stanie wyczuć osobę zarażoną koronawirusem SARS-CoV-2. Jeśli projekt się powiedzie, to pierwsze psy mogą być gotowe do pracy już za sześć tygodni. Mogłyby one wskazywać wskazywać osoby, które powinny zostać poddane testom na obecność koronawirusa. Dzięki temu można by zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy oraz szybciej opanować epidemię.

Profesor James Logan, dyrektor Departamentu Kontroli Chorób LSHTM i ARCTEC (Centre of Excellence for Entomology and Vector Control), stwierdził: nasze dotychczasowe badania wykazały, że psy z ekstremalnie dużą precyzją wykrywają zapach ludzi zarażonych malarią. Są dokładniejsze niż testy diagnostyczne zatwierdzone przez Światową Organizację Zdrowia.

Uczony dodaje, że to dopiero początek badań nad związkiem zapachu i COVID-19. Nie wiemy jeszcze, czy COVID-19 ma jakiś specyficzny zapach. Wiemy jednak, że inne choroby układu oddechowego zmieniają zapach ludzkiego ciała. Jest więc szansa, że podobne zjawisko zachodzi w przypadku COVID. A jeśli tak, to psy będą mogły to wykryć. Możemy w ten sposób zdobyć kolejne narzędzie diagnostyczne, które zrewolucjonizuje walkę z COVID-19.

Psy mające wyczuwać ludzi z COVID-19 będą ćwiczone dokładnie w taki sam sposób, jak ćwiczy się zwierzęta przygotowywane do wykrywania nowotworów, choroby Parkinsona czy infekcji bakteryjnych. Trening będzie przebiegał w pokoju kontrolnym, a zwierzęta na podstawie wielu próbek będą wskazywały, która pochodzi od osoby cierpiącej na COVID-19.

Tak wytresowane psy mogłyby później pracować na lotniskach, w portach czy w innych miejscach publicznych.

Celem naszych badań jest wykorzystanie psów do prowadzenia skriningu dowolnych osób, również tych, nie wykazujących objawów. Pies może wskazać, czy daną osobę należy oddać testom. Byłaby to szybka, efektywna i nieinwazyjne metoda dająca gwarancję, że testy będą wykonywane tylko tam, gdzie to konieczne, mówi doktor Claire Guest, dyrektor i współzałożyciel Medical Detection Dogs.

Autorzy badań rozpoczęli publiczną zbiórkę funduszy na pokrycie kosztów treningu psów. Chcą w ciągu miesiąca zebrać milion funtów.

Data: 05.03.2020 17:48

Autor: turtelian

No wypilem kolejna paczuszke kawy, więc na tapet dzis wjezdza MKCafe Guatemala.

Cena : okolo 40 zł/kg

Aromat: malo intensywny przyjemnie kawowy czuc mocno palonosc/prazenie.

Smak: Sama pijalna(co w mojej skali jest komplementem) ale bez szalu, z mlekiem i cukrem jest ok. Z samym cukrem wychodzi z niej kwaskowatosc ale w miare przyjemna. Glownie czulem tam trochę ostrosci(?) i smaku mocnego palenia/prazenia. Generalnia dobra ale słabsza od poprzedniej z tej samej serii. 7/10

#kawa #test #recenzja #turteliancontent

Data: 29.02.2020 15:17

Autor: turtelian

No elo, lurki. Z tą recenzją kawy się trochu ociągałem bo… jestem leniwy! Ale już jest, ta kawa naprawde mnie zaskoczyła bo myślałem ze taki typowy "mainstream" bedzie slaby a tutaj mi nawet nawet przypadla do gustu!

Dzisiaj moje wrażenia z MK cafe columbia, cena okolo 40 zl/kg więc standard

Aromat: lekko kwaśniawy przytlumiony aromatem palonej dosc mocno kawy, bardzo przyjemny dosc intensywny,

Smak :lekka kwasowosc lecz glownie smak i zapach palonej kawy, cięzko to okreslić ale trochę smak takiego mocnego prażenia. Dosc intensywny przez co dodatki nei zagluszaja smaku tak bardzo. Nawet dla mnie nadaje się do picia sama, z samym mlekiem czy tez z samym cukrem. 8/10 więc od czasu recenzji najlepsza kawa pierwsza godna polecenia.

Moc: dosc mocna ale bez fajerwerkow 6/10.

Po czasie trochu przywyklem i aromat i intesywnosc smaku wydaje sie byc mniejsza.

#kawa #test #recenzja #turteliancontent

Nastepna recenzja powinna byc dosc szybko bo juz prawie wypilem nastepna paczke :)

Data: 11.01.2020 17:43

Autor: turtelian

No elo lurki, wracam do was z #test #kawa dzisiaj wlatuje na teścik Bellorom Crema 100% arabica. Kawa Kupiona w Lidlu, jedna z wielu tej marki. Kawa oczywiście pita świerzomielona z ekspresu :)

Armot: nie jest mocny ale przyjemnie kawowy. 5/10

Smak: Pokrywa się z aromatem delikatny,kawowy gorzki z lekka goryczką. Nie jest wogole kwaśny co dla mnie jest plusem sporym , da rade wypić z samym mlekiem. 6/10

Moc: niska, dałbym takie 3/4 na 10.

Cena 30zł kg

Ocena: 5/10, typowa średnia kawa w przyzwoitej cenie, nie kupie więcej bo w tej cenie są lepsze, ale też nie żałuję wydanej kasy :)

#turteliancontent

Data: 06.01.2020 18:44

Autor: turtelian

No elo lurki, ostatnio zaczałem sobie zapisywać wrażenie z picia kawy :D

Po prostu sobie spisuje jaka kawa mi smakuje, jakie wrażenia takie mini testy i w sumie mogę się wrażeniami z wami podzielić :)

Dajcie znac czy tego typu wypociny was interesują :D

Piję kawe z ekspresu ziarnistą swierzo mieloną. Najczęściej z mlekiem i cukrem finalnie, ale probuje zawsze też czarna i białą bez cukru. To tak tytułem wstępu.

Dziś kawa z Peru Marrilla:

Smak Kwaskowaty, mało kawowy z cukrem jeszcze bardziej kwaśnawa trochę jak kawa z miodem. Nie mój typ.Z samym mlekiem też dla mnie niepijalna 4/10

Aromat słaby nie kawowy trochę myszowaty 4/10

Moc: dośc duża dośc solidnie zwalczała senność 7/10 bym dał może nawet 8.

Cena 40zl KG

Ogółem: 4/10 z mlekiem i cukrem idzie to wypić ale są dużo smaczniejsze kawy nawet w mniejszych pieniądzach :)

#kawa #turteliancontent #test

Amatorski, aczkolwiek ciekawy test filtrów oleju

Data: 04.01.2020 01:33

Autor: LadacznicoOdporny

uszlachetniacze.blogspot.com

Test filtrów. W warunkach bardziej domowych niż laboratoryjnych, ale daje podstawy do oceny wartości niektórych marek. Myślę, że warto kliknąć by poznać największych Januszy oszczędzania na jakości.

Ciężko obiektywnie wyłonić zwycięzcę, ale najwięksi przegrani są widoczni na pierwszy rzut oka.

Osobiście bardzo negatywnie zaskoczyły mnie wyniki zachwalanych polskich producentów :( Opinię w sieci mają dobrą. Jakość filtrów – niekoniecznie.

#motoryzacja #filtroleju #filtr #olej #warsztat #test

Data: 29.05.2019 22:13

Autor: Thanos

testowal z Was ktoś to cudo?

zrobiłem sobie dzisiaj badania u zaprzyjaźnionego #optometrysta, mam wadę (niedużą, widzę generalnie dobrze bez oksów, ale do kompa zakładam). #okularyajurwedyjskie powinno sie nosić min. kilka tygodni, aby zobaczyć poprawę.

robie wiec test. jak skończe kodzić lurka (za 5-7 tyg., przewiduje), pójdę ponownie sie przebadać i wrzuce zestawienie porównawcze z wynikami. zobaczymy, czy jest poprawienie, czy pogorszenie, czy brak zmian. jestem mocno sceptyczny, wiec placebo raczej nie wchodzi w gre ;)

dodatkowo codziennie rano i wieczorem bede robić 5 min ćwiczeń oczu (opisze na koniec testu).

pierwsze spostrzeżenia po całym dniu dzisiaj ich noszenia: mam wrazenie, że po założeniu ostrość jest faktycznie kapkę lepsza, czuć, że oko pracuje (ale po zdjeciu wszystko wraca do normy). generalnie, lekko już boli mnie głowa, chyba przedobrzyłem, hehe :D powinno sie na starcie nie przekraczać 15 min dziennie, no ale ja jestem hardkorem. aktualny dzisiejszy uptime mam (z przerwami) ponad 15 h <LOL>

Zobaczymy, jak będzie. przez najbliższe tygodnie nie ubiorę okularów korekcyjnych, a bede lecieć wyłącznie na tych dziurkowanych. oby medycyna staroindyjska się nie myliła ;P

PS. kupiłem na Allegro za 9 ziko z wysyłką. Najtańszy "model" dostępny na rynku, jako że wszystkie dla mnie wyglądają tak samo :]

#test #okulary #optyka