Data: 14.07.2020 14:05

Autor: czlowiek_charakterny

Pozwolę sobie popełnic całkiem średni wpis o pewnym nawiedzonym ruskim matole, czyli Aleksandrze Duginie. Wołam @Boewulf, w końcu to on zainspirował mnie do tego czynu.

Dugin to wybitnie ciekawa kreatura. Nie jest zwykłym szeregowym szurem wegetującym gdzieś na prowincjonalnym zadupiu, ani tam zwykłym prawicowym politykiem-filozofem. JEST DUŻO GORZEJ.

Urodził się w Moskwie w 1962r, przed rozpadem ZSRR był "antykomunistycznym" opozycjonistą. W cudzysłowiu, bo w 1993 został współzałozycielem Narodowo-Bolszewickiej Partii. Tak, ideologia partii była połączeniem stalinizmu i… nazimu. Dwie niby skajnie odmienne idee, zaciekle zwalczające się podczas IIWŚ – niekoniecznie, jeśli się zastanowić, stalinizm zwłaszcza z czasu Wielkej Wojny Ojczyznaniej i narodowy socjalizm tak bardzo sie nie rózniły od siebie 乁(ツ)

Dugin rzeczywiście podziwiał Stalina, był pod wielkim wpływem tzw. "rewolucyjnego konserwatyzmu", mistycyzmu a nienawidził z całego serca świata zachodniego i USA. I tak też nastąpiło odrodzenie sie wczesno XX-wiecznej ideologii "euroazjatyzmu".

W 1997 opublikował książkę pt. "Podstawy Geopolityki" – i, całkiem serio, można ją określić ruską wersja Protokołów Mędrców Syjonu xD Jest ona bowiem przerabiana jako podręcznik Wojskowej Akademii Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Rosji… Znacząca część wierchuszki naszych (niestety) wschodnich sasiądów zainteresowała się Duginem. W pozytywny sposób. Do dzisiaj ma bezpośrednie powiązania z Kremlem i wojskiem.

Wracając do euroazjatyzmu, jest to nic innego niz ruski neo-imperializm, kult carskiej Rosji, stalinizm i głoszenie twardej wojny z USA i zachodnią Europą. Podczas wojny w Gruzji Dugin apelował o odtworzenie Imperium, podobnie podczas wjebania się zielonych ludzików na Ukrainę.

Nikogo nie zdziwi fakt, że ten chory pojeb wręcz kocha putina:

"Nie ma już praktycznie przeciwników Putina, a jeśli nawet są, są to chore psychicznie jednostki[..] Putin jest wszędzie, Putin jest wszystkim, Putin jest absolutem, Putin jest niezbędny" – cytat z 2007r.

Inne grzeszki – jest za całkowitym zlikwidowaniem Internetu, uważa nauki przyrodnicze za narzędzie Szatana.

#rosja #ciekawostki #komunizm #faszyzm #szury