Data: 13.06.2020 07:33

Autor: Ijon_Tichy

Mój telefon ma trzy tryby zużycia baterii: 1) normalny (wszystko działa na full, nawet aplikacje w tle); 2) oszczędny (niektóre aplikacje w tle się wyłączają, ekran jest nieznacznie mniej jasny); 3) ultra oszczędny (działa tylko 6 wybranych aplikacji, ekran jest mocno przyciemniony, nie ma tapety i wygaszacza, a wszystko w tle jest wyłączone).

Od mniej więcej roku czasu mój telefon działał w trybie pośrednim, czyli oszczędnym, dzięki któremu moja bateria miała się zużywać nieco wolniej. Mój telefon naładowany rano na 100%, używany w ciągu dnia od czasu do czasu, działał zazwyczaj mniej więcej do wieczora.

A teraz zagwozdka – jakiś tydzień temu wyłączyłem tryb oszczędny, telefon działa w trybie normalnym i okazuje się, że moja bateria działa WYRAŹNIE DŁUŻEJ. 乁(ツ)ㄏ da bum tsssss…..

Nie ma to większego znaczenia, ale bardzo mnie to dziwi, więc wrzucam jako ciekawostkę zadając pytanie – co może być przyczyną takiego fenomenu?

#pytanie #ciekawostka #telefony

Czy Google zainstalował nam oprogramowanie namierzające bez naszej zgody?

Data: 11.06.2020 00:35

Autor: ziemianin

youtube.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosciosc #google #aplikacja #android #apple #sledzenie #cyberbezpieczenstwo #telefony #smartfony #iphone

Okazuje się iż korporacja Google zainstalowała fundamenty oprogramowania namierzającego ludzi rzekomo zarażonych wirusem bez jakiegokolwiek poinformowania i zgody użytkowników. Nie pojawiła się absolutnie żadna notyfikacja na moim telefonie iż taka funkcjonalność została dodana do systemu operacyjnego. Wszystkie osoby które to sprawdziły również mają to u siebie. Oczywiście, do pełnej funkcjonalności niezbędna jest "rządowa aplikacja" ale i tak jest to bardzo niefajny ruch ze strony Google.

Czy Google zainstalował nam oprogramowanie namierzające bez naszej zgody?

Telefony z Androidem otrzymają aktualizacje do śledzenia kontaktów z COVID-19

Data: 25.05.2020 13:01

Autor: Monte

theverge.com

Aktualizacje będą dotyczyć telefonów z systemem Android 6.0 Marshmallow i nowszych

Google potwierdziło, że wykorzysta infrastrukturę usług Google Play do aktualizacji telefonów z Androidem w nadchodzącym systemie śledzenia ludzi którzy mogą mieć kontakt z COVID-19, który buduje we współpracy z Apple.

#telefony #android #technologia #koronawirus

Data: 29.04.2020 15:08

Autor: Ijon_Tichy

Chyba jedno z moich pierwszych pytań dotyczących technologii internetowych.

Otóż mój telefon traci pełen zasięg. Włącza się najpierw na 3g, a potem na jeszcze słabszy internet, aż w końcu internet jest bardzo słaby i nic nie pomaga. Dopiero gdy wyłączę i włączę telefon, to wraca mi LTE i jest lepiej.

Mam programy czyszczące pamięć i dbam o "higienę" telefonu. Więc o co chodzi?

#telefony #internet #lurker #pytanie

Internetowe bramki SMS. To na nich w Polsce wysyłano pierwsze darmowe SMS-y

Data: 16.04.2020 19:32

Autor: dobrochoczy

dobreprogramy.pl

Internetowe bramki SMS-owe w Polsce zaczęły się pojawiać po 2000 roku. Kiedy w naszym kraju wysłanie SMS-a wynosiło blisko złotówkę, a one w większości oferowały to całkowicie za darmo. Aby skorzystać z którejś bramki SMS-owej, wystarczyło tylko mieć dostęp do internetu (jeżeli nie w domu, to np. w kafejce internetowej lub ze szkolnego komputera na lekcji informatyki) i pod wybrany numer komórki wysłać wiadomość tekstową. Usługa ta jak nie trudno odgadnąć pozwała milionom Polaków oszczędzić mnóstwo pieniędzy. #gimbynieznajo #telefony #internet #ciekawostki #polska #historia

Data: 16.03.2020 20:22

Autor: Immortal_Emperor

Nawet nie wiedziałem że po podłączeniu ładowania w IPhone, wykrywa czy złącze jest mokre. Pierwszy raz wyświetlił mi się komunikat "Aby chronić telefon iPhone ładowanie nie jest możliwe, dopóki port Lightning i akcesorium nie wyschną". Dziś odkażałem tel, do tego umyłem go pod bieżącą wodą. #telefony

Data: 26.02.2020 12:35

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

https://ithardware.pl/aktualnosci/komisja_europejska_chce_wymusic_latwa_wymiane_baterii_w_smartfonach-11536.html

jak to przepchną to po prostu będą sterować telefonem by coraz częściej działał niestabilnie i żeby szybciej się wyłączał i szybciej zużywał prąd. Oprogramowanie samo się będzie pobierać. I tyle z tego będzie. To jest sterowane tak że procesor nie schodzi do minimalnej prędkości tylko leci na full nawet jak ekran jest wyłączony, tak najprościej. Efekt taki że bateria siada w jeden dzień nawet jak nic nie robisz.

Nie bez powodu zamieszczam foto iphone. Bateria nowa, w starym iphone 4s – siada po dniu. W innym ip4 potrafiła trzymać 4 dni. Do momentu jak zainstalowałem ""aktualizacje"".

#telefony

Data: 25.02.2020 21:40

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Polutowałem płytkę klawiatury PC na USB (nokia C7 ma OTG) do noki C7, wywlokłem głośnik rozmowy i głośnomówiącego na zewnątrz (bo ten do ucha urwałem xD więc wisi na kabelku) a głośnomówiący bo ma być do góry i na środku 7700, wywlokłem też kable do zmostkowania przycisku blokady niestety nie będzie przesuwany.

Klawiatura będzie miała Dpad po lewej oraz enter i i 4 dodatkowe przyciski po prawej, 2 słuchawki i przycisk Home. Zrobię też triggery.

niestety chyba nie będę umiał wyprowadzić gniazda słuchawek ale nie przewiduję go używać.

#telefony

20 mln zł kary od UOKiK dla operatora telefonów "na kartę". Można odzyskać pieniądze

Data: 10.02.2020 15:58

Autor: ziemianin

gsmonline.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #UOKiK #Polkomtel #telefony #pieniadze

UOKiK zachęca, by klienci Polkomtela występowali do operatora z reklamacjami, żądając zwrotu pieniędzy, które przepadły z powodu braku doładowania.

20 mln zł kary od UOKiK dla operatora telefonów "na kartę". Można odzyskać pieniądze

Ponad 20 mln zł kary za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów nałożył UOKiK na Polkomtela, operatora sieci Plus. Urząd zachęca do składania reklamacji u operatora i żądania zwrotu pieniędzy za doładowania numerów na kartę, które przepadły. UOKiK zakwestionował bowiem praktykę polegającą na przepadku niewykorzystanych pieniędzy na karcie pre-paid w przypadku braku kolejnego doładowania w określonym terminie.

Jak poinformował w poniedziałek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, jednocześnie z nałożeniem kary Prezes UOKiK nakazał Polkomtelowi zaniechanie zakwestionowanej praktyki i opublikowanie rozstrzygnięcia Urzędu na stronie internetowej operatora.

Pieniądze z doładowań przepadły. UOKiK zakwestionował praktykę Polkomtela

Urząd wskazał, że zgodnie z regulaminem Polkomtela, jeżeli np. ktoś posiada tzw. Taryfę elastyczną na kartę, to po doładowaniu za 50 zł, będzie mógł przez 90 dni wykonywać połączenia. Gdy nie wykorzysta wszystkich środków i nie doładuje ponownie karty, to one przepadają. Jak zaznaczył UOKiK, jedynym sposobem na odzyskanie pieniędzy jest złożenie reklamacji – wpływają one jednak na konto abonenckie, a nie są wypłacane w gotówce. Ta możliwość nie dotyczy jednak osób, które już nie korzystają z usług tego operatora. Tym samym Polkomtel utrudnia zmianę firmy telekomunikacyjnej – uznał urząd antymonopolowy.

UOKiK podkreślił, że po skargach od konsumentów, we wrześniu 2016 r. wszczął postępowania przeciwko czterem największym operatorom – Orange Polska, P4, Polkomtel oraz T-Mobile Polska, z powodu wątpliwości wokół praktyki przepadku niewykorzystanych środków przy braku kolejnego doładowania telefonu na kartę.

Uznałem, że Polkomtel naruszył zbiorowe interesy konsumentów, dlatego nałożyłem na przedsiębiorstwo karę ponad 20 mln zł. Liczyliśmy, że operator wystąpi z propozycją wydania decyzji zobowiązującej, pomimo długiego czasu trwania postępowania tak się nie stało. Co więcej – praktyka nadal trwa

– oświadczył Prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

20 mln zł kary od UOKiK dla Polkomtela

UOKiK zachęca do składania reklamacji. "Każdy może się powołać na decyzję UOKiK i żądać zwrotu niewykorzystanych środków" – podkreślił Urząd w komunikacie.

Na rynku usług telekomunikacyjnych panuje duża konkurencja, więc konsument powinien móc swobodnie wybierać najlepsze dla siebie oferty pre-paid. Tak się jednak nie dzieje, bowiem konsument jest zmuszony do wykupywania doładowań tylko od jednego operatora z obawy przed utratą zgromadzonych na karcie środków pieniężnych. To operator dysponuje środkami swoich klientów i powinien je zwrócić na wniosek konsumenta automatycznie tak, jak się to odbywa na innych, europejskich rynkach

– dodał prezes Chróstny. Podkreślił, że w takich państwach jak Niemcy, Austria, Węgry, Chorwacja czy Hiszpania zwrot niewykorzystanych środków jest powszechną praktyką.

Armia USA każe żołnierzom zostawić smartfony w domu. I ma rację

Data: 21.01.2020 19:29

Autor: ziemianin

niebezpiecznik.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #cyberbezpieczenstwo #armia #wojsko #telefony #smartfony

W związku z napięciami pomiędzy USA a Iranem, Stany Zjednoczone w trybie nagłym wysyłają dodatkowych żołnierzy do baz w Iraku. I każą tym żołnierzom zostawić w domu całą swoją elektronikę — od smartfonów przez laptopy do tabletów aż po inteligentne zegarki.

Armia USA każe żołnierzom zostawić smartfony w domu. I ma rację

Żadnej prywatnej elektroniki

Decyzja podyktowana jest troską o dobro żołnierzy i ich sojuszników. Przełożeni boją się, że prywatne urządzenia narażą armię na straty — nie tylko bezpośrednie (np. poprzez zdradzenie lokalizacji na skutek zapostowania przez żołnierza zdjęcia z metadanymi w internecie), ale także pośrednie — w wyniku operacji PsyOp.

Żołnierze, jak większość młodych osób, aktywnie korzystają z mediów społecznościowych. Niestety, często dzielą się w nich zbyt wieloma informacjami, które choć są z pozoru nieistotne, to po analizie przez “wroga” mogą zdradzić nie tylko nastroje panujące w obozie przeciwnika, ale i szczegóły jego uzbrojenia czy przyszłe plany.

Podczas ataku Rosji na Ukrainę, na Instagramie mogliśmy obserwować ruchy “zielonych ludzików” i rodzaj ich uzbrojenia bezpośrednio na Instagramie.

Amerykanie z kolei zdradzili lokalizację swoich baz, ponieważ ich żołnierze biegali dookoła nich z zegarkami markującymi lokalizację w celu wyliczenia osiągnięć sportowych.

Co żołnierze robią wieczorami w internecie?

Kolejnym ryzykiem jest możliwość werbowania żołnierzy na agentów i informatorów (mniej lub bardziej świadomych). Swobodna rozmowa z żołnierzami może też mieć zgoła inne konsekwencje — od lat znany jest problem uwodzenia żołnierzy.

Proceder może skończyć się wysłaniem przez wojaka swoich odważnych zdjęć do — jak mu się wydaje — zainteresowanej nim kobiety. Problem w tym, że po pewnym czasie na koncie kobiety ujawnić może się mężczyzna, grający rolę ojca, który poinformuje żołnierza, że przez tygodnie gorszył nieletnią co jest przestępstwem. Za zachowanie “kompromitujących treści” w tajemnicy ojciec zażąda opłaty — lub informacji. W przeszłości tego typu szantaże zakończyły się nawet samobójstwami oszukanych żołnierzy.

Ale poza samobójstwami zdarzają się też standardowe zabójstwa. W ciągu ostatnich lat wielu izraelskich żołnierzy straciło życie, bo umówili się na randkę (przez internet) z “lokalną” kobietą, którą okazał się być agent Hamasu. Ci, którzy mieli więcej szczęścia złapali tylko wirusa na swoim urządzeniu, nakłonieni do zainstalowania “specjalnej aplikacji do randkowania“.

Na marginesie — dane ze swojego urządzenia (w tym zapisaną przez jego smartfona historię lokalizacji) żołnierz może też stracić bez infekcji złośliwym oprogramowaniem. Wystarczy, że po prostu zgubi swój telefon lub ktoś mu go ukradnie, a następnie telefon zostanie poddany analizie. To ryzyko istnieje także podczas przekraczania granicy, na której straż graniczna może zażądać dostępu do urządzenia i przeprowadzi jego “obrazowanie”.

Można prościej

Dużą skuteczność mają też klasycznie ataki internetowe na żołnierzy. Po odkryciu, że John stacjonuje w bazie, która interesuje jego przeciwników, namierzane są konta Johna w internecie, a następnie przeprowadza się na nie ataki zgadywania hasła (jeśli rekordy na temat Johna występują w wyciekach danych) lub w kierunku Johna leci klasyczny phishing. Wszystko po to, aby poczytać, co John na temat służby mógł napisać swoim bliskim w e-mailach albo na Messengerze.

Co na to żołnierze?

Możemy założyć, że większość z nich — co dziś naturalne — jest uzależniona od mediów społecznościowych i ciężko będzie im rozstać się z urządzeniem z którym jako cywile spędzają większość swojego wolnego czasu. Po zostawieniu lub konfiskacie swojego smartfona, żołnierze nierzadko wydają pieniądze w lokalnym sklepie na “tymczasowy” telefon. To niezbyt dobry pomysł, bo okazuje się, że niektóre z telefonów sprzedawanych w okolicach baz wojskowych mają preinstalowane złośliwe oprogramowanie.

Spora odpowiedzialność ciąży więc na kontrwywiadowczym zabezpieczeniu danej misji i bazy. Na szczęście “nieautoryzowane urządzenia elektroniczne” będące w posiadaniu żołnierzy można wykrywać (nie tylko IMSI Catcherami), więc oficerowie służb stacjonujący w bazie mają szansę namierzyć tych wojaków, którzy do bana na elektronikę nie podchodzą zbyt poważnie.

Wygląda na to, że na wojnę bezpieczniej będzie ruszyć bez smartfona a z wysłużoną gazetą i na kilka miesięcy zastąpić grę w angry birds klasycznymi szachami…

Data: 14.01.2020 19:54

Autor: kisiel

Oglądałem na TV Trwam program "Rozmowy niedokończone".

Wiadomo, był ojciec prowadzący i gość (notabene z WSKSiM w Toruniu, z wydziału Informatyki).

Rozmowa na temat technologii 5G – szanse i zagrożenia.

Ten gość zachwalał technologię 5G powołując się m.in. na białą księgę Ministerstwa Cyfryzacji. W sumie szkoda, że nie padły banalne wręcz pytania od słuchaczy tego programu (bo były pytania od ludzi oglądających audycję o normach, o naukowcach, którzy się temu sprzeciwiają, czy Holandia wycofała się z testów tej technologii itd.), pytania dotyczące temu, czy osobie oglądającej w jakości SD telewizję Trwam, czy słuchającej Radio Maryja za pomocą radia analogowego się to przyda.

Takie pytania mogłyby brzmieć tak:

  1. Czy trzeba wymienić telefon, aby mógł korzystać z sieci 5G?

  2. Co z reklamą 5G Ready, czy to nie papka marketingowa?

  3. Ile kosztuje nowy telefon obsługujący tą technologię?

  4. Czy technologia 2G/3G zostanie w przyszłości wyłączona?

#5g #telefony #technologia

Data: 16.12.2019 20:33

Autor: xyz

Jak to jest, że gość sprzedaje masowe ilości telefonów, a na aukcjach ma informacje że nie wystawia faktur?

https://allegro.pl/oferta/xiaomi-mi-9-se-64gb-dual-sim-niebieski-blue-8169979788

Chcę kupić xiaomi 9se ale na fakturkę. Szkoda mi dać 1400 zł z fakturą. Jak widzę aukcje za 1000 bez faktury. Wytłumaczy mi to ktoś?

#xiaomi #telefony

To połączenie może cię drogo kosztować. Oszuści znów w natarciu

Data: 06.11.2019 22:40

Autor: ziemianin

twitter.com

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #polska #telefony #cert #Mali #telefon #oszustwo

CERT Orange Polska ostrzega przed fałszywymi połączeniami, których numer zaczyna się od +223. Skuteczna forma oszustwa powraca. Tym razem oszuści dzwonią z Mali.

To połączenie może cię drogo kosztować. Oszuści znów w natarciu

Złodzieje dzwonią z numeru pochodzącego z Mali (numer kierunkowy +233). Po odebraniu słychać sygnał rozłączenia rozmowy. Odbierający myśli, że to pomyłka, ale rozmowa trwa nada. Takie połączenie może odbierającego kosztować krocie. Nie przerwanie połączenia „nabija” bardzo wysoki rachunek.

Na tym nie koniec problemów. Osoba, która odbiera połączenie, zostanie zapisana do tzw. bazy numerów aktywnych, co oznacza, że numer zadzwoni… jeszcze nie raz.

Portal TVP Info podpowiada jak rozpoznać dziwnie wyglądający numer. Polskie numery składają się z dziewięciu cyfr lub 11 z perfiksem. Brak kierunkowego naszego kraju (+48) lub inna liczba cyfr powinna wzmóc naszą czujność. Podejrzany numer dobrze jest od razu zablokować oraz zgłosić sprawę operatorowi sieci komórkowej. On umieści go w bazie numerów niebezpiecznych.

Dzięki! Podajemy dalej, nie odbieramy. https://t.co/I7sJW2R5u1

— CERT Orange Polska (@CERT_OPL) [3 listopada 2019](https://twitter.com/CERT_OPL/status/1191117366681309185)

Data: 02.11.2019 10:35

Autor: Lukmar

Macie jakiś godny polecenia zasilacz USB? Taki żeby miał z 2-3 wyjścia i zapas mocy na tyle żeby na wszystkich działało jednocześnie szybkie ładowanie. Kojarzycie markę Baseus? Rozważam takie dwa na razie:

https://allegro.pl/oferta/baseus-ladowarka-zasilacz-3xusb-3-4a-7664575559

https://allegro.pl/oferta/baseus-ladowarka-zasilacz-2x-usb-qc-3-0-5a-moc-30w-8082550225

Może coś z Ali? Bardziej zależy mi na cenie/jakości niż czasie.

#telefony #elektronika #aliexpress

Data: 14.10.2019 10:12

Autor: Nietzsche

Kupiłem sobie Nokię 5.1 Plus do pracy (Android Dev), normalnie używałem iPhona SE (jako telefon na co dzień). Ten nowy Android 10 wymiata, ogólnie lepiej mi się z tego korzysta, niż z systemu Apple. iPhone poszedł więc do szuflady.

Kto by pomyślał, że telefon za 600 zł będzie lepszy od jabłka. Nie wyobrażam sobie jakie są obecne flagowce z Androidem. Tak, wyszedłem z lasu, mój poprzedni testowy telefon to Moto G3 z Androidem 6.0

#telefony #android #iphone

Nokia 800 Tough, nowy pancerny klasyk zaprezentowany na IFA. Ma LTE, hotspot i system KaiOS

Data: 07.10.2019 10:00

Autor: ziemianin

pancernemobilne.pl

#ciekawostki #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #nokia #telefony #technologia #nowinkitechniczne #pancernetelefony

Fińska firma HMD Global, która jest aktualnym właścicielem marki Nokia, zaprezentowała na targach IFA w Berlinie kilka nowości, z których najbardziej osobliwym wydaje się wzmocniony telefon Nokia 800 Tough. To bodajże pierwszy pancernik w historii z logo NOKIA na obudowie.

Nokia 800 Tough, nowy pancerny klasyk zaprezentowany na IFA. Ma LTE, hotspot i system KaiOS

Nokia 800 Tough to klasyczny telefon w obudowie typu „batonik” – ma ekran 2,4 cala QVGA, poniżej niego klawiaturę alfanumeryczną, ale poza tym wyróżnia się kilkoma interesującymi cechami.

Po pierwsze jest to konstrukcja wzmocniona – pyło- i wodoszczelna zgodnie ze standardem IP68. Telefon przeszedł też testy MIL-STD-810G, przygotowany jest na upadki z wysokości 1,9 m, zniesie też słoną wodę i skrajne temperatury.

Obudowa Nokii 800 Tough wykonana jest ze skręcanych elementów, a z zewnątrz osłania ją guma, z nacięciami w kluczowych miejscach. Bardzo przydatny może okazać się umieszczony na dole, szeroki zaczep na karabińczyk lub linkę.

Sporo ciekawych funkcji znajdziemy jednak pod tą wytrzymałą obudową. Po pierwsze Nokia 800 Tough działa nie tylko w sieciach 2G i 3G, ale także w LTE, zapewniając transfer danych z prędkością do 150 Mbps.

Dzięki funkcji hotspot i złączu Wi-Fi telefon można wykorzystać jako router dla laptopa lub innego urządzenia z Wi-Fi. Prowadząc rozmowy, możemy też korzystać z rozwiązań VoLTE i VoWiFi, których brakuje nawet w wielu smartfonach.

Nokia 800 Tough ma też odbiornik GPS/AGPS i GLONASS, może być więc używana do uproszczonej nawigacji.

A skąd ta nawigacja? Na przykład z Map Google. Nokia 800 Tough pracuje pod kontrolą systemu KaiOS – jest to platforma tworzona dla prostych telefonów komórkowych, by dodać do nich pewne funkcje smart.

Już na starcie użytkownik dostaje poza mapami także Asystenta Google, Facebooka, WhatsApp, YouTube’a, jest także możliwość instalowania nowych aplikacji ze specjalnego sklepu. Stopniem komplikacji KaiOS nie może się równać z systemami w rodzaju Androida, ale stanowi ciekawe rozszerzenie podstawowych funkcji urządzenia.

W Nokii 800 Tough znajdziemy ponadto aparat 2 Mpix, Dual SIM, łączność Bluetooth 4.1 i latarkę. Książka mieści 1000 kontaktów, a bateria 2100 mAh ma zapewnić do 14 godzin rozmów lub 43 dni czuwania.

Nokia 800 Tough pojawi się na rynku w przyszłym miesiącu, w kolorze czarnym i piaskowym (ze wzorem kamuflażu), a kosztować ma 499 zł.

Założyciel CD Projekt Red wprowadza minimalistyczny telefon Mudita Pure

Data: 25.09.2019 10:32

Autor: ziemianin

ithardware.pl

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #technologia #telefony #kickstarter #Vipassana #minimalizm

Michał Kiciński wprowadza na Kickstarter minimalistyczny telefon komórkowy Mudita Pure, który ma pomóc zminimalizować SAR i poprawić jakość życia.

Założyciel CD Projekt Red wprowadza minimalistyczny telefon Mudita Pure

CD Projekt Red jest mocno zajęte dopracowywaniem Cyberpunkiem 2077, jak się jednak okazuje, nie całe studio jest całkowicie pochłonięte pracą nad nowym tytułem. Współzałożyciel firmy Michał Kiciński wprowadza na Kickstarter minimalistyczny telefon komórkowy. Mudita Pure jest już dostępny w przedsprzedaży i "ma na celu poprawę twojego samopoczucia", porzucając aplikacje, ekrany LCD, gry, internet i większość innych funkcji, które normalnie są wysoko na listach większości kupujących. Czym więc wyróżnia się Mudita Pure? Urządzenie wyposażono w 2,84-calowy ekran E-Ink, wielozakresowy globalny moduł GSM, własny system operacyjny Mudita, funkcję tetheringu, głośnik, odtwarzacz muzyki do współpracy ze wspomnianym głośnikiem i baterię, która ma zapewnić, że urządzenie będzie wytrzymywać w stanie gotowości aż 14 dni. To, co przetrwało również współczesne urządzenie rozpraszające uwagę, to zegar medytacyjny Medita Pure – lub po prostu "zegar", zapewniający, że nigdy nie przegapisz sesji jogi lub szansy na wyrównanie czakr.

Telefon został zbudowany całkowicie od podstaw, aby zapewnić, że będzie mógł przełączyć się w tryb offline, gdy nie chcesz, aby Ci przeszkadzano. Oznacza to brak wewnętrznej przeglądarki i suwak z boku który zmienia trym online na "nie przeszkadzać" lub całkowicie offline. Sam telefon ma wymiary 14 x 1,4 x 59 mm i został zaprojektowany tak, aby wyglądać jak… kamyk. Zasadniczo miał wyglądać prosto i stylowo. "Każdego dnia przepełniamy się informacjami", mówi Kiciński, „coraz trudniej jest znaleźć wewnętrzny spokój. Wierzymy, że Mudita Pure może być również używany jako drugi telefon, który pomoże nam odłączyć wtyczkę od sieci wieczorem, w weekendy lub święta, aby spędzić czas z najbliższymi lub cieszyć się samotnością".

Kiciński rozpoczął rozwój telefonu po odkryciu medytacji Vipassana (praktyka medytacyjna polegająca na oddychaniu, która jest jedną z najstarszych indyjskich technik medytacyjnych), podczas której poczuł zwiększoną wrażliwość na promieniowanie elektromagnetyczne. Stąd podróż do stworzenia telefonu o najniższej możliwej wartości współczynnika absorpcji swoistej (SAR) – pomiaru narażenia użytkownika na emisje o częstotliwości radiowej. Mudita Pure można już zamawiać na Kickstarter, a ceny zaczynają się od 221 dolarów (z rabatem od pełnej ceny detalicznej 369 dolarów). Biorąc pod uwagę obecne trendy, telefon szybko zbierze odpowiednią sumę na Kickstarterze.

Xiaomi Mi MIX Alpha: Futurystyczny smartphone, ma ekran owinięty wokół obudowy i astronomiczną cenę

Data: 25.09.2019 07:29

Autor: itsokay

komorkomania.pl

Czegoś takiego jeszcze nie było.

Xiaomi Mi MIX Alpha to jeden z najbardziej futurystycznych smartfonów tego roku.

I jeden z najdroższych smartfonów tego roku.

Xiaomi chwali się, że stosunek wielkości wyświetlacza do powierzchni przedniego panelu wynosi… 180,6 proc.

Ekran OLED — nazywany Surround Display — jest większy niż cały telefon, bo nie mieści się na froncie i okala urządzenie z czterech stron.

Potwierdziło się, że Mi MIX Alpha dostał też 108-megapikselowy sensor o wielkości 1/1,33 cala, opracowany przez Samsunga i Xiaomi.

To rekordowa rozdzielczość w świecie smartfonów.

Domyślnie telefon łączy dane z czterech sąsiadujących pikseli i generuje zdjęcia 27 Mpix.

Możliwe jest jednak robienie fotek w pełnych 108 Mpix (12 032 x 9024).

Mi MIX Alpha został zaprezentowany jako urządzenie koncepcyjne.

Na jego rynkowy debiut trzeba będzie trochę poczekać.

Xiaomi ujawniło, że ograniczona liczba egzemplarzy trafi na taśmę produkcyjną pod koniec roku.

Cena to 19 999 yuanów, czyli równowartość 11 200 zł.

Po doliczeniu VAT-u robi się z tego prawie 14 tys. zł.

#xiaomi #chiny #telefony #technologia

Huawei Mate 30 z odblokowanym bootloaderem. Aplikacje Google każdy wgra sam

Data: 22.09.2019 19:44

Autor: ziemianin

ithardware.pl

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #technologia #telefony #aplikacja #huawei #bootloader #root #google

W Huawei Mate 30 będzie możliwe samodzielne wgranie aplikacji Google. Dla większości użytkowników będzie to jednak nie do przyjęcia – płacąc spore pieniądze za flagowca, będą oczekiwać kompletnego produktu.

Huawei Mate 30 z odblokowanym bootloaderem. Aplikacje Google każdy wgra sam

Ujawniona właśnie nowa seria smartfonów Huawei Mate 30 wprowadza wiele nowości i została pozytywnie odebrana w mediach. Najnowsze flagowce posiadają wszelkie elementy, które powinien posiadać współczesny smartfon z najwyższej półki, w tym jedne z najlepszych aparatów, jakie można kupić razem ze smartfonem. Nowe urządzenia pojawią się jednak na rynku bez zainstalowanych aplikacji i usług Google, co jest efektem napięć pomiędzy Chinami i rządem USA. Impas trwa od kilku tygodni i nie widać końca, ku wielkiej konsternacji Huawei. Jednak wciąż może być sposób na uzyskanie swoich ulubionych aplikacji Google w serii Mate 30. Według raportu Android Authority, dyrektor generalny Huawei Richard Yu powiedział, że będzie to możliwe i stosunkowo łatwe do wykonania.

"Ograniczyliśmy [odblokowywanie bootloadera], ponieważ chcieliśmy zagwarantować większe bezpieczeństwo konsumentów. Ale tym razem pozostawiamy konsumentom więcej swobody, aby mogli sami więcej dostosowywać. Planujemy więc pozwolić konsumentom to zrobić" – powiedział Richard Yu. Odblokowany bootloader pozwoli na wgranie niestandardowego "recovery", takiego jak TWRP i względnie bezproblemowe wgranie pakietu GApps. Pozwoli to również zainstalować niestandardowe ROM'y i zrootować urządzenie. Niestety póki co nie wiadomo, czy bootloader będzie odblokowany od razu po wyjęciu z pudełka, czy też trzeba poprosić o kod odblokowujący? Najprawdopodobniej będzie to ta druga opcja.

Usługi takie jak sklep Google Play i Usługi Google Play nie są zwykłymi aplikacjami i wymagają uprawnień, których nie można przyznać standardowym aplikacjom użytkownika. Pobranie i zainstalowanie pakietu APK nie zadziała w tym przypadku, ponieważ aplikacje te muszą być instalowane jako aplikacje systemowe z dużo wyższymi niż normalnie uprawnieniami. Jedynym sposobem na obejście tego jest problemu jest wgranie ich z poziomu recovery takiego jak TWRP – podobnie jak w przypadku rootowania telefonu lub instalowania modyfikowanej wersji Androida. Proces ten jest dość prosty i istnieje wiele instrukcji dostępnych online, więc jeśli ktoś skreśla Mate 30 z powodu braku Google Apps, to przy odrobinie wkładu własnego, problem ten przestanie istnieć.

Data: 19.09.2019 13:01

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Macie telefony na prepaid w simplusie?

Ja sobie co roku aktywuję rok ważności konta. Kosztuje to 10 zł a każdego miesiąca trzeba doładować za min 5zł, no i po prau dniach za każdym razem po reaktywacji tej usługi przychodzi sms że została wyłączona, co jest nieprawdą bo sobie można sprawdzić do kiedy jest. Dość dziwne, czyżby próba wyłudzenia kolejnej zbędnej aktywacji?

#plus #telefony

Aplikacja Twój telefon w Windows 10 pokazuje teraz wskaźnik naładowania baterii

Data: 10.09.2019 07:07

Autor: ziemianin

mspoweruser.com

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #technologia #windows10 #telefony #aplikacja #microsoftstore

Aplikacja Twój telefon — jeden z najbardziej udanych produktów Microsoftu ostatnich lat — staje się jeszcze lepszym interfejsem łączącym komputery z telefonami. Wcześniej pisaliśmy, że już niedługo zadzwonimy z Windows 10. Twój telefon zyskał testową funkcję wykonywania połączeń, ale to nie wszystko. Za pomocą aplikacji pecetowej będziemy mogli też podejrzeć stan naładowania baterii.

wymagany angielski

Aplikacja Twój telefon w Windows 10 pokazuje teraz wskaźnik naładowania baterii

Microsoft robi wszystko, by aplikacja Twój telefon zastąpiła nam właściwe urządzenie. Oczywiście nie jest tak, że telefon możemy wyrzucić. Musi on być połączony z aplikacją, ale nie trzeba po niego sięgać, by pisać wiadomości, ogarniać powiadomienia czy przerzucać zdjęcia. Dzięki nowej aktualizacji będziemy też mogli od razu sprawdzić poziom baterii.

W prawym górnym rogu panelu z miniaturą i nazwą urządzenia pojawiła się nowa ikona baterii. Wyświetla się na niej pasek symbolizujący poziom naładowania, a gdy najedziemy na nią wskaźnikiem, zobaczymy poziom w procentach. Na razie nie wiadomo, czy ten drugi, bardziej precyzyjny widok będzie można ustawić jako domyślny. Tak czy inaczej funkcjonalność wydaje się całkiem praktyczna. Aby sprawdzić, czy potrzebujemy podpiąć się pod ładowarkę, nie musimy już szukać telefonu.

Zmiana pojawiła się w aktualizacji 1.19082.1006.0, która niestety nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich. Zawiera ona też standardowe poprawki błędów i działania.

Data: 01.09.2019 13:43

Autor: Ruuud

https://www.spidersweb.pl/2019/08/redmi-note-8.html

kurwa we wrześniu ma to być już w Polsce a to ceny w chinach w przeliczeniu na nasze:

Redmi Note 8 Pro 6 GB RAM / 64 GB pamięci – 777 zł

Redmi Note 8 Pro 6 GB RAM / 128 GB pamięci – 888 zł

Redmi Note 8 Pro 8 GB RAM / 128 GB pamięci – 1000 zł

Redmi Note 8 4 GB RAM / 64 GB pamięci – 555 zł

Redmi Note 8 6 GB RAM / 64 GB pamięci – 665 zł

Redmi Note 8 6 GB RAM / 128 GB pamięci – 775 zł

Ciekawe ile będzie u nas kosztować, zakładam że minimum 300-400 więcej

#telefony #xiaomilepsze

Data: 01.09.2019 08:10

Autor: Ruuud

https://www.t-mobile.pl/pl/dlaciebie/obsluga-klienta/kontakt

też macie, że konsultanci niedostepni? Co oni sobie w chuja lecą? Od tygodnia wyświetla mi się, że są niedostępni i zastanawiam się czy to mi się coś zjebało

#tmobile #telefony

Data: 17.08.2019 07:55

Autor: Ijon_Tichy

Cześć Lureczki i Lukierki.

Chcę kupić sobie telefon i zastanawiam się, czy ma sens próba sprzedaży tego telefonu, którego używam teraz, skoro mam pęknięty dól ekranu – w wyniku upadku powstała niewielka "pajęczynka". Telefon jest w pełni sprawny, a "pajęczynka" nie przeszkadza prawie wcale w użytkowaniu. Wartość nowego modelu to około 700 zł, używany, opchnąłbym za 300, no ale ta pajęczynka… Myślicie, że ktoś to kupi, choćby na części? Nie wiem, czy w ogóle podejmować próbę sprzedaży, czy dać telefon dzieciom do zabawy, żeby sobie nim trochę porzucały o podłogę.

#telefony #handel #pytanie #januszebiznesu

Data: 02.08.2019 14:04

Autor: turtelian

Lurki pomocy nie moge dodac jezyka ruskiego do klawiatury, samsung note 9, w ustawieniach jezykow systemu mam wybrane 2 jezyki polski i ruski. A jak wchodze w pisanie dalej tylko polski. #samsung #pomocy #telefony udalo sie trzeba pokombinowac , ja musialem zmienic klawiature z rutynowej na inna pozniej byly opcje jezyka w konkretnych opcjach klawiatur i tam dodalem ruski do wszysykich xd jednak huwawei lepszy tam to 3 klikniecia

UNB - 5G i telefony komórkowe - czy są dla nas zagrożeniem?

Data: 09.07.2019 20:23

Autor: ziemianin

youtube.com

#codziennaprasowka #ciekawostki #technologia #unb #uwaganaukowybelkot #5g #telefony

Uwaga! Naukowy Bełkot – 5G i telefony komórkowe – czy są dla nas zagrożeniem?

Każdy z nas ma w kieszeni urządzenie, które pewni naukowcy oskarżają o wywoływanie nowotworów, bezpłodności i wielu, wielu innych. Pytanie brzmi – czy słusznie i czy powinniśmy rzeczywiście obawiać się, że technologia stosowana w tym urządzeniu wkroczy do ery kolejnej generacji . . . Mowa będzie oczywiście o 5G i telefonach komórkowych w ujęciu bardzo naukowym.

Data: 13.06.2019 08:26

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Ma ktoś pojęcie czy taki pad by się prawidłowo wykrywał w nokia c7 na symbianie?

Ma ktoś z was jakiś budżetowy pad usb i starą nokię z "usb host"? Np nokia c7 n8 e7 lub e6.

allegro.pl/oferta/gamepad-pad-do-pc-konsoli-ps3-playstation-warszawa-5745025125

Potrzeba mi a nie chcę zmarnować czasu i kasy żeby się dowiedzieć że nie. Mam taki pad zrobiony na

atmega8 z zaprogramowanym usb hid, wykrywa się ale powoduje błąd w symbianie.

#telefony

Data: 07.06.2019 20:36

Autor: kat_wi

Powiem wam, że trochę się zdenerwowałem. Stwierdziłem, że czas na nowszy telefon. Na oku miałem Samsunga s9. Miałem zamiar wziąć na raty. W tym celu udałem sie do pierwszego sklepu jakim był MediaExpert. Gdy powiedziałem, że chce na raty, pan spytał ile mam lat, a po mojej odpowiedzi usłyszałem, że muszę mieć minimum 21 lat i na miejscu zapłacić 30% wartości, bo tak wymaga ich bank. Stwierdziłem, ze okej, jade do Neonetu. Tam, od razu jak wszedłem to powiedziałem, że tam (w media) jest taka a taka sytuacja i czy tu jest to samo. W odpowiedzi usłyszałem, że oni mają tam taką politykę, ale tu zalatwimy to szybko i bez problemu. Poszliśmy do jego biurka, wpisał wszystkie potrzebne dane, wyliczył jaki koszt, zaproponował jeszcze ubezpieczenie, etui i głośnik JBL (cena raty się zwiększyła, ale byłem na to gotów). Po jakiś 35min załatwiania, wpisywania i rozmowy okazało się, że nie przejdzie, bo nie mam żadnej historii kredytowej i zaproponowali, żebym wzial cos do 300zl na raty i wtedy przyszedł znów, ewentualnie na kogoś innego wziąć. I pojechałem 30km tylko po to, żeby dowiedzieć się, że nie mogę i musze wracać do domu. Ehh(╯°□°)╯︵ ┻━┻

#telefony #raty

Data: 23.05.2019 08:53

Autor: Submission

ARM jest brytyjsko-japoński, ale respektuje bana USA na Huawei. To poważniejszy problem niż brak Google Play. Oznacza to, że z dnia na dzień, wszystkie procki Huawei są nielegalne. Huawei nie może już sprzedawać telefonów, np. z Kirinami. Opracowanie nowych procków zajęłoby dekadę.

Zastanawia decyzja, dlaczego? Czyżby ARM się obawiał USA, bo ich technologia zawiera technologie amerykańskie? Może z kolei to wynik rozmów za zamkniętymi drzwiami, typu "my wam damy x, wy nam dacie y"? Albo jeszcze lepiej? Japonia wyczaiła, że może zabić Huawei, z korzyścią dla dogorywającego Sony?

Jedno jest pewne, bez ARM, Huawei jest trupem. Nie pomogą alternatywne systemy, sklepy z appkami, itp. skoro nawet ten ich tajemniczy system jest pod ARM, tak jak ich wszystkie procki. Byli "przygotowani", ale tego chyba się nikt nie spodziewał.

#telefony #technologia #huawei

Data: 22.05.2019 00:35

Autor: Submission

Odnośnie Huawei (wiem, że macie ich telefony) i innych chińskich producentów. Jestem całkowicie za wojną handlową i udupieniem Chin. Wy patrzycie na to z pozycji konsumentów i dla Was konkurencja jest dobra, również tanie telefony. Ja patrzę z pozycji developera appek. Od dobrej dekady, Chińczycy nie wpuszczają do swoich marketów zachodnich developerów. Te ich markety łącznie mają więcej userów niż Google Play. Jedyną metodą wejścia jest spółka z Chińczykiem, który okaże chiński dowód osobisty i podda Waszą appkę aparatowi cenzury. Cała procedura jest cholernie droga.

To samo tyczy się muzyki, filmów, ebooków czy nawet zwykłych stron internetowych. Chcesz coś sprzedać Chińczykowi? Nie zrobisz tego. Chińczycy się wycwanili, pełnymi garściami czerpią z zachodnich treści, ekosystemu aplikacji, treści, produkując sprzęt do obsługi. Za nic jednak nie chcą dopuścić zachodu do udziału w rynku chińskim. Nawet duże korporacje i firmy produkujące soft mają bana na Chiny. Trzeba ich udupić, bo za 10 lat przejmą kontrolę i nic nie dadzą w zamian.

#telefony #technologia

Data: 11.05.2019 00:42

Autor: Jezus

Dobra, tym razem bez spuszczania się nad iPhonem. Prawda jest taka, że sprzętowo te urządzenia są 2 kroki w tyle za Samsungiem i Huaweii. Gorsze procesory, mniej ramu, chujowe aparaty. Tylko zastanówcie się, po jaką cholerę wam więcej rdzeni i kilka mpx w aparatach? Przetestowałem aparat w iPhone SE, robi fajne fotki i tyle go będę używał, jak 95% userów pewnie robi zdjęcia okazyjnie. (aż mnie krew zalewa, widząc przecieki iPhona XI z 3 gigantycznymi aparatami^^)

Co mnie jednak bardzo cieszy, to aplikacje na iPhona. One są po prostu lepsze i często mają więcej funkcji. Miałem w mojej Moto G aktualizowanego Gmaila, odpaliłem na iOS i mi kopara opadła. Nie dość, że więcej funkcji, to design samej aplikacji powala. Tak jest z każdą appką, posiadam aplikacje bankowe/fintechowe: Transferwise, N26 i Revolut. Wszystkie są dużo bogatsze na iOS.

Z tego powodu, jeszcze długo, długo, Apple będzie w top5 sprzedaży telefonów, o ile te dzbany zmienią politykę cenową.

Nigdy nie kupię urządzenia mobilnego w cenie 7k, a stać mnie xD

#telefony #rozkminy

Data: 09.05.2019 21:21

Autor: Jezus

Dzisiaj doszedł iPhone SE. Po 6 urządzeniach z Androidem, zastanawiam się, dlaczego ja tego wcześniej nie kupiłem. Szybkość systemu i appek, responsywność interfejsu, który jest po prostu zajebiście przemyślany. Żaden Android, nawet te z topowej półki, nigdy nie działał tak jak iPhone. Do tego integracja z moim hackintoshem, notatki, przypomnienia, zdjęcia.

Przycisk touch ID do appek bankowych wymiata.

#telefony #iphone #smartfony

Galaxy Fold - wpadka samsunga i opóźnienie sprzedaży

Data: 23.04.2019 10:27

Autor: Mimo

tabletowo.pl

Składany Galaxy Fold miał trafić do sklepów na początku maja, ale tak się nie stanie. Samsung na krótko przed rozpoczęciem sprzedaży zdecydował, że musi przyjrzeć się problemom związanym z konstrukcją ekranu, tak, by na rynek nie trafiło wadliwe urządzenie.

W ubiegłym tygodniu kilku testerów wczesnych wersji Samsungów Galaxy Fold potwierdziło poważne problemy w udostępnionych im urządzeniach. Ekrany ulegały uszkodzeniu, zrywana była folia ochronna z wyświetlaczy, ludzie załamywali ręce. Słowem: zamieszanie.

#samsung #fold #skladanysmartphone #smartfony #telefony

Data: 19.04.2019 04:30

Autor: mosiek

#xiaomilepsze #telefony

12:56 dostałem maila że jest dostępny telefon Xiaomi który bardzo chcę kupić. Tuż po 20:00 już były wszystkie wysprzedane ze sklepu internetowego. Tak to jest jak się nie może spać w nocy i potem śpi się w dzień – okazje uciekają.

Data: 15.04.2019 12:31

Autor: Raven

Co się dzieje Lukierki? W nocy awaria HBO GO, Facebooka, Messengera i paru usług Google, wczoraj dodatkowo Santander, dzisiaj nie działa sieć Orange, oraz potencjalnie Play i T-Mobile. Macie jakieś utrudnienia? Kontroluję downdetector ale nie wiem co się dzieje, bo i mi serwery Amazona coś kuleją i nie wiem czy wina dostawcy internetu czy 3 wojna światowa xD

#informatyka #awaria #telefony #telekomunikacja

Data: 12.04.2019 15:23

Autor: Abe

Odzysk danych przez kabel OTG. Polecam wszystkim którzy mają uszkodzony dotyk i wyłączone debugowanie usb w ustawieniach a pilnie potrzebują zgrać dane z pamięci telefonu/tabletu. Mój zestaw to kabel OTG, rozdzielacz usb, pendrive 32gb + myszka bezprzewodowa. Przydatne przy awarii dotyku w tablecie/telefonie jak i wgraniu nowego softa z pendriva.

Może komuś z obecnych Lurków i Lukrecji przyda się taka ciekawostka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#android #telefony #tablety #ciekawostki

Data: 01.04.2019 16:39

Autor: Emil18

Czy można oddać na gwarancję telefon w którym pękła szybka, właśnie zobaczyłem ją pod kątem na białym tle?

Nie przypominam sobie, żeby upadł w ustatnim tygodniu, a dodatkowo przestał działać czujnik zbliżeniowy, ale to już chyba kilka dni temu

Data: 21.03.2019 15:49

Autor: kat_wi

Eh. W listopadzie tamtego roku kupiłem używany telefon – Samsung s7 Edge. Kupiłem za mniejsze pieniądze, bo są małe pajączki na ekranie, więc w sumie okazja. W grudniu poszła mi bateria. Przy wymianie okazało się, że była już wymieniana, ale osoba, która to zrobiła jest chyba debilem bo taśma przetarta ( powód usterki u mnie ) i nie była przyklejona, przez co po czasie taśma sie przerwała. No nic, wymieniłem baterie i było wszystko okej. Aż do dziś. Pobrałem sobie jedną gierke, grałem i w tym momencie zadzwoniła do mnie moja dziewczyna. Odebrałem, rozmawialiśmy parę minut i jebs Poszedł system. Aktualnie pobieram, ale przy pobieraniu 4Mb to trochę zejdzie. Jak żyć. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Data: 09.03.2019 18:08

Autor: m__d

Poleci ktoś jakiś telefon z androidem do 699 zł? Szukam czegoś, co będzie możliwe długo trzymać na jednym ładowaniu przy normalnym użytkowaniu. Obecnie mam Lumię i chcę ją zamienić na coś, co daje większe możliwości personalizacji (na Lumię są strasznie gówniane aplikacje, o ile w ogóle się znajdzie coś w danej kategorii).

Data: 08.03.2019 19:25

Autor: 2_M_A

Z jakich aplikacji na Android korzystacie? Czy są jakieś must-have pozycje, które powinien mieć każdy?

To może ja zacznę:

– Skype – wiadomo ocb

– Youtube – j/w

– Reddit – oficjalny klient mega daje radę, do przeglądania największego i najpopularniejszego amerykańskiego forum i interesujących mnie subredditów

– 9GAG – do przeglądania memów, szczególnie zanim zasnę/ do zabicia czasu

– SPIN Browser – domyślne blokowanie explicit content (dobre jak ktoś jest na NoFapChallenge jak ja)

– Rewire Companion – licznik dni wolnych od PMO (j/w)

– Textra – klient SMS/MMs, można ładnie odpicować

– Chrooma Keyboard – klawiatura, do odpicowania wg własnych potrzeb

– Timely – budzik/stoper

– Evie Launcher – launcher zamiast domyślnego

– Delta – ikony

– Eye Protect – taki f.lux na smartphone'a- filter niebieskiego światła, dobre do przeglądania telefonu po ciemku

– GMail – wiadomo

– Keep Notes – do notatek

– Malwarebytes – antywirus

– mPromocje – do przeglądania gazetek/promocji w marketach

– Pola – skaner kodów pokazujący udział polskiego kapitału w kupowanym produkcie- dla patriotów gospodarczych

– VLC – do plików video

– SofaScore – wyniki sportowe na żywo

– BusNavi – komunikacja miejska

– YouVersion Bible – Biblia

Data: 22.02.2019 09:58

Autor: marcin110987

Lukrecje i Lukrecjusze, mam pytanie do mądrzejszych od siebie w kwestii smartfonów.

Potrzebuję kupić telefon, który ma przyzwoitą baterię (częste wyjazdy służbowe, a nie chce mi się wozić powerbanka). Język mnie nie interesuje, może być angielski, bez B20 LTE przeżyję.

Znalazłem sobie coś takiego: https://www.mgsm.pl/pl/katalog/doogee/bl12000/Doogee-BL12000.html co teoretycznie ma najmocniejszą baterię na rynku i tu pytanie do Was. Jak to działa. Czy system, aplikacje są jakoś optymalnie napisane i nie drenują tej baterii bardziej niż w standardowym telefonie? Czy jakość wykonania jest w miarę OK, czy to najtańszy chinśki plastik?

Jestem ciekawy opinii faktycznych użytkowników (jeśli ktoś z Was ma taki wynalazek), a nie artykułów sponsorowanych "wiodących" polskich dziennikarzy ;)

Data: 20.02.2019 23:29

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Wielu technicznych idiotów nie rozumie czemu nie mozna w tle przy wyłączonym ekranie słuchać muzyki z YT.

Otóż dla tych co nie wiedzą:

Jeśli chcemy by bateria wytrzymała więcej niz godzinę to musi sterować zegarowaniem procesora, więc jest taki myk że gdy gasimy ekran wchodzi na wolne obroty i ultra małe zużycie, a to ma za mało mocy by obliczać yutub czyli obraz (bez znaczenia czy go oglądamy) i dekodować muzykę, ale nadal dostatecznie by grać flacki i mp3.

Można użyć zgrywarki z YT np https://2conv.com/pl/ możemy też ściągać klipy i nie zawracać dupy.

PS ciekawostka: w taki sposób uwalili stare niektóre iphony, po "aktualizacji" już nie obniżały maksymalnie prędkości procesora, aby żarł baterię, czyli ciężkie uszkodzenie telefonu zebyś kupił nowy jak jeleń, przynajmniej jak dla mnie. Miałem bardzo ładnego 4s. Teraz mam 5s i za żadne magiczne skarby nie nabiorę się na "aktualizacje".

Ale boję się że mogą sami je zainstalować mając dostęp do internetu.

Smartfon z 10x zoomem optycznym. Obiektyw typu peryskop.

Data: 20.02.2019 18:43

Autor: Acrivec

purepc.pl

Zamiast mieścić cały obiektyw w grubości telefonu postanowili zrobić peryskop, dzięki czemu obiektyw może być tak długi jak szerokość lub nawet długość telefonu.

Data: 18.02.2019 17:17

Autor: piotre94

Lurki, Huawei P20 Lite za 949 zł czy może Xiaomi A2 Lite za 775 zł? Albo może polecicie jakiś inny warty uwagi telefon z ceną poniżej 1000 zł?

myPhone HALO-Q udowadnia że telefony z klawiszami, wciąż budzą zainteresowanie

Data: 09.02.2019 18:00

Autor: kisiel

dobreprogramy.pl

Pod koniec zeszłego roku lordjahu na DP miał przyjemność testować na warsztacie kolejny model telefonu marki myPhone. W związku z poszukiwaniami dla teścia dobrej klasy słuchawki wyposażonej w duże klawisze oraz czytelny ekran, zdecydował się na model Maestro. Po dwóch tygodniach testów okazało się że nowa słuchawka spełnia większość wymagań postawionych przez osobę starszą i dodatkowo posiada kilka wartych uwagi smaczków. Całkiem niedawno miał swoją premierę kolejny telefon marki – myPhone HALO-Q który wyróżnia się na tle konkurencji zastosowaniem opcjonalnej stacji ładującej oraz ograniczeniu do łączności 2G. Firma wydała również model HALO-Q+ który dostał wsparcie 3G. Można więc w skrócie napisać że testowany przez lordjahu model w zupełności wystarczy osobom starszym do dzwonienia, pisania wiadomości tekstowych oraz korzystania z prostych multimediów.

Data: 06.02.2019 22:42

Autor: MateuszTeusz

Rano pisałem o wyborze między s8 a p20, a teraz ponawiam pytanie z tym że mam do wyboru S8+ i P20, który z nich byście brali? Wielu znajomych doradza mi Samsunga, a mam stosunkowo niewielki czas do namysłu bo jutro muszę zdecydować się na któryś, cena za oba jest taka sama.

Asystent Google nareszcie trafił do polskiego App Store.

Data: 06.02.2019 09:56

Autor: MateuszTeusz

antyweb.pl

Asystent Google po polsku na iOS nareszcie trafił do App Store. Kilka tygodni po oficjalnym polskim starcie usługi, użytkownicy doczekali się wsparcia dla głosowego asystenta i aplikacji bez zbędnego kombinowania.

Data: 05.02.2019 18:49

Autor: Cosmic_Creeper

Przed swietami kupilem sobie Samsunga S8 w neonecie razem z ubezpieczeniem za okolo 1900 zl, dostalem jeszcze jakis talon ktory wykorzystalem w ten sposob ze wzielem patelnie tefal i suszarke philips. Ostatnio polecalem siostrze ten telefon i Sony XZ2 i mowie ze one kosztuje cos kolo 2000, zalezy od miesiaca, moja siorka idzie do neonetu, a tam 3000 zl, tel kosztuje drozej od S9, wiecie dlaczego tak sie dzieje? To jakas patalogia zeby tak mocno podrozalo.

W Arabii Saudyjskiej można zainstalować rządową aplikację do nadzorowania żony

Data: 05.02.2019 16:05

Autor: Immortal_Emperor

nczas.com

Aplikacja do opłacania mandatów i kontroli żony jednocześnie? Czemu nie, zwłaszcza że feministki i tak nie będą protestować, by nie wyjść na islamofobów. W Arabii Saudyjskiej zaktualizowano popularną aplikację i dodano do niej funkcje kontrolujące kobietę, nad którą Saudyjczycy „sprawują opiekę”, czyli kontrolują w pełni jej życie. Aplikację opracował nie kto inny jak saudyjski rząd.

Energizer z mocnym uderzeniem - zobaczymy smartfona z baterią 18000 mAh

Data: 03.02.2019 19:24

Autor: Immortal_Emperor

benchmark.pl

Energizer to firma, którą wiele osób może kojarzyć, ale raczej nie z racji smartfonów. Kto wie czy w najbliższej przyszłości się to nie zmieni. Energizer planuje bowiem zelektryzować zwiedzających MWC 2019.

Rozpoczęły się podwyżki w ofertach na kartę?

Data: 03.02.2019 16:54

Autor: grzegorz

antyweb.pl

Mamy jedne z najtańszych usług telekomunikacyjnych w Europie, tanie oferty nielimitowane z dużymi paczkami danych, w dużej mierze dzięki Play, który dziś zapowiedział jednak nową ofertę na kartę, która to potwierdza chęć operatorów do podwyżek.

Danny - bot, z którym porozmawiasz przez Asystenta Google

Data: 03.02.2019 14:29

Autor: ekspert

telepolis.pl

Operator sieci Play to jedna z pierwszych firm, która przygotowała swoją akcję dla Asystenta Google. Z jego poziomu można wywołać wirtualnego asystenta o imieniu Danny, którego możemy zapytać o rzeczy związane z ofertą telekomunikacyjną fioletowej sieci.

Awaria w T-Mobile – problemy z działaniem sieci

Data: 31.01.2019 11:53

Autor: furgonschnitzel

android.com.pl

"Masz problemy z połączeniami, SMS-ami lub internetem w T-Mobile? Nie jesteś jedyny. Firma oficjalnie poinformowała o poważnej awarii jednej z serwerowni. Tym sposobem możecie być jednymi z wielu, którzy próbują zgłosić nieprawidłowe działanie sieci. Niemniej T-Mobile jest świadomy problemu i nie pozostaje nic innego, jak czekać na jego rozwiązanie."

Dodatkowo, jako ciekawostka - ja i domownicy nie jesteśmy w stanie dodzwonić się do klientów Tmobile a jesteśmy w Orange (osoba do której dzwonisz ma wyłączony aparat lub jest poza zasięgiem sieci). Co ciekawe, oni do nas mogą bez problemu :)

Chińczycy zaprezentowali pierwszy w historii składany smartfon.

Data: 30.01.2019 14:12

Autor: kisiel

biznes.interia.pl

Royole FlexPai jest pierwszym komercyjnym smartfonem ze składanym wyświetlaczem, który jest produkowany seryjnie - powiedział pan Bian, przedstawiciel firmy.

Telefon ma w pełni elastyczny wyświetlacz, który można rozłożyć pod kątem od 0 do 180 stopni. Urządzenie pozwala na podzielenie wyświetlacza i równoczesną pracę na dwóch ekranach. Według raportów firmy, FlexPai jest odporny na intensywne zaginania, skręcanie i rozciąganie.

Cena smartfona wynosi 1588 dolarów (około 6000 złotych), za wersję z 6GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej, oraz 1759 dolarów (około 6700 złotych) za wersję z 8GB RAM i 256GB pamięci.

Błąd Apple pozwalał na podsłuchiwanie drugiej osoby zanim odbierze połączenie

Data: 29.01.2019 10:25

Autor: furgonschnitzel

zaufanatrzeciastrona.pl

"Nie wszystkie błędy polegają na zaawansowanych atakach. Czasem problem leży w sposobie działania aplikacji lub protokołu i jego odkrycie następuje przez przypadek. Nie inaczej było tym razem." by Adam Haertle

Tech Week #1 Seria 12: Który składany smartfon lepszy i dlaczego?

Data: 28.01.2019 17:36

Autor: Immortal_Emperor

youtube.com

Która koncepcja smartfona ze składanym ekranem wygra? Xiaomi, Royole, Samsunga, a może Huawei? I co to są za nowe pomysły na smartfony, który nie mają niczego!