Żydzi, modernistyczny kler i zboczeńcy

Data: 13.09.2020 19:24

Autor: KonfederataRN

nacjonalista.pl

Trzeba to jasno powiedzieć – ataki zboczeńców na normalność i wzrastające przyzwolenie na promocję dewiacji w sferze publicznej to jedna z konsekwencji demoliberalizmu, który został „pobłogosławiony” przez modernistyczny kler. Nie ma czegoś takiego jak „liberalna demokracja z Wartościami”. Im szybciej to dotrze do niektórych, tym lepiej. Dewianci nie odpuszczą, a brak odważnych kapłanów tylko pogarsza sytuację.

#bekazlewactwa #lewackalogika #lgbtp #lgbtpedo #zboczency #takaprawda

Data: 12.09.2020 18:03

Autor: KonfederataRN

Jak myślicie – dlaczego od około 60 lat:

– nauka stoi praktycznie w miejscu, nie ma żadnych przełomowych wynalazków a jedynie odcinanie kuponów oraz rzeczy typu "gender studies" czy pralnie pieniędzy typu zderzacze "hadronów";

– nie istnieje w zasadzie sztuka – piękna i poruszająca, inspirująca i (w pozytywnym znaczeniu) eskapistyczna – mamy za to kobietę stojącą w gównie #pdk oraz "artystów" "performance", którzy, za przeproszeniem, metalowym chujem uderzają w metalowe pręty i to jest nazywane "sztuką";

– honor, bohaterskie postawy, patriotyzm czy konserwatyzm nazywane są "faszyzmem" czy "szowinizmem" – mamy za to promowanie pedalstwa, czarnuchów i pizdeczek w rurkach, które w razie wojny nawet nie byłyby w stanie unieść plecaka i karabinu, nie wspominając o prawdziwej walce;

– coraz więcej ludzi daje sobie wyprać mózgi ateistom, którzy z nienawiści do Boga uczynili swoją religię, a łaknącemu wyższych wartości człowiekowi wciskają protezy, karykatury tych wartości, takie jak "tolerancja" czy "ogólnoświatowe braterstwo", a dla zabicia jakichkolwiek uczuć religijnych forsowana jest np. teoria ewolucji, według której jesteś nie stworzonym na obraz i podobieństwo Boga Człowiekiem, a małpą.

Cóż takiego zdarzyło się ponad pół wieku temu?

#bekazlewactwa #takaprawda #gruparatowaniapoziomu

Najświętsze Imię Maryi. „Przecudne, jest wieżą niezdobytą”

Data: 12.09.2020 09:00

Autor: KonfederataRN

pch24.pl

Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi zwraca naszą uwagę na wielkość Matki Bożej i Jej współudział w dziele Odkupienia, zachęcając nas równocześnie do wzywania Jej opieki i wstawiennictwa. To właśnie o Dziewicy Maryi mówi Księga Rodzaju słowami stanowiącymi pierwszą zapowiedź Ewangelii i pojednania człowieka z Bogiem: „Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie i niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę” (Rdz 3, 15).

#maryja #katolicyzm #wiara #takaprawda

Data: 06.09.2020 11:44

Autor: satan696

Zgodnie z ADL w usa w roku 2020 jeszcze nie doszlo do zadnego lewackiego incydentu mimo smierci okolo 30 osob i przypadkow egzekucji prawakow. Brakuje jeszcze jakiegos lewara mowiacaego ze prawica to zbrodniarze. (。◕‿‿◕。)

Tyle w sprawie rzetelnosci lewicowych grup przeciw nienawisci.

#takaprawda #lewicowyfaszyzm

Data: 05.09.2020 19:18

Autor: Piwniczak

LGBT i BLM to neomarksistowskie organizacje mające na celu podzielić ludzi. Marksiści znaleźli sobie po robotnikach kolejne uciskane grupy ludzi, których wykorzystają do wprowadzenia swoich chorych wizji. To jawne promowanie antywartości i strach pomyśleć co się stanie, gdy oni przejmą władzę w USA. Do tego dochodzi "Nowa Ekonomia", czyli nowy ulepszony socjalizm/komunizm i agenda 2030, która ma zapewnić dobrobyt i równość dla każdego człowieka, wraz z parytetami dla wszystkich mniejszości. ID 2020 kolejny "wspaniały" projekt mający na celu zapewnić KAŻDEMU obywatelowi ziemi cyfrowy paszport ID wraz z książeczką szczepień, przypadkowo powstały pare miesięcy ( chyba 6 miesięcy) przed wybuchem Covid 19. Nic nie dzieje się przypadkowo. To wszystko było zaplanowane już wsześniej. Dlatego polecam zaznajomić się z ideą agoryzmu. Państwo aparat przymusu z monopolem na przemoc. Przez ich podatność na lobbing i ingerencję w rynek tworzą się Monopole, które potem znowu przekupują polityków chcąc spełnić swoje chore wizje. Monopole grają dla interesu rządu a nie konsumenta. A jak wiadomo rząd chce wszystko wiedzieć o swoich obywatelach, więc skorzysta z usług firm, które mają technologię do inwigilacji. #4konserwy #libertarianizm #agoryzm #takaprawda

Data: 03.09.2020 23:02

Autor: zakowskijan72

"The first gulp from the glass of natural sciences will turn you into an atheist, but at the bottom of the glass God is waiting for you".

Werner Karl Heisenberg – niemiecki fizyk teoretyk, jednen ze współtwórców mechaniki kwantowej, laureat Nagrody Nobla z dziedziny fizyki w roku 1932 za fundamentalny wkład w stworzenie mechaniki kwantowej.

#takaprawda

Edyta Górniak MOCNO o domniemanej “pandemii”: to jest zamach na ludzkość.

Data: 29.08.2020 11:57

Autor: KonfederataRN

alaluna.pl

Edyta Górniak jest odważna i nieustępliwa, jeśli chodzi o głoszenie swoich przemyśleń dotyczących domniemanej “pandemii”. Nie wstydząca się swoich poglądów artystka, podczas rozmowy przeprowadzonej przy okazji prezentacji nowej ramówki TVP, zawyrokowała: to co się wydarzyło to zamach na ludzkość.

#covid19 #covid1984 #bekazpodludzi #plandemia #takaprawda

Dlaczego lewaka nie da się przekonać?

Data: 26.08.2020 13:13

Autor: KonfederataRN

naszeblogi.pl

Mówisz a on nic. Przekonujesz – nie trafia. Podajesz argumenty – zawsze znajdzie jakąś pokrętną manipulację. Drwisz – spływa jak po … gęsi. Pokazujesz że jego słowa są bezdennie głupie a on dalej to samo, jak gdyby nigdy nic. Myślisz ze złością "co jest?" Wnerwia Cię to jak uporczywe swędzenie, którego nie można podrapać. Wtedy lewak tylko czeka i tryumfuje "Ty hejterze!".

#bekazlewactwa #takaprawda #nauka

Data: 26.08.2020 11:15

Autor: tonyy94

Daily reminder

Jest środa, 26 sierpnia.

Osoby LGBT cieszą się w Polsce pełnią swobód obywatelskich, mimo to ciągle

żądają więcej:

• mają swoje media i portale,

• zakładają swoje organizacje,

• mają swoje miejsca spotkań: kluby, dark roomy (zaciemnione pomieszczenia

służące do uprawiania seksu z nieznanymi osobami),

• ich czynności erotyczne nie są prawnie zakazane,

• mogą wspólnie wziąć kredyt,

• wspólnie wynająć mieszkanie lub wejść w najem mieszkania komunalnego po

śmierci partnera,

• mogą dziedziczyć po sobie na mocy testamentu,

• mogą odmówić składania zeznań oraz udzielić pełnomocnictw do reprezentacji

w urzędach oraz w kwestiach spadkowych,

• mają prawo do dostępu do dokumentacji medycznej w razie choroby partnera,

także przy braku przytomności, jeśli uprzednio podpiszą stosowne oświadczenie,

• mają prawo do wychowywania własnych dzieci,

• prawo polskie nie zabrania także adopcji osobie samotnej, choć w praktyce

preferowane są małżeństwa,

• chroni je przed dyskryminacją także prawo pracy.

#lgbt #takaprawda #4konserwy

Data: 20.08.2020 20:07

Autor: satan696

Chcialem wam przypomniec ze jak bedziesz narzekac na lgbt i bedziesz zbednym frajerem to bedziesz zbednym frajerem i homofobem ale jak bedziesz przydatny to mozesz kumplowac sie nawet ze zbordniarzami, propsowac co ci sie podoba, mozesz testowac nowe rakiety na londynie ale i tak nikt cie nie ruszy a ty bedziesz mial zapewniona bytnosc do konca swoich dni.

A na fotce, prosty niemiecki przedsiebiorca Rolf Steinbauer.

#takaprawda #przemyslenia

Data: 15.08.2020 23:14

Autor: Negan

Hah i to narzekanie kilka dni temu, że ludzie nie zdali matur przez pandemię, bo się nie mogli "przygotować". Ludzie za kilka lat zauważą, że matura to w zasadzie test sprawdzający czy jesteś debilem, czy też umiesz myśleć samodzielnie. Jeśli ktoś w liceum pojawiał się na lekcjach te 50% czasu, maturę zdaje bez problemu. Faktycznie, o ile potrafi myśleć. Pamiętam w moim liceum jakie dzbany chodziły. Np. na angielskim, w 3 klasie, stanął taki i dukał z ruskim akcentem, a "rozmów sterowanych" uczył się na pamięć. Ja przychodziłem na angielski, to spałem. Baba wiedziała, że może mnie obudzić i gadać ze mną po angielsku, więc zajmowała się młotami.

#takaprawda #liceum #matura

Data: 15.08.2020 20:10

Autor: satan696

https://dorzeczy.pl/kraj/150533/kibicowanie-omon-pomoc-dla-kgb-dziennikarz-krytyki-politycznej-donosil-na-wiezionego-na-bialorusi-polaka.html

"Abstrahując już od jasnej sugestii, że na Białorusi przeciw władzy protestują faszyści (sic!), abstrahując od tego, że Witold nie publikuje w Szturmie od paru lat, choć jego poglądy mogą się wielu osobom nie podobać – to te wpisy Witkowskiego to po prostu wyjątkowo podłe draństwo. I tyle" – ocenia dziennikarka.

Ogladalem tez marsz nacjonalistow z dzis i tez powiewala flaga wolnej bialorusi, szkaluje chujow za szkalowanie kapitalizmu i walfekowanie ale wsparcie wolnej bialorusi na plusie. (。◕‿‿◕。)

Mimo wszystko czemu wrzucam artykul, nie wazne w jakim znajdziecie sie gownie, nie wazne jak bedzie wam zle to wiedzcie ze lewicy nie warto ufac bo nawet jakby mial sie ubrudzic to bedzie probowala was utopic w szklance wody. Dlatego uwazam ze od aktywizmu czy politykowania duzo lepsza jest dzialnosc ktora w inny sposob moze uwalic lewice albo umocnic prawice.

#takaprawda #polityka #przemyslenia

Data: 13.08.2020 14:31

Autor: Enviador

Z komentarzy:

"Mamy tu młodą osobę której ewidentnie potrzebna jest pomocna dłoń bo coś tam w środku ją boli. Rozmowa, terapia… A zamiast myśleć o pomocy lewaccy politycy stymulują destrukcyjną ideologią bo potrzeba mięsa armatniego"

https://twitter.com/EmiliaKaminska/status/1293862425398304768

#takaprawda #lgbt #polityka

Data: 11.08.2020 20:38

Autor: Thanos

dobra, miałem napisać później, ale napisze teraz, bo chcę wyjaśnić sprawę

lisq odszedł

tak jest, ten zły moderator, najgorszy oprawca-mściciel, bezlitośnik-banowiec, stalin we własnej osobie, który był cieniem śmierci – uciśnieniem wszystkich dotkniętych epidemią chu*ogłowia. nie inaczej. toteż należy się Wam wyjaśnienie, ponieważ Pan Lisek związany był z Lurkiem od samego początku i był dużo bardziej wkręcony w niego niż ja ( #takaprawda )

najpierw dwa słowa ode mnie: niezależnie czy go lubiliście czy nie, uważam, że był najlepszym, co ten portal do tej pory spotkało. naprawdę był zangażowany i uczynny. z wieloma rzeczami mi pomogł (szczegolnie w kwestii SecOpsu. ponadto, co jak co, ale na shellu i perlu to sie znał, jak nikt inny).

czemu lisq zawinął? punktem zapalnym była dzisiejsza inba dotycząca @Enviador. lisq "grzecznie napomniał", że @Enviador mógłby tyle nie spamować nt. wykopu – bo ciągle wykop i wykop, ileż można. @Enviador wziął sobie radę do serca (bo jak mod każe, to trzeba wykonać, i skasował wszystkie swoje posty, zgodnie z przykazaniem). osobiscie mnie to mega zdenerwowało (bo nie powinno się innym mówić, co mają pisać, a czego nie – nie ważne czy w żołnierskich słowach czy grzecznie sugerując – szczególnie, jeśli się jest siejącym postrach modem :D ).

ta akcja była jedynie punktem zapalnym, dobiciem – ponieważ już od dłuższego czasu mieliśmy z lisqiem odmienne zdania nt. tego, jak ma wyglądać przyszłość portalu. nasze drogi tutaj mocno się rozjechały. Wilec o tym często pisał. nie chcę oceniać, która droga jest właściwsza, bo każda jest w jakimś stopniu dobra, ale obie prowadzą do całkowicie odmiennych rezultatów.

lisek chciałby mieć tutaj najwyzsyz poziom contentu (boshe, ja tez!), same best dyskusje i wartość dodaną idącą za każdym wpisem… czyli żeby było to miejsce NAPRAWDĘ topowe. i teraz uwaga! ja tez tak chciałem (lisq widząc to dawno temu, wlasnie dlatego dołączył do teamu, bo widział potencjał). jednak po drodze się przekonalem, że stworzenie takiej idylli poprzez banowanie "gorszych wpisów" (tak że pozostają tylko owe topowe) powoduje jedynie niechęć userów do ich dodawania oraz do samego portalu (i moderatora).

dlatego od dłuższego czasu postanowiłem radykalnie zmienić strategię (i to wqrwiło lisqa doszczętnie). otóż nie kasuję praktycznie żadnych zgłaszanych wpisów. wszystko pozostawiam ocenie userów. jeśli jakiś wpis jest od czapy, ludzie go szybko minusują i wpis zostaje ukryty. bardzo prędko taki dzban wpada w ujemny ranking i wtedy go banuję z uśmiechem, bo jego czas na udowodnienie swojej inteligencji oraz możliwości przynależenia do "elity" lurkowej minął. dzbany szybko tracą zapał, bo widzą, że ujemne wpisy są ukrywane (a w nowej wersji bedzie to jeszcze sprawniej działac).

podsumowując: zamierzam na Waszym fundamencie, moi drodzi parafianie, stworzyć tutaj (w oparciu jakby o AI, tylko że Wasze prawdziwe ;P ) naprawdę value-content. zajmie to trochę czasu, ale czuję, że to właściwa drogą. PODSUMOWUJĄC, z wyłączniem pornografii (nie mylić z NSFW), naprawde mozna tutaj postować wszystko. userzy bowiem szybko minusują syf (bo już jest na tyle dużo, że nawet to zdaje się dziala).

wracając do Lisqa – można było go nie lubić, ale chłop naprawdę robil robotę. teraz troche sie strategia zmieniła, więc nie miałby za bardzo co robić. w nowej wersji v3 wjedzie cofanie postów, więc "surowość" moderacji jeszcze bardziej spadnie, bo posty nie beda kasowane, jeśli naprawdę bedzie coś źle, ale beda cofane celem poprawy – po wprowadzeniu korekty przez autora, wpis powróci na główną. a teraz Was przepraszam, idę kodzić. dobrego wieczora! :)

Lisq, bardzo dziękuję Ci za czas spędzony razem. Twoje zasługi (jak i Mata) zostaną docenione, a Wasze ikony znajdą się (któregoś dnia) w galerii sław, Ejmen!

#lurkerchangelog

Data: 10.08.2020 19:31

Autor: Homodoctus

#takaprawda #bekazlewactwa z pozdrowieniami dla @FiligranowyGucio (ʘ‿ʘ)

Przypomne tylko ze Bohater Augusto Pinochet nie zostal nigdy o nic oskarzony mimo ze problemy w Chile rozwiazywal kontrowersyjnymi lecz koniecznymi metodami.

Dozyl spokojnej starosci i zostal pochowany z honorami. Bylem osobiscie na jego pogrzebie (wraz z polska delegacja).

Viva Generalissimo!

Data: 30.07.2020 22:37

Autor: Deadlyo

Białek kurwo! Przestań mi wykopków prześladować pedale pisowski w dupę jebany! ヽ( ͠°෴ °)ノ

Polecam obejrzeć film, badzo fajnie facet mówi i mądrze

Akcja banowania za ten film:

https://youtu.be/-dbDqDvuGsA

Homoseksualista mówi o tym jak organizacja LGBT szkodzi prawdziwym homoseksualistom, lesbijkom i całej reszcie normalnych ludzi o odmiennej orientacji

#lgbt #homoseksualizm #takaprawda

Data: 08.07.2020 00:51

Autor: aborygo

Oddaję Wam swój głos w II turze! Zasady zabawy: spośród dwóch kandydatów wybiorę tego, któremu dacie więcej plusów przypisanych danej postaci w moim komentarzu pod postem. Oto sylwetki:


  1. DUDA Andrzej – kandyduje na Króla Judeo-Polonii (יודאופולוניה), program społeczny to wypłacanie gojom 500+ tak aby za dwa pokolenia sprzedać własny kraj za garść szekli bankierom z Goldman Sachs. W polityce międzynarodowej pragnie wywołania wojny z Rosją, jako sposobu na pozyskanie darmowej energii atomowej z powietrza. Zamiast berła dzierży długopis do podpisywania weksli idących z żoliborskiego Judenratu.

  1. TRZASKOWSKI Rafał – kandyduje na Namiestnika Kraju Warty (Reichsstatthalter im Reichsgau Wartheland), gdyż Wisłą zamierza odprowadzać szambo, które się rozleje po jego ewentualnym zwycięstwie. W programie gospodarczym planuje na wschód od Warszawy zbudować Wielką Strefę Komfortu, gdyż skręcanie volkswagenów opłaca się dopiero przy granicy z Niemcami. Politykę zagraniczną obsłuży transpłciowa sekretarka w randze ministry, obsługująca linię telefoniczną z Brukselą, ale z centralką w Berlinie.

====================

Zapraszam do głosowania, do jutra do późnego wieczora. Zdjęcie poprawnie zaznaczonej karty umieszczę dla swoim profilu.

#wyboryprezydenckie2020 #heheszki #takaprawda #neuropa #4konserwy

Data: 28.06.2020 10:05

Autor: Bethesda_sucks

Kilka(set) słów prawdy o Murzynach autorstwa Kazimierza Nowaka z książki "Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd", która ukazała się za pośrednictwem wydawnictwa DM Sorus. Książka została opracowana przez Łukasza Wierzbickiego, który zebrał listy Kazimierza Nowaka w całość. Książka jest bardzo ciekawa, a do tego zaskakująco aktualna, choć relacje pochodzą z lat 1931-1936.

Wybrałem tylko garstkę fragmentów, które obnażają "inteligencję" Murzynów oraz ich mentalność jednak nawet ta próbka pokazuje gdzie leży problem z czarnymi i dlaczego ustępowanie im jest destrukcyjne zarówno dla nas jak i dla nich.

Fragmenty książki "Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd" Kazimierza Nowaka redagowana przez Łukasza Wierzbickiego:


"W ogóle trudno sobie wyobrazić, ile Murzyn potrafi zjeść. Zatrzymany kiedyś ulewnym deszczem (…) stałem się świadkiem uczty trzech starców, której rezultatem było zjedzenie całego wołu, i to w ciągu zaledwie trzech dni! Jedli, piekli, gotowali i jedli, a ich tatuowane brzuchy rozdęły się potwornie, jednak nie pękły.

Jeść dużo, obojętnie co – to rozkosz Murzyna, a potem położyć się w cieniu strzechy i trwać bezmyślnie godzinami. I mieć dużo żon, a potem dużo dzieci, które przeważnie w młodym wieku umierają ze względu na klimat, a także z powodu braku wszelkiej opieki, jak również z chorób wenerycznych, które po rodzicach dziedziczą. Do tych licznych rodzin dochodzą jeszcze niewolnicy, którzy sami dobrowolnie sprzedają się, niewolnictwem swoim spłacając zaciągnięte długi.

Tutejszy Murzyn to duże dziecko. Wystarczy przypatrzyć się, co robią z pieniędzmi w dzień wypłaty. Idą do sklepów i cokolwiek zobaczą kolorowego, kupują bez specjalnej potrzeby: chustki ze sztucznego jedwabiu, biżuterię z kauczuku, korale, przywożone z Europy stare ubrania, lusterka, łańcuszki, wszelką najgorszą tandetę. Biorą, płacąc każdą żądana cenę. A gdy który trochę więcej grosza naraz do ręki dostanie, kupuje nową żonę.

Murzyn nie zna troski o jutro, w ogóle o niczym nie myśli. Jest to bowiem naród, który potomnym nigdy nic nie pozostawiał, a można przekopać całą Afrykę murzyńską i żadnego śladu po zmarłych się nie znajdzie. Żyją w kapanach z chrustu, jak przed wiekami, tak samo jak ich praojcowie nago chodzą, a dziś, gdy warunki im się trochę polepszyły, kupują biżuterię kauczukową i trwonią pieniądze.

(…)

Ogólnie trzeba korzystać z usług tłumaczy, bo Murzyn, widząc człowieka, który go nie rozumie, staje się butny i trzeba mieć dużo zimnej krwi, aby nie doszło do bójki, która przy bezwzględnej większości czarnych mogłaby się skończyć tragicznie.

Nieprzyjemna sytuacja spotkała mnie w osadzie Adrange. Skradziono mi aparat fotograficzny, co było dla mnie ciosem nad wyraz dotkliwym. Do złości dołączyło uczucie wstydu, że dałem się okraść w biały dzień – złodzieje wybili okno, podczas gdy ja siedziałem przed drzwiami i gotowałem kolację. Obiecywałem znaleźne, ale Murzyni wzruszali tylko ramionami. (…)

(…) Murzynki całe dnie poświęcają układaniu najbardziej fantastycznych fryzur, szytych, klejonych kałem lub układanych niby rogi bawołu, antylop czy innych zwierząt. Może mają one swój urok i murzyński sens estetyczny, ale nieraz śmieszą raczej, a dla samych kobiet bywają torturą, siedliskiem pasożytów i brudu (…)

(…) Mistrz ceremonii, władca dusz tej pogańskiej gromady dzikusów, unosi w dłoniach dwa narzędzia: kawałek drewna, rodzaj klina i zwykłą siekierkę murzyńską. Dziewczyna siedząca przed czarownikiem otwiera szeroko usta. Do górnych zębów mistrz przykłada klin, którego szerokość odpowiada szerokości sześciu zębów. Jedno uderzenie siekierką w przeciwny koniec klina – dalej uśmiechnięta dziewczyna wypluwa razem z krwią sześć zdrowych, pięknych, białych zębów. (…)

(…) Taki czarownik jest jedynym autorytetem Murzyna i bez jego wskazówek tubylec nie zrobi ani kroku. Hiena idzie za węchem, szakal, choć bojaźliwy, łapie uchem każdy dźwięk i idzie nieomylnie w stronę żeru, a Murzyn? Wybierając się na polowanie, przede wszystkim wstępuje do czarownika, aby zakląć swą dzidę i uzyskać amulet. A choć go potem bawół poszarpie rogami, nie ma żalu, że polowanie się nie udało, bo czarownik zawsze mu wytłumaczy, kto w tym wypadku poniósł winę, czy jakiś przodek zmarły, czy zły duch, czy wreszcie sam łowca. (…)

(…) Oto są bowiem w Afryce także dziwni biali, którzy dają, zamiast brać. Uczą wiary w jedynego Boga, a także jak pracować. Idzie to opornie, bo Murzyn od stworzenia świata nigdy dla siebie nie pracował. Może jednak czarni obudzą się w końcu. (…)

(…) Aby się o tym przekonać, wystarczy przypatrzyć się Murzynom w dniu wypłaty. Wprost od kasy zdążają ku sklepom, łącząc się po drodze z czekającymi już na nich żonami czy przyjaciółkami. Posiadając kilkanaście szylingów w garści, chcieliby zakupić wszystkie towary w sklepie. Oglądają koce, bieliznę, jedwabie, gramofony, zegarki i taniutką biżuterię czeską. Wybierają, przebierają, grzebią między towarami, każą sobie pokazać jak wygląda pięć jardów jakiegoś materiału, a w końcu kupują to, co najbardziej nęci ich wzrok, a najmniej potrzebne jest im do życia.

(…) Przyglądałem się scenie kupowania trzewików. Klient obejrzał dziesięć par, każdą przymierzył, obejrzał nogę w lustrze, w końcu wybrał jedną parę trzewików i zapytał o cenę. – Dwadzieścia pięć szylingów – odrzekł kupiec. Murzyn dał dziesięć szylingów, kupiec opuścił na dwadzieścia i targ trwał prawie godzinę, aż w końcu Murzyn zabierał się do wyjścia, by szczęścia popróbować w innym sklepie. To oczywiście oznaczało stratę klienta, kupiec więc szybko przyjął dziesięć szylingów i zapakował towar w ładny karton, owinął we wzorzysty papier, przewiązał jaskrawą wstążką i wręczył Murzynowi, który natychmiast wyszedł ze sklepu. Nie upłynęło nawet pół godziny, a czarny wbiegł do sklepu zdyszany i uderzając się ręką po prawej nodze, wyjąkał: – Panie, na tę nogę nie ma trzewika, nie ma trzewika, panie! Kupiec na to stwierdził z całym spokojem, że rzeczywiście trzewika tego nie ma, bo przecież klient zapłacił tylko za jeden, a nie za dwa, i żąda dopłaty pięciu szylingów, na co Murzyn zgadza się oczywiście, bo przecież lewy trzewik ma już na nodze.

Inny klient kupował nici, ale zastrzegł sobie, że chce taką szpulkę, na której mało jest drzewa, a dużo nici. Kupiec prezentował różne szpulki, ale nie mógł kupującego przekonać, że ta właśnie ma tyle a tyle jardów nici. W końcu zaproponował Murzynowi wypróbowanie długości. Klient wziął w palce koniec nitki i ruszył w stronę wzgórz oddalonych od sklepu o kilka kilometrów. Szedł i szedł, a nitka ciągnęła się za nim, nie wiedział bowiem, że kupiec odciął ją i szpulkę odłożył na półkę. Dopiero pod wieczór chłopak powrócił zadowolony z długości nici, kupił szpulkę, ale zapłacić musiał za dwie, bo pierwszej nie przyniósł z powrotem! Wieczorami w dnie wypłaty odbywa się zawsze zabawa, urządzana za resztę nie wydanych jeszcze pieniędzy. Do rana słychać wtedy huk bębnów, wszyscy tańczą, radują się życiem, bo na co im pieniądze? Podatek już zapłacili, jutro dostaną codzienną kaszę, za tydzień znowu będzie wypłata."


#ksiazki #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #rowery #podroze #socjologia #takaprawda #4konserwy #bekazlewactwa

Książkę można kupić m.in. na Legimi: https://www.legimi.pl/ebook-rowerem-i-pieszo-przez-czarny-lad-kazimierz-nowak,b153800.html

Data: 16.06.2020 00:41

Autor: Negan

Ogólnie ideologia LGBT promuje w ramach równości przywileje dla "prześladowanych" i prześladowanie dla "prześladujących".

Tak jest z każdą ideologią lewacką:

-ruchy feministyczne nienawidzą mężczyzn i chcą ich prześladować

-ruchy antify prześladują za wszelki przejaw organizacji lub własność osobistej, chcą komunizmu

-ruchy LGBT prześladują za wszelkie przejawy tradycyjnych wartości rodzinnych

-lewicowi antyklarykałowie (sam jestem ateistą) profanują symbole religijne

-ruchy antyrasistowskie nienawidzą białych mężczyzn

-weganie nienawidzą mięsożerców

Wszystkie te lewicowe ruchy starają się dążyć do specjalnych przywilejów dla własnych członków, a kto nie z nimi powinien być w ramach postępu represjonowany.

#bekazlewactwa #takaprawda

Data: 14.06.2020 22:42

Autor: xeerxees

#takaprawda #niewolnictwo #banki #kreacjapieniadza #kredyty #inflacja #nieruchomosci

34 metry klitka 350k + minimalistyczne wyposażenie daje jakieś 400k zł –----> 300k kredytu daje ratę 1500 zł miesięcznie przez 30lat + koszty utrzymania mieszkania (czynsz, prąd, śmieci, woda – około 500zł) – daje to 2000 zł kosztów stałych za sam dach nad głową ----> takie ceny nabija głównie linia kredytowa, ciekawy przykład można słyszeć od Białorusinów że zanim tam występował system kredytów hipotecznych na mieszkanie/ domek można było odłożyć pieniądze żyjąc kilka lat z rodzicami po wprowadzeniu kredytów hipotecznych ceny skoczyły kilkaset procent do góry w krótkim czasie

Data: 14.06.2020 17:34

Autor: 12358

Słuchajcie – przepraszam Was, wiecie jak to jest jak się coś najpierw powie/ napisze/zrobi, a dopiero potem pomyśli/sprawdzi? Pewnie, że wiecie! Mnie to całe "Ordo iuris" pomyliło się z tymi od "wolnych sądów" -Iustitia, czy jak to "komuszę gówno" się nazywa… /Ordo iuris robi faktycznie dobrą robotę i nie sądzę, że ma finansowanie z kremla bo niby jaki byłby motyw? #takaprawda #przepraszam

Data: 25.05.2020 20:05

Autor: aborygo

Prof. Bogusław Wolniewicz ws. Konstytucji:

[…]Ten zapisany tam akt papieru traktuje się niemal jakby to było słowo Boże, które zostało objawione na górze Synaj. Tymczasem ta nasza Konstytucja z 1997 r. to jest płód trzech ludzi: Kwaśniewski, Mazowiecki i Cimoszewicz […] i to się teraz przedstawia jako słowo Boże […]

#wolniewicz #konstytucja #takaprawda

Wiecie czemu się nie nagłaśnia pedofilii wśród murarzy i nie tworzy o tym dokumentów?

Data: 19.05.2020 17:57

Autor: Gwiazda_Poranna

wykop.pl

Bo jak wychodzi na jaw że jakiś jest pedofilem, to wylatuje z roboty, nawet współpracownicy podają go do prokuratury, środowisko się od niego odcina, a on idzie do więzienia na sprawiedliwą karę.

Gdyby takiego jegomościa automatycznie przenosili na inną budowę gdzie dalej by gwałcił, rodzinę dziecka wzywano do centrali i tak straszono że to wymysły dziecka a za zniesławienie są potężne kary. Wtedy ludzie by takie sprawy też nagłaśniali i powstawałyby o tym dokumenty.

#takaprawda #pedoflia #ciekawostki #polityka

Data: 01.05.2020 19:40

Autor: aborygo

Wisława Szymborska – "Ten Dzień"


Jesz­cze dzwo­nek, ostry dzwo­nek w uszach brzmi.

Kto u pro­gu? Z jaką wie­ścią, i tak wcze­śnie?

Nie chcę wie­dzieć. Może cią­gle je­stem we śnie.

Nie po­dej­dę, nie otwo­rzę drzwi.

Czy to ra­nek na okna­mi, mroź­na skra

tak ośle­pia, że do­ko­ła pa­trzę łza­mi?

Czy to ze­gar tak za­dud­nił se­kun­da­mi.

Czy to moje wła­sne ser­ce wer­bel gra?

Póki nikt z was nie wy­po­wie pierw­szych słów,

brak pew­no­ści jest na­dzie­ją, to­wa­rzy­sze…

Mil­czę. Wie­dzą, że to cze­go nie chcę sły­szeć -

mu­szę czy­tać z po­chy­lo­nych głów.

Jaki roz­kaz prze­ka­zu­je nam

na sztan­da­rach re­wo­lu­cji pro­fil czwar­ty?

– Pod sztan­da­rem re­wo­lu­cji wzmac­niać war­ty!

Wzmoc­nić war­ty u wszyst­kich bram!

Oto Par­tia – ludz­ko­ści wzrok.

Oto Par­tia: siła lu­dów i su­mie­nie.

Nic nie pój­dzie z jego ży­cia w za­po­mnie­nie.

Jego Par­tia roz­gar­nia mrok.

Nie­wzru­szo­ny dru­kar­ski znak

drże­nia ręki mej pi­szą­cej nie prze­ka­że,

nie wy­krzy­wi go ból, łza nie zma­że.

A to słusz­nie. A to na­wet le­piej tak.


#bekazlewactwa #1maja #takaprawda

Data: 30.04.2020 21:58

Autor: Ich_Mag_Kaesekuchen

Dziękuję za pomoc w osiągnięciu mojego celu! Jak na razie jestem najlepszy na lurku jezeli chodzi o minusowy rating. Barany łakną plusów czy tam innego bordo i atencji. Prawdziwego heteroseksualnego,konserwatywnego mężczyznyę jara wyzwanie. Stado barankow podąza za jedynym,zaganiani przez psa pasterskiego podązają w wytresowanym kierunku.

Dobijamy do 2k!

#konserwatyzm #takaprawda #dziekuje

Data: 27.04.2020 14:11

Autor: Ich_Mag_Kaesekuchen

Jprdl. Potrafie zrozumieć prawie wszystko i wszystkich ale typowy pisior to jest taka przepasc miedzy czlowieczenstwem i jakimkolwiek mysleniem,że tego się nie da opisać

Obsrany menel który zgubi pojarę znalezioną w smietniku. Straci tylko 4,6% swojego calego "bogactwa"

Miliarder ktory przez losowe zdarzenie straci kilka mln na gieldzie. Straci 7% swojego bogactwa.

Pisiory: hahahahaa a jednak menel lepiej zarzondza majontkiem! Menel stronk!

#pis #takaprawda #polska #niemcy #wykopcontent

Data: 26.04.2020 20:28

Autor: Ich_Mag_Kaesekuchen

To jest tragedia lulki! Siedze sobie na emigracji juz od kilku ladnych lat. Czasami najdzie mnie ochota przypomniec sobie smak polskiej kielbaski. Tym razem na ruszt trafila "Staropolska,Paryska i Wiankowa" producenta Madej&Wrobel. To jest kurwa dramat jaki syf musicie jesc na codzien w chlewie. Co do tego gowna dodaja ze od razu mam napady zgagi? O problemie z refluksem zupelnie zapomnialem juz po tygodniu po wyjechaniu z Polski. krotka charakterystyka

Polska kielbasa

– jest duzo przyprawiana dlatego ma specyficzny smak ktory pamietamy i chcemy go sobie przypomniec

– slona o wiele wiecej niz kiełbasa niemiecka. Sol drogowa jest tania.

– grubo mielona. Z tym nie powinno byc problemu pod warunkiem ze nie mielą wszystkiego jak leci. Przez polską kielbase trzeba sie przedzierać. Te chrzastki,te grudy tluszczu FUJ!

– sklad. Standard to 60-80% miesa w skladzie. Mam wrzenie ze reszta to gówno +chemia

Niemiecka kielbasa

– drobno mielona

– mniej przypraw bo nie musza zagłuszyć smrodu padliny

– sklad to min. 89% miesa (najtanszy szajs w aldiku czy lidlu) Jaka abstrakcja porównując 30% miesa w kielbasie z biedry xD.Prawdziwe niemieckie kielbasy,szczególnie te "od bauera" sa robione z 105-120g. miesa na 100g. gotowego produktu

Podsumowując

Nostalgia za smakiem,zgaga i obrzydzenie po zjedzeniu

#niemcy #polska #jedzenie #kielbasa #grill #takaprawda

Data: 21.04.2020 21:39

Autor: czyny

Witam serdecznie wszystkich Lurkerów.

Pora na odkłamanie fałszywego wizerunku sympatyka Konfederacji.

Ohydne lewactwo przejęło ostatni bastion wolności słowa w Polsce – wykop.pl, dlatego lurker.pl to świetna alternatywa.

PrintScreen i inne tęczowe trolle już rozpoczęły tworzenie tu kont. To oczywiste, że jedyna konkurencja wykopu rośnie na znaczeniu.

Najlepsze co możecie zrobić dla lurkera to promować go na wykopie!

Bany dla neuropy!

To wyrazistość zbuduje siłę i rozpoznawalność lurkera. Jeżeli to ma być połączenie 4chana/8chana i reddita, to moim zdaniem dobra droga.

#konfederacja #lurker #polska #polityka #takaprawda #dobrywieczor

Data: 21.04.2020 00:51

Autor: MotoFun

Byłeś w ZOMO,

byłeś w ORMO,

teraz jesteś za Platformą:

Mateusz Morawiecki -doradca Tuska

Jarosław Gowin -PO

Patryk Jaki -PO

Jadwiga Emilewicz -PO

Joanna Kopcińska -PO

Jacek Saryusz Wolski -PO

Andrzej Duda -UW

Piotr Gliński -UW

Bogdan Pęk -ZSL/PSL

Zbigniew Kuźmiuk -ZSL/PSL

Kto nie skacze ten za Tuskiem:

Radosław Sikorski -PiS

Ludwik Dorn -PiS

Michał Kamiński -PiS

Paweł Zalewski -PiS

Kazimierz Ujazdowski -PiS

Joanna Kluzik-Rostkowska -PiS

Bogdan Borusewicz -PiS

Jan Tomaszewski -PiS

Jan Libicki -PiS

PIS z PO idealnie się wymieniają kadrami

Śmieszą mnie te wojenki wyborców PO i PiS

#polityka #bekazpisu #bekazplatfusow #takaprawda

Prawda o disco polo

Data: 10.04.2020 17:48

Autor: Mr_Brader

Nic mnie bardziej nie wnerwia jak ten gatunek, naprawdę nie rozumiem dlaczego ludzie tak katują ten rap,metal czy chociaż reagge jak przecież można dostać wylewu przy tym technopolo. Oczywiście zaraz po tym będzie zlot technopolowców i mnie z minusują ale co zrobić jak takie bezwartościowe coś jest promowane w radiu a pozostałość polaków to bierze i się uzależnia.

#discopolo #bekazpodludzi #takaprawda

Data: 02.04.2020 11:00

Autor: BlaziuBlaz

Kiedy widzę powiadomienie na Lurku: (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)(ʘ‿ʘ)(。◕‿‿◕。)ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗᕦ(òóˇ)ᕤ(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)( ͡^ ͜ʖ ͡^ )(ง ° ͜ ʖ °)ง乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ

Kiedy klikam i widzę to co na obrazku: ( ͡° ʖ̯ ͡°)(╥﹏╥)(╯︵╰,)(╯°□°)╯︵ ┻━┻( ͠° ͟ʖ ͡°)

#lurker #heheszki #takaprawda

Data: 20.03.2020 14:59

Autor: aborygo

Norbi to pierdolony geniusz i nawet z tym nie handlujcie.

Nie żebym był entuzjastą hitu "Kobiety są gorące", ale nie można nie docenić tego, jak Norbi uczynił z tej letniej piosenki fundament potężnej kariery. No bo zobaczcie – chłopak ma na koncie 1 (słownie: jeden) szlagier. A teraz spójrzcie na festyn dowolnej gminy większej niż 10.000 mieszkańców, albo dni jakiegokolwiek miasta. Na plakacie na pewno zobaczycie uśmiechniętą mordę Norbiego. Dwadzieścia jeden lat, a ten skurwiel dalej potrafi sprzedawać publice jedną i tę samą piosenkę.

Pomyślcie o tym – granie od dwóch dekad w kółko tej samej melodii to nie jest taka bułka z masłem jak mogłoby się wydawać. Wyobraźcie sobie, że wychodzicie na scenę, przed wami godzinny występ, a wy macie w rękawie jeden hit, trwający trzy i pół minuty. Jakich zdolności logistycznych wymaga takie rozłożenie kolejnych bisów, żeby publiczność nie znudziła się, słuchając po raz piąty tego dnia "Kobiety są gorące"?!

Pan Dudziuk wykorzystał swoją szansę od losu w sposób być może najwybitniejszy w historii polskiej muzyki, albo muzyki w ogóle. Otrzymał na pustyni lekko wilgotną ścierkę i wyżymał ją tak, że założył elektrownię wodną na środku Sahary. Nagranie bangera w teorii to jedno, ale to, czy banger chwyci to inna kwestia. "Kobiety są gorące" jako jedyny utwór w dyskografii ostródzianina chwycił, a mimo to do dzisiaj facet trzepie kasę chałturząc po całym kraju. Gdyby Norbi urodził się z jedną ręką i krztyną smykałki do sportu, pewnie regularnie dostawałby oferty walki o mistrzostwo Polski w boksie, jestem w stanie się o to założyć. Aż strach pomyśleć co by było, gdyby on faktycznie miał choć odrobinę więcej talentu kompozytorskiego czy producenckiego. Pewnie na śniadanie jedlibyśmy przemielone CDki "Samertajm", bo wszystkie zasoby na Ziemi szłyby na tłoczenie płyt Norbiego.

Powiecie może, że jechanie na jednym hicie nie jest takie trudne, ale weźcie Gabriela Fleszara. Kto to, kurwa, jest Gabriel Fleszar? No właśnie. On nagrał kiedyś hit "Kroplą deszczu namaluję cię", który ówcześnie był radiową petardą na poziomie "Kobiet…", i co? I gówno, panie oficerze. Słuch po nim zaginął, a piosenkę ledwo kto pamięta, mimo że jest młodsza. A Norbi jak grał po 10 koncertów w miesiącu, tak gra nadal. Założę się, że Fleszar ze starości spadnie z rowerka, a Norbi przyjedzie i zaśpiewa "Kobiety są gorące" nad jego grobem.

#norbi #muzyka #rap #hiphop #takaprawda

Żona SIEBIE uderzy i oskarży Ciebie? Policja będzie mogła WYRZUCIĆ CIĘ Z DOMU!

Data: 03.03.2020 21:46

Autor: raptor

premier.gov.pl

Ochrona ofiar przemocy domowej będzie natychmiastowa. Osoba stosująca przemoc fizyczną, zagrażającą życiu lub zdrowiu domowników, będzie musiała bezzwłocznie opuścić mieszkanie. – Nowe przepisy pozwolą natychmiastowo izolować sprawców od osób dotkniętych przemocą.

#polska #prawo #4konserwy #bekazpisu #takaprawda

Data: 27.01.2020 23:17

Autor: FiligranowyGucio

Choroby Na Sprzedaż Dokument z Lektorem PL 00:51:55

Choroby na sprzedaż" ujawniają sensacyjne fakty na temat praktyk biznesu farmakologicznego. Dokument jest wynikiem połączenia dziennikarskiego śledztwa oraz wywiadów z ekspertami: lekarzami, redaktorami pism medycznych, biegłymi sądowymi, specjalistami od marketingu, przedstawicielami organizacji pozarządowych i byłymi pracownikami koncernów farmaceutycznych.

https://m.cda.pl/video/12335340c?fbclid=IwAR0X2WNNljRr1Lo6Z0bsiwlSuDziAppaw7r-WEnJXhEALXg_L0I_J2fJQrM

#zdrowie #farmacja #film #choroby #takaprawda #leki

Data: 17.12.2019 01:38

Autor: xeerxees

#takaprawda #oswiadczenie

Na serwisie wypok.ru jest teraz akcja paczek, nieznajome randomy z internetu wysyłają sobie paczki, podobnie czasem widzowie wysyłają paczki ludziom nagrywającym na YT, zawsze mnie zastanawia jak te grubasy z YT wpieprzają odrazu bez zastanowienia te słodycze i inne dziwne rzeczy przysłane przez fanów. Czy nikt z tych imbecylów się nie zastanowił że może to wysyłać jakiś pojeb i ich otruć ? Czy tylko ja jestem nienormalny że nie ufam randomom z intenetu ?

Data: 16.12.2019 15:13

Autor: vundo_

Dostałem 200 zł zwrotu i zamiast 200 zł to u lekarza zostawiłem tylko 100. Czyli wykonanie budżetu grudniowego z nadwyżką 300 zł ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Powinienem zacząć rządzić tym krajem

#takaprawda