Data: 25.05.2020 22:40

Autor: aborygo

"Po wieczerzy były tańce; król Ferdynand sam tańcował, i to bardzo wiele. Po tańcach szli do łożnice; tam król wojewodzie wileńskiemu położyć się kazał, powiadając, iż obyczaj zwykły w domu naszym zachowan być musi; a gdy się wojewoda wileński położył, tak jako chodził, rozkazał król córce, iżby się podle jego położyła, która zawstydziwszy się, położyć się nie chciała. Za tym ojciec, wziąwszy ją w poły od głowy, rzekł do syna: Maksymilianie, pomóż mi, a Maksymilian za drugą połowicę od nóg wziąwszy, położyli królową przyszłą podle pana wojewody. Zaraz po tym królowa się porwała i wstała nie bez pomocy z łoża, a pan wojewoda także."

Opis przygód wojewody wileńskiego Radziwiłła w Wiedniu, podczas zaślubin per procura z Katarzyną Habsburżanką, z którą to wojewoda symbolicznie legł na łożu, w zastępstwie króla Zygmunta Augusta.

#traditionallifestyle #ciekawostkihistoryczne #takbylo

Data: 25.04.2020 06:37

Autor: hellboy

A wiecie, że do profesjonalnego sprzętu nie dodaje się instrukcji, ponieważ jeśli ktoś jest profesjonalistą używającym takiego profesjonalnego sprzętu to potrafi znaleźć profesjonalne informacje w Internecie? 乁(ツ)

#allegro #takbylo

Data: 29.07.2019 23:50

Autor: raptor

Ostatnio wpadły do mnie dwie koleżanki. Popiliśmy jakieś piwo i one powiedziały, że chcą zagrać w grę. No to ja sobie myślę, że srał pies konsolę, czy komputer, pobawmy się w coś prawdziwego. Też trzeba się dziewczynom pokazać od jak najlepszej strony. No i tak sobie szybko przesuwam w głowie co tam na strychu mi zostało ze starych gier planszowych, tak żeby się z laseczkami trochę fajnie pobawić… warcaby, twister, zgadnij kto to, operacja, szachy, karty, euro-biznes, Scrabble, magiczny miecz (ta podróbka magii i miecza, w sumie fajna gra, ale nie… bo to długo się gra i będzie zamuła).

– Dobra dziewczyny. Macie do wyboru tak: Szachy, twistera i Scrabble.

– Hehe, w szachy to my nie umiemy, to odpadają z miejsca hihi. – ulga, bo ja też słabo – zagrajmy w Twistera, będzie super!

No to hehe, idę na strych a tamte dwie już się cieszą. Idę po kolejnych schodach i z każdym stopniem czuję jak wygrywam życie. Wypinam klatę, uśmiecham się od ucha do ucha, marszczę brodę i czoło i sam przytakuję sobie z uznaniem. „Jesteś mistrzem, dziś wygrasz”. Wchodzę na strych, szperam chwilę w kufrach… gdzie to jest… mija kilka chwil.

– Hej dziewczynyyyyy! Nie mogę znaleźć nigdzie tego Twistera to przyniosę Scrabble!

Coś tam odpowiedziały, ale nie słyszałem. W każdym razie biorę pudełko z grą i schodzę na dół.

– No to co? Gramy? Będzie śmiesznie, mówię Wam. – i tutaj zaczyna się mój szczwany plan względem laseczek – umawiamy się, że można pisać wszystkie sprośne słowa.

– Hihihi, jak tak to super, no to grajmy.

Wiecie, no nie mogłem z nimi tak po prostu wygrać, to by było słabe. Początek rozgrywki był spokojny. Musiałem zrobić na nich dobre wrażenie, ale nie mogłem przesadzać. Wszystko szło jak po sznurku. Dziewczyny przerzuciły się na wino, wymieniały się literkami, a ja siedziałem skupiony i ogarniałem sytuację. Muszą w końcu poznać lepszą stronę mojej natury. Co miałem zrobić, miałem nad nimi przewagę i mógłbym im dać tak po prostu wygrać, ale to by było takie słabe.

Na planszy było już kilka słów. Od początku PENIS krzyżował się ze słowem STULEJKA (ja układałem, wiadomo). Stulejka leżała przy DUPIE, itd… W sumie same mało punktowane i stawka była wyrównana, ale musiałem trochę majstrować przy punktacji, żeby nie wyjść za bardzo na prowadzenie.

Dziewczyny się bawią, wino im smakuje a ja dalej analiza planszy. Zaczęły mi przychodzić polskie znaczki i układałem już sobie strategię z premiowanymi, żeby nie dowalić jakiejś maniany.

Pewnie sobie myślą, że jestem fajny chłopak, gadka się klei, a cały czas mam planszę pod kontrolą. Szybka analiza, w woreczku zostało kilkanaście liter. Rzut oka na punktację, patrzę w swoje literki, wiem mniej więcej jakie im zostały i zaczynam jazdę.Teraz będą mnie podziwiać. Walę na środkowej górnej potrójnej słownej CHĘDOŻ. 18pkt x3 to jest 54pkt. Pełne skupienie. Jedna dokłada MI i robi DUPAMI, druga do CHUJ dokłada A, więc chujnia po całości, a ja wtedy dopierdalam im WYchędożYĆ i znowu potrójna słowna 28 x3 to jest kuźwa 84 punkciki na moje konto. JEB. Laski oniemiałe, kopary pod stołem a ja się dopiero rozkręcam. Grzmotnąłem kilka wysoko punktowanych słówek na premiach, a na sam koniec do mojej turbo analizy doszło trochę farta i klocki dobrze poszły, więc krzyczę do nich „ŻRYJCIE TO!” zajebałem na potrójną słowną ŁECHTACZ wypierdalając wszystkie 7 liter, Ł na potrójnej literowej więc 60pkt i dodatkowo premia 50 kurwa punktów za wysranie wszystkich klocków. FUCK YEAH! Literki się skończyły, więc odjąłem dziewczynom punkty za te, które im zostały. Laskom gały wyszły na wierzch, no już nic kurwa, nic nie mogły powiedzieć, zostały doszczętnie rozpierdolone, ponad kurwa 300 punktów w ostatnich 5 ruchach. Miałem w sumie 370, a każda z nich pożal się Boże 60 marnych gówno-punkcików. Rozniosłem je jak małe bure suki. ROZ-PIER-DO-LI-ŁEM totalnie!

Siedziałem rozwalony na krześle. Z zadowoleniem zerkałem na punktację patrząc na dziewczyny jak się ubierają. Nawet mi ich nie żal, głupie cipy. „Idźcie poczytać jakieś słowniki, hehehe i wróćcie jutro” – rzucam im na wyjściu. Mistrz. Mówiłem, że dziś wygrywam. Hehehe. Laski zawsze przegrywają ze mną w Scrabble. ZAWSZE. xDDD

Spakowałem grę i triumfalnie pomaszerowałem odłożyć je na strych. Twister leżał na pierwszym regale z lewej. Na drugiej półce od dołu. Dokładnie tam gdzie go zostawiłem godzinę temu. xDDDDD

#raptorcontent #takbylo #takbyloniezmyslam

Data: 25.07.2019 12:11

Autor: raptor

Zeszłoroczny wyjazd na Przystanek Woodstock to był ogromny błąd. Syf, smród, na glebie leży jakiś nieprzytomny gość, cały obrzygany, spodnie mokre bo się zeszczał. Trzeba uważać żeby nie wdepnąć w jakąś strzykawkę, bo wala się tego co nie miara. 

Jakiś gość w dredach pije wodę z kałuży bo chyba odwodniły go piguły. W przeciągu 1 godziny podeszło do mnie pięciu różnych dilerów i pytali się czy chcę może kupić [substancja którą akurat mieli]. Jakaś laska w koszulce z Che Guevarą z nieogolonymi nogami i zarośniętymi pachami podniosła spódniczkę pokazując włochatą c**ę mówiąc "to może być twoje za 20 złotych". 

Wszędzie walały się odchody. Ludzie bez kozery walili na hejnał jabole z butelek. Obok jakiś typek posuwał na trawniku leżącą tam kompletnie gołą grubą lochę, taką ważącą luźno ponad 100 kilo. Oboje wydawali z siebie dźwięki jak zwierzęta. Po chwili typek skończył i zmienił go kolega, który do tej pory się tylko przyglądał. Głośniki bombardowały uszy jakimś niezrozumiałym bełkotem przeplatanym piszczącymi dźwiękami. Mało co nie przewróciłem się o faceta, który zwyczajnie pomiędzy ludźmi kucnął, ściągnął pory i zaczął srać. Smród zmieszanego potu, moczu i fekaliów był nie do zniesienia.

A to był dopiero dworzec w Radomiu.

#takbylo #takbyloniezmyslam #woodstock

Data: 15.07.2019 21:16

Autor: zakowskijan72

  • Wielki Mistrz, Ulryk von Jungingen, wzywa Twój majestat, Panie, i Księcia Witolda, na bitwę śmiertelną. I aby męstwo Wasze, którego Wam widać brakuje, podnieść, śle Wam te dwa nagie miecze!

  • Wielki Mistrz każe Wam też oznajmić, Panie, że jeśli Wam skąpo pola do bitwy, to się z wojskami Wam ustąpi, abyście nie gnuśnieli w zaroślach.

  • Mieczów ci u nas dostatek, ale i te przyjmiemy jako wróżbę zwycięstwa.

#takbylo, #grunwald, #zatrzymacciezkiehufce

https://www.youtube.com/watch?v=YBs4a4Io49I

Data: 26.05.2019 10:54

Autor: Submission

Wczoraj stoję w kolejce po kabel display port *dziadówa 80zł;/ Obok w kolejce stoi na oko 40 latka, nawet fajna, ciągle mi się przygląda. Przychodzi do płacenia, terminal wybiera funty, więc kazałem sprzedawczyni przestawić na złotówki.

Nagle się odzywa ta 40 latka do mnie. "Poliakom dają funty, a Ukraińcom złotówki" i gapi się na mnie jak mysz do sera.

Nie wiedząc co się odjebuje, pomyślałem "ja pierdole" i wyszedłem ze sklepu.

Także, Ukrainek się nie wyrywa^^ One się same wyrywają na funty w terminalu :D

#gownowpis #takbylo