„Należy zasłaniać nos i usta. Nie ma wymówek”

Data: 03.08.2020 15:20

Autor: malcolm

wprawo.pl

#szumowski #koronawirus #koronapsychoza

Minister Łukasz Szumowski wrócił z urlopu i rozpoczął rajd po mediach szczując na Polaków, którzy nie noszą maseczek. Szumowski nie tylko szczuje i straszy, ale do tego kłamie! – Nie ma czegoś takiego jak zwolnienie z zasłaniania nosa i ust. Jeżeli nie maseczka to przyłbica – powiedział w piątek (31.07.2020) w programie „Gość Wiadomości” TVP. To oczywista nieprawda, ponieważ w rozporządzeniu Rady Ministrów wprost zapisano, że takie zwolnienie jest. I nie chodzi wyłącznie o zwolnienie z noszenia maseczki, ale o zwolnienie z nakazu zasłaniania nosa i ust. Nie ma znaczenia, czy chodzi o maseczkę, czy o przyłbicę. Minister Szumowski po prostu bezczelnie kłamie!

Szumowski znowu zmienia zdanie, maseczki obowiązkowe bez względu na stan zdrowia

Data: 02.08.2020 11:10

Autor: ziemianin

gazetaprawna.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #maseczki #szumowski #ministerstwozdrowia #koronawirus #epidemia #pandemia

Minister zdrowia przypomniał o obowiązku zasłaniania nosa i ust przede wszystkim w zamkniętych pomieszczeniach, takich jak sklepy. "Należy zakładać maseczki, należy zasłaniać nos i usta i tutaj wyraźnie należy podkreślić, iż nie ma czegoś takiego jak przeciwwskazania medyczne do zasłaniania nosa i ust. Nawet jak ktoś ma ciężką niewydolność oddechową, to po pierwsze zwykle nie chodzi do sklepów czy do autobusu, a zawsze może założyć przyłbicę, więc tutaj naprawdę nie ma wymówek" – zaznaczył Szumowski.

Dopytywany, powiedział, że przyłbicę może też nosić osoba cierpiąca na alergię. Zgodził się też, że osoba, która – wbrew nakazom – nie zasłania nosa i ust, powinna dostać mandat. "To nie jest widzimisię moje, rządu, Sanepidu, kogokolwiek, tylko chcemy po prostu bezpiecznie pójść do sklepu. To jest ochrona pracowników tego sklepu, to jest ochrona naszych współtowarzyszy w tym sklepie, nie nasza. Ta maseczka nie jest dla nas, tylko jest dla innych, jeśli my będziemy chorzy przypadkiem" – przypomniał minister zdrowia.

Szumowski znowu zmienia zdanie: maseczki obowiązkowe bez względu na stan zdrowia


"Narazie obowiązuje jeszcze Rozporządzenie RM z dnia 19 czerwca 2020 a w nim ,w paragrafie 19 ustęp 3 punkt 3 jest napisane: Obowiązku określonego w ust. 1 i 2 nie stosuje się w przypadku: 1) pojazdu samochodowego, w którym przebywają lub poruszają się: jedna osoba albo jedna osoba z co najmniej jednym dzieckiem, o którym mowa w pkt 2, albo osoby zamieszkujące lub gospodarujące wspólnie; 2) dziecka do ukończenia 4. roku życia; 3) osoby, która nie może zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, lub osoby mającej trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa; okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane"

Szumowski znowu zmienia zdanie: "ponowne zamknięcie Polaków w domach jest raczej niemożliwe"

Data: 11.07.2020 06:19

Autor: ziemianin

pap.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #koronawirus #epidemia #szumowski #ministerstwozdrowia #covid19 #choroby

"Ponowne zamknięcie Polaków w domach, ograniczenie ich aktywności zawodowej i społecznej jest raczej niemożliwe – powiedział w rozmowie z PAP minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, że w tej chwili jesteśmy na etapie wygaszania epidemii.

Pełnego lockdownu nie da się już przeprowadzić, zarówno z punktu widzenia medycznego, jak i gospodarczego. Gdyby naprawdę było niedobrze, wtedy można myśleć np. o większej kontroli kontaktów społecznych. Ale mam nadzieję, patrząc na te liczby w naszym kraju i krajach sąsiadujących, że nie będziemy mieli aż tak dramatycznego wzrostu. Trzeba też pamiętać, że mamy wypracowane już mechanizmy, procedury, szpitale jednoimienne, gotową sieć laboratoriów, testy genetyczne, szybkie testy na czas jesienny, by diagnozować możliwe zakażenia. To wszytko jest przygotowane. Będziemy też zachęcali do szczepień przeciw grypie"

Szumowski znowu zmienia zdanie: "ponowne zamknięcie Polaków w domach jest raczej niemożliwe"

Koronawirus nadal jest, ludzie nadal się zakażają

Data: 21.06.2020 22:25

Autor: malcolm

niezalezna.pl

#koronawirus #szumowski

W tej chwili notujemy [w Polsce] po ok. 300 nowych osób chorych na dobę, co jest już realnym spadkiem w stosunku do ostatnich dni i tygodni. Ale koronawirus nadal jest, nadal ludzie zakażają się od siebie – powiedział portalowi Niezalezna.pl minister zdrowia RP Łukasz Szumowski.

Niestety nie powiedział ile % przypadków to te najgorsze czyli bezobjawowe. Duże badania przesiewowe (50 tys testów) pokazały że w przypadku górników tą najgroźniejsza formę (bezobjawową) miało aż 98% zakażonych a reszta miała tak skąpe objawy że jakby nie zrobiono w porę badań to mogli by się wymknąć i nie zostali by wyłapani.

Przekręty Krauzego i Szumowskich: Petrolinvest i OncoArendi

Data: 08.06.2020 13:07

Autor: ziemianin

matusiakj.blogspot.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #gielda #gpw #przekret #oszusci #krauze #szumowski #Petrolinvest #OncoArendi #emeryci #matusiakblog

W modelu biznesowym spółki Petrolinwest byłego oligarchy Ryszarda Krauzego nie chodziło o to, aby ropę znaleźć, ale by ją szukać a dokładniej udawać, że się ją szuka i na giełdzie leszczy oddzielać od gotówki. Także przyszłych emerytów.

Zrąb tego modelu biznesowego stworzyli dawno temu znakomici Skaldowie: "nie chodzi o to by złapać króliczka, ale by gonić go…"

Przekręty Krauzego i Szumowskich: Petrolinvest i OncoArendi

"Petrolinvest (GPW:OIL) od samego początku był wydmuszka. Cynik9…słusznie przypomniał ze od samego początku trafnie oceniał Petrolinvest jako ordynarne oszustwo. Otwarte Fundusze Emerytalne kupując akcje Petrolinwest na IPO w lecie 2007 płaciły ponad 700 zlotych.

Przy obecnej cenie 0.73 złotego akcje straciły 99.84% swoje początkowej wartości. Przyszli emeryci wspólna akcja OFE i Petrolinwestu zostali ostrzyżeni do gołej skóry. Miliard złotych zainwestowany w Petrolinwest zamienił się w 1.6 miliona złotych. Tak więc inwestując w akcje Petrolinwestu można było zostać milionerem dysponując jednak, wszakże początkowo miliardem. "Wszystkie Ryski to dobre chłopy" . Prokuratura miała co prawda oligarchowie Ryszardowi Krauzemu za złe ze pożyczał środki na lewo i prawo, ale w końcu Sejm klepnął poprawkę do ustawy uniewinniająca Ryszarda.

Ponieważ OFE tworzą kartel o gwarantowanych przez państwo dochodach nawet za takie inwestycje jak w Petrolinwest zarządzający funduszami mogą sobie wypłacać sowite nagrody i premie."

Od lat nie wynaleziono w świecie istotnego leku.

OncoArendi braci Szumowskich stworzone według konceptu Skaldów to Petrolinvest w dziedzinie medycyny, ale brat ministra zdrowia twierdzi, że odnajdzie swoją "ropę" to znaczy rewolucyjne i rewelacyjne lekarstwo.

OncoArendi niczego nie produkuje i nie sprzedaje. Ma tylko koszty. Ale bada i bada i bada a podatnicy na spółki braci Szumowskich [Łukasz Szumowski to minister zdrowia] wyłożyli 300 mln złotych przy rocznej sprzedaży OncoArendi 3 tysięcy złotych !

Braun o Szumowskim: „Człowiek niebezpieczny dla porządku publicznego i majętności Polaków”

Data: 07.05.2020 12:55

Autor: malcolm

wprawo.pl

#koronawirus #braun #szumowski

Braun poinformował, że ostatnio miał okazję rozmawiać z szeregiem specjalistów, z których jeden powiedział mu, że gdyby ten sam rezonans nadano w zeszłym roku każdemu przypadkowi przedwczesnego zgonu na skutek powikłań pogrypowych, to mielibyśmy taką samą psychozę. – Stwierdzam, nie tylko na podstawie tej rozmowy, że władze Rzeczypospolitej Polskiej biorą udział w globalnym projekcie strategicznego zarządzania percepcją mas i nakręciły psychozę – stwierdził Braun podkreślając, że skutek jest taki, iż Polacy „samoobsługowo realizują stan wyjątkowy”.

Nakaz zakrywania nosa i ust Braun nazwał absurdalnym powołując się na opinie wielu lekarzy, w tym ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, który jeszcze niedawno wypowiadał się z dużym lekceważeniem o skuteczności tego środka zapobiegawczego.