Data: 19.04.2019 15:56

Autor: Immortal_Emperor

Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz wykluczył możliwość uczestniczenia strajkujących nauczycieli w radach pedagogicznych i wystawiania przez nich ocen. – Jeżeli ktoś klasyfikuje uczniów, to zamyka sobie drogę powrotu do strajku – oświadczył.

źródło

https://www.tvp.info/42281322/jezeli-ktos-klasyfikuje-uczniow-to-zamyka-sobie-droge-powrotu-do-strajku

#szkola #matura #strajknauczycieli

Data: 14.04.2019 10:41

Autor: m__d

Co do nauczycieli, to jedną z najgorszych praktyk stosowanych w polskich szkolnictwie ta nieuzasadniona surowość i sztuczne wytwarzanie wrogości na linii uczeń-nauczyciel. Zwykle dotyczy to chyba młodszych nauczycieli lub takich, którzy nie wykazali się przez lata pracy i nie udało im się zdobyć szacunku swoich podopiecznych.

W gimnazjum przyszła do mojej szkoły taka nauczycieleczka niemieckiego. Młoda, charyzmatyczna i bardzo-bardzo agresywna w stosunku do uczniów. Dosłownie pyskowała nam, a ja i moi koledzy obawialiśmy się lekcji z nią. Takie zachowanie na pewno nie spowoduje, że uczniowie będą ją szanować.

Z bardziej przykrych zdarzeń jakie mnie spotkały na lekcji z nią, była lekcja po tym jak w plecaku rozlał mi się tymbark i zalał mi książki od, w tym podręcznik od niemieckiego. No nie wyglądało to najlepiej, ale dało się na tym pracować. Przez tak głupi incydent nie miałem zamiaru kupować nowej książki, która po prostu była droga (jak zazwyczaj książki od nauki języków). Przyszedłem z taką trochę zniszczoną na lekcję, co nie uszło uwadze tej nauczycielki. Chodziła po sali jak jakiś kapo, zatrzymała się przy mnie i bezrefleksyjnie powiedziała mniej więcej coś takiego:

– A ty co, m__b, książkę w TOALECIE trzymasz?!

Spokojnie odpowiedziałem, że sok mi się wylał, ale do dzisiaj nie wiem co ona miała na celu mówiąc coś takiego tak głośno i przy wszystkich.

W swoim życiu spotkałem jeszcze wielu innych złych nauczycieli: takich którzy nie reagowali, kiedy silniejsi uczniowie dokuczali słabszym, nawet taką, która zaśmiała się prosto w twarz mojemu koledze, kiedy ten szukał pomocy u nauczycielki, bo nasz kolega na zielonej szkole go bił. Znałem nauczycieli, którzy nie byli szanowani przez uczniów, ale nie dlatego, że uczniowie byli źli. Nikt ich nie szanował, ponieważ na szacunek – nawet młodzieży, a może przede wszystkim młodzieży – należy sobie zapracować.

Kiedy słyszę, że nagle wszyscy oni spełniają jakąś misję, pracują dla pożytku publicznego i wymagają lepszych płac, to chciałbym się im zaśmiać prosto w twarze. Dlatego uważam, że powinien zostać stworzony mądrze zaprojektowany system płac, który będzie nagradzać nauczycieli dobrze wypełniających swoje obowiązki i nie będzie niesłusznie karać nauczycieli pracujących z trudną młodzieżą (np. w jakichś szkołach dla sebków i karyn). Sądzę, że coś takiego jest do zaprojektowania. Nie może być tak, że chujowy nauczyciel zarabia tyle samo, co nauczyciel potrafiący pracować z młodzieżą.

#szkola #protestnauczycieli

Data: 13.04.2019 10:13

Autor: Raven

Zastanawiam się czy w ramach inwestycji w siebie nie iść na studia niestacjonarne na łódzką filmówkę. Ma to jakiś sens, papier będzie coś znaczył? Niestety dzienne odpadają ze względu na natłok obecnej pracy 😔 Czesne wyjdą łącznie jakieś 7*5 tysięcy (magisterskie) pytanie czy to inwestycja, która się zwróci

#studia #pytania #szkola

Nauczyciel ze szkoły w Poznaniu przebrany za krowę chodzi na 4. łapach i buczy

Data: 12.04.2019 20:35

Autor: MaX

youtu.be

Oni naprawdę nie zdają sobie sprawy z tego że robią z siebie idiotów ! To w takim razie jest jeszcze gorzej niż by się wydawało to nie kadry nauczycielskie to banda kretynów tańcząca w rytm komuszego ZNP .Tylko Ci którzy dzielnie towarzyszą naszym młodym Polakom mają prawo uczyć.

https://youtu.be/_ZVW1uY-WSI

#strajknauczycieli #wydarzenia #szkola #polska #poznan

Data: 10.04.2019 20:50

Autor: Ijon_Tichy

Moja ciocia jest nauczycielką w liceum w Kutnie. Jako jedyna że wszystkich nauczycieli w jej szkole nie przyłączyła się do strajku.

Mówi, że uczniowie są dla niej ważniejsi niż polityczna gra towarzysza Broniarza. Mówi, że kocha swoich uczniów, a nie opuszcza się tych których się kocha.

Jest z tego powodu słownie linczowana i poniżana przez pozostałych nauczycieli. A ona tym bardziej utwierdza się w przekonaniu, że postępuje słusznie.

Szacun dla mojej cioci wyklętej i niezłomnej :D

#strajk #szkola #nauczyciele #polityka

Data: 09.04.2019 19:47

Autor: Moody

Mam wrażenie że ludzie sprzeciwiający się strajkowi nauczycieli mają problemy z myśleniem chociażby kilka lat do przodu. Kto normalny pójdzie się użerać z dziećmi skoro może iść pracować w korpo za 3-4 razy więcej hajsu? Odpowiedź: ludzie którzy się do niczego nie nadają. Filozofia "wam się nie należny bo gówno robicie" doprowadzi tylko i wyłącznie do tego że coraz gorszy sort ludzi pójdzie uczyć wasze dzieci i wnuki. Gratuluję krótkowzroczności.

Podwyżka -> przyciągnięcie wartościowych ludzi -> zwiększenie poziomu nauczania

Brak podwyżek -> przyciągnięcie najgorszego odrzutu nierobów + kilku nauczycieli z powołania -> wypalenie nauczycieli z powołania z powodu kontaktu z ich "kolegami po fachu" -> degradacja edukacji

Zdaje się że 3/4 ludzi ma problem z pojęciem takiego ciągu przyczynowo-skutkowego

#edukacja #strajknauczycieli #szkola

Data: 08.04.2019 07:48

Autor: FiligranowyGucio

Historia, o której się nie mówi

Stojący od lat na czele OPZZ – organizacji zrzeszającej związki zawodowe – Jan Guz jest sojusznikiem ZNP Sławomira Broniarza i organizowanej przez niego w kwietniu akcji strajkowej nauczycieli w szkołach. Dziś Guz przedstawiany jest jako obrońca demokracji i praw człowieka pracy. A jak było w PRL? Wtedy Guz przez wiele lat, włączając w to okres stanu wojennego, był instruktorem Komitetu Wojewódzkiego PZPR. A na dodatek… członkiem ORMO.

#szkola #polska #strajk

Strajk nauczycieli. Co ma zrobić rodzic?

Data: 05.04.2019 14:02

Autor: furgonschnitzel

rmf24.pl

"Wszystko wskazuje na to, że w poniedziałek ruszy ogólnopolski strajk nauczycieli. Wiele szkół i przedszkoli może być zamkniętych. Dla rodziców to ogromny problem logistyczny. Być może nawet kilkudniowy. Razem z prawnikami oraz ekspertami Państwowej Inspekcji Pracy wyjaśniamy, jakie rodzic ma możliwości działania." by Krzysztof Berenda

#polska #aktualnosci #dziecko #rodzina #praca #strajk #szkola #nauczyciele