Data: 17.06.2019 18:29

Autor: reflex1

Szwajcarski start-up H55, którego twórcami są byli członkowie projektu Solar Impulse (pierwszego samolotu zasilanego energią słoneczną, który przeleciał dookoła świata), m in pilot i inżynier odpowiedzialny za projekt w piątek mają pokazać dwumiejscowy samolot napędzany właśnie energią słoneczną.

Z tym ze firma nie skonstruowała samolotu, a jedynie odpowiada za silnik, baterie oraz system sterowania.

Sam samolot został (i nadal będzie prawdopodobnie seryjnie) wyprodukowany w czeskiej firmie BRM Aero.

Samolot ma służyć do szkolenia pilotów.

#szwajcaria #swissinfo #technologia #lotnictwo #samoloty #samolotelektryczny #ciekawostki

Na zdjęciu prototyp jednomiejscowy.

Data: 10.06.2019 21:43

Autor: drewniany

Nie rozumiem tego hejtu na USA w sprawie wojny handlowej z Chinami.

"Hurr imperialiści Durr amerykański reżim"

ChRL od dawna stosowała praktyki takie jak dumping, merkantylizm, szpiegostwo oraz notoryczną kradzież technologii.

USA dopiero niedawno wprowadziły cła odwetowe.

Zastanawiam się czemu tak długo przymykano na to oko, karmiąc czerwonego raka. Winą obarczałbym krótkowzroczność koncernów oraz działania amerykańskich ChRLDemokratów.

USA też nie są święte, ale tu chodzi o skalę procederu. Podobnie jak kuriozalną odpowiedzą na zarzuty wobec chińskiego reżimu jest "Amerykanie mają Guantanamo" litości.

"Amerykańskie eskalują konflikty" to akurat prawda, ale Chiny wyrabiają normę trupów u siebie, na swoich obywatelach i to jeszcze z nawiązką…

Mam nadzieję że, Musk wie co robi z tą fabryką w Szanghaju i nie powstanie za kilka lat chamska podróba.

Nie kupię żadnego rodzimego chińskiego chłamu. No chyba że, od wyspiarzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#chiny #chrld #usa #technologia #informatyka #motoryzacja7

Szwajcarskie scyzoryki mają 130 lat. Produkuje je wciąż jedna rodzina

Data: 02.06.2019 21:43

Autor: ziemianin

businessinsider.com.pl

#ciekawostki #scyzoryk #szwajcaria #technologia #victorinox

Szwajcarskie scyzoryki mają 130 lat. Produkuje je wciąż jedna rodzina

W 1884 roku w miejscowości Ibach syn miejscowego kapelusznika – Karl Elsener, przy wsparciu swojej matki, założył warsztat produkujący noże. Siedem lat później przedsiębiorstwo było już dostawcą noży oficerskich dla armii szwajcarskiej, a w 1897 opatentowało scyzoryk. Pod tym słowem kryje się dziś około 100 różnych modeli. Najprostsze scyzoryki miały ostrze, szpikulec, otwieracz i śrubokręt.

Tony Blair: Europa nie ma szans z Chinami i Indiami bez zacieśniania współpracy.

Data: 02.06.2019 11:43

Autor: oneone1

twitter.com

Tony Blair mocno uderza w Brexit. W prosty sposób wyjaśnia, że średniej wielkości państwa jak Francja, Niemcy i UK nie mają szans w starciu z państwami o ogromnej liczbie ludności jak Chiny, czy Indie, jeżeli nie będą tworzyć koalicji / zacieśniać współpracy. Krótkie wideo po angielsku. Polecam.

#europa #swiat #ekonomia #technologia #polska #usa

Dzieci 1% najbogatszych 10 razy częściej zostają wynalazcami

Data: 30.05.2019 20:13

Autor: plodny_wykopek

bigthink.com

B. ciekawe badanie na dużej próbie (1.2 mln wynalazców z patentami w USA) pokazuje związek między dochodami rodziców a wynalazcami. Osoby z identycznymi zdolnościami, których rodzice zarabiali więcej niż 80% populacji zostali wynalazcami dwa razy częściej niż ci z rodzicami zarabiającymi <80%. [eng]

#ekonomia #nauka #technologia #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #gospodarka

Tysiące zwracanych telefonów Huawei i anulowanych zamówień w Polsce

Data: 28.05.2019 22:09

Autor: Mimo

antyweb.pl

Duże sieci zaczęły już odczuwać problemy Huawei. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, zwroty i anulowanie zamówień na telefony Huawei w dużych sieciach można liczyć w tysiącach sztuk. Wszystko dzięki możliwości zwrotu towaru w ciągu 30 dni od daty zakupu – wiele dużych sklepów z elektroniką oferuje taką możliwość i teraz przestraszeni sytuacją klienci z niej korzystają.

#technologia #huawei #afera #chiny

13-latek zhakował Apple, bo myślał że dostanie za to pracę.

Data: 28.05.2019 22:05

Autor: Mimo

antyradio.pl

Dwóch nastolatków dwukrotnie włamało się do systemu Apple i ściągnęło wewnętrzne dokumenty i dane. Udało im się stworzyć fałszywe dane logowania, dzięki czemu byli traktowani jako pracownik giganta.

#technologia #apple #haker

Data: 28.05.2019 22:00

Autor: reflex1

Za kilka dni w Montreux rozpocznie się 67 spotkanie grupy Bilderberg.

I nie wiem, czy wiecie ale jednym z członków zarządu (comité directeur) tej grupy jest Szwajcar André Kudelski, który jest Polakiem ze strony ojca; Stefana Kudelskiego; polski elektronik i wynalazca, twórca serii profesjonalnych magnetofonów Nagra (od nagrywać), podstawowego typu magnetofonu używanego przez reporterów radiowych, telewizyjnych i studia filmowe na całym świecie, laureat nagród amerykańskiej Akademii Filmowej, doktor honoris causa Politechniki Federalnej w Lozannie.

#szwajcaria #swissinfo #ciekawostki #technologia

Data: 28.05.2019 21:01

Autor: Mimo

Spróbujmy czegoś nowego! Mianowicie mała "sonda" – jestem ciekaw waszych odpowiedzi.

Czy biorąc pod uwagę aktualne wydarzenia, zdecydowałbyś/zdecydowałabyś się zakupić nowy smartphone od Huawei ?

Jeśli tak – daj +

Jeśli nie – daj -

Można dodać uzasadnienie w komentarzu – mile widziane ;)

#sonda #pytanie #technologia #huawei #mimocontent

Snapdragon 8cx vs Intel Core i5. Tradycyjny procesor własnie przegrał z ARM

Data: 28.05.2019 16:15

Autor: MariaAnna

gsmmaniak.pl

Podczas trwających właśnie targów Computex 2019, Qualcomm wraz z Lenovo pokazał pierwszego laptopa gotowego na 5G, którego sercem jest Snapdragon 8cx. Okazuje się, że pod względem wydajności bije na głowę Intel Core i5-8250U. Przewaga jest jeszcze bardziej widoczna w kontekście zarządzania energią.

#swiat #technologia #komputery #laptopy #ciekawostki #intel

Laptop z groźnymi wirusami trafił na sprzedaż. Cena przekraczyła 1,3 mln dolarów

Data: 28.05.2019 09:43

Autor: Mimo

telepolis.pl

Samsung NC10-14GB to niewielki, 10-calowy i ponad 10-letni laptop, który jest z pozoru niegroźnym urządzeniem. Za wyjątkiem egzemplarza dostępnego na aukcji o nazwie The Persistence of Chaos. To może być jeden z najgroźniejszych laptopów na świecie, bo ma w swojej pamięci wirusy takie jak ILoveYou, SoBig, czy MyDoom, które w przeszłości wyrządziły miliardowe szkody.

#it #technologia #wirus

Wybory: Dowody “w smartfonach” sprawdzano na oko, a nie przez kod QR

Data: 27.05.2019 18:16

Autor: cytrynkaa97

niebezpiecznik.pl

W tym roku na wybory zamiast dowodu osobistego można było wziąć smartfona. Dane wyświetlone w rządowej aplikacji można potwierdzać kodem QR, ale w większości lokali wyborczych urzędnicy tylko oglądali to co im wyświetlono na ekranie.Zdaniem wielu taki sposób sprawdzania tożsamości nie był wiarygodny

#polska #wybory #technologia #ciekawostki #mobywatel #niebezpiecznik

Japoński superkomputer Fugaku ma być najszybszy na świecie

Data: 26.05.2019 05:35

Autor: ziemianin

businessinsider.com.pl

#Japonia #superkomputer #technologia #ciekawostki

Japoński superkomputer Fugaku ma być najszybszy na świecie

Fugaku ma być najszybszy. W 2021 roku jego twórcy chcą oddać do użytku maszynę nawet 120 razy szybszą od dotychczasowej.

Poprzedni rekordzista nosił mniej wyszukaną nazwę i był znany jako "K". Jako pierwszy na świecie pracował w tempie ponad 10 kwadrylionów obliczeń na sekundę. Rekord ustanowił w 2011 roku

Ministerstwo Cyfryzacji: na eurowybory bez dowodu osobistego, wystarczy aplikacja mObywatel

Data: 24.05.2019 21:30

Autor: Mimo

antyweb.pl

Już w najbliższą niedzielę wybory do Parlamentu Europejskiego, oczywiście zachęcamy do wzięcia w nich udziału, jednocześnie możemy Was poinformować, że nie musicie się martwić, jeśli zapomnicie wziąć ze sobą dowód osobisty, ważne aby nie zapomnieć smartfona z aktywną aplikacją mObywatel, a smartfona rzadko kto zapomina.

#mobywatel #eurowybory #wybory #technologia

WhatsApp z reklamami w relacjach od przyszłego roku. Oto jak mogą wyglądać

Data: 24.05.2019 16:59

Autor: Mimo

telepolis.pl

Dopiero w ubiegłym roku przedstawiciele Facebooka zdali sobie sprawę z tego, że WhatsApp musi jakoś na siebie zarabiać. Reklamy w popularnym komunikatorze to już tylko kwestia czasu.

Reklamy na WhatsAppie pierwotnie miały się pojawić jeszcze w 2019 roku, jednak termin przesunięto na przyszły rok. Znajdziemy je w aktualizacjach Statusu, czyli odpowiedniku Relacji na Instagramie i Facebooku. Na konferencji Facebook Marketing Summit 2019 odbywającej się w Holandii zaprezentowano jak będą wyglądać w aplikacji mobilnej.

#technologia #whatsapp #reklamy

Data: 23.05.2019 08:53

Autor: Submission

ARM jest brytyjsko-japoński, ale respektuje bana USA na Huawei. To poważniejszy problem niż brak Google Play. Oznacza to, że z dnia na dzień, wszystkie procki Huawei są nielegalne. Huawei nie może już sprzedawać telefonów, np. z Kirinami. Opracowanie nowych procków zajęłoby dekadę.

Zastanawia decyzja, dlaczego? Czyżby ARM się obawiał USA, bo ich technologia zawiera technologie amerykańskie? Może z kolei to wynik rozmów za zamkniętymi drzwiami, typu "my wam damy x, wy nam dacie y"? Albo jeszcze lepiej? Japonia wyczaiła, że może zabić Huawei, z korzyścią dla dogorywającego Sony?

Jedno jest pewne, bez ARM, Huawei jest trupem. Nie pomogą alternatywne systemy, sklepy z appkami, itp. skoro nawet ten ich tajemniczy system jest pod ARM, tak jak ich wszystkie procki. Byli "przygotowani", ale tego chyba się nikt nie spodziewał.

#telefony #technologia #huawei

Dzięki tej wtyczce pozbędziecie się zdjęć dzieci z Facebooka!

Data: 22.05.2019 21:19

Autor: Mimo

instalki.pl

Macie dość wszechobecnych zdjęć postowanych na Facebooku przez "madki"? Nie możecie patrzeć na n-tą sesję zdjęciową dziecka znajomych, którego największym życiowym sukcesem jest na chwilę obecną ujeżdżanie nocnika w kształcie samochodu, nago? A może po prostu macie nerwicę natręctw i dostajecie wysypki na widok dzieci? Powstało remedium na Wasze zmartwienia. Producent prezerwatyw Skyn stworzył praktyczną wtyczkę, która "wytnie" zdjęcia dzieci z Waszego feeda na Facebooku i zastąpi je czymś przyjemniejszym.

#technologia #heheszki #bombelki #madki

Sztuczna inteligencja w służbie produkcji (czy raczej, na razie - przemysłowego druku 3D z metalu)

Data: 22.05.2019 19:29

Autor: prokrastynacja

przyrostowo.pl

Markforged jako chyba pierwsza firma na świecie przystosowuje AI do zwiększenia wydajności produkcji (porównując przy okazji opracowywany przez siebie system do autopilota Tesli). AI ma analizować proces druku 3D z metalu i same wydruki i na podstawie danych odpowiednio modyfikować druk, tak aby część wyszła idealna.

#sztucznainteligencja #druk3d #technologia

Oficjalny raport Apple: Spadek wydajności procesorów Intela aż o 40%!

Data: 22.05.2019 16:22

Autor: JestemNaNie

support.apple.com

Procesory posiadające technologię hyperthreading czekają łatki do Mojave mające ją całkowicie wyłączyć. Krytyczny błąd zabezpieczeń znajduje się na poziomie konstrukcji samego procesora. Procesory z 2 wątkami logicznymi na jeden rdzeń czekają dramatyczne spadki wydajności na poziomie do nawet 40%…

#technologia #pcmasterrace #apple #komputery #laptopy #amd

Data: 22.05.2019 11:48

Autor: Submission

Myślicie, że Microsoft, Apple, itp. są closed source? Nie, kod jest w pełni ujawniany na życzenie rządów państw. Niemcy sprawdzali sobie kod Touch ID i Face ID. Nawet Polacy dawno temu sprawdzali sobie kod Windowsa (haha, w tamtych czasach to mieliśmy co najwyżej informatyków od tonerów w drukarkach).

Cały ten problem z Huawei dotyczy technologii 5G, bo nie chcą pokazać kodu i specyfikacji nikomu. Ericsson pokazał.

Najbardziej niebezpieczna rzecz to furtki fizyczne. W zasadzie nikt nie wie do czego służą, dopóki wszystkie elementy aktywowane z zewnątrz, nie zadziałają razem. Programowanie niskopoziomowe i furtki fizyczne w sprzęcie, są tak trudne do analizy, że nawet USA ma z tym problem. Po prostu nie ma potrzebnych specjalistów od bezpieczeństwa, którzy nie mogą być zwykłymi programistami. Potrzebna jest spora wiedza z zakresu fizyki i matematyki.

Dlatego śmieszą mnie portale technologiczne i święte przekonanie, że Huawei nie szpieguje + batalie wszystkowiedzących userów. Możliwe, że Huawei nie szpieguje akurat w tym momencie, ale ich sprzęt stwarza taki potencjał. Bo czym jest elektronika niewiadomego celu, której specyfikacji odmawia Huawei? :D

#technologia #huawei #chiny

Data: 22.05.2019 00:35

Autor: Submission

Odnośnie Huawei (wiem, że macie ich telefony) i innych chińskich producentów. Jestem całkowicie za wojną handlową i udupieniem Chin. Wy patrzycie na to z pozycji konsumentów i dla Was konkurencja jest dobra, również tanie telefony. Ja patrzę z pozycji developera appek. Od dobrej dekady, Chińczycy nie wpuszczają do swoich marketów zachodnich developerów. Te ich markety łącznie mają więcej userów niż Google Play. Jedyną metodą wejścia jest spółka z Chińczykiem, który okaże chiński dowód osobisty i podda Waszą appkę aparatowi cenzury. Cała procedura jest cholernie droga.

To samo tyczy się muzyki, filmów, ebooków czy nawet zwykłych stron internetowych. Chcesz coś sprzedać Chińczykowi? Nie zrobisz tego. Chińczycy się wycwanili, pełnymi garściami czerpią z zachodnich treści, ekosystemu aplikacji, treści, produkując sprzęt do obsługi. Za nic jednak nie chcą dopuścić zachodu do udziału w rynku chińskim. Nawet duże korporacje i firmy produkujące soft mają bana na Chiny. Trzeba ich udupić, bo za 10 lat przejmą kontrolę i nic nie dadzą w zamian.

#telefony #technologia

USA czasowo złagodziły sankcje wobec Huawei

Data: 21.05.2019 20:42

Autor: kisiel

forbes.pl

W poniedziałek ministerstwo handlu zezwoliło firmie Huawei na kupowanie amerykańskich podzespołów do 19 sierpnia 2019 r., ale tylko w celu serwisowania istniejącej infrastruktury telekomunikacyjnej i zapewniania aktualizacji oprogramowania dla smartfonów firmy.

Szef resortu handlu Wilbur Ross zaznaczył, że decyzja ma zapewnić firmom wykorzystującym rozwiązania Huawei, np. operatorom komórkowym na terenach wiejskich, więcej czasu na zmiany w ich modelu biznesowym. Resort oceni, czy przedłuży ważność wydanej licencji ponad okres 90 dni.

Jak przypomniał Reuters, w czwartek resort handlu USA zadecydował o wpisaniu Huawei Technologies i ok. 70. związanych z chińskim koncernem firm na tzw. czarną listę podmiotów, które muszą uzyskiwać zgodę rządu w Waszyngtonie na to, by kupować amerykańskie komponenty i technologię. Wnioski o dalsze licencje najprawdopodobniej będą z miejsca odrzucane.

Ruch ten przeprowadzony został w kontekście powtórnie zaogniającej się wojny handlowej między USA i Chinami. Podczas ostatnich dwóch tygodni kraje podwyższyły wzajemne cła na towary importowane, po tym jak prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump powiedział, że Chińczycy zaczęli wycofywać się z obietnic ustalonych podczas miesięcy wcześniejszych negocjacji.

We wtorek założyciel Huawei Ren Zhengfei zaznaczył w serii wywiadów dla chińskich mediów, że amerykańska licencja niewiele zmienia w funkcjonowaniu koncernu, bo przedsiębiorstwo było przygotowane na ewentualność wykluczenia z rynku USA. Menedżer wskazał także, że konkurencja nie dogoni opracowanych przez jego firmę rozwiązań dla sieci 5G w przeciągu najbliższych 2-3 lat.

– Obecne działania rządu Stanów Zjednoczonych oddają lekceważący stosunek wobec naszych możliwości – wskazał Ren w wypowiedzi dla państwowej telewizji CCTV. Dyrektor zaznaczył też, że Huawei nie zgadza się jedynie z rządem USA, a nie firmami operującymi w Stanach Zjednoczonych.

Samo udzielenie czasowej licencji zdaniem Reutera oznaczać może, że wpisanie Huawei na czarną listę i związane z tym zmiany w łańcuchu dostaw mogły wywołać natychmiastowe, nieoczekiwane konsekwencje dla klientów biznesowych firmy oraz konsumentów korzystających z urządzeń koncernu.

– Celem (zezwolenia) wydaje się zapobieganie awariom infrastruktury sieciowej, komputerowej i telefonicznej. To nie kapitulacja, a utrzymanie porządku – ocenił najnowsze doniesienia były urzędnik resortu handlu oraz prawnik Kevin Wolf.

Ruch Google

W poniedziałek firma Google potwierdziła weekendowe doniesienia o wycofaniu licencji na aplikacje systemu Android dla Huawei, motywowane wpisem firmy na czarną listę. Tego samego dnia źródła agencji Bloomberga podały, że współpracę z Huaweiem zawiesili także producenci czipów Intel, Qualcomm, Xilinx i Broadcom. Udzielenie zezwolenia oznacza jednak, że firmy te prawdopodobnie mogą kontynuować interesy z chińskim koncernem, np. zapewniać usługi i aktualizacje oprogramowania Android dla obecnych smartfonów w przypadku Google.

Chiński koncern poinformował we wtorek, że współpracuje z Google'em w zakresie ograniczenia skutków sankcji. – Google ma zero powodów, by nas blokować – ocenił przedstawiciel Huaweia cytowany przez agencję Reutera.

Reprezentujący Huawei w stosunkach z instytucjami Unii Europejskiej Abraham Liu powiedział, że firma współpracuje z Google'em celem znalezienia wspólnych rozwiązań obecnej sytuacji i problemów, jakie wiążą się z ubiegłotygodniową decyzją amerykańskiego ministerstwa handlu. Według Liu Huawei nie obwinia Google'a za wcześniejszą decyzję o wstrzymaniu współpracy z chińskim gigantem w zakresie świadczenia niektórych usług. Pracownik Huawei zaznaczył też, że obecnie jest zbyt wcześnie, by móc mówić o konsekwencjach zaistniałej sytuacji.

– Huawei jest ofiarą zastraszania ze strony administracji USA – powiedział. – To nie jest atak wyłącznie na Huawei. To atak na oparty na zasadach porządek liberalny – ocenił w rozmowie z agencją Liu.

Analitycy rynku cytowani przez Reutera wskazali, że ok. 16 proc. wydatków na podzespoły Huawei trafiało w ręce amerykańskich przedsiębiorstw m.in. Qualcomma, Intela czy Micron Technology. Eksperci wskazali, że twierdzenia założyciela chińskiej firmy mogą być przesadzone, a dostawy z USA będą „trudne do zastąpienia”.

Przez ostrzejszą kontrolę eksportu technologii amerykańskie firmy mogą stracić nawet 56,3 mld dol. w przeciągu najbliższych pięciu lat. Niewykorzystane możliwości w tym zakresie mogą zagrażać redukcją ponad 74 tys. miejsc pracy – wskazała w raporcie Fundacja Technologii Informacyjnych i Innowacji.

#newsy #newsyzeswiata #technologia #huawei

Człowiek w świecie technologicznym – relacja z konferencji

Data: 20.05.2019 19:14

Autor: FiligranowyGucio

filozofuj.eu

„Stało się przeraźliwie oczywiste, że technologie wyprzedziły już nasze człowieczeństwo” – stwierdził stosunkowo dawno, bo ponad 60 lat temu, Albert Einstein. Od tamtego czasu świat jednak zmienił się jeszcze bardziej, a technologie rozwijają się jeszcze intensywniej. Czy Einstein miał rację? Jakie jest dziś miejsce technologii w życiu człowieka, a jakie człowieka w świecie technologicznym?

#technologia #nauka #ludzie #filozofia

Zasilana energią słoneczną Ecocapsule - samowystarczalny mikro-dom.

Data: 17.05.2019 12:01

Autor: ziemianin

ecocapsule.sk

#technologia #nauka #ciekawostki

[Youtube]()https://www.youtube.com/watch?v=z7Vp0DJrBm8

Ecocapsule® to inteligentny, samowystarczalny mikro-dom wykorzystujący energię słoneczną i wiatrową. Pozwala na pobyt w odległych miejscach poza zasięgiem infrastruktury, z luksusem w pokoju hotelowym. Ecocapsule® to Twój sposób na niezależne budownictwo mieszkaniowe. Może służyć jako domek, wyskakujący hotel, przyczepa kempingowa, mobilne biuro, stacja badawcza lub cokolwiek chcesz. Zaprojektowaliśmy produkt od podstaw, aby był jak najbardziej samowystarczalny, praktyczny i funkcjonalny. Dołącz do nas i zmień świat – zaczynając od swojego.

Skutery podwodne dla Formozy

Data: 16.05.2019 18:08

Autor: ziemianin

milmag.pl

#formoza #specjalsi #wojsko #technologia

Skuter jest oferowany w dwóch wariantach: do transportu dwóch lub czterech płetwonurków. Pojazd porusza się z prędkością do 12,5 km/h na głębokości do 60 m, co pozwala na czas pracy ponad 3 godziny lub zasięg ponad 50 km. Seabob Black Shadow 730 wyposażono w elektrycznie napędzany pędnik strumieniowy zasilany z zestawu akumulatorów litowo-jonowych o 18-letnim cyklu życia. Według informacji producenta, po naładowaniu 2000 razy nie wykazywały znacznego zmniejszenia wydajności ani efektu pamięci ogniw, a silnik działał bezawaryjnie przez 10 tys. godzin przy pełnym obciążeniu.

Rotinor BlackShadow 730

Naprawianie mostów kompozytami

Data: 14.05.2019 11:31

Autor: Macer

youtube.com

Jakaś firma opracowała techologię wypełniania ubytków w betonie żywicą i włóknem węglowym. Można w ten sposób naprawiać zerodowane podpory i dźwigary mostów. Warto zwrócić na filmie uwagę na fatalny stan mostów w ameryce, i to nie jest jakieś zadupie na pustyni, tylko bogate wschodnie wybrzeże.

#kompozyty #inzynieria #mosty #usa #technologia

Tworzą ludzką tkankę w 3D

Data: 14.05.2019 09:34

Autor: ziemianin

businessinsider.com.pl

#infoShare #startup #technologia #3d

Ich pierwszy opatentowany produkt to EMATIK, czyli druga skóra do leczenia ran o trudnym gojeniu.

Jak ona działa? Najprościej mówiąc, wszystko zaczyna się od pobrania krwi i umieszczenia jej w specjalnej torebce, następnie zainstalowaniu tejże w urządzeniu. Cały proces jest zautomatyzowany. Krew trafia do wnętrza maszyny, gdzie jednocześnie dostarczany jest materiał na opatrunek ze specjalnej mieszanki biopolimerów. Z krwi wydobywa się składniki, które odpowiadają za proces gojenia. Polimery są zaś potrzebne, by opatrunek z komórek krwi zyskał stałość, bo krew to przecież płyn.

strona domowa projektu

Tonal - Trening całego ciała w jednym miejscu. Tak wygląda siłownia XXI wieku

Data: 09.05.2019 11:33

Autor: ziemianin

youtube.com

#sport #silownia #technologia

Źródło

Tonal to pierwszy domowy system fitness, który oferuje spersonalizowane, oparte na nauce szkolenia, które są zazwyczaj zarezerwowane dla profesjonalnych sportowców. Zaawansowana inteligencja monitoruje jakość każdego powtórzenia i mierzy ją w stosunku do każdego powtórzenia. Programy treningowe automatycznie dostosowują się z czasem, gdy stajesz się silniejszy, a postępy w kierunku wybranych celów są zawsze widoczne.

Hmmm, zostać po śmierci kompostem dla gleby??

Data: 07.05.2019 13:54

Autor: ziemianin

businessinsider.com.pl

#smierc #technologia #swiat

Tradycyjny pochówek czy kremacja? To już wkrótce nie będą jedyne dostępne opcje w stanie Waszyngton w USA, który przyjął uchwałę zezwalającą na to, by ciała ludzkie były kompostowane i by mogły być używane jako ściółka np. do drzew czy krzewów. Uchwała czeka na podpis gubernatora – informuje "Washington Post".

Fast – szybkie logowanie na stronach bez podawania hasła.

Data: 04.05.2019 20:21

Autor: Mimo

antyweb.pl

Niby jest coś takiego zrobione przez facebooka, ale nie każdy go ma, nie każdy chce udostępniać im takie dane. Tutaj mogłaby być ciekawa alternatywa. Osobiście mam nadzieję, że takie lub podobne rozwiązanie w końcu się pojawi na stałe.

Pojawiło się już trochę pomysłów w Internecie na pozbycie się haseł, które utrudniają życie internautom, jak i właścicielom stron, jednak żaden z tych pomysłów nie spotkał się jak do tej pory z powszechnym użyciem w sieci. Być może twórcom Fast się to uda.

#technologia #newsy

Data: 03.05.2019 15:13

Autor: false_nine

Naprawa Iphone wcale nie jest długotrwała i niebezpieczna jak mówi Apple. Naprawdę nie kupię już kolejnego sprzętu od Apple, bo nie dość, że praktyki wobec klientów urągają wszelkim standardom, to jeszcze sprzęt pod kątem technicznym jest zrobiony jak najtaniej,

Zwróćcie uwagę na… ilość kleju w smartfonach Apple.

https://youtu.be/rlGcSG8xM8w?t=740

#apple #iphone #technologia

Podcast random:press 009: insulinowy hacking, ziemniaki GMO, atak na Dockera

Data: 01.05.2019 17:32

Autor: siefca

randomseed.pl

Hakowanie pomp insulinowych, PepsiCo pozywa rolników w Indiach, duży wyciek danych z chmury Microsoftu, włamanie do Docker Huba, wyciekły dane finansowe dużych korporacji, konwerter raportów systemu Windows, detektor anomalii na bazie geolokalizacji adresów IP, informacje o lukach w urządzeniach sieciowych Huawei.

#podcast #randompress #technologia #security #GMO #cukrzyca #docker #wyciek

Aplikacja mObywatel coraz bardziej przydatna. Można już używać na poczcie.

Data: 23.04.2019 10:48

Autor: Mimo

antyapps.pl

Aplikacja mObywatel powoli przenika do przestrzeni publicznej. Wirtualny dowód osobisty to wciąż jeszcze egzotyka, ale projekt cały czas się rozwija. Właśnie dotarły do nas informacje o tym, że zaraz po świętach, aplikacja mObywatel będzie honorowana na poczcie. Oznacza to, że do odbioru paczki lub listu poleconego wystarczy nam smartfon, którym potwierdzimy naszą tożsamość.

Ministerstwo Cyfryzacji oficjalnie ogłosiło, że od 23 kwietnia użytkownicy aplikacji mObywatel będą mogli używać jej na poczcie do potwierdzania tożsamości przy odbiorze przesyłek poleconych. Technologia była zapewne gotowa już dawno, ale takie przedsięwzięcie musiało zostać usankcjonowane prawnie. Przepisy uniemożliwiały używanie aplikacji mObywatel przy odbiorze przesyłek poleconych. Minister Infrastruktury zmienił rozporządzenie, które to reguluje i od 23 kwietnia wszystko będzie już zgodne z prawem.

#mobywatel #technologia #android #ios #pocztapolska

Data: 21.04.2019 20:12

Autor: FiligranowyGucio

Schizofrenia-Avatar jako psychoterapeuta.

https://www.deutschlandfunk.de/schizophrenie-der-avatar-als-psychotherapeut.676.de.html?dram:article_id=437647

Brytyjscy naukowcy starają się ograniczyć urojenia chorych na schizofrenię za pomocą nowej metody. W tak zwanej terapii awatarystycznej w King's College w Londynie, chorzy dosłownie siedzą naprzeciwko swoich głosów w głowie. Umożliwia to technologia cyfrowa.

Od Martina Huberta.

Sesja terapeutyczna w Instytucie Psychiatrii w King's College London. Schematyczna twarz jest widoczna na monitorze komputera. Porusza ustami synchronicznie ze swoimi wypowiedziami – i atakuje mężczyznę siedzącego przed ekranem werbalnie. Jest mięczakiem i głupcem, głos ślini się. Brzmi przesterowany, ale został wymodelowany dokładnie tak, jak pamięta go człowiek znajdujący się przed monitorem. Mężczyzna cierpi na psychozę i od lat słyszy ten głos w głowie. Nigdy nie powiedziała mu nic miłego.

Terapia Avatar jest tym, co profesor Thomas Craig z King's College w Londynie nazywa swoim podejściem terapeutycznym. Psychiatra testuje go od kilku lat na schizofrenicznych pacjentach, którzy bardzo cierpią z powodu złego głosu wewnętrznego. Kiedy psychotyk łączy daną twarz z tym głosem, twarz na monitorze otrzymuje swoje indywidualne cechy."Nasze oprogramowanie komputerowe zmienia głos terapeuty, aby brzmiał jak zły głos pacjenta. To jest sztuczka. Psychoterapeuta siedzi w jednym pokoju, pacjent w innym, a rozmowy trójstronne między nimi są możliwe. Prowadzą rozmowę między pacjentem, terapeutą i awatarem."

Psychoterapeuta może w ten sposób poprosić pacjenta o zaprzeczenie niepokojącemu głosowi i wsparcie go w tym zakresie.Zmniejszenie liczby halucynacji

W trakcie sesji terapeuta może uczynić zły głos bardziej defensywnym i przyjaznym. Pacjent rozwija uczucie, że może na nie wpływać. Ma naprawdę pozytywne doświadczenie z namacalnym głosem, który normalnie maltretuje go poza sceną. Thomas Craig po raz pierwszy w porównaniu z większą grupą kontrolną zbadał skuteczność tej metody. Porównał w sumie 150 schizofrenicznych osób. Połowa z nich przeprowadziła sześć cotygodniowych sesji terapeutycznych z awatarami. Druga połowa rozmawiała z terapeutami o swoich problemach bez awatara.

"Główny rezultat był taki, że częstotliwość halucynacji zmniejszyła się, a uczestnicy nie postrzegali ich jako stresujące. Poprawa ta była istotnie większa wśród osób, które otrzymywały terapię awatarną. Po trzech miesiącach były znacznie lepsze. Efekt ten utrzymywał się nawet po sześciu miesiącach i znamy przypadki, w których halucynacje głosowe nawet całkowicie zniknęły. I tak pozostało nawet po półtora roku do dwóch lat."Dodatkowe zastosowania dla awatarów

Wyniki były nawet lepsze niż w badaniach terapii poznawczo-behawioralnej, które są często wykorzystywane w akustycznych halucynacjach. Pacjenci powinni zająć się swoim wewnętrznym głosem i ponownie go ocenić. Thomas Craig podkreśla, że dalsze badania są niezbędne dla potwierdzenia jego wyników. Ale w zasadzie jest przekonany, że terapia awatarowa może stać się również standardową terapią dla innych problemów psychologicznych:

"Niektórzy koledzy próbują obecnie stosować tę metodę w anoreksji, gdzie wewnętrzny głos zabrania jedzenia. Nie jest to głos, który jest naprawdę słyszalny jak w naszych psychotycznych, jest to raczej stwierdzenie własne, ale tak samo doniosłe. I niektórzy koledzy również zaczynają wypróbowywać awatary w terapii zaburzeń osobowości. Myślę, że istnieje potencjał do innych zastosowań."

#zdrowie #technologia #nauka #medycyna #psychologia

Data: 18.04.2019 09:32

Autor: Kiszony

Pieprzeni biali rasiści!

https://www.dazeddigital.com/science-tech/article/44059/1/artificial-intelligence-is-too-white-and-too-male-says-a-new-study

Cyt. „Nowe badania pokazują, że pole sztucznej inteligencji jest zdominowane przez heteroseksualnych, białych mężczyzn. Według monumentalnego nowego badania, ten wyjątkowy podzbiór społeczeństwa uczy inteligentne maszyny do tworzenia algorytmów, które określą naszą przyszłość, a ich perspektywy stają się dyktatami, które mogą zagrozić kolorowym ludziom, kobietom i społeczności LGBTQ.

Raport został opublikowany wczoraj przez naukowców z AI Now Institute na New York University. Odkrycia ujawniają, że kobiety stanowią zaledwie 15% pracowników badawczych AI na Facebooku i tylko 10% pracowników AI w Google. W jeszcze wyraźniejszym podziale łączna liczba czarnych pracowników firm technologicznych, w tym Google, Facebook i Microsoft, wynosi od 2,5 do 4%.

„Istnieje dyskryminacja między dyskryminującymi pracownikami a dyskryminującą technologią” powiedziała prasie dyrektor AI Now Institute Meredith Whittaker

Badania ostatecznie wykazały, że „stronniczość w systemach sztucznej inteligencji odzwierciedla historyczne wzorce dyskryminacji”.

#technologia #nauka #mezczyzna

Data: 11.04.2019 22:57

Autor: drewniany

Mam taką rozkminę, czy w Polece legalna jest broń elektromagnetyczna.

"W rozumieniu ustawy bronią palną jest każda przenośna broń lufowa, która miota, jest przeznaczona do miotania lub może być przystosowana do miotania jednego lub większej liczby pocisków lub substancji w wyniku działania materiału miotającego."

W przypadku tej broni nie ma mowy o materiale miotajacym, wnioski nasuwają się same. Mam na myśli railgun, jak i wszelkie rodzaje nadajników służących do niszczenia elektroniki lub parzenia ludzi.

#bron #bronpalna #technologia #nauka

Microsoft zamyka sklep z ebookami i usuwa zakupione tytuły.

Data: 03.04.2019 10:54

Autor: dj_universe

swiatczytnikow.pl

Częścią systemu Windows 10 jest Microsoft Store – czyli sklep z różnymi treściami. Od roku 2017 można było tam kupić e-booki, które dało się czytać w przeglądarce Edge.

Dziś jednak Microsoft ogłosił zamknięcie części e-bookowej. Powodu nie podali, ale zapewne się nie opłacało, a sklep nie zdobył wielkiej popularności.

#ksiazka #ebook #microsoft #technologia

Data: 24.03.2019 10:20

Autor: 12358

Pierwszy historycznie smartfon powstał już w 1992 r. – było to prototypowe urządzenie o nazwie Simon(1993 r.). Oprócz funkcji telefonu komórkowego oferowało ono kalendarz, książkę adresową, kalkulator, notatnik, pocztę elektroniczną i gry.

Blockchain może nas uratować przed światem z powieści Orwella

Data: 23.03.2019 19:47

Autor: 12358

bitcoin.pl

Władze mogą nas kontrolować niemal na każdym kroku. O ile w indywidualistycznej Europie czy USA nie jest to aż tak dostrzegalne (choć ma miejsce), już w Chinach przybiera – z perspektywy Europejczyka – kuriozalną formę.

Allegro wprowadzi odroczoną płatność. Możliwe, że jeszcze przed wakacjami

Data: 21.03.2019 17:41

Autor: piotre94

cashless.pl

Nowa usługa jest jednym z najważniejszych elementów tegorocznych planów największej polskiej platformy e-commerce

Data: 20.03.2019 11:05

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Nowy nabytek USP compact bebechy dziwnie wyglądają ale działają oczywiście tak samo. Jak jakaś wczesna replika typu blowback (ten jest na greengaz). Dorwałem za 214 golda w warszawie w cytadelaasg widząc na alledrogo.

Data: 19.03.2019 10:51

Autor: kosmitolog

Nie mam dziś zbyt wiele czasu na pisanie kosmicznej ciekawostki, za to jest go wystarczająco by pokazać kosmiczną ciekawostkę do posłuchania. Sprawa co prawda sprzed roku, ale bierzcie słuchawki i pchajcie jacka w gniazdo – start Falcona Heavy nagrany w binauralu ((d(ⴲ﹏ⴲ)b))

https://www.youtube.com/watch?v=ImoQqNyRL8Y

Data: 15.03.2019 23:19

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Szypka piłka można zwrócić w dowolnym sklepie towar np w 3-4 wg PRAWA? I jak długo po kupnie, zakładając brak śladów użycia?(użyłem dozownika gazu 1 raz i mnie zawiódł, ale jest sprawny po prostu działa nie tak jak chcę wbrew temu co sprzedawca powiedział).

Udany powrót kapsuły Crew Dragon z ISS na Ziemię

Data: 10.03.2019 16:05

Autor: piotre94

space24.pl

Crew Dragon – kapsuła wysłana przez firmę SpaceX na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) – wodowała w piątek 8 marca na Oceanie Atlantyckim, co oznacza, że jej misja zakończyła się sukcesem.

Data: 09.03.2019 12:16

Autor: kosmitolog

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Falconie Heavy, ale boicie się zapytać. W sam raz przed dwoma nadchodzącymi startami białego giganta :)

https://www.youtube.com/watch?v=Ras09uryMZ8

Błąd Messengera pozwalał podejrzeć, z kim rozmawiali użytkownicy

Data: 08.03.2019 16:54

Autor: piotre94

businessinsider.com.pl

Hakerzy mogli podglądać, z kim rozmawiali użytkownicy Messengera – przekazał serwis Gizmodo. Umożliwić to miał błąd komunikatora. Facebook został poinformowany o problemie i wdrożył procedury mające go usunąć.

Data: 08.03.2019 15:22

Autor: kosmitolog

CrewDragon has landed (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) Jeśli diagnostyka nie wykaże żadnych uszkodzeń to za jakieś pół roku następnym lotem w kosmos zabiorą się pełnokrwiści muskonauci :)

https://www.youtube.com/watch?v=UhNl2o99CGc

AI idealnie wykrywa złodziei w sklepach, czyli Raport Mniejszości po japońsku

Data: 06.03.2019 23:16

Autor: piotre94

geekweek.pl

Sztuczna inteligencja stworzona w Kraju Kwitnącej Wiśni z niezwykłą precyzją potrafi namierzyć w sklepie złodzieja, zanim jeszcze dokona kradzieży. Przyszłość znana nam tylko z filmów sci-fi właśnie stała się faktem.

41% najważniejszych firm technologicznych chce wprowadzić u siebie blockchain

Data: 04.03.2019 13:28

Autor: bmbcz01

ambcrypto.com

 1. 41% firm, które są globalnymi liderami technologicznymi chce wprowadzić do siebie technologię blockchain w ciągu najbliższych trzech lat;

 2. 28% odpowiedziało, że nie są zainteresowane jej wprowadzaniem w nadchodzących trzech latach;

 3. 48% badanych firm twierdzi, że technologia blokchain może zmienić to, jak wygląda obecnie biznes w ciągu najbliższych trzech lat;

 4. Raport przygotowała firma KPMG, jedna z największych na świecie firm audytorskich, przeprowadzając badanie w 740 firmach technologicznych z 12 krajów.

Zygmunt Solorz. Założyciel Polsatu przegrywa z rządem w Paryżu

Data: 03.03.2019 22:26

Autor: piotre94

parkiet.com

Skarb Państwa wygrał ze spółkami Zygmunta Solorza międzynarodowy arbitraż dotyczący spółki Sferia, warty 1,8 mld zł. To może jednak nie być koniec sporu.

Data: 03.03.2019 08:49

Autor: kosmitolog

Mniej więcej za godzinkę, około 9:30 zacznie się transmisja live z procedury dokowania Crew Dragona do ISS, samo dokowanie zaplanowane jest na 12:05. W przeciwieństwie do Dragona w wersji towarowej, który jest najpierw łapany przez robotyczne ramię Canadarm2 ( swoją drogą trzeba kiedyś o nim zrobić jakiś wpis, zasługuje ) a następnie dokowany manualnie ( tzw. berthing ), nowy pojazd ma dokować w pełni autonomicznie, bezpośrednio do węzła. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to otwarcie włazu obejrzymy o 14:45.

https://www.youtube.com/watch?v=21X5lGlDOfg

Data: 02.03.2019 08:26

Autor: kosmitolog

Dzień dobry. Za kilka chwil, o 8:48 ma odbyć się pierwszy, testowy lot załogowej kapsuły Crew Dragon na ISS. Live już dostępny.

https://www.youtube.com/watch?v=2ZL0tbOZYhE

Data: 28.02.2019 20:58

Autor: kosmitolog

Z uwagi na to, że SpaceX troszkę się ociąga i startują dopiero pojutrze rano, wrzucam bardzo ładny start F9, zarejestrowany 18-to calowym teleskopem, wyposażonym w zautomatyzowaną funkcję trackingu. Bardzo mocny zoom, niesamowita płynność śledzenia i czyściutkie niebo dają namacalnie bliski, niemal idealnie ustabilizowany obraz rakiety podczas lotu. Niewykonalne dla żadnego systemu sterowanego "z ręki". Maksymalny dystans w pionie wynosił jakieś 150 km a w poziomie kilkaset km. No i ten dźwięk (ʘ‿ʘ)

https://www.youtube.com/watch?v=O_3uVMdw5HY

Natomiast poniższe zdjęcie to już systemy kamer używane przez NASA. Wyposażone zarówno we wspomaganie pracy operatora jak i możliwość wykonania zaprogramowanych wcześniej sekwencji precyzyjnych ujęć. W razie potrzeby można zamienić obiektywy na Stingery i zdejmować z nieba łasego na kosmos Chińczyka :)

Podstawowe informacje o starcie rakiety Falcon 9 ze statkiem Crew Dragon

Data: 28.02.2019 09:33

Autor: AleksanderNieWielki

urania.edu.pl

Misja DM-1 w skrócie:

– 2 marca planowany jest start misji DM-1 – bezzałogowego lotu mającego demonstrować zdolność kapsuły Crew Dragon i rakiety Falcon 9 do wynoszenia astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną

– Od końca ery wahadłowców amerykański program załogowy i loty wymiany załóg ISS są zależne od rosyjskiego systemu Sojuz

– NASA chce zakończyć tą zależność komercyjnymi kontraktami na wynoszenie załóg, które wygrały firmy SpaceX i Boeing

– Jeżeli lot testowy Crew Dragona firmy SpaceX się powiedzie i zostaną spełnione pozostałe wymagania, to już tego lata może zostać przeprowadzona druga misja demonstracyjna, tym razem z załogą na pokładzie

HP Enterprise i Continental tworzą platformę zbierania danych dla automotive

Data: 27.02.2019 11:11

Autor: bmbcz01

trustnodes.com

 1. Hewlett Packard Enterprise i Continental uruchamiają platformę do kolekcjonowania i monetyzacji danych;

 2. Sercem platformy będzie technologia blockchain, która umożliwi kolekcjonowanie i dzielenie się tymi danymi;

 3. "Udostępnianie danych nt. pojazdów między producentami pomoże rozwiązać wiele problemów związnaych z transportem a także pozwoli na polepszenie doświadczenia klientów z jazdy, poprzez wykorzystanie ogromnej ilości danych", powiedział Chief Sales Officer HPE.

Japoński telecom chce wykorzystać blockchain do uwierzytelniania użytkowników

Data: 26.02.2019 12:05

Autor: bmbcz01

coindesk.com

 1. Japoński telecom SoftBank podjął współpracę z Amerykańskim startupem blockchainowym TBCA Soft w celu stworzenia rozwiązania uwierzytelniającego użytkowników, opartego o blockchain;

 2. Celem współpracy jest sprawdzenie, czy takie rozwiązanie jest w stanie usprawnić proces uwierzytelniania i ma charakter projektu pilotażowego;

 3. "Mamy wizję, że ludzie powinni tworzyć zaszyfrowane tożsamości cyfrowe, zamiast używać i przchowywać wiele nazw użytkowników i haseł w różnych bazach danych, z różnym podejściem do prywatności", powiedział Takeshi Fukuizumi, Wice Prezes SoftBank

Mastercard, Amazon, Accenture stworzyły "Circular Supply Chain" na blockchainie

Data: 26.02.2019 11:54

Autor: bmbcz01

crypto-news.in

 1. Trzy duże korporacje Mastercard, Amazon oraz Accenture, we współpracy z Everledger i Mercy Corps stworzyły oparty o blockchain system monitorowania łańcucha dostaw;

 2. Ogłoszony projekt nosi nazwę "Circular Supply Chain";

 3. Technologia pomoże w monitorowaniu wszystkich etapów łańcucha dostaw bez ryzyka, że jakieś informacje zawarte w łańcuchu dostaw zostaną przez kogoś, na którymś etapie edytowane.

Mercedes-Benz testuje blockchain przy kontroli łańcucha dostaw

Data: 26.02.2019 11:43

Autor: bmbcz01

blokt.com

 1. Mercede ogłosił, że startuje z pilotażowym programem wprowadzenia blockchain w obszarze supply chain;

 2. Jest jedną z pierwszych firm w sektorze automotive, która zdecydowała się zainwestować w nową technologię;

 3. Wilko Stark, Członek Zarządu Mercedes-Benz Cars powiedział, że blockchain może zrewolucjonizować ich dział zakupów, wpływając na prawie każdy element łańcucha dostaw.

SpaceX dostała zgodę na lot kapsuły Crew Dragon na ISS

Data: 25.02.2019 14:35

Autor: intruder83

kopalniawiedzy.pl

Po całym dniu dyskusji i spotkań NASA dała firmie SpaceX zgodę na przeprowadzenie pierwszej bezzałogowej misji kapsuły Crew Dragon na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Start odbędzie się z Przylądka Canaveral zaplanowano na 2 marca na godzinę 8:48 rano czasu polskiego.

Data: 24.02.2019 19:23

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Mam orpócz ip5s mniejszy ip4s, jak mnie boli dupa że KJ z applel rozwalili płytę główną "aktualizacją". Teraz wpier#$%a baterię w niewiele ponad jeden dzień, bez znaczenia czy coś robię czy leży. Włączenie aparatu ponizej 20% wyłącza telefon, a ponizej 15% sam się potrafi zresetować lub wyłączyć. Miałem jakiś czas temu ip4 ale nie miał takich problemów. Działał jak złoto i trzymał ze 4 dni. Żałuję że się go pozbyłem, ale miał słaby aparat.

Daję łeb że to machloje applel go zniszczyły. Powinni za to tak beknąć żeby im się odechciało nawet kichnąć.

Data: 23.02.2019 10:30

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Może ten lok by wyglądał lepiej gdybym ja umiał tak malować jak Wolvi. (Dragon ten po prawej). Drukowany prototyp, potem sklonowany w żywicy. Wózki też sam robiłem.

Trochę się namordowałem bo jakość i precyzja druku FDM to rak ale dało rady.

Czy bać się AI?

Data: 20.02.2019 12:35

Autor: 12358

youtu.be

John Lennox – brytyjski matematyk, filozof nauki i apologeta chrześcijański. Jest emerytowanym profesorem Uniwersytetu w Oksfordzie, oraz członkiem Green Templeton College. Uważany jest za autorytet w sprawach zgodności między nauką a wiarą. (Wiki)

Komputery kwantowe to nasza szansa na mądrzejszą sztuczną inteligencję

Data: 20.02.2019 01:47

Autor: 12358

spidersweb.pl

Współczesne procesory składają się z miliardów tranzystorów wielkości kilku nanometrów zgrupowanych na bardzo małej powierzchni. Według prawa Moore’a liczba tranzystorów w mikroprocesorze podwaja się mniej więcej co dwa lata.

Data: 19.02.2019 22:05

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Kończę powoli drukarkę 3D. Teraz badałem jaki sygnał będzie najlepszy do sterowania laserem. Wychodzi że żaden i nie wiem jak przeprogramować sterowanie bo się nie znam na marlinie.

PIN DIR nie zmienia stanu między przekrojami. To poważny problem. A wypełnienie sygnału STEPS jest żałosne ma kilka % i za dużą częstotliwość.

Bank nr. 2 w Omanie wprowadza mobilne przelewy zagraniczne za pomocą RippleNet

Data: 18.02.2019 13:32

Autor: bmbcz01

coingape.com

 1. Drugi co do wielkości bank w Omanie – Dhofar Bank – rozszerza obsługę przelewów międzynarodowych za pomocą RippleNet na swoją aplikację mobilną;

 2. Jest jednym z pierwszych banków w regionie, który oferuje swoim klientom takie usługi.

 3. Przelewy są prawie natychmiastowe i mają niskie opłaty;

 4. Bank pochwalił się, że z powodzeniem przetestował międzynarodowy przelew do Indii i przelanie pieniędzy zajęło 2 minuty;

 5. Z początkiem stycznia firma Ripple ogłosiła, że z ich produktu RippleNet korzysta już 200 klientów.

Bank HSBC redukuje o 25% koszty transakcji Forex dzięki Blockchain (Eng)

Data: 18.02.2019 11:37

Autor: bmbcz01

cryptopolitan.com

 1. Bank wchodzi bardzo mocno w technologię Blochcain i wprowadza ją w wielu aspektach;

 2. Rozwiązanie spotkało się z zainteresowaniem ze strony innych dużych instytucji finansowych;

 3. Podczas próby, HSBC wykonało transakcje Forex na kwotę 250 miliardów dolarów (eng. billion);

 4. Według badań World Trade Organization, wykorzystanie blockchain może zaoszczędzić branży biliony dolarów (eng. trillion) w ciągu dekady;

 5. COO HSBC chce udowodnić, że jest to opłacalna metoda przeprowadzania transakcji a nie jednorazowy strzał.

Data: 16.02.2019 23:36

Autor: kosmitolog

Przypominam najpiękniejszy start Falcona 9 – Misja SAOCOM 1A z bazy Vanderberg. Foliarzom ze strachu dupska twerkowały przez bity miesiąc ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

https://www.youtube.com/watch?v=sEaTe38-I4Y

Wypłata pieniędzy z bankomatu przez biometrię twarzy już jest możliwa

Data: 16.02.2019 21:37

Autor: piotre94

cashless.pl

Caixa, jeden z największych banków w Hiszpanii, chwali się, że jako pierwszy na świecie wdrożył wypłaty gotówki zabezpieczone biometrią twarzy.

Strona, która generuje sztuczne twarze

Data: 15.02.2019 13:10

Autor: Macer

thispersondoesnotexist.com

Sztuczna inteligencja tworzy ludzkie twarze. Bardzo realistyczne. moja pierwsza myśl – idealne do trolkonta na FB. Druga – na pewno już takie konta są tworzone przez firmy zajmujące się marketingiem – w takim razie można w internecie tworzyc botnety z takich sztucznych kont, które będą wplywaly na opinie publiczną, ich wypowiedzi mogą też byc generowane. Dodajmy do tego jeszcze technologię #deepfakes, a TVN już nie będzie musial sobie szukac swiadków pobicia Cyganów przez Polaków, tylko sobie takich świadków sam wyprodukuje, lącznie z nagraniami.

Doszliśmy do momentu, gdy można bez żadnych zastrzeżeń, calkowicie odrzucic jakąkolwiek wiarygodnośc mass mediów. Prawdziwe jest tylko to, co sam widzialeś. Wracamy do średniowiecza 乁(ツ)

Data: 15.02.2019 11:59

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Na wykop.kj wisi strona która generuje twarze które "które nie istnieją" bo są generowane prze sztuczną inteligencję.

https://thispersondoesnotexist.com

ja uważam że z palcem w dupie można by odnaleźć niezwykle podobnych ludzi do wygenerowanych. Szczególnie jeśli chodzi o azjatów (no to rasizm)

Rządowa agencja w USA wykorzysta blockchain do monitorowania leków

Data: 13.02.2019 23:20

Autor: bmbcz01

fda.gov

Food and Drug Administration będzie kolejną rządową agencją, która wdroży technologię blockchain w swoich działaniach. W tym przypadku chodzi o zwiększenie bezpieczeństwa i kontroli nad lekami, które trafiają do szpitali, aptek oraz konsumentów końcowych.

W nocie prasowej, FDA poinformowało, że 7 lutego tego roku wystartował pilotażowy projekt, którego zadaniem jest sprawdzenie zasadności wykorzystania blockchain w monitorowaniu leków na wszystkich etapach – od produkcji, przez pakowanie i przepakowywanie, aż po klientów. Głównym celem jest wyeliminowanie z rynku wszelkich nieoficjanych i często szkodliwych leków oraz nielegalnego obrotu lekami. Urzędnicy FDA, którzy zajmują się projektem wierzą, że blockchain jest technologią, która w tym przypadku może okazać się bardzo pomocna.

Aby wdrożenie blockchain było możliwie skuteczne, FDA zatrudniło Franka Yiannas'a, byłego wiceprezesa Walmart ds. bezpieczeństwa żywności, który wprowadził tą technologię do monitorowania jakości importowanych owoców i warzyw.

Sama agencja ma już doświadczenie we wdrożeniach technologii blockchain. Jakiś czas temu FDA ruszyła z projektem wykorzystania blockchain do zabezpieczenia dzielenia się informacjami na temat zdrowia z dostawcami usług medycznych oraz szpitalami onkologicznymi.

Piąty najwiękzsy bank na świecie wprowadzi płatności oparte na Blockchain w 2020

Data: 13.02.2019 09:37

Autor: bmbcz01

fortune.com

Wczoraj, w wypuszczonej nocie prasowej, Mitsubishi UFJ Financial Group ogłosił, że w pierwszej połowie 2020 roku wprowadzi płatności oparte na blockchain.

Aby to osiągnąć, bank podjął współpracę z firmą Akamai, czyli jedną z największych na świecie firm zajmujących się przechowywaniem danych i przyspieszaniem pracy w internecie. Akamai, posiadając ponad 240 tysiecy serwerów w 110 krajach na całym świecie, obsługuje ponad 30% całego ruchu w internecie.

Pierwsze informacje o współpracy między MUFG i Akamai pojawiły się w maju zeszłego roku na stronie centrum prasowego Akamai, jednak nie informowano wtedy, że współpraca będzie dotyczyła wykorzystania technologii blockchain.

W najnowszej nocie prasowej bank przyznał, że wykorzystanie blockchain "pozwoli na znaczną redukcję kosztów transakcyjnych wszelkich rodzajów płatności, oraz wspomoże znaczne zwiększenie ilości przetwarzanych transakcji".

Całą notę prasową można przeczytać tutaj: https://www.mufg.jp/dam/pressrelease/2018/pdf/pressrelease-20180521-002_en.pdf

Prawie jak Saturn V

Data: 12.02.2019 15:50

Autor: 12358

youtu.be

Falcon Heavy – superciężka rakieta nośna wytwarzana i obsługiwana przez amerykańską firmę SpaceX. Jej pierwszy lot odbył się 6 lutego 2018 roku.

General Motors Financials podejmuje współpracę z blockchainowym StartUp'em

Data: 12.02.2019 10:09

Autor: bmbcz01

forbes.com

General Motors Financials ogłosiło, że podejmują współpracę z jednym z najbardziej dynamicznych StartUp'ów, działający w obszarze technologii blockchain – Spring Labs.

Sam StartUp jest firmą, która zajmuje się wprowadzaniem blockchain w obszarze bezpieczeństwa danych oraz finansów. W faze Seed, w firmę zainwestowano ponad 12 milionów dolarów.

W chwili obecnej współpraca ma opierać się o wypracowanie rozwiązania, które pomoże w zabezpieczeniu danych klientów, kotrzystających z leasingów i kredytów od GM, jednak CEO Spring Labs twierdzi, że przygotowują kilka różnych scenariuszy wykorzystania ich technologii przez GMF.

Dla General Motors, nie jest to pierwszy raz z blockchainem. Współpracują już od jakiegoś czasu z projektem Hyperledger, tworzonym przez IBM, we współpracy z JP Morgan, jednak nie jest to jeszcze pełnoprawny produkt i wygląda na to, że użyteczność Hyperledgera w biznesie jest na chwilę obecną znikoma.

700 MHz DOSTĘPNE W POLSCE DLA 5G DOPIERO W 2022 ROKU

Data: 12.02.2019 09:56

Autor: qqwe22

mobtech.interia.pl

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało „Krajowy plan działań zmiany przeznaczenia pasma 700 MHz w Polsce” w celu przeprowadzenia konsultacji społecznych. Zgodnie z dokumentem, pasmo to zostanie zwolnione przez naziemną telewizję cyfrową, co umożliwi powstanie tzw. drugiej dywidendy cyfrowej i wykorzystanie jej na potrzeby usług szerokopasmowych, w tym 5G.

DZIECIĘCY SMARTWATCH WYCOFANY Z EUROPY

Data: 12.02.2019 09:30

Autor: qqwe22

mobtech.interia.pl

Koszmar powodowany słabym zabezpieczeniem urządzeń internetu rzeczy (IoT) ciągle trwa. Ostatnimi czasy uwaga skupiona jest na inteligentnym zegarku przeznaczonym dla dzieci. Gadżet ten został wycofany z użycia po tym, jak Komisja Europejska (KE) w trybie pilnym zaalarmowała o zagrożeniu poufności danych – donosi "The Guardian".

Jesteś freelancerem? Nieświadomie mogłeś współtworzyć Google AI dla wojska

Data: 10.02.2019 08:28

Autor: Bing

ithardware.pl

Google po cichu wynajmowało tanich pracowników do zdalnej analizy materiałów treningowych, dla szeroko krytykowanego wojskowego projektu dronów ze sztuczną inteligencją, mających m.in. wykrywać ISIS. Pracy przy tym projekcie odmówiło 3100 pracowników Google.

Powody, dla których SpaceX buduje swoją największą rakietę z ciężkiej stali.

Data: 09.02.2019 10:58

Autor: kosmitolog

youtube.com

Kilka powodów, które zdecydowały o wykorzystaniu stali nierdzewnej zamiast stopów aluminium czy włókien węglowych. Jako bonus geneza powstania WD-40.

https://www.youtube.com/watch?v=6AcE7hBhpYU

Google zgodziło się na cenzurowanie wyników swojej wyszukiwarki w Rosji

Data: 09.02.2019 04:35

Autor: soochy

nczas.com

Amerykański koncern Google zgodził się na ocenzurowanie swoich stron w Rosji. Moskwa wymusiła karami na Google cenzurowanie wyszukiwań. Rosyjscy internauci nie będą mogli korzystać z linków tej wyszukiwarki, które znajdują się na czarnej liście Roskomnadzora (urząd kontrolujący media i internet).

Data: 07.02.2019 15:41

Autor: kosmitolog

Falcon Heavy w akompaniamencie pieknej muzyki. Przeżyjmy to jeszcze raz (ʘ‿ʘ) Roczek strzelił, a w obecnym prawdopodobnie zobaczymy to jeszcze dwa razy – w marcu i kwietniu.

https://www.youtube.com/watch?v=0O9_k2_Wod4

Apple zapłaci Francji 500 mln euro zaległych podatków.

Data: 07.02.2019 09:06

Autor: Ottis

bankier.pl

Kolejny kraj zgłosił się do apple po zapłacenie zaległych podatków. Myślę, ze i tak apple to na rękę i są dogadani co do sumy tak zeby wszyscy byli zadowoleni.

Data: 06.02.2019 23:02

Autor: xyz

Jakieś 2 miesiace temu kupiłem sobie macbooka pro z 2015 roku. Ostatnia wersja która ma normalne porty USB. W bardzo dobraym stanie, 212 cykli ładowania. Najprawdopodobniej od pedanta.

Ogólnie jestem mega zadowolony, ale do kilku rzeczy nie mogę się dalej przyzwyczaić. Niektóre skróty klawiszowe takie jak kopiuj wklej – koszmar. Cmd + c są obok siebie no i nie chce mi to wejsc w nawyk.

Ale samo przechodzenie pomiędzy okienkami – gesty! Da się na tym malym, 15 calowym ekraniku zmieścić więcej niż u mnie na PC z dwoma 22? calowymi ekranami…

Ostatnio zbiłem telefon, A5 z 2017r. Chyba kupię sobie iphona 7… Apple ściąga mnie na swoją stronę. Szkoda że iphony nie są bardziej podobne do samsunga s9, bo bardziej mi się podoba 乁(ツ)ㄏ.

Data: 06.02.2019 08:40

Autor: spider

Czy wie ktoś jak wyłączyć w google mapach te powiadomienia "twój wkład" o odpowiadaiu na pytania? Nie widzę nigdzie takiej opcji, a już nie chcę tego.

Apple Watch ponownie uratował życie

Data: 04.02.2019 21:47

Autor: soochy

dobreprogramy.pl

Smartwatch Apple Watch Series 4 otrzymał dwie naprawdę ważne funkcje. Pierwsza pozwala na przeprowadzenie badania pracy serca i ma już na koncie uratowanie życia. Druga, która potrafi wykryć upadek i zawiadomić pogotowie ratunkowe, także pomogła użytkownikowi