Aplikacja mObywatel coraz bardziej przydatna. Można już używać na poczcie.

Data: 23.04.2019 10:48

Autor: Mimo

antyapps.pl

Aplikacja mObywatel powoli przenika do przestrzeni publicznej. Wirtualny dowód osobisty to wciąż jeszcze egzotyka, ale projekt cały czas się rozwija. Właśnie dotarły do nas informacje o tym, że zaraz po świętach, aplikacja mObywatel będzie honorowana na poczcie. Oznacza to, że do odbioru paczki lub listu poleconego wystarczy nam smartfon, którym potwierdzimy naszą tożsamość.

Ministerstwo Cyfryzacji oficjalnie ogłosiło, że od 23 kwietnia użytkownicy aplikacji mObywatel będą mogli używać jej na poczcie do potwierdzania tożsamości przy odbiorze przesyłek poleconych. Technologia była zapewne gotowa już dawno, ale takie przedsięwzięcie musiało zostać usankcjonowane prawnie. Przepisy uniemożliwiały używanie aplikacji mObywatel przy odbiorze przesyłek poleconych. Minister Infrastruktury zmienił rozporządzenie, które to reguluje i od 23 kwietnia wszystko będzie już zgodne z prawem.

#mobywatel #technologia #android #ios #pocztapolska

Data: 21.04.2019 20:12

Autor: FiligranowyGucio

Schizofrenia-Avatar jako psychoterapeuta.

https://www.deutschlandfunk.de/schizophrenie-der-avatar-als-psychotherapeut.676.de.html?dram:article_id=437647

Brytyjscy naukowcy starają się ograniczyć urojenia chorych na schizofrenię za pomocą nowej metody. W tak zwanej terapii awatarystycznej w King's College w Londynie, chorzy dosłownie siedzą naprzeciwko swoich głosów w głowie. Umożliwia to technologia cyfrowa.

Od Martina Huberta.

Sesja terapeutyczna w Instytucie Psychiatrii w King's College London. Schematyczna twarz jest widoczna na monitorze komputera. Porusza ustami synchronicznie ze swoimi wypowiedziami – i atakuje mężczyznę siedzącego przed ekranem werbalnie. Jest mięczakiem i głupcem, głos ślini się. Brzmi przesterowany, ale został wymodelowany dokładnie tak, jak pamięta go człowiek znajdujący się przed monitorem. Mężczyzna cierpi na psychozę i od lat słyszy ten głos w głowie. Nigdy nie powiedziała mu nic miłego.

Terapia Avatar jest tym, co profesor Thomas Craig z King's College w Londynie nazywa swoim podejściem terapeutycznym. Psychiatra testuje go od kilku lat na schizofrenicznych pacjentach, którzy bardzo cierpią z powodu złego głosu wewnętrznego. Kiedy psychotyk łączy daną twarz z tym głosem, twarz na monitorze otrzymuje swoje indywidualne cechy."Nasze oprogramowanie komputerowe zmienia głos terapeuty, aby brzmiał jak zły głos pacjenta. To jest sztuczka. Psychoterapeuta siedzi w jednym pokoju, pacjent w innym, a rozmowy trójstronne między nimi są możliwe. Prowadzą rozmowę między pacjentem, terapeutą i awatarem."

Psychoterapeuta może w ten sposób poprosić pacjenta o zaprzeczenie niepokojącemu głosowi i wsparcie go w tym zakresie.Zmniejszenie liczby halucynacji

W trakcie sesji terapeuta może uczynić zły głos bardziej defensywnym i przyjaznym. Pacjent rozwija uczucie, że może na nie wpływać. Ma naprawdę pozytywne doświadczenie z namacalnym głosem, który normalnie maltretuje go poza sceną. Thomas Craig po raz pierwszy w porównaniu z większą grupą kontrolną zbadał skuteczność tej metody. Porównał w sumie 150 schizofrenicznych osób. Połowa z nich przeprowadziła sześć cotygodniowych sesji terapeutycznych z awatarami. Druga połowa rozmawiała z terapeutami o swoich problemach bez awatara.

"Główny rezultat był taki, że częstotliwość halucynacji zmniejszyła się, a uczestnicy nie postrzegali ich jako stresujące. Poprawa ta była istotnie większa wśród osób, które otrzymywały terapię awatarną. Po trzech miesiącach były znacznie lepsze. Efekt ten utrzymywał się nawet po sześciu miesiącach i znamy przypadki, w których halucynacje głosowe nawet całkowicie zniknęły. I tak pozostało nawet po półtora roku do dwóch lat."Dodatkowe zastosowania dla awatarów

Wyniki były nawet lepsze niż w badaniach terapii poznawczo-behawioralnej, które są często wykorzystywane w akustycznych halucynacjach. Pacjenci powinni zająć się swoim wewnętrznym głosem i ponownie go ocenić. Thomas Craig podkreśla, że dalsze badania są niezbędne dla potwierdzenia jego wyników. Ale w zasadzie jest przekonany, że terapia awatarowa może stać się również standardową terapią dla innych problemów psychologicznych:

"Niektórzy koledzy próbują obecnie stosować tę metodę w anoreksji, gdzie wewnętrzny głos zabrania jedzenia. Nie jest to głos, który jest naprawdę słyszalny jak w naszych psychotycznych, jest to raczej stwierdzenie własne, ale tak samo doniosłe. I niektórzy koledzy również zaczynają wypróbowywać awatary w terapii zaburzeń osobowości. Myślę, że istnieje potencjał do innych zastosowań."

#zdrowie #technologia #nauka #medycyna #psychologia

Data: 18.04.2019 09:32

Autor: Kiszony

Pieprzeni biali rasiści!

https://www.dazeddigital.com/science-tech/article/44059/1/artificial-intelligence-is-too-white-and-too-male-says-a-new-study

Cyt. „Nowe badania pokazują, że pole sztucznej inteligencji jest zdominowane przez heteroseksualnych, białych mężczyzn. Według monumentalnego nowego badania, ten wyjątkowy podzbiór społeczeństwa uczy inteligentne maszyny do tworzenia algorytmów, które określą naszą przyszłość, a ich perspektywy stają się dyktatami, które mogą zagrozić kolorowym ludziom, kobietom i społeczności LGBTQ.

Raport został opublikowany wczoraj przez naukowców z AI Now Institute na New York University. Odkrycia ujawniają, że kobiety stanowią zaledwie 15% pracowników badawczych AI na Facebooku i tylko 10% pracowników AI w Google. W jeszcze wyraźniejszym podziale łączna liczba czarnych pracowników firm technologicznych, w tym Google, Facebook i Microsoft, wynosi od 2,5 do 4%.

„Istnieje dyskryminacja między dyskryminującymi pracownikami a dyskryminującą technologią” powiedziała prasie dyrektor AI Now Institute Meredith Whittaker

Badania ostatecznie wykazały, że „stronniczość w systemach sztucznej inteligencji odzwierciedla historyczne wzorce dyskryminacji”.

#technologia #nauka #mezczyzna

Data: 11.04.2019 22:57

Autor: drewniany

Mam taką rozkminę, czy w Polece legalna jest broń elektromagnetyczna.

"W rozumieniu ustawy bronią palną jest każda przenośna broń lufowa, która miota, jest przeznaczona do miotania lub może być przystosowana do miotania jednego lub większej liczby pocisków lub substancji w wyniku działania materiału miotającego."

W przypadku tej broni nie ma mowy o materiale miotajacym, wnioski nasuwają się same. Mam na myśli railgun, jak i wszelkie rodzaje nadajników służących do niszczenia elektroniki lub parzenia ludzi.

#bron #bronpalna #technologia #nauka

Microsoft zamyka sklep z ebookami i usuwa zakupione tytuły.

Data: 03.04.2019 10:54

Autor: dj_universe

swiatczytnikow.pl

Częścią systemu Windows 10 jest Microsoft Store – czyli sklep z różnymi treściami. Od roku 2017 można było tam kupić e-booki, które dało się czytać w przeglądarce Edge.

Dziś jednak Microsoft ogłosił zamknięcie części e-bookowej. Powodu nie podali, ale zapewne się nie opłacało, a sklep nie zdobył wielkiej popularności.

#ksiazka #ebook #microsoft #technologia

Data: 24.03.2019 10:20

Autor: 12358

Pierwszy historycznie smartfon powstał już w 1992 r. – było to prototypowe urządzenie o nazwie Simon(1993 r.). Oprócz funkcji telefonu komórkowego oferowało ono kalendarz, książkę adresową, kalkulator, notatnik, pocztę elektroniczną i gry.

Blockchain może nas uratować przed światem z powieści Orwella

Data: 23.03.2019 19:47

Autor: 12358

bitcoin.pl

Władze mogą nas kontrolować niemal na każdym kroku. O ile w indywidualistycznej Europie czy USA nie jest to aż tak dostrzegalne (choć ma miejsce), już w Chinach przybiera – z perspektywy Europejczyka – kuriozalną formę.

Allegro wprowadzi odroczoną płatność. Możliwe, że jeszcze przed wakacjami

Data: 21.03.2019 17:41

Autor: piotre94

cashless.pl

Nowa usługa jest jednym z najważniejszych elementów tegorocznych planów największej polskiej platformy e-commerce

Data: 20.03.2019 11:05

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Nowy nabytek USP compact bebechy dziwnie wyglądają ale działają oczywiście tak samo. Jak jakaś wczesna replika typu blowback (ten jest na greengaz). Dorwałem za 214 golda w warszawie w cytadelaasg widząc na alledrogo.

Data: 19.03.2019 10:51

Autor: kosmitolog

Nie mam dziś zbyt wiele czasu na pisanie kosmicznej ciekawostki, za to jest go wystarczająco by pokazać kosmiczną ciekawostkę do posłuchania. Sprawa co prawda sprzed roku, ale bierzcie słuchawki i pchajcie jacka w gniazdo – start Falcona Heavy nagrany w binauralu ((d(ⴲ﹏ⴲ)b))

https://www.youtube.com/watch?v=ImoQqNyRL8Y

Data: 15.03.2019 23:19

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Szypka piłka można zwrócić w dowolnym sklepie towar np w 3-4 wg PRAWA? I jak długo po kupnie, zakładając brak śladów użycia?(użyłem dozownika gazu 1 raz i mnie zawiódł, ale jest sprawny po prostu działa nie tak jak chcę wbrew temu co sprzedawca powiedział).

Udany powrót kapsuły Crew Dragon z ISS na Ziemię

Data: 10.03.2019 16:05

Autor: piotre94

space24.pl

Crew Dragon – kapsuła wysłana przez firmę SpaceX na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) – wodowała w piątek 8 marca na Oceanie Atlantyckim, co oznacza, że jej misja zakończyła się sukcesem.

Data: 09.03.2019 12:16

Autor: kosmitolog

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Falconie Heavy, ale boicie się zapytać. W sam raz przed dwoma nadchodzącymi startami białego giganta :)

https://www.youtube.com/watch?v=Ras09uryMZ8

Błąd Messengera pozwalał podejrzeć, z kim rozmawiali użytkownicy

Data: 08.03.2019 16:54

Autor: piotre94

businessinsider.com.pl

Hakerzy mogli podglądać, z kim rozmawiali użytkownicy Messengera – przekazał serwis Gizmodo. Umożliwić to miał błąd komunikatora. Facebook został poinformowany o problemie i wdrożył procedury mające go usunąć.

Data: 08.03.2019 15:22

Autor: kosmitolog

CrewDragon has landed (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) Jeśli diagnostyka nie wykaże żadnych uszkodzeń to za jakieś pół roku następnym lotem w kosmos zabiorą się pełnokrwiści muskonauci :)

https://www.youtube.com/watch?v=UhNl2o99CGc

AI idealnie wykrywa złodziei w sklepach, czyli Raport Mniejszości po japońsku

Data: 06.03.2019 23:16

Autor: piotre94

geekweek.pl

Sztuczna inteligencja stworzona w Kraju Kwitnącej Wiśni z niezwykłą precyzją potrafi namierzyć w sklepie złodzieja, zanim jeszcze dokona kradzieży. Przyszłość znana nam tylko z filmów sci-fi właśnie stała się faktem.

41% najważniejszych firm technologicznych chce wprowadzić u siebie blockchain

Data: 04.03.2019 13:28

Autor: bmbcz01

ambcrypto.com

 1. 41% firm, które są globalnymi liderami technologicznymi chce wprowadzić do siebie technologię blockchain w ciągu najbliższych trzech lat;

 2. 28% odpowiedziało, że nie są zainteresowane jej wprowadzaniem w nadchodzących trzech latach;

 3. 48% badanych firm twierdzi, że technologia blokchain może zmienić to, jak wygląda obecnie biznes w ciągu najbliższych trzech lat;

 4. Raport przygotowała firma KPMG, jedna z największych na świecie firm audytorskich, przeprowadzając badanie w 740 firmach technologicznych z 12 krajów.

Zygmunt Solorz. Założyciel Polsatu przegrywa z rządem w Paryżu

Data: 03.03.2019 22:26

Autor: piotre94

parkiet.com

Skarb Państwa wygrał ze spółkami Zygmunta Solorza międzynarodowy arbitraż dotyczący spółki Sferia, warty 1,8 mld zł. To może jednak nie być koniec sporu.

Data: 03.03.2019 08:49

Autor: kosmitolog

Mniej więcej za godzinkę, około 9:30 zacznie się transmisja live z procedury dokowania Crew Dragona do ISS, samo dokowanie zaplanowane jest na 12:05. W przeciwieństwie do Dragona w wersji towarowej, który jest najpierw łapany przez robotyczne ramię Canadarm2 ( swoją drogą trzeba kiedyś o nim zrobić jakiś wpis, zasługuje ) a następnie dokowany manualnie ( tzw. berthing ), nowy pojazd ma dokować w pełni autonomicznie, bezpośrednio do węzła. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to otwarcie włazu obejrzymy o 14:45.

https://www.youtube.com/watch?v=21X5lGlDOfg

Data: 02.03.2019 08:26

Autor: kosmitolog

Dzień dobry. Za kilka chwil, o 8:48 ma odbyć się pierwszy, testowy lot załogowej kapsuły Crew Dragon na ISS. Live już dostępny.

https://www.youtube.com/watch?v=2ZL0tbOZYhE

Data: 28.02.2019 20:58

Autor: kosmitolog

Z uwagi na to, że SpaceX troszkę się ociąga i startują dopiero pojutrze rano, wrzucam bardzo ładny start F9, zarejestrowany 18-to calowym teleskopem, wyposażonym w zautomatyzowaną funkcję trackingu. Bardzo mocny zoom, niesamowita płynność śledzenia i czyściutkie niebo dają namacalnie bliski, niemal idealnie ustabilizowany obraz rakiety podczas lotu. Niewykonalne dla żadnego systemu sterowanego "z ręki". Maksymalny dystans w pionie wynosił jakieś 150 km a w poziomie kilkaset km. No i ten dźwięk (ʘ‿ʘ)

https://www.youtube.com/watch?v=O_3uVMdw5HY

Natomiast poniższe zdjęcie to już systemy kamer używane przez NASA. Wyposażone zarówno we wspomaganie pracy operatora jak i możliwość wykonania zaprogramowanych wcześniej sekwencji precyzyjnych ujęć. W razie potrzeby można zamienić obiektywy na Stingery i zdejmować z nieba łasego na kosmos Chińczyka :)

Podstawowe informacje o starcie rakiety Falcon 9 ze statkiem Crew Dragon

Data: 28.02.2019 09:33

Autor: AleksanderNieWielki

urania.edu.pl

Misja DM-1 w skrócie:

– 2 marca planowany jest start misji DM-1 – bezzałogowego lotu mającego demonstrować zdolność kapsuły Crew Dragon i rakiety Falcon 9 do wynoszenia astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną

– Od końca ery wahadłowców amerykański program załogowy i loty wymiany załóg ISS są zależne od rosyjskiego systemu Sojuz

– NASA chce zakończyć tą zależność komercyjnymi kontraktami na wynoszenie załóg, które wygrały firmy SpaceX i Boeing

– Jeżeli lot testowy Crew Dragona firmy SpaceX się powiedzie i zostaną spełnione pozostałe wymagania, to już tego lata może zostać przeprowadzona druga misja demonstracyjna, tym razem z załogą na pokładzie

HP Enterprise i Continental tworzą platformę zbierania danych dla automotive

Data: 27.02.2019 11:11

Autor: bmbcz01

trustnodes.com

 1. Hewlett Packard Enterprise i Continental uruchamiają platformę do kolekcjonowania i monetyzacji danych;

 2. Sercem platformy będzie technologia blockchain, która umożliwi kolekcjonowanie i dzielenie się tymi danymi;

 3. "Udostępnianie danych nt. pojazdów między producentami pomoże rozwiązać wiele problemów związnaych z transportem a także pozwoli na polepszenie doświadczenia klientów z jazdy, poprzez wykorzystanie ogromnej ilości danych", powiedział Chief Sales Officer HPE.

Japoński telecom chce wykorzystać blockchain do uwierzytelniania użytkowników

Data: 26.02.2019 12:05

Autor: bmbcz01

coindesk.com

 1. Japoński telecom SoftBank podjął współpracę z Amerykańskim startupem blockchainowym TBCA Soft w celu stworzenia rozwiązania uwierzytelniającego użytkowników, opartego o blockchain;

 2. Celem współpracy jest sprawdzenie, czy takie rozwiązanie jest w stanie usprawnić proces uwierzytelniania i ma charakter projektu pilotażowego;

 3. "Mamy wizję, że ludzie powinni tworzyć zaszyfrowane tożsamości cyfrowe, zamiast używać i przchowywać wiele nazw użytkowników i haseł w różnych bazach danych, z różnym podejściem do prywatności", powiedział Takeshi Fukuizumi, Wice Prezes SoftBank

Mastercard, Amazon, Accenture stworzyły "Circular Supply Chain" na blockchainie

Data: 26.02.2019 11:54

Autor: bmbcz01

crypto-news.in

 1. Trzy duże korporacje Mastercard, Amazon oraz Accenture, we współpracy z Everledger i Mercy Corps stworzyły oparty o blockchain system monitorowania łańcucha dostaw;

 2. Ogłoszony projekt nosi nazwę "Circular Supply Chain";

 3. Technologia pomoże w monitorowaniu wszystkich etapów łańcucha dostaw bez ryzyka, że jakieś informacje zawarte w łańcuchu dostaw zostaną przez kogoś, na którymś etapie edytowane.

Mercedes-Benz testuje blockchain przy kontroli łańcucha dostaw

Data: 26.02.2019 11:43

Autor: bmbcz01

blokt.com

 1. Mercede ogłosił, że startuje z pilotażowym programem wprowadzenia blockchain w obszarze supply chain;

 2. Jest jedną z pierwszych firm w sektorze automotive, która zdecydowała się zainwestować w nową technologię;

 3. Wilko Stark, Członek Zarządu Mercedes-Benz Cars powiedział, że blockchain może zrewolucjonizować ich dział zakupów, wpływając na prawie każdy element łańcucha dostaw.

SpaceX dostała zgodę na lot kapsuły Crew Dragon na ISS

Data: 25.02.2019 14:35

Autor: intruder83

kopalniawiedzy.pl

Po całym dniu dyskusji i spotkań NASA dała firmie SpaceX zgodę na przeprowadzenie pierwszej bezzałogowej misji kapsuły Crew Dragon na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Start odbędzie się z Przylądka Canaveral zaplanowano na 2 marca na godzinę 8:48 rano czasu polskiego.

Data: 24.02.2019 19:23

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Mam orpócz ip5s mniejszy ip4s, jak mnie boli dupa że KJ z applel rozwalili płytę główną "aktualizacją". Teraz wpier#$%a baterię w niewiele ponad jeden dzień, bez znaczenia czy coś robię czy leży. Włączenie aparatu ponizej 20% wyłącza telefon, a ponizej 15% sam się potrafi zresetować lub wyłączyć. Miałem jakiś czas temu ip4 ale nie miał takich problemów. Działał jak złoto i trzymał ze 4 dni. Żałuję że się go pozbyłem, ale miał słaby aparat.

Daję łeb że to machloje applel go zniszczyły. Powinni za to tak beknąć żeby im się odechciało nawet kichnąć.

Data: 23.02.2019 10:30

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Może ten lok by wyglądał lepiej gdybym ja umiał tak malować jak Wolvi. (Dragon ten po prawej). Drukowany prototyp, potem sklonowany w żywicy. Wózki też sam robiłem.

Trochę się namordowałem bo jakość i precyzja druku FDM to rak ale dało rady.

Czy bać się AI?

Data: 20.02.2019 12:35

Autor: 12358

youtu.be

John Lennox – brytyjski matematyk, filozof nauki i apologeta chrześcijański. Jest emerytowanym profesorem Uniwersytetu w Oksfordzie, oraz członkiem Green Templeton College. Uważany jest za autorytet w sprawach zgodności między nauką a wiarą. (Wiki)

Komputery kwantowe to nasza szansa na mądrzejszą sztuczną inteligencję

Data: 20.02.2019 01:47

Autor: 12358

spidersweb.pl

Współczesne procesory składają się z miliardów tranzystorów wielkości kilku nanometrów zgrupowanych na bardzo małej powierzchni. Według prawa Moore’a liczba tranzystorów w mikroprocesorze podwaja się mniej więcej co dwa lata.

Data: 19.02.2019 22:05

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Kończę powoli drukarkę 3D. Teraz badałem jaki sygnał będzie najlepszy do sterowania laserem. Wychodzi że żaden i nie wiem jak przeprogramować sterowanie bo się nie znam na marlinie.

PIN DIR nie zmienia stanu między przekrojami. To poważny problem. A wypełnienie sygnału STEPS jest żałosne ma kilka % i za dużą częstotliwość.

Bank nr. 2 w Omanie wprowadza mobilne przelewy zagraniczne za pomocą RippleNet

Data: 18.02.2019 13:32

Autor: bmbcz01

coingape.com

 1. Drugi co do wielkości bank w Omanie – Dhofar Bank – rozszerza obsługę przelewów międzynarodowych za pomocą RippleNet na swoją aplikację mobilną;

 2. Jest jednym z pierwszych banków w regionie, który oferuje swoim klientom takie usługi.

 3. Przelewy są prawie natychmiastowe i mają niskie opłaty;

 4. Bank pochwalił się, że z powodzeniem przetestował międzynarodowy przelew do Indii i przelanie pieniędzy zajęło 2 minuty;

 5. Z początkiem stycznia firma Ripple ogłosiła, że z ich produktu RippleNet korzysta już 200 klientów.

Bank HSBC redukuje o 25% koszty transakcji Forex dzięki Blockchain (Eng)

Data: 18.02.2019 11:37

Autor: bmbcz01

cryptopolitan.com

 1. Bank wchodzi bardzo mocno w technologię Blochcain i wprowadza ją w wielu aspektach;

 2. Rozwiązanie spotkało się z zainteresowaniem ze strony innych dużych instytucji finansowych;

 3. Podczas próby, HSBC wykonało transakcje Forex na kwotę 250 miliardów dolarów (eng. billion);

 4. Według badań World Trade Organization, wykorzystanie blockchain może zaoszczędzić branży biliony dolarów (eng. trillion) w ciągu dekady;

 5. COO HSBC chce udowodnić, że jest to opłacalna metoda przeprowadzania transakcji a nie jednorazowy strzał.

Data: 16.02.2019 23:36

Autor: kosmitolog

Przypominam najpiękniejszy start Falcona 9 – Misja SAOCOM 1A z bazy Vanderberg. Foliarzom ze strachu dupska twerkowały przez bity miesiąc ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

https://www.youtube.com/watch?v=sEaTe38-I4Y

Wypłata pieniędzy z bankomatu przez biometrię twarzy już jest możliwa

Data: 16.02.2019 21:37

Autor: piotre94

cashless.pl

Caixa, jeden z największych banków w Hiszpanii, chwali się, że jako pierwszy na świecie wdrożył wypłaty gotówki zabezpieczone biometrią twarzy.

Strona, która generuje sztuczne twarze

Data: 15.02.2019 13:10

Autor: Macer

thispersondoesnotexist.com

Sztuczna inteligencja tworzy ludzkie twarze. Bardzo realistyczne. moja pierwsza myśl – idealne do trolkonta na FB. Druga – na pewno już takie konta są tworzone przez firmy zajmujące się marketingiem – w takim razie można w internecie tworzyc botnety z takich sztucznych kont, które będą wplywaly na opinie publiczną, ich wypowiedzi mogą też byc generowane. Dodajmy do tego jeszcze technologię #deepfakes, a TVN już nie będzie musial sobie szukac swiadków pobicia Cyganów przez Polaków, tylko sobie takich świadków sam wyprodukuje, lącznie z nagraniami.

Doszliśmy do momentu, gdy można bez żadnych zastrzeżeń, calkowicie odrzucic jakąkolwiek wiarygodnośc mass mediów. Prawdziwe jest tylko to, co sam widzialeś. Wracamy do średniowiecza 乁(ツ)

Data: 15.02.2019 11:59

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Na wykop.kj wisi strona która generuje twarze które "które nie istnieją" bo są generowane prze sztuczną inteligencję.

https://thispersondoesnotexist.com

ja uważam że z palcem w dupie można by odnaleźć niezwykle podobnych ludzi do wygenerowanych. Szczególnie jeśli chodzi o azjatów (no to rasizm)

Rządowa agencja w USA wykorzysta blockchain do monitorowania leków

Data: 13.02.2019 23:20

Autor: bmbcz01

fda.gov

Food and Drug Administration będzie kolejną rządową agencją, która wdroży technologię blockchain w swoich działaniach. W tym przypadku chodzi o zwiększenie bezpieczeństwa i kontroli nad lekami, które trafiają do szpitali, aptek oraz konsumentów końcowych.

W nocie prasowej, FDA poinformowało, że 7 lutego tego roku wystartował pilotażowy projekt, którego zadaniem jest sprawdzenie zasadności wykorzystania blockchain w monitorowaniu leków na wszystkich etapach – od produkcji, przez pakowanie i przepakowywanie, aż po klientów. Głównym celem jest wyeliminowanie z rynku wszelkich nieoficjanych i często szkodliwych leków oraz nielegalnego obrotu lekami. Urzędnicy FDA, którzy zajmują się projektem wierzą, że blockchain jest technologią, która w tym przypadku może okazać się bardzo pomocna.

Aby wdrożenie blockchain było możliwie skuteczne, FDA zatrudniło Franka Yiannas'a, byłego wiceprezesa Walmart ds. bezpieczeństwa żywności, który wprowadził tą technologię do monitorowania jakości importowanych owoców i warzyw.

Sama agencja ma już doświadczenie we wdrożeniach technologii blockchain. Jakiś czas temu FDA ruszyła z projektem wykorzystania blockchain do zabezpieczenia dzielenia się informacjami na temat zdrowia z dostawcami usług medycznych oraz szpitalami onkologicznymi.

Piąty najwiękzsy bank na świecie wprowadzi płatności oparte na Blockchain w 2020

Data: 13.02.2019 09:37

Autor: bmbcz01

fortune.com

Wczoraj, w wypuszczonej nocie prasowej, Mitsubishi UFJ Financial Group ogłosił, że w pierwszej połowie 2020 roku wprowadzi płatności oparte na blockchain.

Aby to osiągnąć, bank podjął współpracę z firmą Akamai, czyli jedną z największych na świecie firm zajmujących się przechowywaniem danych i przyspieszaniem pracy w internecie. Akamai, posiadając ponad 240 tysiecy serwerów w 110 krajach na całym świecie, obsługuje ponad 30% całego ruchu w internecie.

Pierwsze informacje o współpracy między MUFG i Akamai pojawiły się w maju zeszłego roku na stronie centrum prasowego Akamai, jednak nie informowano wtedy, że współpraca będzie dotyczyła wykorzystania technologii blockchain.

W najnowszej nocie prasowej bank przyznał, że wykorzystanie blockchain "pozwoli na znaczną redukcję kosztów transakcyjnych wszelkich rodzajów płatności, oraz wspomoże znaczne zwiększenie ilości przetwarzanych transakcji".

Całą notę prasową można przeczytać tutaj: https://www.mufg.jp/dam/pressrelease/2018/pdf/pressrelease-20180521-002_en.pdf

Prawie jak Saturn V

Data: 12.02.2019 15:50

Autor: 12358

youtu.be

Falcon Heavy – superciężka rakieta nośna wytwarzana i obsługiwana przez amerykańską firmę SpaceX. Jej pierwszy lot odbył się 6 lutego 2018 roku.

General Motors Financials podejmuje współpracę z blockchainowym StartUp'em

Data: 12.02.2019 10:09

Autor: bmbcz01

forbes.com

General Motors Financials ogłosiło, że podejmują współpracę z jednym z najbardziej dynamicznych StartUp'ów, działający w obszarze technologii blockchain – Spring Labs.

Sam StartUp jest firmą, która zajmuje się wprowadzaniem blockchain w obszarze bezpieczeństwa danych oraz finansów. W faze Seed, w firmę zainwestowano ponad 12 milionów dolarów.

W chwili obecnej współpraca ma opierać się o wypracowanie rozwiązania, które pomoże w zabezpieczeniu danych klientów, kotrzystających z leasingów i kredytów od GM, jednak CEO Spring Labs twierdzi, że przygotowują kilka różnych scenariuszy wykorzystania ich technologii przez GMF.

Dla General Motors, nie jest to pierwszy raz z blockchainem. Współpracują już od jakiegoś czasu z projektem Hyperledger, tworzonym przez IBM, we współpracy z JP Morgan, jednak nie jest to jeszcze pełnoprawny produkt i wygląda na to, że użyteczność Hyperledgera w biznesie jest na chwilę obecną znikoma.

700 MHz DOSTĘPNE W POLSCE DLA 5G DOPIERO W 2022 ROKU

Data: 12.02.2019 09:56

Autor: qqwe22

mobtech.interia.pl

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało „Krajowy plan działań zmiany przeznaczenia pasma 700 MHz w Polsce” w celu przeprowadzenia konsultacji społecznych. Zgodnie z dokumentem, pasmo to zostanie zwolnione przez naziemną telewizję cyfrową, co umożliwi powstanie tzw. drugiej dywidendy cyfrowej i wykorzystanie jej na potrzeby usług szerokopasmowych, w tym 5G.

DZIECIĘCY SMARTWATCH WYCOFANY Z EUROPY

Data: 12.02.2019 09:30

Autor: qqwe22

mobtech.interia.pl

Koszmar powodowany słabym zabezpieczeniem urządzeń internetu rzeczy (IoT) ciągle trwa. Ostatnimi czasy uwaga skupiona jest na inteligentnym zegarku przeznaczonym dla dzieci. Gadżet ten został wycofany z użycia po tym, jak Komisja Europejska (KE) w trybie pilnym zaalarmowała o zagrożeniu poufności danych – donosi "The Guardian".

Jesteś freelancerem? Nieświadomie mogłeś współtworzyć Google AI dla wojska

Data: 10.02.2019 08:28

Autor: Bing

ithardware.pl

Google po cichu wynajmowało tanich pracowników do zdalnej analizy materiałów treningowych, dla szeroko krytykowanego wojskowego projektu dronów ze sztuczną inteligencją, mających m.in. wykrywać ISIS. Pracy przy tym projekcie odmówiło 3100 pracowników Google.

Powody, dla których SpaceX buduje swoją największą rakietę z ciężkiej stali.

Data: 09.02.2019 10:58

Autor: kosmitolog

youtube.com

Kilka powodów, które zdecydowały o wykorzystaniu stali nierdzewnej zamiast stopów aluminium czy włókien węglowych. Jako bonus geneza powstania WD-40.

https://www.youtube.com/watch?v=6AcE7hBhpYU

Google zgodziło się na cenzurowanie wyników swojej wyszukiwarki w Rosji

Data: 09.02.2019 04:35

Autor: soochy

nczas.com

Amerykański koncern Google zgodził się na ocenzurowanie swoich stron w Rosji. Moskwa wymusiła karami na Google cenzurowanie wyszukiwań. Rosyjscy internauci nie będą mogli korzystać z linków tej wyszukiwarki, które znajdują się na czarnej liście Roskomnadzora (urząd kontrolujący media i internet).

Data: 07.02.2019 15:41

Autor: kosmitolog

Falcon Heavy w akompaniamencie pieknej muzyki. Przeżyjmy to jeszcze raz (ʘ‿ʘ) Roczek strzelił, a w obecnym prawdopodobnie zobaczymy to jeszcze dwa razy – w marcu i kwietniu.

https://www.youtube.com/watch?v=0O9_k2_Wod4

Apple zapłaci Francji 500 mln euro zaległych podatków.

Data: 07.02.2019 09:06

Autor: Ottis

bankier.pl

Kolejny kraj zgłosił się do apple po zapłacenie zaległych podatków. Myślę, ze i tak apple to na rękę i są dogadani co do sumy tak zeby wszyscy byli zadowoleni.

Data: 06.02.2019 23:02

Autor: xyz

Jakieś 2 miesiace temu kupiłem sobie macbooka pro z 2015 roku. Ostatnia wersja która ma normalne porty USB. W bardzo dobraym stanie, 212 cykli ładowania. Najprawdopodobniej od pedanta.

Ogólnie jestem mega zadowolony, ale do kilku rzeczy nie mogę się dalej przyzwyczaić. Niektóre skróty klawiszowe takie jak kopiuj wklej – koszmar. Cmd + c są obok siebie no i nie chce mi to wejsc w nawyk.

Ale samo przechodzenie pomiędzy okienkami – gesty! Da się na tym malym, 15 calowym ekraniku zmieścić więcej niż u mnie na PC z dwoma 22? calowymi ekranami…

Ostatnio zbiłem telefon, A5 z 2017r. Chyba kupię sobie iphona 7… Apple ściąga mnie na swoją stronę. Szkoda że iphony nie są bardziej podobne do samsunga s9, bo bardziej mi się podoba 乁(ツ)ㄏ.

Data: 06.02.2019 08:40

Autor: spider

Czy wie ktoś jak wyłączyć w google mapach te powiadomienia "twój wkład" o odpowiadaiu na pytania? Nie widzę nigdzie takiej opcji, a już nie chcę tego.

Apple Watch ponownie uratował życie

Data: 04.02.2019 21:47

Autor: soochy

dobreprogramy.pl

Smartwatch Apple Watch Series 4 otrzymał dwie naprawdę ważne funkcje. Pierwsza pozwala na przeprowadzenie badania pracy serca i ma już na koncie uratowanie życia. Druga, która potrafi wykryć upadek i zawiadomić pogotowie ratunkowe, także pomogła użytkownikowi