Dyskryminacja po tajsku. Jesteś biały? Płacisz więcej.

Data: 19.07.2020 09:25

Autor: R20_swap

money.pl

  • Tu od obcokrajowców pobiera się 10-20-krotnie wyższe opłaty. Jeszcze rok temu z pozwoleniem na pracę lub prawem jazdy można było płacić "normalne" ceny. Ale to już minęło, czara goryczy się przelała – pisze pan Michał, który od trzech lat mieszka i pracuje w Tajlandii.

#rasizm #tajlandia

Tajlandia - Bombardowanie nasionami to świetny sposób na przywrócenie lasów

Data: 17.06.2020 11:51

Autor: ziemianin

offgridworld.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #ciekawostki #bombardowanienasionami #drzewa #las #lotniczezalesianie #Tajlandia #zalesianie

Artykuł z 2016 roku


Lotnicze zalesianie lub bombardowanie nasionami to metoda naprawy wylesionych terenów.

Tajlandia – Bombardowanie nasionami to świetny sposób na przywrócenie lasów

Rząd Tajlandii zainicjował pięcioletni projekt pilotażowy, w którym wykorzystuje się zalesianie z powietrza w celu przyspieszenia regeneracji lasów.

Lotnicze zalesianie to technika stosowana do szybkiego sadzenia dużej liczby nowych drzew. Lokalne nasiona drzew miesza się z glebą i formuje w małe kulki zwane bombami nasiennymi. Bomby zrzucane są z samolotów nad zniszczonymi lasami.

Nasiona drzew są pakowane w biodegradowalny materiał podobny do kompostu. Po upuszczeniu naturalny proces wzrostu przejmuje kontrolę i drzewa rosną w swoim tempie.

Pojedynczy lot może zrzucić 100 000 nasion, a wskaźnik sukcesu wynosi 70%! Tak więc na każdy 1 milion posadzonych nasion można wyhodować 700 tys. drzew. Jest to świetny sposób, aby zalesić obszary na całym świecie.

Każdego roku około 32 miliardów akrów lasów ginie w wyniku wylesiania. Tego rodzaju zniszczenia są niezrównoważone, a życie, jakie znamy, nie potrwa, jeśli dalej tak będziemy niszczyć lasy.

Według raportu The Guardian z 1999 r. ponowne zalesianie z powietrza może być stosowane w każdym obszarze, w którym kiedyś znajdowały się drzewa, a nawet na niektórych pustyniach.

Sposób ten pomoże zalesić wszystkie wylesione obszary świata, przywracając lasy i czystsze, świeższe powietrze oraz miliardy akrów siedlisk przyrodniczych.

Ten wspaniały sposób jest dobry dla naszej planety i przyszłości naszych dzieci.

Płatne jednorazówki w Tajlandii. Klienci starają się zaoszczędzić

Data: 13.01.2020 11:55

Autor: swiatoze

swiatoze.pl

Od 1 stycznia w większości sklepów wprowadzono zakaz rozdawania bezpłatnych jednorazówek. Mieszkańcy Tajlandii zasypują media społecznościowe swoimi pomysłami na oszczędzanie. Klienci przychodzą do sklepów z koszami na bieliznę, walizkami, a nawet z taczką.

#heheszki #ciekawostki #tajlandia