Data: 04.06.2019 16:04

Autor: bmbcz01

GM i FCA kupowały federalne kredyty na gaz cieplarniany od Tesli. Producenci samochodów mają określoną liczbę kredytów do wykorzystania i jeżeli nie mieszczą się w limitach, muszą oni zaprzestać sprzedaży samochodów lub płacić olbrzymie kary. Ma to zachęcić koncerny do produkcji samochodów zeroemisyjnych. Jeżeli producent nie sprzedaje wystarczającej ilości niezanieczyszczających powietrza, musi kupić kredyty od konkurencji. Tesla ma same samochody elektryczne i nie potrzebuje żadnych kredytów, dlatego sprzedaje je innym koncernom. Od 2010 roku zarobili na tym 2 miliardy dolarów.

Teraz jeżeli doszłoby do fuzji FCA z Renault, albo GM wprowadził lepsze hybrydy lub skupiłby się bardziej na sprzedaży samochodów elektrycznych, które już ma w ofercie, jestem w stanie uwierzyć w wycenę akcji Tesli na 40 USD. Tym bardziej wydawałoby się to prawdopodobne w dłuższym terminie, jeżeli jeszcze ponownie by przegrali demokraci w USA.

#bmbczogieldzie #gielda #tesla

Data: 29.04.2019 18:33

Autor: reflex1

Policja kantonu Bazylea-Miasto w końcu może używać nowych radiowozów #tesla

zakupionych na początku tego roku (pierwsza dostawa).

Problemem była zbyt duża inwigilacja ze strony producenta. Samochody te wysyłają od groma danych na serwery tesli (m.in. położenie), dodatkowo mogą nią „sterować”, a to się nie spodobało włodarzom kantonu.

Po wielomiesięcznych negocjacjach strony doszły do porozumienia. Teraz samochody nie są już wyposażone w oryginalne karty SIM, tylko jednego z operatorów szwajcarskich, geolokalizacja jest wysyłana tylko do policji.

#szwajcaria #swissinfo #motoryzacja

Na pierwszym filmiku opublikowanym przez policję bazylejską pierwsze co zrobili to złamali przepisy ruchu drogowego przecinając linię ciągłą wyjeżdżając na pierwszy patrol.

Data: 17.04.2019 19:50

Autor: FiligranowyGucio

Tesla opublikowała nowy raport pokazujący, że jej moc słoneczna jest ponad dwukrotnie większa niż moc zużywana przez całą dotychczas sprzedaną flotę pojazdów.

Pozytywny wpływ Tesli na środowisko naturalne

Zgodnie z pierwszym "raportem uderzeniowym" Tesli, który Tesla opublikowała w tym tygodniu , łączna produkcja energii elektrycznej z jej instalacji słonecznych jest ponad dwukrotnie większa niż całkowite zapotrzebowanie na energię całej floty pojazdów elektrycznych sprzedanych dotychczas przez Teslę.

Przetłumaczono przy pomocy www.DeepL.com/Translator

https://interestingengineering.com/tesla-solar-energy-output-twice-the-power-used-by-all-its-cars?utm_source=Facebook&utm_medium=Article&utm_campaign=organic&utm_content=Apr17&fbclid=IwAR23hNTAYCSNIrGvHjHG7-O5m448T34WHxpexuqs7QQN2jBuLxXVcr6iwPg

#tesla #samochody