Data: 11.01.2020 17:43

Autor: turtelian

No elo lurki, wracam do was z #test #kawa dzisiaj wlatuje na teścik Bellorom Crema 100% arabica. Kawa Kupiona w Lidlu, jedna z wielu tej marki. Kawa oczywiście pita świerzomielona z ekspresu :)

Armot: nie jest mocny ale przyjemnie kawowy. 5/10

Smak: Pokrywa się z aromatem delikatny,kawowy gorzki z lekka goryczką. Nie jest wogole kwaśny co dla mnie jest plusem sporym , da rade wypić z samym mlekiem. 6/10

Moc: niska, dałbym takie 3/4 na 10.

Cena 30zł kg

Ocena: 5/10, typowa średnia kawa w przyzwoitej cenie, nie kupie więcej bo w tej cenie są lepsze, ale też nie żałuję wydanej kasy :)

#turteliancontent

Data: 06.01.2020 18:44

Autor: turtelian

No elo lurki, ostatnio zaczałem sobie zapisywać wrażenie z picia kawy :D

Po prostu sobie spisuje jaka kawa mi smakuje, jakie wrażenia takie mini testy i w sumie mogę się wrażeniami z wami podzielić :)

Dajcie znac czy tego typu wypociny was interesują :D

Piję kawe z ekspresu ziarnistą swierzo mieloną. Najczęściej z mlekiem i cukrem finalnie, ale probuje zawsze też czarna i białą bez cukru. To tak tytułem wstępu.

Dziś kawa z Peru Marrilla:

Smak Kwaskowaty, mało kawowy z cukrem jeszcze bardziej kwaśnawa trochę jak kawa z miodem. Nie mój typ.Z samym mlekiem też dla mnie niepijalna 4/10

Aromat słaby nie kawowy trochę myszowaty 4/10

Moc: dośc duża dośc solidnie zwalczała senność 7/10 bym dał może nawet 8.

Cena 40zl KG

Ogółem: 4/10 z mlekiem i cukrem idzie to wypić ale są dużo smaczniejsze kawy nawet w mniejszych pieniądzach :)

#kawa #turteliancontent #test

Amatorski, aczkolwiek ciekawy test filtrów oleju

Data: 04.01.2020 01:33

Autor: LadacznicoOdporny

uszlachetniacze.blogspot.com

Test filtrów. W warunkach bardziej domowych niż laboratoryjnych, ale daje podstawy do oceny wartości niektórych marek. Myślę, że warto kliknąć by poznać największych Januszy oszczędzania na jakości.

Ciężko obiektywnie wyłonić zwycięzcę, ale najwięksi przegrani są widoczni na pierwszy rzut oka.

Osobiście bardzo negatywnie zaskoczyły mnie wyniki zachwalanych polskich producentów :( Opinię w sieci mają dobrą. Jakość filtrów – niekoniecznie.

#motoryzacja #filtroleju #filtr #olej #warsztat #test

Data: 29.05.2019 22:13

Autor: Thanos

testowal z Was ktoś to cudo?

zrobiłem sobie dzisiaj badania u zaprzyjaźnionego #optometrysta, mam wadę (niedużą, widzę generalnie dobrze bez oksów, ale do kompa zakładam). #okularyajurwedyjskie powinno sie nosić min. kilka tygodni, aby zobaczyć poprawę.

robie wiec test. jak skończe kodzić lurka (za 5-7 tyg., przewiduje), pójdę ponownie sie przebadać i wrzuce zestawienie porównawcze z wynikami. zobaczymy, czy jest poprawienie, czy pogorszenie, czy brak zmian. jestem mocno sceptyczny, wiec placebo raczej nie wchodzi w gre ;)

dodatkowo codziennie rano i wieczorem bede robić 5 min ćwiczeń oczu (opisze na koniec testu).

pierwsze spostrzeżenia po całym dniu dzisiaj ich noszenia: mam wrazenie, że po założeniu ostrość jest faktycznie kapkę lepsza, czuć, że oko pracuje (ale po zdjeciu wszystko wraca do normy). generalnie, lekko już boli mnie głowa, chyba przedobrzyłem, hehe :D powinno sie na starcie nie przekraczać 15 min dziennie, no ale ja jestem hardkorem. aktualny dzisiejszy uptime mam (z przerwami) ponad 15 h <LOL>

Zobaczymy, jak będzie. przez najbliższe tygodnie nie ubiorę okularów korekcyjnych, a bede lecieć wyłącznie na tych dziurkowanych. oby medycyna staroindyjska się nie myliła ;P

PS. kupiłem na Allegro za 9 ziko z wysyłką. Najtańszy "model" dostępny na rynku, jako że wszystkie dla mnie wyglądają tak samo :]

#test #okulary #optyka