#AndyChoinski - Co zawierają szczepionki na CV_19 - Del Bigtree - Alex Jones

Data: 05.08.2020 06:06

Autor: ziemianin

bitchute.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #AndyChoinski #usa #covid19 #szczepionki #firmyfarmaceutyczne

To wideo jest zwiastunem filmu który wam własnie tłumacze z wywiadu jaki udzieli słynny aktywista anty-szczepionkowy Del Bigtree w programie Alexa Jones na jego kanale i_n_f_o_w_a_r_s.com 31 lipca 2020 roku.

Obaj panowie elektryzują swoimi wypowiedziami rozmawiając ostro na temat przygotowywanej dla nas szczepionki na CV_.19 a Del dzieli się swoja wiedza i badaniami jakie przeprowadził w tym kierunku.

#AndyChoinski – Co zawierają szczepionki na CV_19 – Del Bigtree – Alex Jones

BitChute

oryginalne wideo

Czy państwo może zmusić do obowiązkowych szczepień na koronawirusa?

Data: 22.07.2020 12:43

Autor: 2_M_A

msn.com

Państwo obecnie nie ma jakichkolwiek narzędzi, żeby kogokolwiek zmusić, musiałyby się zmienić przepisy, jednak Andrzej Duda w kampanii negatywnie odniósł się do obowiązkowych szczepień na COVID19.

Obecnie istnieje obowiązkowy kalendarz szczepień, który obejmuje dzieci do 19. roku życia, i jedyną sankcją za odmowę w praktyce jest grzywna. Pewnymi instrumentami dysponują także samorządy, które mogą np. uzależnić przyjęcie do żłobka czy przedszkola od wykonanych szczepień.

Z prawnego punktu widzenia, jeżeli chodzi o sytuację stricte epidemiczną, wszystko zależy od ministra zdrowia, który może nakazać rozpatrywanie odmowy szczepienia w trakcie epidemii jako narażanie na utratę życia i zdrowia innych, za co grozi nawet kara pozbawienia wolności. Taka interpretacja była możliwa w przypadku naruszenia kwarantanny. Do tego jednak wymagana jest ponowna zmiana prawa w tym zakresie.

#covid19 #koronawirus #epidemia #zdrowie #szczepionki #prawo

Data: 02.07.2020 09:55

Autor: malcolm

#grypa #szczepionki #koronawirus

Ogólnie ciekawe dane :

http://wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/grypa/index.htm

szczególnie jak się przeanalizuje zapadalność na grypę na 100 tys mieszkańców – widać gwałtowny wzrost w ciągu ostatnich 10 lat – dziwne bo w tym okresie szczepienia też stały się gwałtownie popularne – przypadek?

Bill Gates nie chce testów bezpieczeństwa szczepionki na Covid-19. Żąda imunitetu bezkarności!

Data: 14.06.2020 08:29

Autor: ziemianin

youtube.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #billgates #szczepionki #koronawirus #covid19 #immunitet #zdrowie #medycyna #nauka #wiedza

Założyciel Microsoft, największy sprzedawca i producent szczepionek za pośrednictwem Bill & Melinda Gates Foundation nie chce prowadzić prawidłowych testów bezpieczeństwa szczepionek na skutki uboczne. On chce ja zaraz po wynalezieniu, prosto z taśmy sprzedać hurtowo rządom świata, bez brania na siebie żadnej odpowiedzialności finansowej i karnej od skutków ubocznych wynalezionej na szybko szczepionki. Pośpiech Billa związany jest z tym, że koronawirus- 19 na którego jego firmy produkują już szczepionkę, za parę miesięcy naturalnie zniknie i zmutuje i za rok nie będzie już koronawirusa Covid-19. Bill który rządzi dziś wszystkimi ministerstwami zdrowia , nie ma żadnego wykształcenia medycznego. Gdyby miał wiedzę na poziomie 3 klasy liceum medycznego, to by wiedział, że na wirusy nie ma szczepionek bo wirusy się zmieniają i mutują corocznie, i wszystkie szczepienia przeciw nim są bez sensu, a są niebezpieczne dla zdrowia szczepionego.

Bill Gates nie chce testów bezpieczeństwa szczepionki na Covid-19. Żąda imunitetu bezkarności!

Zdjęcie: Henryk Wiśniewski Biologia dla klas 3 liceum ogólnokształcącego. Wydawnictwo Agmen 1996 rok

Data: 09.06.2020 02:01

Autor: Pajonk_STRACHU

Czołem Lurki Jurki i LurKrecje :)

Podobno za granicą "chwalą" Polskę że mamy wysyp nowych zakażeń #kolanowirus em?

Wszędzie indziej #kolanowirus się wygasza, tylko tu jakoś nagle zaczyna znowu pełzać.

Szumi zapowiedział że na jesieni będzie wysyp, później pozamyka wszystko by znów pootwierać… .

Po co ten falstart?

Czy tylko mi się wydaję że jest to zagrywka antyPRowa żeby wystraszyć Polską sąsiadów, którzy się od nas odetną na cztery spusty po czym zarządają żeby Polacy się obowiązkowo szczepili, UE wyda na to prawomocny wyrok a Szumi wyrok/rozkaz wykona?

I w taki oto sposób z Polski zrobi się pełnowymiarowe laboratorium a z Polaków króliki doświadczalne, które jeszcze za to zapłacą… .

#teoria #teza #szumlewski #szczepionki #kolanowirus #polska

Data: 23.05.2020 18:54

Autor: ziemianin

#koronawirus #pandemia #epidemia #szczepienia #szczepionki #zdrowie #ciekawostki #porady

Jak odmówić szczepionki?

Jak się prawnie obronić przed szczepionką:

„Odmawiając” szczepionki, możesz zostać uznany za wojującego. Zamiast tego możesz odrzucić ich usługi, wykonując następujące czynności.

KROK 1

Zapytaj lekarza, czy szczepionka zawiera MRC-5 (wszyscy tak robią, są to komórki poronionego płodu i inne DNA). Jeśli tak, masz prawo odmówić.

KROK 2

Zapytaj również, czy istnieje możliwość „reakcji latrogennej” (reakcja niepożądana spowodowana wzajemnym oddziaływaniem wielu związków lub leków) ze szczepionki (wszystkie one występują). Kiedy lekarz mówi: „Tak, istnieje”, to jest to „Twoja Karta Odmowy Szczepienia”. Podziękuj lekarzowi za ich ofertę i odejdź.

Pamiętaj, że lekarze złożyli przysięgę Hipokratesa (która nie wyrządzi krzywdy) i MUSZĄ ją dotrzymać. W ten sposób możemy legalnie (i z szacunkiem) odrzucić oferowane usługi zlecone i absolutnie nic nie mogą na to poradzić! Teraz wiesz.

Niemcy - Nie będzie obowiązkowych szczepień przeciwko koronawirusowi (wideo)

Data: 19.05.2020 13:23

Autor: ziemianin

youtube.com

#niemcy #covid19 #koronawirus #szczepienia #szczepionki #aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci

"Nie będzie obowiązkowych szczepień ludności Niemiec w związku z pandemią koronawirusa, poinformowała zastępczyni rzecznika rządu Niemiec Ulrike Demmer.

„Rząd jest oskarżany o to, że rzekomo zamierza wprowadzić obowiązkowe szczepienia. Powtarzam, że nie będzie obowiązkowych szczepień przeciwko koronawirusowi” – powiedziała Demmer.

Dodała, że ​​w dokumentach przyjętych w Berlinie w związku z pandemią, „ani w głównej treści, ani w aneksach”, nie ma deklaracji o obowiązkowym szczepieniu.

Wcześniej o tym, że w Niemczech nie będzie obowiązkowych szczepień przeciwko koronawirusowi, poinformowali szef Ministerstwa Zdrowia Jens Spahn i przedstawiciel Urzędu Kanclerza Niemiec"

Niemcy – Nie będzie obowiązkowych szczepień przeciwko koronawirusowi (wideo)

Jedna trzecia Amerykanów może odmówić przyjęcia szczepionki koronawirusowej

Data: 14.05.2020 07:50

Autor: ziemianin

nypost.com

#koronawirus #ankiety #zdrowiepubliczne #szczepionki #aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci

Według nowej ankiety, ponad jedna trzecia Amerykanów może nie otrzymać szczepionki koronawirusowej.

Jedna trzecia Amerykanów może odmówić przyjęcia szczepionki koronawirusowej

64 procent respondentów ankiety Morning Consult stwierdziło, że zaszczepi się, 22 procent było niepewnych, a 14 procent stwierdziło, że nie zostanie zaszczepiony.

Badanie przeprowadzone na 2200 dorosłych Amerykanach wykazało, że osoby w wieku 65 lat i starsze, były największym segmentem populacji, który zamierza się zaszczepić, jeśli to możliwe – 85% wskazuje, że planują to zrobić.

W porównaniu z zaledwie 53 procentami osób dorosłych w wieku od 35 do 44 lat i 60 procentami osób w wieku od 18 do 34 lat.

W sondażu stwierdzono również podział polityczny: 20% republikanów twierdzi, że zamierza odmówić szczepienia koronawirusem, w porównaniu z 7% demokratów i 16% niezależnych.

WHO, jak recydywa. Przeprowadza kolejną operację kłamstw

Data: 14.05.2020 07:45

Autor: ziemianin

medycznegrono.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #who #szczepionki #zdrowie #billgates

Z internetu znikają informacje, które w niekorzystnym świetle przedstawiają Światową Organizację Zdrowia. Choć doniesienia wskazujące na poważne nadużycia WHO są prawdziwe i wielokrotnie potwierdzane – organizacja najwyraźniej robi wiele, aby nie docierały do opinii publicznej.

WHO, jak recydywa. Przeprowadza kolejną operację kłamstw

WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia, nadal chce występować jako niezależna komórka, która dba o ludzkie zdrowie w wymiarze ogólnoświatowym. Gigantyczne środki, jakie do niej płyną od koncernów farmaceutycznych, rządów państw, a także prywatnych darczyńców, w tym Billa Gatesa, który od jakiegoś czasu jest jednym z największych orędowników przymusowych szczepień, spowodowały, że WHO zdominowała świat w zakresie wyznaczanie standardów zarówno leczenia, jak i kontroli nad rynkiem farmaceutycznym.

A ten, jak wiadomo, jest jednym z najbardziej dochodowych na świecie. Wiele wskazuje na to, że pod względem zysków wyprzedził zarówno sektor paliwowy i energetyczny (ropa naftwa i gaz), jak i zbrojeniowy.

WHO ustala jakie leki mogą wejść na rynek, de facto decyduje o sposobach, a nawet metodach leczenia, ustalając zarówno dozwolone procedury medyczne, jak również wyznaczając normy, których przestrzegania bezwzględnie respektuje od lekarzy.

Dla przykładu – to WHO ogłasza, przy jakich parametrach pacjent ma np. cukrzycę i jaka ilość cholesterolu jest zbyt duża i trzeba wdrożyć „dożywotnie leczenie”. To właśnie „dożywotnie leczenie”, czyli regularne przyjmowanie przez pacjentów leków jest jednym ze źródeł ogromnych dochodów koncernów farmaceutycznych, a za nimi także dochodów dla WHO.

Normy wdrażane przez Światową Organizację Zdrowia zdaniem wielu lekarzy, nie mają nic wspólnego ze zdrowiem, a często wręcz przeciwnie – ich respektowanie przyczynia się do powstawania chorób, w tym chorób przewlekłych.

Światowa Organizacja Zdrowia ostatnio intensywnie promuje tezę, jakoby na świecie panowała epidemia koronawirusa. To nic innego jak recydywa – ponieważ podobną operację realizowała już kilka lat temu. Wówczas nagłaśniała epidemię i pandemię grypy H1N1. Zdaniem Rady Europy, działania te miały na celu umożliwienie sprzedaży szczepionek firmom farmaceutycznym.

Dziś straszenie świata epidemią koronawirusa, także ma posłużyć koncernom do sprzedaży szczepionek, tyle tylko, że tym razem mają one być obowiązkowe. Zatem WHO idzie o krok dalej, być może chce w ten sposób zrekompensować swoje straty wynikające z fiaska poprzednich nieudanych prób.

HR 6666, czyli przymusowy test, przymusowe leczenie, przymusowa szczepionka

Data: 13.05.2020 01:32

Autor: ziemianin

congress.gov

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #usa #szczepionki #koronawirus #

"HR 6666 to ustawa TRACE (Testing, Reaching and Contacting Every), mająca na celu pozbawienie Amerykanów ich praw przez wymuszone testy na COVID-19.

HR 6666 przyznaje CDC (Centrum Kontroli Chorób) 100 miliardów dolarów na utworzenie lokalnej mobilnej jednostki zdrowia w każdej społeczności w celu przeprowadzenia diagnostycznego programu testowego COVID-19"

HR 6666, czyli przymusowy test, przymusowe leczenie, przymusowa szczepionka

Kongres USA pracuje nad ustawą, terroryzującą ludzi do szczepienia na covid-19:

"Upoważnienie Sekretarza Zdrowia i Opieki Społecznej do przyznawania dotacji uprawnionym podmiotom do przeprowadzania testów diagnostycznych w kierunku COVID-19 oraz powiązanych działań, takich jak śledzenie kontaktów, za pośrednictwem mobilnych jednostek medycznych oraz, w razie potrzeby, w rezydencjach osób i do innych celów"

Ustawa jest tak pomyślana, że nie wymusza obowiązkowych szczepień, jednak kiedy będzie na przykład donos sąsiada lub kichniesz w sklepie, zakaszlesz w miejscu publicznym lub będziesz mieć oznaki grypy, to policja medyczna zapuka do twoich drzwi i zmusi cię do zrobienia testu na covid-19.

Testy są makabrycznie niedokładne, bo nie wiadomo co wykrywają. Możesz być super zdrowy, a one wykryją covid. Wtedy następuje przymusowa kwarantanna, przymusowe leczenie i przymusowa szczepionka.

Takie zasady, takie prawo chcą wdrożyć w każdym państwie świata. W USA, w Polsce, w Niemczech itd.

Data: 21.04.2020 00:50

Autor: Naqah

No witam, przybyłem z pewnego rosyjskiego portalu vikop.ru, w poszukiwaniu azylu ( powodów ucieczki nie chce mi się pisać, jest tego zbyt dużo ( ͡º ͜ʖ͡º) ) i mam nadzieje że go znalazłem.

Chciałbym się dowiedzieć jaki stosunek mają użytkownicy tego portalu do: mundurowych w szczególności policji, oraz polityki i szczepionek. Powiedzmy że to takie moje trzy sita które mi pozwolą na podjęcie szybszej decyzji o zostaniu/opuszczeniu lurker'a.

#witamsie #polityka #policja #szczepionki

300 000 podpisów Amerykanów przeciwko fundacji Gatesa. Czy Trump podniesie rękę na Gatesa?

Data: 20.04.2020 22:32

Autor: ziemianin

infowars.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #donaldtrump #who #billgates #szczepionki #koronawirus #ludzie

Petycja została zatytułowana „[Wzywamy do dochodzenia w sprawie„ Fundacji Billa i Melindy Gates ”w sprawie nadużyć medycznych i zbrodni przeciwko ludzkości]”(https://petitions.whitehouse.gov/petition/we-call-investigations-bill-melinda-gates-foundation-medical-malpractice-crimes-against-humanity?fbclid=IwAR2LQTCuosPV_0KArdlxPS16Cr6tTssbPpNnmZK4xtiHYcTVIPiSHL4wqZc), brzmi następująco:

300 000 podpisów Amerykanów przeciwko fundacji Gatesa. Czy Trump podniesie rękę na Gatesa?

Gdy patrzymy na wydarzenia związane z pandemią „COVID-19”, na różne pytania nie ma odpowiedzi. 18 października 2019 r., Zaledwie na kilka tygodni przed ogłoszeniem zerowego poziomu w Wuhan w Chinach, miały miejsce dwa ważne wydarzenia. Jeden to „Event 201”, drugi to „Military World Games”, odbywający się wyłącznie w Wuhan. Od tego czasu zainicjowano ogólnoświatowy nacisk na szczepionki i śledzenie biometryczne.

Na czele tego przedsięwzięcia stoi Bill Gates, który publicznie wyraził zainteresowanie „zmniejszeniem wzrostu populacji” o 10-15% poprzez szczepienia. Gates, UNICEF i WHO zostały już oskarżone o celową sterylizację kenijskich dzieci, poprzez użycie ukrytego antygenu HCG w szczepionkach przeciw tężcowi.

Ponadto osobna petycja odrzucająca stosowanie planowanych masowych szczepień Billa Gatesa i technologię identyfikacji mikroczipów, również zgromadziła ponad 38 000 podpisów w ciągu tygodnia.

„ID2020 to plan wprowadzenia masowych publicznych szczepień i wykazania„ statusu szczepionki ”za pomocą mikroczipa lub„ ID ”wstrzykniętego pod skórę”, czytamy w petycji.

Minimalny wymóg oficjalnej odpowiedzi Białego Domu na petycje „We The People” to 100 000 podpisów, co oznacza, że ​​administracja Trumpa musi odpowiedzieć na obawy opinii publicznej dotyczące Billa Gatesa i jego powiązań z pandemią koronawirusa Wuhan"


Coś się dzieje…

Zebrano 300 000 podpisów pod petycją nakazującą rozpoczęcie śledztwa w sprawie przestępczej działalności fundacji Gatesa.

Ludzie na całym świecie rozumieją, kim jest: Bill Gates. Niestety, ale przez lata sponsoruje wiele mediów, lekarzy, naukowców. Dlatego zmowa milczenia trwa.

Zobaczymy, w jaki sposób odpowie Donald Trump.

Do tej pory wskazał WHO, jako organizację słabo radzącą sobie z akcją koronawirusową. Wstrzymał dla niej składki. Jest to ważne zagranie, ale bardziej "pijarowe". Budżet WHO jest tylko w kilkunastu procentach zależny od USA.

Pętla wokół konkretnych działań prezydenta Trumpa zaciska się. Oczekujemy nie tylko na mocne słowa, ale na czyny.

Sprawdzimy, czy Trump podniesie rękę na Gatesa. Gates powiązany jest z żydowskim bankierem.

Dlatego zobaczymy, jak silny jest Donald Trump…

Data: 19.04.2020 17:33

Autor: Ijon_Tichy

Szokujące fakty na temat szczepionek Billa Gatesa.

Wielu Amerykanów uważa, że Bill Gates i jego szczepionki, to zagrożenie, dlatego wystosowali petycję do Białego Domu wzywającą do przeprowadzenia śledztwa w sprawie Fundacji Billa i Melindy Gatesa w sprawie „zbrodni przeciwko ludzkości” i „nadużyć medycznych”. Petycja zyskała w krótkim czasie aż 265 878 podpisów zainteresowanych obywateli, prawie trzykrotnie więcej niż liczba wymagana do uzyskania odpowiedzi od Białego Domu.

Część treści petycji:

"Szczepionki służą Billowi Gatesowi jako strategiczna filantropia, która karmi jego wiele firm związanych ze szczepionkami (w tym ambicje Microsoftu, by kontrolować globalne przedsiębiorstwo szczepionkowymi kartami identyfikacyjnymi) i daje mu dyktatorską kontrolę nad globalną polityką zdrowotną – która jest ostrzem korporacyjnego neoimperializmu. Obsesja Gatesa na temat szczepionek wydaje się być podsycana mesjanistycznym przekonaniem, że ma on uratować świat dzięki technologii i boskiej chęci eksperymentowania z życiem zwykłych, mniejszych ludzi.

Obiecując wyeliminować polio za pomocą 1,2 miliarda dolarów, Gates przejął kontrolę nad indyjską Narodową Radą Doradczą (NAB) i zlecił 50 szczepionek przeciw polio każdemu dziecku poniżej 5 roku życia. Indyjscy lekarze obwinili fundację Gatesa o niszczycielski szczep szczepionkowy epidemii polio, która doprowadziła do sparaliżowania 496 000 dzieci w latach 2000–2017. W 2017 r. rząd Indii cofnął program szczepień Gatesa i eksmitował Gatesa i jego kumpli z NAB. Wskaźniki porażenia polio gwałtownie spadły.

W 2017 r.Światowa Organizacja Zdrowia niechętnie przyznała, że ​​globalna eksplozja polio jest głównie szczepem szczepionkowym, co oznacza, że ​​pochodzi ona z programu szczepionek Gatesa. Najbardziej przerażające epidemie w Kongo, Filipinach i Afganistanie są związane ze szczepionkami Gatesa. Do 2018 r. ¾ globalnych przypadków polio pochodziło ze szczepionek Gatesa.

W 2014 r. Gates Foundation sfinansowała testy eksperymentalnych szczepionek przeciw HPV, opracowanych przez GSK i Merck, na 23 000 młodych dziewcząt w odległych prowincjach Indii. U około 1200 osób wystąpiły ciężkie działania niepożądane, w tym zaburzenia autoimmunologiczne i zaburzenia płodności. Siedmiu zmarło. W dochodzeniach rządu indyjskiego stwierdzono, że badacze finansowani przez Gates popełnili wszechobecne naruszenia etyczne: wywieranie presji na wrażliwe wiejskie dziewczyny na proces, zastraszanie rodziców, fałszowanie formularzy zgody i odmawianie opieki medycznej poszkodowanym dziewczynom. Sprawa znajduje się teraz w Sądzie Najwyższym kraju.

W 2010 r. Gates Foundation sfinansowała badanie eksperymentalnej szczepionki GSK na malarię, zabijając 151 afrykańskich niemowląt i powodując poważne działania niepożądane, w tym porażenie, drgawki i drgawki gorączkowe na 1048 z 5049 poddanych szczepionce dzieci".

https://conservativeus.com/white-house-petition-to-investigate-bill-and-melinda-gates-foundation-for-crimes-against-humanity-surpasses-quarter-million-signatures/

#koronawirus #szczepionki #depopulacja #zbrodnia #nwo

Data: 11.04.2020 10:14

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Potencjalne lekarstwo na coronawirus ma pewną wadę. Jak pokażemy że nagle kupujemy szczepionki i lekarstwo to pokażemy także bigfarmie że można także sztucznie wytwarzać wirusy i nas zwyczajnie terroryzować w celu wydojenia góry $$$. Wszystko będzie się opierało na tym że nikt nie będzie im mógł udowodnić że to nie jest "naturalny" wirus. A jak ktoś wykaże jakieś dowody to cyk samobujstwo albo łapówa. Pozostaje mieć nadzieję że nikt tego nie zrealizuje również o własne zdrowie i swoich bogatych bliskich. Ale co innego jeśli sobie zapewnią szczepienia.

#szczepionki #teoriespiskowe #foliarze

Szczepionka przeciw koronawirusowi. Inżynier z Microsoft wśród pierwszych testerów

Data: 18.03.2020 23:57

Autor: ziemianin

livemint.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #szczepionki #nauka #medycyna #koronawirus #ludzie

WTF??? "Ponieważ szczepionki podaje się zdrowym ludziom . . ."

Amerykańscy badacze z Kaiser Permanente Washington Research Institute w Seattle zaserwowali w tym tygodniu pierwsze dawki eksperymentalnej szczepionki przeciwko koronawirusowi, rozpoczynając tym samym jej testy kliniczne. Wśród pierwszych ochotników do jej przetestowania znalazł się 46-letni inżynier sieci z Microsoft, Neal Browning.

angielski wymagany

Szczepionka przeciw koronawirusowi. Inżynier z Microsoft wśród pierwszych testerów

Browning należy do grupy czterech zdrowych wolontariuszy, którzy testują nową szczepionkę RNA COVID-19 stworzoną przez Narodowe Instytuty Zdrowia (NIH) i Moderna Inc., firmę zajmującą się biotechnologią z siedzibą w Massachusetts. Szczepionkę opracowano w niebywale krótkim czasie — jedynie 65 dni po z sekwencjonowaniu wirusa w Chinach. Jesteśmy teraz zespołem od koronawirusa — mówi liderka badań w Kaiser Permanente, dr Lisa Jackson. Każdy chce robić, co tylko może, w tej krytycznej sytuacji.

Jeśli testy z grupą kontrolną wypadną pozytywnie, to zostaną one powtórzone na szerszej grupie 45 osób. Zostaną podane dwie zróżnicowane dawki, z czego druga po miesiącu. Zostaną wówczas zbadane reakcje pacjentów. Czy oznacza to, że szczepionka w końcu trafi na rynek? Możliwe, ale nie nastąpi to szybko. Zespół przewiduje powszechną dostępność dopiero w okolicach 12-18 miesięcy.

Ponieważ szczepionki podaje się zdrowym ludziom, potrzeba czasu, by sprawdzić możliwe efekty uboczne. Nauka może działać bardzo szybko, ale po pierwsze, nie szkodzić, prawda? — mówi dr Nelson Michael z Walter Reed Army Institute of Research, który pracuje nad jeszcze innym kandydatem na szczepionkę.

Data: 18.03.2020 00:22

Autor: Ijon_Tichy

Wzięte z Reddit r/polska. Źródło pierwotne (wybaczcie): gazeta wyborcza.

"Rozpoczęły się pierwsze testy na ludziach eksperymentalnej szczepionki przeciwko koronawirusowi. Preparat otrzymało wczoraj czworo mieszkańców Seattle.

Jak poinformował dr Anthony S. Fauci, dyrektor amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, w testach weźmie udział 45 dorosłych, zdrowych ochotników w wieku 18-55 lat. Każdy z nich otrzyma dwie dawki szczepionki w odstępie 28 dni.

Szczepionkę stworzyli naukowcy z firmy Moderna; nazwa preparatu to mRNA-1273.

Najważniejsze białko koronawirusa

Szczepionka nie zawiera osłabionego czy też zabitego wirusa. Naukowcy za pomocą metod inżynierii genetycznej odtworzyli natomiast fragment kwasu RNA odpowiedzialny za produkcję białka wirusa, które umożliwia mu wnikanie do ludzkich komórek.

Ów fragment RNA, zapakowany w lipidowe nanocząsteczki, jest kluczowym elementem szczepionki. Jego zadaniem jest wniknięcie do komórek zaszczepionej osoby i "skłonienie" ich do tego, by same zaczęły produkować wirusowe białko. To z kolei ma sprowokować do odpowiedzi nasz naturalny układ odpornościowy. Dzięki temu będzie on gotowy na walkę z prawdziwym wirusem, gdyby ten zaatakował organizm.

Ochotników podzielono na trzy grupy. Każda z nich otrzyma szczepionkę w innej dawce. Pierwsza czwórka ochotników została zaszczepiona wczoraj. Kolejne cztery osoby otrzymają preparat (podawany domięśniowo) dziś.

Celem tego etapu testów jest sprawdzenie bezpieczeństwa preparatu. Jeżeli zakończy się sukcesem, dopiero wtedy zaczną się badania, które pokażą, w jakim stopniu preparat jest skuteczny. W nich udział weźmie już o wiele większa liczba osób.

Powrót do przeszłości?

Szczepionka będzie testowana w Seattle, w stanie Waszyngton. Właśnie to miasto zostało jak do tej pory najsilniej dotknięte przez epidemię koronawirusa SARS-CoV-2 (zachorowało tam prawie 700 osób). Władze jednak zaprzeczają, że to jest powód wyboru Seattle na miejsce testowania szczepionki.

– Decyzję o rozpoczęciu badań podjęliśmy naprawdę w rekordowym tempie. To sytuacja bez precedensu – mówi Fauci.

Jak dodaje, mimo tych nadzwyczajnych środków i przyspieszenia procedur, zanim szczepionka zostanie dopuszczona do masowego stosowania, minie co najmniej rok.

Na całym świecie w laboratoriach testuje się obecnie co najmniej kilkanaście eksperymentalnych szczepionek mających chronić przed zakażeniem nowym koronawirusem.

Nieco inne podejście zaproponowali wczoraj naukowcy ze słynnego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore (USA). Można wręcz powiedzieć, że to podejście historyczne, gdyż opiera się na technice opracowanej pod koniec XIX wieku, a którą w następnych dekadach wykorzystywano do walki z epidemiami m.in. polio, świnki czy odry.

W swojej pracy proponują wykorzystanie przeciwciał krążących we krwi osób, u których rozpoznano zapalenie płuc COVID-19, wywołane przez koronawirusa."

#szczepionki #koronawirus #reddit

„Policja sanitarna” zmusi cię do szczepień i kwarantanny?! – prezydent podpisał ustawę

Data: 02.03.2020 23:20

Autor: ziemianin

odkrywamyzakryte.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #zdrowie #ustawa #szczepienia #szczepionki

„Policja sanitarna” w Polsce to fakt czy fikcja? Patrząc na to, co dzieje się na gruncie obowiązującego prawa, można stwierdzić, że ona jest i lada chwila zacznie funkcjonować. Mianowicie pod koniec lutego 2020 r. prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę zwiększającą rolę koordynacyjno-nadzorczą Głównego Inspektora Sanitarnego. Co to dla nas oznacza?

„Policja sanitarna” zmusi cię do szczepień i kwarantanny?! – prezydent podpisał ustawę

Zmiana ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej

W nowelizacji ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej, którą 23.02.2020 r. podpisał prezydent Andrzej Duda, przewidziano m.in. zmianę struktury organizacyjnej Państwowej Inspekcji Sanitarnej, zwiększenie roli koordynacyjno-nadzorczej Głównego Inspektora Sanitarnego oraz wzmocnienie pozycji wojewody jako organu reprezentującego rząd w terenie.

Wśród najistotniejszych zmian wskazano:

upoważnienie Głównego Inspektora Sanitarnego do wydawania organom Państwowej Inspekcji Sanitarnej zaleceń, wytycznych i poleceń;

przyznanie Głównemu Inspektorowi Sanitarnemu kompetencji do powoływania i odwoływania – za zgodą właściwego wojewody – państwowych wojewódzkich inspektorów sanitarnych oraz państwowemu wojewódzkiemu inspektorowi sanitarnemu kompetencji do powoływania i odwoływania – po zasięgnięciu opinii wojewody – państwowych powiatowych inspektorów sanitarnych;

ustanowienie państwowego powiatowego inspektora sanitarnego organem zespolonej administracji rządowej w województwie;

wyłączenie możliwości zajmowania stanowiska Głównego Inspektora Sanitarnego, jego zastępcy, państwowego inspektora sanitarnego oraz Głównego Inspektora Sanitarnego Wojska Polskiego przez osobę, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub służyła w organach bezpieczeństwa państwa lub współpracowała z tymi organami;

uregulowanie wydawania zgód na wykonywanie dodatkowych zajęć zarobkowych i składania oświadczeń o stanie majątkowym przez państwowych inspektorów sanitarnych;

wprowadzenie kompleksowej regulacji problematyki funkcjonowania Wojskowej Inspekcji Sanitarnej;

likwidację, z dniem 1 lipca 2020 r., Państwowej Inspekcji Sanitarnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, której zadania przejmie Państwowa Inspekcja Sanitarna.

Oprócz ostatniego podpunktu, pozostałe zmiany, wchodzą w życie 1.04.2020 roku.

Data: 21.02.2020 11:15

Autor: R20_swap

@aro00, 1. Propaganda bezpiecznych szczepionek.

            2. Leczenie takich dzieci jest kosztowne, gdyby politycy przyznali, że to przez szczepionki, to musieliby wymuszać na producencie ponoszenie odpowiedzialność za pożądane uszkodzenie dzieci.Tu akurat nie wiem dlaczego tak się nie dzieję. Wydaje mi się że, albo są zbyt głupi i wolą coś pomijać, albo są jakoś zastraszeni, albo mają jakieś korzyści.

#szczepionki

Data: 28.09.2019 10:10

Autor: Kiszony

Ciekawa zależność pomimo najwyższej na świecie wyszczepialności.

Cyt. „Program szczepień dziecięcych w USA wymaga 26 dawek szczepionki dla niemowląt w wieku poniżej 1 roku, najwięcej na świecie…..niezbędna jest dokładniejsza kontrola korelacji między dawkami szczepionki, toksycznością biochemiczną lub synergistyczną oraz IMR (wskaźnik śmiertelności noworodków)”

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3170075/

„Dziecko urodzone w USA jest o 76% bardziej narażone na śmierć przed pierwszymi urodzinami niż niemowlęta urodzone w innych bogatych krajach, a dzieci, które przeżyją okres niemowlęcy, mają o 57% większe ryzyko śmierci przed osiągnięciem wieku dorosłego. Odkrycia – oparte na 50-letniej analizie trendów czasowych w latach 1960–2010 – pomimo największych wydatków na mieszkańca, na opiekę zdrowotną dla dzieci, zauważa badanie.”

https://www.usnews.com/news/best-countries/articles/2018-01-11/us-has-highest-child-mortality-rate-of-20-rich-countries

#zdrowie #nauka #szczepionki

Szczepionka DPT: Szczepionkowa Ruletka [kwiecień 1982]

Data: 25.07.2019 11:42

Autor: Matt80

youtube.com

Film dokumentalny nagrodzony nagrodą Emmy pt. „DPT: Szczepionkowa Ruletka” został wyprodukowany przez Lea Thompson w WRC-TV w Waszyngtonie w kwietniu 1982 roku.

Lea Thompson: Od 1933 roku, badania pokazywały, że szczepionka przeciwko kokluszowi czy krztuścowi powoduje uszkodzenie mózgu.

Kontrowersja ta nie leży w samym fakcie, że to się dzieje, ale w tym jak często do tego dochodzi oraz czy dzieje się tak wystarczająco często by uznać szczepionkę za bardziej niebezpieczną od samej choroby.

#Krztusiec #DTP #Szczepionki