Data: 12.06.2020 22:11

Autor: aborygo

Polka, Danuta Danielsson z torebką w ręku, w rozkroku.

Symbolem odwagi w… Szwecji! :)

Obecnie trwa wielka wrzawa o to, czy stawiać jej pomniki.

1985 rok. W szwedzkim mieście Växjö na ulice wychodzą zwolennicy neonazistowskiej Nordyckiej Partii Rzeszy (Nordiska rikspartiet).

Fotograf przypadkiem robi zdjęcie. Kobieta stoi w rozkroku i zamaszystym ruchem próbuje uderzyć w głowę młodego mężczyznę. Jej celem jest skinhead trzymający w dłoni flagę, jeden z uczestników marszu. Wydaje się nie przeczuwać tego, co stanie się za chwilę.

Zdjęcie następnego dnia pojawiło się na okładce dziennika Dagens Nyheter. Okrzyknięte zdjęciem roku, później wieku.

Władze Växjö są przeciwko pomysłowi stawiania jej pomnika, oczywiście "z torebką", bo twierdzą, że to propagowanie przemocy. Inne miasta stają w obronie i chcą stawiać jej pomnik, w naturalnych rozmiarach "z torebką".

Danuta Danielsson (panieńskie Soń), ur. w 1947 w Gorzowie Wielkopolskim. Do Szwecji wyjechała w 1981 roku. Tam poznała swojego przyszłego męża, Björna Andersa Danielssona. Matka Danuty Danielsson była więźniem jednego z niemieckich obozów koncentracyjnych.

Na ostatniej fotografii pomnik Danuty odsłonięty w grudniu 2015 r. w miejscowości Varberg (Szwecja).

#ciekawostki #szwecja #polka #starezdjecia

Fanatyzm ekologiczny jak rak niszczy szwedzkie rolnictwo!

Data: 11.06.2020 09:46

Autor: Starszyoborowy

swiatrolnika.info

Szwecja wydawałoby się, jest krajem proekologicznym, a nie fanatycznym. Nic bardziej mylnego.

Agresja względem rolników będzie przedmiotem dochodzenia przez odpowiednie służby. Rolnicy liczą na zmiany.

Jak informuje szwedzkie stowarzyszenie rolników (LRF), zgłoszone przypadki nienawiści, ataków i gróźb wobec tamtejszych rolników wzrosły prawie dwukrotnie w ciągu ostatnich dwóch lat. W ubiegłym roku 4% wszystkich gospodarstw padło ofiarą takich działań przynajmniej raz. Stowarzyszenie wyjaśniło, że odpowiada to około 1000 rolnikom, którzy z powodu wykonywanego zawodu byli narażeni na groźby lub przemoc fizyczną

#szwecja #ekologia #ekoterroryzm

Data: 17.05.2020 20:48

Autor: Monte

W nocy pomiędzy sobotą a niedzielą 9-10 maja roku 2020, 19 letni Szwedzki chłopak Tommie Lindh został zamordowany przez nachodźcę gdy próbował powstrzymać uchodźcę przed zgwałceniem młodej Szwedki.

Tommie Lindh był młodym nacjonalistą (był członkiem nacjonalistycznej partii Alternative for Sweden) oraz był dumnym Szwedem, który twardo stał za swoimi ludźmi i przekonaniami do samego końca, umarł śmiercią męczennika oddając swoje życie dla młodej Szwedki. Tommie Lindh jest bohaterem i powinien być tak zapamiętany.

To smutne widzieć, że tak młodzi ludzie odchodzą z tego świata. Wierzę, że spotkał się z Bogiem oraz jego przodkami którzy przywitają go z uśmiechem, rozpierającą dumą i uhonorują go jako mężczyznę i bohatera, ponieważ Tommie posiadał prawdziwie Nordyckiego ducha.

Jest bohaterem i pozostanie tak zapamiętany.

Chwała Bohaterom!

https://m.nacjonalista.pl/2020/05/17/tommie-lindh-ofiara-multirasowego-koszmaru/

https://m.youtube.com/watch?feature=emb_title&v=u6Y9rL4AxOc

#nacjonalizm #afs #szwecja #bekazlewactwa #plankalergi #inwazja #multikulturalizm

Data: 15.05.2020 12:00

Autor: malcolm

#koronawirus #szwecja

Ciąglę puszcza się fejknewsy że Szwecji jest jakaś tragedia bo nie wyłączono kraju i nie zamknięto ludzi w domach. A tymczasem u nich już jest po szczycie zachorowań a nawet następuje wyhamowanie i to silniejsze niż w krajach które setek miliardów nie poskąpiły i wprowadziły faktyczny stan wojenny z narodem.

19-letni Tommie Lindh, Szwedzki nacjonalista został zabity gdy próbował powstrzymać gwałt

Data: 13.05.2020 21:55

Autor: ziemianin

friatider.se

#gwalt #imigranci #gwalciciel #przestepczosc #szwecja #aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci

Nacjonalistyczna partia Alternatywa dla Szwecji poinformowała o śmierci swojego młodego sympatyka. Miał on zostać zamordowany, gdy bronił kobiety przed próbą dokonania na niej gwałtu przez imigranta pochodzącego z Afryki. Sudańczyk już wcześniej został zresztą skazany przez szwedzki sąd między innymi za napaść na tle seksualnym na osobę poniżej 15. roku życia.

19-letni Tommie Lindh, Szwedzki nacjonalista został zabity gdy próbował powstrzymać gwałt

Do zdarzenia miało dojść w niedzielę rano w mieście Härnösand w środkowej części Szwecji. 19-letni Tommie Lindh stanął w obronie swojej koleżanki, gdy próbował ją zgwałcić 22-letni Sudańczyk posiadający od 2011 roku szwedzkie obywatelstwo. Młody Szwed stając w obronie swojej znajomej został dźgnięty nożem, a następnie skopany. Miał umrzeć z powodu obrażeń głowy jakich doznał podczas ataku imigranta.

Sudańczyk został aresztowany we wtorek pod zarzutem popełnienia morderstwa, a także za dokonanie gwałtu na dwóch osobach. To nie pierwsze jego problemy z prawem. 22-letniego murzyna skazano w 2015 roku za kilka przestępstw, w tym za napastowanie seksualne nieletniej poniżej 15. roku życia. Ponadto odbywał on też kary za kradzieże, napady i przestępstwa związane z narkotykami.

Alternatywa dla Szwecji (AfS) informując o całym zdarzeniu podkreśliła, że Lindh stał się ofiarą multikulturowego szwedzkiego społeczeństwa. Nordycki Ruch Oporu (MNR) dotarł z kolei do dwójki przyjaciół zmarłego, którzy uważają, że 19-latek oddał życie w obronie swojej przyjaciółki oraz własnych ideałów.

Data: 10.05.2020 21:16

Autor: Immortal_Emperor

Postawiłem że na razie odpuszczę sobie wędkarstwo morskie, a w zasadzie łowienie w okolicach przystani i portu. Po chwilowych sukcesach, dziś uświadczyłem tylko dwóch brań z których nic nie wynikło. Może w wtorek wybiorę się na kanał, uzbrojony w nowe przynęty, w poszukiwaniu sporych garbusów. Jeżeli ktoś jest ciekawy gdzie ostatnio łowiłem, to dziś nagrałem krótki filmik.

https://youtu.be/khjHC8_exJ0

#wedkarstwo #szwecja

Polityk ze Szwecji ostro: Jesteśmy socjalistycznie zniszczonym krajem

Data: 08.05.2020 20:07

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

"Jesteśmy socjalistycznie zniszczonym krajem" – tak o Szwecji mówi eurodeputowany Petar Lundgren. W rozmowie z "Gazetą Polską" polityk skrytykował liberalne podejście szwedzkich władz do epidemii koronawirusa. "Mogliśmy zainterweniować lepiej, o wiele szybciej" – stwierdził.

#szwecja #polityka #

Data: 30.04.2020 15:26

Autor: Immortal_Emperor

Noc Walpurgii (30 kwietnia), Valborgsmässoafton (lub Valborg) to obok Wielkanocy najważniejsze wiosenne święto obchodzone w Skandynawii. Obchody Nocy Walpurgii w świadomości Szwedów, ale także Niemców, Holendrów i… Ślązaków, chociaż to teoretycznie noc zmarłych (kojarzona przede wszystkim z sabatem czarownic na niemieckiej górze Brocken), są znakiem tego, że rozpoczęła się wiosna.

Aktualizacja

Chciałem się wybrać na takie ognisko i wrzucić na lukra kilka fotek, ale wydarzenie zostało już kilka dnie odwołane, chyba nie muszę pisać dlaczego.

#szwecja

„Humanistyczna" Szwecja skazała na śmierć najsłabszych

Data: 24.04.2020 09:20

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Przedwczoraj w Szwecji zanotowano 172 przypadki śmierci z powodu koronawirusa. W sumie zmarło tam niemal 2 tys. osób. Liczba zarażonych przekroczyła 16 tys. osób – a mówimy o kraju czterokrotnie mniej ludnym niż Polska.

W tym czasie w sąsiednich krajach zanotowano następujące wskaźniki śmiertelności: Dania – 384, Norwegia – 169, Finlandia – 149

#szwecja #koronawirus

Socjalistyczny rząd w Szwecji zauważył, że koronawirus szybko się rozprzestrzenia

Data: 15.04.2020 16:26

Autor: tenji

rp.pl

"Przeprowadzamy to, ponieważ koronawirus się rozprzestrzenia niezwykle szybko i może zaistnieć potrzeba przedsięwzięcia działań, których dzisiaj nie jesteśmy w stanie przewidzieć"

Ciekawe ile im zajmie zauważenie, że są w Czernej dupie i bedzie brakować im tysiące łóżek w służbie zdrowia.

#koronawirus #szwecja #bekazlewactwa #bekazpodludzi

Data: 22.03.2020 21:40

Autor: Immortal_Emperor

Przed chwilą odbyło się orędzie premiera do narodu. Nic sensownego nie powiedział. Czyli dbajmy o siebie, pomagajmy sobie, czekają nas ciężkie czasy, przez najbliższe miesiące będzie kiepsko i że można się spodziewać jeszcze dużych zmian i ograniczeń. Brawo kurwa, już czuje się bezpiecznie i będę myślał pozytywnie! #szwecja #koronawirus

Koronawirus w Szwecji. "Dla władz ważniejsze jest równomierne rozprzestrzenienie się wirusa"

Data: 19.03.2020 01:21

Autor: Immortal_Emperor

wiadomosci.dziennik.pl

"W tańcu śmierci wszyscy muszą cierpieć jednakowo" – tak szwedzkie podejście do rozwiązania kryzysu określa publicysta gazety "Svenska Dagbladet". Wg dziennika dla władz Szwecji ważniejsze jest równomierne rozprzestrzenienie się wirusa niż walka ze skalą pandemii.

#koronawirus #szwecja

Data: 16.03.2020 16:11

Autor: Immortal_Emperor

Od dzisiaj rozpoczynam oficjalnie kwarantanne. Jeszcze rano musiałem pójść do sklepu, kupić niezbędne produkty i owoce. Dzbany stoją w długich kolejkach, a do samoobsługowej kasy boją się podejść. Nie wiem na jak długo starczy mi żywności. Przewiduje że od 2 tygodni do miesiąca. Nigdy nie piekłem chleba i bułek, pora się nauczyć. Dalej jestem przeziębiony i czasami kaszle, dobra wiadomość jest taka że nie mam gorączki. Ludzi jest pełno na ulicach, na placu zabaw z okna widzę trochę dzieciaków, sami multi-kulti. Zrobiłem dezynfekcje wszystkich rzeczy które mogłyby przenosić wirusa, w szczególności tel i rękawiczki. Myślę że z czasem dotknie mnie poczucie samotności bo mieszkam sam, ale jakoś trzeba to przetrwać. #koronawirus #szwecja

Data: 15.03.2020 18:33

Autor: Immortal_Emperor

Od 13 marca przestano przeprowadzać testy na korona wirusa, oraz prowadzenia statystyki. Nie liczy się już ilu jest chorych bo i jak skoro nie testują? Cyfry o ilości chorych obejmują wyłącznie te najgorsze przetestowane przypadki, osoby będące już w szpitalach. Szwecja nie planuje zamknięcia granic. Szkoły, sklepy, puby i inne miejsca gdzie gromadzi się dużo ludzi będą nadal czynne. Szwedzki rząd nie robi absolutnie nic, aby działać by powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. #szwecja #koronawirus

Data: 15.03.2020 01:06

Autor: Immortal_Emperor

Właśnie wypłynęła bardzo niefajna informacja. Okazuje się że Szwedzi przywieźli do szpitala dwóch zakażonych wirusem. Tych dwóch chorych położono na oddziale z innym pacjentami. Po długim czasie dopiero się zorientowali że praktycznie większość pacjentów jak i personel szpitala zostali zakażeni. Prawda o tym zdarzeniu była ukrywana, dopiero teraz któryś z lekarzy się wygadał w mediach. Jeszcze pandemia dobrze się nie rozpoczęła, a już lekarze donoszą że nic nie można zrobić i że są bezradni bo problem ich przerasta. #szwecja #koronawirus

Data: 14.03.2020 16:11

Autor: Immortal_Emperor

Od ok. tygodnia jestem przeziębiony. Chyba nie mogło mnie spotkać nic gorszego, niż teraz gdy trwa pandemia korono wirusa. Mimo przeziębienia nie czuje się wcale źle. Jedynym objawem jaki mam to, lekki kaszel i sporadycznie kichnę. Nie mam gorączki, głowa nie boli, kataru, nie mam zapalenia gardła, nie bolą mnie mięśnie, ogólnie czuje się w miarę dobrze. Jedyne co mi przeszkadza to łaskotanie w gardle a raczej w górnych drogach oddechowych przy każdym wdechu. Nie potrafię tego stwierdzić, ani też wykluczyć że dopadła mnie korona. Nie panikuje, ale jeżeli to ten wirus to przechodzę chorobę bardzo łagodnie. Myślałem żeby iść do szpitala i zrobić test dla pewności. Tu zaczyna się problem. Testy są robione tylko osobom w bardzo ciężkich przypadkach, u starszych pacjentów tylko po skończeniu 80 lat, i u służby medycznej, reszta wypierdalać. I co ja mam teraz zrobić, nic nie zrobię. Wolę myśleć że to zwykłe przeziębienie, porostu mnie przewiało i tyle. #koronawirus #szwecja

Data: 13.03.2020 13:41

Autor: Immortal_Emperor

Ludzie to są popierdoleni. Byłem w Lidlu po zakupy. Na sklepie widzę Szweda budowlańca z żółtym hełmie na głowie. Koleś kilka razy mocno kaszle na wszystkich dokoła, nawet nie próbuje zasłaniać ust! Chwilę później widzę go w kolejce przy kasach. Zjeb znowu kaszle. Czekam na reakcje ludzi, ale nikt nic sobie z tego nie robi. W mojej kolejce przede mną stoi jakiś dziadek i też zaczyna kaszleć. Na szczęście otwiera się nowa kasa, więc czym prędzej do niej spierdalam. U mnie przed blokiem idzie jakiś człowiek i też zaczyna kaszleć. Czy ja już mam paranoje? Przecież tu zaraz wszyscy będą chorzy. #koronawirus #zalesie #szwecja

Data: 12.03.2020 14:13

Autor: Immortal_Emperor

Jeszcze niedawno pisałem że u nas nie ma paniki. Przed chwilą wróciłem z dużego sklepu. Półki z ryżem i makaronem puste. Praktycznie każdy w sklepie lata z papierem toaletowym, jakby to był towar deficytowy. Kupiłem kilka rzeczy po które pojechałem, i wielkie opakowanie papieru którego tak naprawdę nie potrzebuje xD #koronawirus #szwecja

Data: 05.03.2020 21:21

Autor: Immortal_Emperor

W Szwecji gdy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy, to każdy obywatel będzie musiał być bezwzględnie posłuszny władzy. Podobno nie dostosowanie się i próby obejścia ścisłej kwarantanny, będą poważnym przestępstwem. Czyli roznoszenie choroby i narażenie na utratę życia wielu ludzi, będzie niemal zrównane z próbą morderstwa. Na obecne szwedzkie realia, kara nie powinna przekroczy 60 godzin prac społecznych. #koronawirus #szwecja #pdk

Data: 05.03.2020 15:41

Autor: Immortal_Emperor

Byłem u mojego dentysty. Myślałem że po wizycie odsprzeda mi 5 opakowań maseczek. Niestety jego zamówione zostało częściowo anulowane. Pokazywał mi stan dostępności maseczek dla służby medycznej, praktycznie wszystkie są niedostępne, a najwcześniejsza realizacja to 2 tygodnie. #szwecja #koronawirus

Przyczyny potopu szwedzkiego. Jak doszło do jednej z najbardziej niszczycielskich wojen...

Data: 02.03.2020 23:52

Autor: HaHard

wielkahistoria.pl

… w dziejach Polski? Jan Kazimierz Waza nie miał żadnych zadatków na króla. Tułacz, awanturnik i lubieżnik bez politycznego rozeznania, za to z niezwykle rozbuchaną ambicją. To właśnie on sprowadził na Rzeczpospolitą jedną z największych katastrof w historii.

#hahard #historia #szwecja

Data: 23.02.2020 14:13

Autor: Immortal_Emperor

Niepokojące są doniesienie z Włoch, w których odnotowano mnóstwo przypadków zarażeń korona wirusem., a liczba chorych ciągle rośnie. Na poważnie zastanawiam się nad zakupem maseczek. Sprawdziłem wszystkie apteki, te online jak i stacjonarne, wszystko wyprzedane a towar na długo niedostępny. Widziałem że w sklepach z artykułami budowlanymi coś jeszcze jest, może w tygodniu podjadę do sklepu Jula i wezmę opakowanie masek, które chronią przed zagrożeniami biologicznymi. #szwecja #koronawirus

Data: 26.01.2020 17:53

Autor: Immortal_Emperor

Szwedzka pralnia-schron

Nasza pralnia znajduje się na poziomie -2 pod blokiem. Najłatwiej zjechać tam windą, dodam że blok ma 4 piętra. W Polsce ludzie mają pralki w mieszkaniach, tutaj prawie każdy korzysta z osiedlowych.

W porównaniu do innych schronów które miałem okazje widzieć w piwnicach na innych osiedlach, nasza bardziej przypomina zwykłą pralnie. Mam tu na myśli brak charakterystycznych wielkich żelaznych drzwi, które można zamknąć od środka.

Pralnia to miejsce gdzie spotykają się mieszkańcy całego osiedla. Ludzie bez względu na narodowość, są tu dla siebie uprzejmi i kulturalni. Głównie można spotkać tu kobiety a już na pewno tylko te z krajów muzułmańskich, bo w ich kulturze to zazwyczaj one zajmują się praniem rzeczy.

Wczoraj wybrudziłem czekoladą poduszkę i wyjątkowo musiałem ją wyprać. W niedziele w pralni jak widać na zdjęciach jest straszny syf, bo w weekend nie pracuje ekipa sprzątająca.

W komentarzach macie kilka fotek. Nie będę opisywał co na nich jest bo każdy widzi. Dla niekumatych ta dziura w podłodze z niebieską zaślepką to toaleta. Oczywiście nikt z niej nie korzysta.

#ciekawostki #szwecja #pralnia

Tak bawią się feministki. Jedna leży na ziemi, a reszta śpiewa: „Moja ci**a, moja ci**a…”

Data: 20.01.2020 20:16

Autor: kisiel

nczas.com

To nagranie jest hitem Internetu w Szwecji. Tamtejsze feministki urządziły sobie coś w stylu dziwacznego nabożeństwa pogrzebowego. Jedna z nich leży na ziemi, a reszta stoi nad nią i śpiewa. Co śpiewają? „Moja cia. moja cia” – tak to by mniej więcej brzmiało po polsku.

#szwecja #newsy #newsyzeswiata #feminizm

Wybuch w szwecji w centrum Sztokholmu oraz zgłoszenia kolejnych wybuchów w Uppsala [zdjęcia]

Data: 13.01.2020 13:36

Autor: Monte

expressen.se

Elegancka dzielnica w centrum Sztokholmu wstrząsnęła eksplozją we wczesnych godzinach poniedziałkowego poranka. Podmuch był tak intensywny, że roztrzaskał szyby i skąpał całą ulicę tłuczonym szkłem.

Podobno ładunek wybuchowy został umieszczony na bramie na zewnątrz posiadłości w okolicy około 1 w nocy czasu lokalnego w rejonie Östermalm. Wybuch, który całkowicie zniszczył jeden pojazd, uszkodził kilka innych i wysadził okna z mieszkań wzdłuż całej ulicy, słychać było kilka kilometrów dalej.

Nikt nie został ranny w tym incydencie, ale 30 mieszkańców natychmiast ewakuowano jako środek ostrożności i spędzili noc w nagłych wypadkach w lokalnej szkole.

„Uważamy, że eksplozja miała miejsce w budynku lub w jego pobliżu, ale dokładnie nie wiadomo, gdzie ładunek został położony dokładnie. W pobliżu są uszkodzone samochody, ale ładunki wybuchowe raczej nie były w samochodach – powiedział w poniedziałek rzecznik policji sztokholmskiej, Mats Eriksson.

Podobno klatka schodowa została poważnie uszkodzona, co mogło przyspieszyć ewakuację. Ponadto drzwi zostały wysadzone po przeciwnej stronie ulicy przez samą siłę eksplozji, która wyjęła także dużą część balkonu mieszkania.

Szwedzki oddział bombowy został również rozmieszczony na miejscu, aby rozpocząć dochodzenie w sprawie okoliczności wybuchu. Jednak zaledwie dwie godziny po wybuchu w Sztokholmie nastąpiła kolejna podejrzana eksplozja w uniwersyteckim mieście Uppsala, oddalonym o około godzinę drogi.

Ponownie jeden budynek i kilka pojazdów zostało uszkodzonych podczas eksplozji, ale nie było żadnych doniesień o obrażeniach. Policja nie wskazała, czy wybuchy były związane.

Władze Szwecji walczą o powstrzymanie fali bombardowań, które ogarnęły kraj w ostatnich miesiącach, pomimo utworzenia wyspecjalizowanej grupy zadaniowej.

Źródło po ang i więcej linków do twetera https://www.infowars.com/blast-rattles-central-stockholm-another-explosion-reported-in-uppsala-shortly-afterwards-photos/

#szwecja #wybuch #sztokholm #uppsala

Somalijskie klany rządzą dzielnicą szwedzkiego miasta

Data: 23.12.2019 13:27

Autor: kisiel

wolnemedia.net

Dzielnica Norrby w mieście Borås należy do dwudziestu dwóch miejsc w Szwecji, zaliczanych przez tamtejszą policję do najbardziej niebezpiecznych rejonów w całym państwie. Najwięcej do powiedzenia mają w nim klany tworzone przez osoby pochodzące z Somalii, narzucające innym mieszkańcom swoje fundamentalistyczne przekonania.

#szwecja #newsy #newsyzeswiata #imigranci #islam

Sąd Rejonowy w Goeteborgu odmówił wydania Polsce Stefana Michnika

Data: 19.12.2019 16:48

Autor: kisiel

magnapolonia.org

Kilka dni temu szwedzka prokuratura zwróciła się do Sądu Rejonowego w Goeteborgu z wnioskiem o wydanie polskim władzom byłego sędziego Stefana Michnika, brata Adama Michnika.

Stefan Michnik w latach 50. pełnił funkcję sędziego Wojskowego Sądu Rejonowego (WSR) w Warszawie. Jest podejrzany o popełnienie 93 przestępstw, w tym wydawania bezprawnych wyroków orzekających kary śmierci oraz kary długoletniego więzienia. Były sędzia okresu stalinowskiego ma w tej chwili 90 lat.

#polska #szwecja #newsy #newsyzeswiata #michnik

Szwecja: Urząd manipulował danymi, by ukryć przestępczość imigrantów

Data: 18.12.2019 15:18

Autor: kisiel

tvp.info

Podlegająca szwedzkiemu ministerstwu sprawiedliwości Rada ds. Zapobiegania Przestępczości w swoich raportach manipulowała danymi, aby ukryć skalę przestępczości wśród imigrantów – pisze dziennik „Goeteborgs-Posten”. Były pracownik przyznał, że jeśli wynik badań Rady nie miał oczekiwanego pozytywnego wydźwięku, to stosowano cenzurę poprzez ukrywanie jednych statystyk oraz nadinterpretowanie innych, pozytywnych, danych.

#szwecja #newsy #newsyzeswiata #imigranci

Tokarczuk w dzielnicy Sztokholmu: „Jestem zawstydzona, że polski rząd nie przyjął imigrantów”

Data: 11.12.2019 16:20

Autor: kisiel

magnapolonia.org

Tensa to imigrancka dzielnica zdominowana przez muzułmanów, o której mogliśmy usłyszeć, gdy przed kilkoma laty szwedzcy dziennikarze udali się tam z kamerą. Zbyt długo tam nie byli, bo zostali obrzuceni kamieniami i musieli uciekać. Tokarczuk na spotkaniu z młodzieżą, która uczęszcza do szkoły położonej w tej dzielnicy, ubolewała, że jej „mały kraj” nie jest „taki kolorowy”, jakby chciała – informuje porta wpolityce.pl.

#szwecja #newsy #newsyzeswiata #tokarczuk

Odpowiedź na Gretę Thunberg. 16-letnia Izabella Nilsson Jarvandi zdobywa w Szwecji coraz większą...

Data: 07.12.2019 00:14

Autor: ziemianin

nczas.com

#codziennaprasowka #informacje #aktualnosci #wiadomosci #szwecja #IzabellaNilssonJarvandi

16-letnia Izabella Nilsson Jarvandi rzuca rękawicę swojej rówieśniczce ze Szwecji, Grecie Thunberg. Jej poglądy są jednak na przeciwnym biegunie. Protestuje przeciwko globalizacji, propagandzie LGBT w szkołach, opowiada się za ochroną tradycyjnych wartości rodzinnych i walką z nielegalną emigracją.

Odpowiedź na Gretę Thunberg. 16-letnia Izabella Nilsson Jarvandi zdobywa w Szwecji coraz większą popularność

Nilsson Jarvandi również pochodzi ze Szwecji, urodziła się w Goeteborgu. Tym, co zainspirowało ją do aktywności politycznej, było to, że Szwecja poparła Światowy Pakt w sprawie Migracji stworzony przez ONZ. 16-latka, która dorastała na ulicach szerzącego się w Goeteborgu terroru powiedziała: dość.

– Moi drodzy rodacy, nie jest kłamstwem to, że mamy w Szwecji problem z gangami gwałcicieli i większość grupowych gwałtów jest popełniana przez ludzi, którzy mogliby być deportowani ze Szwecji – mówiła podczas jednego z protestów ulicznych w Szwecji.

Jej słowa stały się już symbolem młodzieńczego oporu i zaczęły zdobywać w kraju Trzech Koron ogromną popularność. Wielu zastanawia się, czy w najbliższym czasie może przebić Gretę Thunberg, za którą stoją jednak potężne siły lewicowe.

Siły te już zaczęły dyskredytować Jarvandi. Ta zwraca uwagę nie tylko na problemy kobiet w Szwecji, które masowo padają ofiarami gwałcicieli, ale wyraziła również zdecydowany sprzeciw wobec środowisk LGBT, globalizacji, a także opowiedziała się za ochroną tradycyjnych wartości rodzinnych.

– Wy, którzy macie czelność prześladować mnie za poglądy tylko dowodzicie, że mam rację – odpowiedziała swoim krytykom na Twitterze. – To przez takich jak wy i czyny takie jak wasze walczę i nie schylę głowy w poddaniu. Urodziliśmy się wolni i chcę, żeby przyszłe pokolenia też takie były.

Jak na razie Nilsson Jarvandi przebija się w świadomości rodaków. Jest stałą bywalczynią protestów szwedzkich „żółtych kamizelek”, uczestniczy w debatach radiowych, aktywnie dyskutuje w mediach społecznościowych. Czas pokaże, czy stanie się równie sławna, co jej rówieśniczka – aktywistka Thunberg, która porzuciła szkołę i właśnie dopłynęła statkiem do Hiszpanii.

It’s important to remember that we don’t have a home in Sweden. Sweden has a home in us.When you see the nation crumble and heat builds up… It’s her screaming for attention because you can’t see that in reality she lives within us. Not outside.She’s the fire heating blood. pic.twitter.com/KXDsgEyRA1— Izabella Nilsson Jarvandi (@izabellanilsso1) November 6, 2019[View this post on Instagram](https://www.instagram.com/p/B4jB4UVFsO5/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading)📍Celebrating Gustav II Adolf at the square in Gothenburg with his statue on his death day. I even had the honour to put the wreath at the statue. An important initiative and great gathering thanks to [@afsgoteborg](/u/afsgoteborg) . As usual kudos to [@eric_denriktige_eliasson](/u/eric_denriktige_eliasson) for taking so many pictures.A post shared by @ izabellanilssonjarvandi on Nov 6, 2019 at 6:24pm PSTWszyscy znają Greta Tyrnberg, ale z jakiegoś powodu nikt nie zna Izabeli Nilsson Jarvandi. Też ma 16 lat i też jest ze Szwecji. Protestuje przeciwko globalizacji, propagandzie LGBT w szkołach, opowiada się za ochroną tradycyjnych wartości rodzinnych i walką z nielegalną emigracją pic.twitter.com/0x49JQjDDk— Bartłomiej Pejo (@bartlomiejpejo) [December 5, 2019](https://twitter.com/bartlomiejpejo/status/1202546082661699584?ref_src=twsrc%5Etfw)

Olga Tokarczuk nie zapłaci podatku dochodowego od Nobla. To decyzja ministra finansów

Data: 10.10.2019 18:02

Autor: ziemianin

businessinsider.com.pl

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #nagroda #nobel #szwecja

Olga Tokarczuk otrzyma trzy rodzaje nagród: dyplom Nobla, medal Nobla oraz dokument potwierdzający wysokość nagrody pieniężnej, która wynosi 9 mln koron szwedzkich. Odbierze je na ceremonii w grudniu.

Olga Tokarczuk nie zapłaci podatku dochodowego od Nobla. To decyzja ministra finansów

Minister finansów Jerzy Kwieciński zdecydował, że Olga Tokarczuk, która otrzymała literacką nagrodę Nobla, nie będzie musiała płacić PIT od przychodów związanych z nagrodą. Pisarka otrzyma ok. 3,5 mln zł (9 mln koron).

"Podjąłem decyzję o zaniechaniu poboru podatku PIT od przychodów związanych z Nagrodą Nobla. W najbliższym czasie wydam stosowne rozporządzenie w tej sprawie" – napisał minister finansów na Twitterze. Dodał, że bardzo cieszy się, że polska autorka została doceniona i załączył gratulacje.

Wcześniej szef resortu finansów przyznał, że nie wie, czy będzie jakaś specjalna nagroda finansowa lub fundusz dla noblistki. "Musimy na ten temat porozmawiać, jeszcze nie miałem posiedzenia kierownictwa na ten temat, ale myślę, że będę wyrazicielem woli wszystkich moich kolegów, żeby pogratulować pani Oldze. Przyznaje się, że nie czytałem żadnej książki, ale w najbliższym wolnym czasie z przyjemnością przeczytam" – mówił dziennikarzom Kwieciński.

Olga Tokarczuk z literackim Noblem

Pisarka, nagrodzona literackim Noblem, otrzyma też nagrodę finansową. Każdy noblowski laureat otrzymuje bowiem 9 milionów koron szwedzkich, czyli ok. 3,5 mln zł. Odbierze Nobla podczas ceremonii wręczenia nagród 10 grudnia w Sztokholmie. Otrzyma wtedy trzy rodzaje nagród, m.in. dyplom – wyjątkowe dzieło sztuki, stworzone przez czołowych szwedzkich i norweskich artystów i kaligrafów, a także medal wykonany ręcznie z 18-karatowego złota pochodzącego z recyklingu.

WTF? To nie jest żart! Klimatyczna aktywistka: "Musimy zacząć jeść dzieci. Nie mamy czasu . . .

Data: 05.10.2019 16:42

Autor: ziemianin

wpolityce.pl

#wtf #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #szwecja #idioci

„Pozostało nam tylko kilka miesięcy. […] Szwedzki profesor mówi, że możemy jeść zmarłych ludzi, ale to nie jest dostatecznie szybko. Sądzę więc, że kolejny wasz slogan kampanijny powinien brzmieć: ‘Musimy zacząć jeść dzieci. Nie mamy czasu. Jest za dużo CO2’” – wrzeszczała podczas spotkania z Aleksandrią Ocasio-Cortez klimatyczna aktywistka.

WTF? To nie jest żart! Klimatyczna aktywistka: "Musimy zacząć jeść dzieci. Nie mamy czasu . . .

https://twitter.com/lawrenc391/status/1179927217540870149

Do spotkania z członkinią Izby Reprezentantów USA, na którym padły te słowa doszło w nowojorskim ratuszu.

Wszyscy jesteście trucicielami. Jest zbyt dużo CO2

— unosiła się aktywistka.

Nawet jeżeli zbombardujemy Rosję, nadal mamy zbyt wielu ludzi i zbyt wiele zanieczyszczeń, zatem musimy pozbyć się dzieci. Musimy jeść dzieci

— krzyczała młoda kobieta.

Na szczęście mamy więcej niż kilka miesięcy

— odpowiedziała Ocasio-Cortez, podkreślając, iż jest wiele różnych rozwiązań dla problemu zmian klimatycznych i można na to wyzwanie odpowiedzieć w sposób pozytywny.

Nie jest żadną tajemnicą, że skrajni zwolennicy ideologii klimatyzmu postrzegają człowieka jako głównego truciciela planety, a zarazem jej głównego wroga. Przemowa wspomnianej wyżej aktywistki nie stanowi zatem ewenementu w tym środowisku.

Szwecja: Propozycje zmian w programie nauczania historii

Data: 02.10.2019 08:02

Autor: ziemianin

rt.com

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #szwecja #edukacja #historia #imigracja #islamizacja

Nowe propozycje Szwedzkiej Narodowej Agencji Nauczania rozważają usunięcie z programów nauczania a państwowych placówkach historii starożytnej oraz historii średniowiecznej aż do 1700 roku. Dyrektor działu programu nauczania agencji Anna Westerholm powiedziała reporterom Svenska Dagbladet, że napięte harmonogramy nauczania wymuszają takie redukcje programowe. Młodzież szkolna pominęła by m.in. takie tematy jak starożytny Rzym czy era Wikingów.

wymagany angielski

Szwecja: Propozycje zmian w programie nauczania historii

Zmiany dotyczą także zmian priorytetów nauczania. Posunięcie takie miało by „zwolnić miejsce” dla nauczania o takich sprawach jak imigracja, zmiany klimatyczne, rola płci czy „wartości demokratyczne”. Nacisk kładziony miałby być na „postmodernistyczny pogląd zamiast na klasyczną tradycję filozoficzną”. Zmiany miały by dotyczyć także klas o profilu historycznym. W nich nacisk kładziony byłby na krytyczne spojrzenie na kolonializm, nacjonalizm czy handel niewolnikami.

Westerholm tłumaczy to skargami nauczycieli i uczniów na zbyt rozległy program nauczania historii, który zmusza do pomijania niektórych kwestii związanych np. z drugą wojną światową czy historią najnowszą.

Pomysły te spotkały się ze zdecydowaną krytyką historyków i specjalistów od edukacji. Profesor historii Dick Harrison w rozmowie z Aftonbladet nazwał propozycję dziwacznymi i zdumiewającymi, zaś krytyk literacki gazety Dagens Nyheter Maria Schottenius, nazwała go wręcz szalonym i ostrzegła, że ma on na celu odcięcie uczniów od ich dziedzictwa kulturowego.

Były minister edukacji Jan Björklund powiedział, że podobne pomysły były promowane za czasów jego urzędowanie ale udało mu się je powstrzymać. Westerholm przyznaje, że uczniowie mogą uczyć się bardziej szczegółowej historii w szkole średniej, lecz uczniowie szkół zawodowych mają z nią bardzo ograniczony kontakt. Dodatkowe usunięcie nauczania o historii z programów szkół podstawowych może więc naprawdę odciąć młodych Szwedów od historii własnego narodu, Europy i poczucia więzi z własną tradycją i kulturą, co prawdopodobnie jest własnie celem takich zabiegów.

Wśród proponowanych tematów nowego nauczania społecznego, znanego w Polsce pod terminem „wiedzy o społeczeństwie”, oprócz tematów takich jak imigracja, czy multikulturalizm, poruszane miały by być np. takie jak „honorowe zabójstwa” w społeczności muzułmańskiej.

Data: 01.10.2019 17:29

Autor: Immortal_Emperor

Muskö – tajemnicza baza okrętów wojennych.

Bałtyk kryje wiele tajemnic. Jedną z nich jest tajna szwedzka baza wojskowa zbudowana pod wyspą Musko, na południe od Sztokholmu.

Budowa schronu trwała od 1950 roku przez 19 lat. Skandynawia w czasie zimnej wojny, obawiała się inwazji ZSRR na Szwecję, w związku z czym przyspieszyła prace nad usprawnieniem Marynarki Wojennej. Potrzebowała obiektu odpornego na bombardowania i trudnego do zlokalizowania, ponieważ podczas ataków z powietrza celowano głównie w ośrodki militarne i lotniska.

W tym celu zdecydowano się usunąć aż 1,5 mln ton skał, co pozwoliło na zbudowanie 3 ogromnych doków oraz szeregu tuneli i podziemnych dróg, których łączna długość wynosi 20 km. Obszar zajmowany przez kompleks to kilka kilometrów kwadratowych.

Do bazy prowadzi podwodny, niebezpiecznie wąski tunel o długości 3 km. W otoczeniu surowych, kamiennych ścian znalazły się trzy ogromne doki zaprojektowane dla niszczycieli oraz okrętów podwodnych. Warto również wspomnieć o tym, że baza to nie tylko podziemne doki, ale również cała infrastruktura. Istniały tu baraki, jadalnie, koszary i szpitale polowe (można było pomieścić 1000 pacjentów) do dyspozycji trzech tysięcy żołnierzy i pracowników. Oczywiście, w okresie zimnej wojny istnienie schronu było trzymane w sekrecie. Baza została zamknięta w 2004r, teraz po wielu latach znów szwedzka marynarka wojenna zasiedli jej teren.

#szwecja #mojsko #ciekawostki

Szwecja prosi amerykańską policje o pomoc w walce z przestępczością.

Data: 25.09.2019 19:51

Autor: arti

tvp.info

"Pracowałem w policji 40 lat, ale nigdy nie widziałem czegoś takiego" mówi amerykański ekspert i były szef policji w New Jersey Rick Fuentes.

"W Szwecji raptownie rośnie liczba przestępstw z użyciem broni. W tym roku doszło do 214 strzelanin, w których zginęło 29 osób, oraz 120 eksplozji materiałów wybuchowych. Z tak dużą skalą przemocy nie radzi sobie szwedzka policja, której ma pomóc policja z USA. "

Czyli wszystko jasne to nie dostęp do broni powoduje wzrost przestępczości tylko migracja.

#szwecja #imigranci #poprawnoscpolityczna #usa #bron

Szwedzi obalili ważną teorię dotyczącą DNA

Data: 23.09.2019 23:00

Autor: ziemianin

kopalniawiedzy.pl

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #nauka #szwecja #DNA #helisa #wodor #woda #medycyna

Naukowcy ze szwedzkiego Uniwersytetu Technologicznego Chalmers obalili teorię mówiącą, że obie nici DNA są utrzymywane przez wiązania atomów wodoru. Okazuje się, że kluczem są siły hydrofobowe, nie atomy wodoru. Odkrycie to może mieć duże znaczenie dla medycyny i innych nauk biologicznych.

Szwedzi obalili ważną teorię dotyczącą DNA

Helisa DNA składa się z dwóch nici zawierających molekuły cukru i grupy fosforanowe. Pomiędzy obiema nićmi znajdują się zasady azotowe zawierające atomy wodoru. Dotychczas sądzono, że to wiązania atomów wodoru utrzymują razem obie nici.

Jednak uczeni z Chalmers wykazali właśnie, że kluczem do utrzymania razem nici jest hydrofobowe wnętrze molekuł zanurzonych w środowisku składającym się głównie z wody. Zatem mamy tutaj hydrofilowe otoczenie i hydrofobowe molekuły odpychające otaczającą je wodę. Gdy hydrofobowe molekuły znajdują się w hydrofilowym środowisku, grupują się razem, by zmniejszyć swoją ekspozycję na wodę.

Z kolei wiązania wodorowe, które dotychczas postrzegano jako elementy utrzymujące w całości podwójną helisę DNA, wydają się mieć więcej wspólnego z sortowaniem par bazowych, zatem z łączniem się helisy w odpowiedniej kolejności.

Komórki chcą chronić swoje DNA i nie chcą wystawiać ich na środowisko hydrofobowe, które może zawierać szkodliwe molekuły. Jednocześnie jednak DNA musi się otwierać, by było użyteczne. Sądzimy, że przez większość czasu komórki utrzymują DNA w środowisku wodny, ale gdy chcą coś z DNA zrobić, na przykład je odczytać, skopiować czy naprawić, wystawiają DNA na środowisko hydrofobowe, mówi Bobo Feng, jeden z autorów badań.

Gdy na przykład dochodzi do reprodukcji, pary bazowe odłączają się i nić DNA się otwiera. Enzymy kopiują obie strony helisy, tworząc nową nić. Gdy dochodzi do naprawy uszkodzonego DNA, uszkodzone części są wystawiane na działanie hydrofobowego środowiska i zastępowane. Środowisko takie tworzone jest przez proteinę będącą katalizatorem zmiany. Zrozumienie tej proteiny może pomóc w opracowaniu wielu leków czy nawet w metodach leczenia nowotworów. U bakterii za naprawę DNA odpowiada proteina RecA. U ludzi z kolei proteina Rad51 naprawia zmutowane DNA, które może prowadzić do rozwoju nowotworu.

Aby zrozumieć nowotwory, musimy zrozumieć, jak naprawiane jest DNA. Aby z kolei to zrozumieć, musimy zrozumieć samo DNA. Dotychczas go nie rozumieliśmy, gdyż sądziliśmy, że helisa jest utrzymywana przez wiązania atomów wodoru. Teraz wykazaliśmy, że chodzi tutaj o siły hydrofobowe. Wykazaliśmy też, że w środowisku hydrofobowym DNA zachowuje się zupełnie inaczej. To pomoże nam zrozumieć DNA i proces jego naprawy. Nigdy wcześniej nikt nie umieszczał DNA w środowisku hydrofobowym i go tam nie badał, zatem nie jest zaskakujące, że nikt tego wcześniej nie zauważył, dodaje Bobo Feng.

Szwedzcy uczeni umieścili DNA w hydrofilowym roztworze poli(tlenku etylenu) i krok po kroku zmieniali hydrofilowe środowisko DNA w środowisko hydrofobowe. Chcieli w ten sposób sprawdzić, czy istnieje granica, poza którą DNA traci swoją strukturę. Okazało się, że helisa zaczęła się rozwijać na granicy środowiska hydrofilowego i hydrofobowego. Bliższa analiza wykazała, że gdy pary bazowe – wskutek oddziaływania czynników zewnętrznych – oddzielają się od siebie, wnika pomiędzy nie woda. Jako jednak, że wnętrze DNA powinno być suche, obie nici zaczynają przylegać do siebie, wypychając wodę. Problem ten nie istnieje w środowisku hydrofobowym, zatem tam pary bazowe pozostają oddzielone.

Lot z Gdańska do Sztokholmu. Widoki ze startu, lotu i lądowania.

Data: 15.09.2019 21:31

Autor: Zaden_Podrabianiec

youtu.be

Nieco widoków znad chmur. Film dla tych, co nie mieli okazji lecieć samolotem i zżera ich ciekawość jakie widoki mamy przez samolotowe okienka. Osoby zainteresowane tym jak wygląda Szwecja (z ziemi ;) ) oraz ogólnie co się tam dzieje, zapraszam do subskrypcji kanału. Kanał dedykowany życiu w Szwecji.

#widok #lot #szwecja

Data: 09.08.2019 10:44

Autor: Monte

Tutaj "GAB" jakiejś osoby ze Szwecji. Tłumaczenie z google tłumacz w komentarzu oryginał.

"Szwedzi uciekają do Polski, aby uciec przed islamizmem i szariatem. Obecnie twierdzi, że jest jednym z najlepszych polskich polityków.

W Szwecji panuje całkowity chaos i całkowity upadek – dlatego wielu Szwedów ucieka teraz do Polski w poszukiwaniu pokoju i ciszy, stwierdza polska polityk Beata Mazurek w nowym oświadczeniu.

Ale zostawili socjalistycznych i komunistycznych polityków, a media temu zaprzeczyły!

W tweecie Mazurek pisze, że „wielokulturowość” i imigracja uniemożliwiły wielu Szwedom życie w swoim kraju, a Szwedzi szukają teraz w Polsce „pokoju i normalności”.

Zgadzam się, życie w Szwecji nie jest bezpieczne i spokojne. Zawsze musisz uważać na swoje plecy, gdy jesteś sam na zewnątrz nawet w dzień, ale szczególnie w ciemne zimowe dni!"

#polityka #szwecja #pis #multikulti

Przestępczość w Szwecji i porady w tv "jeżeli chcesz zmniejszyć ryzyko napadu, ubieraj się biednie"

Data: 21.07.2019 15:23

Autor: Monte

nyheteridag.se

Dosyć głośna afera obecnie w Szwecji.

Morderstwo na tle rabunkowym, które wydarzyło się w Göteborgu wstrząsnęło niedawno Szwecją i nic dziwnego, że wielu niepokoi fakt, iż więcej osób może cierpieć z powodu wzrastającej przestępczości w Szwecji. W wywiadzie dla TV4 Sven-Erik Alhem, przewodniczący organizacji wspierającej ofiary przestępstw (Brottsofferjouren) podaje kilka konkretnych rad:

– Jeśli chce się zmniejszyć ryzyko rabunków, trzeba się biednie ubierać. W taki sposób, żeby wyglądać, że nie ma się grosza przy duszy – stwierdza

#szwecja #bekazlewactwa #multikulti #imigranci

Szwecja: Islamski imigrant zgwałcił dzieci gospodarza w tym 5 letnią dziewczynkę

Data: 04.06.2019 02:17

Autor: Monte

gellerreport.com

Szwedzka rodzina w Gothenburgu przyjęła pod swój dach islamskiego imigranta co skończyło się tragicznie, imigrant molestował i gwałcił córki gospodarza 15 letnią i 5 letnią dziewczynkę. Dostał wyrok 9 miesięcy pobytu w ośrodku opieki nad młodzieżą, a on wcale nie jest młodzieżą XD

Honk honk

#clownworld #imigranci #szwecja #gwalt #bekazlewactwa #bekazpodludzi #pedofilewiary #pedofilia #whitegenocide

Kontrowersyjne hasło na billboardach w Szwecji.

Data: 15.05.2019 19:20

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Hasło nacjonalistycznej partii Szwedzcy Demokraci (SD) w kampanii przed wyborami do PE wywołało debatę na temat udziału rządzących Szwecją socjaldemokratów w zajęciu Europy przez hitlerowskie Niemcy podczas II wojny światowej.

#szwecja #wybory

Nawet w tolerancyjnej Szwecji mają dość.

Data: 14.05.2019 09:13

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Unia Europejska nie powinna zmuszać państw członkowskich do przyjmowania imigrantów, gdyż taki przymus zagraża współpracy europejskiej, która ma na celu uniknięcie wojen poprzez korzyści z wymiany handlowej. O tym pisze dziś… szwedzka gazeta “Svenska Dagbladet”. To niespodzianka, bowiem Szwecja była do tej pory mocno tolerancyjna dla uchodźców.

#ue #szwecja

Szwedzka armia prowadzi kampanię skierowaną do muzułmanek i feministek

Data: 08.05.2019 13:17

Autor: Immortal_Emperor

dzienniknarodowy.pl

– Społeczeństwo nie składa się z 80 procent mężczyzn. Dlatego też organ, który broni Szwecji, również nie powinien tak wyglądać – ogłosiło szwedzkie wojsko (Försvarsmakten, dokładnie: Siły Obronne).

“Przyjdźcie, takimi jakimi jesteście” – to hasło nowej kampanii rekrutacyjnej armii, mającej na celu zwiększenie różnorodności a skierowanej do feministek, imigrantek i muzułmańskich kobiet.

#szwecja #lewackalogika #wojsko #islam #imigranci

Data: 06.05.2019 15:16

Autor: Immortal_Emperor

Przyszła do mnie karta, która uprawnia do głosowania w wyborach do euro parlamentu. Będę głosował na Szwedzkich Demokratów, kim oni są? Jest to taki odpowiednik naszego polskiego mixu Kukiz-Konfederacja. SD to parta anty-imigracyjne, anty-unijna i konserwatywna. Oczywiście ciągle jest atakowana przez liberalne media i oskarżana o rasizm i faszyzm. Sondaże obecnie dają im drugie miejsce, a w ubiegłym roku weszli do parlamentu z bardzo dobrym wynikiem 17,5%. Zapytacie jak to możliwe że w Szwecji tak bardzo lewicowej i "różnorodnej kulturowo" SD ma aż tylu zwolenników. Odpowiedz jest prosta. Otóż w szwedzkim społeczeństwie narasta gniew i niechęć do poprawności politycznej, a także imigrantów którzy na gorsze zmienili ten kraj. Szwedzi chcą normalności i poczucia bezpieczeństwa we własnym kraju. Ja też czekam na zmiany i wspieram tych którzy mogą coś zmienić na lepsze.

Wybaczcie ale nie miałem czym zasłonić dane osobowe ;)

#szwecja #wyborydoeuroparlamentu

Data: 25.04.2019 18:02

Autor: Immortal_Emperor

Stało się, bilety już kupione więc nie ma odwrotu. Dokładnie 1 czerwca wyruszam na wyprawę by zdobyć "język trolla". Wcześniej niestety nie dałem rady z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe które mogłyby mnie tam zastać. Wraz z początkiem czerwca rozpoczyna się sezon turystyczny i nie jest już rekomendowane wynajmowanie przewodnika. Szlak na Trolltunga uważany jest za "wymagający", którego długość w jedną stronę od miejscowości Tyssedal wynosi ok. 20 km (czyli razem 40km z buta). Nadal jestem na etapie kompletowania sprzętu, ale myślę że w ciągu tygodnia ze wszystkim się uporam. Powiem że ekscytuje mnie Norwegia, ale najwięcej będzie działo się w Szwecji gdzie zamierzam kilka razy wyruszyć w teren i tym razem będzie to czysty outdoor z wędką (spinning). Więcej informacji wkrótce.

Dziś startuje mój autorski tag #outdoorskandynawia

#poroze #szwecja #norwegia

Cały świat dziękuje za uratowanie rosyjskiej rodziny. „Polacy są bohaterami”

Data: 05.04.2019 13:56

Autor: furgonschnitzel

medianarodowe.com

"Przypominamy, że obywatele Rosji – ojciec z trzema córkami – uciekli ze Szwecji do Polski, skąd chcieli się dostać do Federacji Rosyjskiej. W Szwecji dzieci były odebrane rodzicom i oddane do pieczy zastępczej muzułmanom. Prawnicy Instytutu Ordo Iuris wystąpili o przyznanie Rosjanom statusu uchodźców. Podczas rozprawy doszło do próby siłowego odebrania dzieci, o czym napisał na Twitterze adw. dr Bartosz Lewandowski z Ordo Iuris." by.

#polska #rosja #szwecja #newsy #rodzina #rigcz

Szwedzka biblioteka pali książki o Pippi Långstrumpf. Powód – „Król Murzynów”

Data: 02.04.2019 23:01

Autor: Immortal_Emperor

tvp.info

Bibliotekarze w Botkyrka koło Sztokholmu usuwają z półek książki, które zawierają treści niezgodne z wielokulturową polityką gminy. Znalazły się wśród nich kultowe powieści Astrid Lindgren.

Ps. Znalezisko odnosi się do ostatnich wydarzeń, związany z paleniem książek przez polskiego księdza.

#szwecja #palenieksiazek #lewackalogika